Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
30d824e21e867db7da54899835e1b6fe
30d824e21e867db7da54899835e1b6fe
Strona 1 z 1 [ Posty: 24 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: wtorek, 22 lis 2011, 16:09
BlueAngel333
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:19

0
Wszystkie strzały do Johna F. Kennedy`ego padły ze składnicy książek! Udowodnili to amerykańscy specjaliści od kryminalistyki.

http://nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=1985

"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: wtorek, 22 lis 2011, 18:47
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Oj tam, oj tam.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: wtorek, 22 lis 2011, 22:52
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
Juz taki film był na ten temat...ekspertyzy ekspertyzami, ale dlaczego przy strzale nr 2 (ten w głowę, po którym zona JFK wchodzi na bagażnik samochodu - moment w słynnym filmie z tamtych wydarzeń), głowa JFK zamiast do przodu, odchyla się do tylu? Gdyby strzał nr 2 padł ze składnicy książek (ktora byla "za plecami" konwoju) to głowa powinna pochylić się do przodu i (przepraszam za dosadność) - krew trysnęłaby z przodu, a nie z tylu głowy (prześledźcie film na YT - ten oryginalny). Na filmie z przejazdu widać, ze głowa prezydenta przy strzale nr 2 odchyla się do tylu, krew również tryska w tamta stronę.
Wg mnie było 2 zamachowców, jeden w składnicy, drugi gdzieś z przodu konwoju. To była likwidacja na zlecenie rządu lub mafii (ostatnio odnośnie zlecenia mafii oglądałam bardzo ciekawy i dość przekonywujący film dokumentalny).
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: środa, 23 lis 2011, 14:11
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
A oglądałaś ten dokument, o którym mowa w artykule? Bo tam zostało to wszystko odtworzone, również to o czym piszesz.

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: środa, 23 lis 2011, 19:18
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+1
piotrekk napisał(a):
A oglądałaś ten dokument, o którym mowa w artykule? Bo tam zostało to wszystko odtworzone, również to o czym piszesz.

Ale dlaczego Wy (jako Fundacja) tak ślepo bronicie swoich własnych teorii "że tak było i basta"? To się nie tyczy jedynie sprawy JFK, ale właściwie wszystkich spraw, o których tutaj jest mowa. Koleżanka Archi zadała bardzo mądre pytanie, że jak to możliwe, że głowa Johna poleciała w drugą stronę. Ten dokument tego nie wyjaśnia. Ten dokument przedstawia jedynie pewne fakty ukierunkowane na z góry określony przebieg wydarzeń. I Archi jak najbardziej miała rację, przedstawiając swoje jak najbardziej racjonalne argumenty... Nie mogło być jednego snajpera. Nawet same głupie prawa fizyki temu przeczą...

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: czwartek, 24 lis 2011, 11:15
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
piotrekk napisał(a):

Ale dlaczego Wy (jako Fundacja) tak ślepo bronicie swoich własnych teorii "że tak było i basta"? To się nie tyczy jedynie sprawy JFK, ale właściwie wszystkich spraw, o których tutaj jest mowa. Koleżanka Archi zadała bardzo mądre pytanie, że jak to możliwe, że głowa Johna poleciała w drugą stronę. Ten dokument tego nie wyjaśnia. Ten dokument przedstawia jedynie pewne fakty ukierunkowane na z góry określony przebieg wydarzeń. I Archi jak najbardziej miała rację, przedstawiając swoje jak najbardziej racjonalne argumenty... Nie mogło być jednego snajpera. Nawet same głupie prawa fizyki temu przeczą...

Dzięki szczyglis o to mi właśnie chodziło, a co Ty napisałeś bardziej "fachowo" - prawa fizyki temu przeczą, że był tylko 1 strzelec.
Tak Piotrekk ten film oglądałam już dawno temu (ten = zamieszczony w artykule przez FN).
JFK miał dość nowe poglądy na USA i prace rządu, ostro wziął się do roboty wraz ze swoim bratem, a to się nie podobało rządowi-kongresowi. Myśleli pewnie, że JFK będzie kolejną marionetka w systemie a tu..."zonk". Trzeba więc było się go jakoś pozbyć, bo "przeszkadzał"...
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: czwartek, 24 lis 2011, 21:14
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jak już się do "praw fizyki" uciekacie, to Wam powiem, że nie widzę powodu, żeby jakiekolwiek kłóciło się z tym co się stało. Kula ma stosunkowo niewielki pęd i nie jest w stanie w istotny sposób "pchnąć" ciała. To, co pokazują na filmach, że ludzie po postrzeleniu przelatują pół pomieszczenia jest kompletną bujdą.
A powód, że głowa poleciała do tyłu jest taki:

Obrazek

Kształt kanapy. Przy drugim strzale widać, że głowa poleciała lekko do przodu, ale, że JFK był oparty i kanapa była dość mocno odchylony - i siedzisko, i oparcie, więc całe ciało poleciało do tyłu.

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: piątek, 25 lis 2011, 01:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
No to ja mam inna teorię.
Predator go zdjął z działka plazmowego. I teraz obadajmy, czy to prawda czy nie.

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: piątek, 25 lis 2011, 16:16
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Piotrekk a ja mam pytanie - jeśli weźmiesz napompowany balon i trzymając go w jednym reku uderzysz go druga ręką to w która stronę się odchyli? Do przodu?? chyba nie...
Twoja teoria odnośnie kształtu kanapy mnie nie przekonała niestety...szczególnie ze na filmie widać ze wcale te wysokie oparcia nie były na tyle wysokie żeby mógł JFK oprzeć swoja głowę czy nawet szyje..
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: piątek, 25 lis 2011, 16:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
szczególnie ze na filmie widać ze wcale te wysokie oparcia nie były na tyle wysokie żeby mógł JFK oprzeć swoja głowę czy nawet szyje..

Oczywiście, że nie mógł.

Obrazek

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: piątek, 25 lis 2011, 18:41
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
(...) na filmie widać ze wcale te wysokie oparcia nie były na tyle wysokie żeby mógł JFK oprzeć swoja głowę czy nawet szyje..

Tu się chyba nie do końca zrozumieliśmy, bo nie pisałem nic o opieraniu szyi ani głowy. Pisałem o kącie pochylenia oparcia kanapy i siedziska.

Porównaj kąt oparcia siedziska w odniesieniu do progów tych dalszych drzwi (tam jest taki jasny poziomy pas). I kąt pod jakim jest oparcie kanapy - porównaj z jakimiś pionowymi elementami (przy drzwiach takie są).
Kanapa jest tak ukształtowana, że osoba siedziała w niej taka "zapadnięta". No i na filmie widać, że jak dostał strzał z tyłu, to odchylił się trochę do przodu, ale, ponieważ ciało było tak usadowione w tej kanapie, to się odchylił do tyłu: Był "zapadnięty" w tej kanapie - strzał go trochę popchnął do przodu - i odchylił się z powrotem do tyłu (jak sprężynka). Plecy miał tak oparte, nie szyję.

Obejrzyjcie jeszcze raz ten fragment z rekonstrukcji strzału. Cały.

http://www.youtube.com/watch?v=SjrupSwq ... re=related

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: piątek, 25 lis 2011, 20:26
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Niestety mnie to nie przekonuje...fajnie zrobiona analiza (widziałam ten film cały), ale nadal nie przekonuje mnie. Nie to ze się upieram, bo każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Moje jest takie, ze musiał być oddany strzał gdzieś z przodu (zresztą nawet świadkowie mówili ze słyszeli 2 strzały, część nawet twierdziła, ze drugi padł z przodu <- zbiorowa zmowa?).

ps: Czytałeś ten komentarz?
Cytuj:
How come they dont show how he was pushed back and too the left ??? Tv is so full of shit you know I know he was shot from the front
icewater31 3 weeks ago
Jak widać nie tylko ja się nad tym zastanawiam...
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: piątek, 25 lis 2011, 23:17
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
W końcu to wątpliwości pchają ten świat do przodu. Bracia Wright wątpili, że latanie nie jest możliwe ;-)

2 czy 3 w takim razie? No bo wiadomo, że były 2 strzały. Pierwszy w gardło (trafił też gubernatora z przodu), drugi - śmiertelny - w głowę. W tym dokumencie przyglądano się dokładniej pierwszemu strzałowi

http://www.youtube.com/watch?v=DSBXW1-VGmM

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: sobota, 26 lis 2011, 00:07
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
A ja się zastanawiam, jak temat zamachu na JFK ma się do spraw, którymi zajmuje się Fundacja Nautilus? Paranormalne Biuro Śledcze? No, chyba że chodzi o teorie spiskowe, ale FN (Bogu dzięki!) ma do spisków bardzo zdrowy stosunek.

W każdym razie nie bardzo rozumiem, skąd, po co i dlaczego JFK? Załóżmy nawet, że sprawa się kiedyś wyjaśni, tak rzetelnie i do końca.
No i co? Coś to zmieni, przeniesie nas na wyższy poziom duchowy, czy jak?

W dzisiejszej, bardzo niestabilnej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości sprawa morderstwa sprzed kilkudziesięciu lat jest li tylko ciekawostką.

Zmieniły się czasy, zmieniły się ekipy, kilkukrotna zmiana pokoleniowa nastąpiła. Główni zainteresowani dawno odeszli z tego łez padołu.

Zatem - powtarzam - li tylko ciekawostka.
Warto trwonić czas i energię na coś, co przerasta możliwości FN? Bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach pozostający nie wierzy, iż Fundacja rozwikła tę zagadkę?

Serdeczności
Wędrowiec
Ps. Może zapytajcie Adriana Monka? Albo Sherlocka Holmesa? Oni pewnie w pięć minut załatwiliby sprawę :D

Sorrow is better than joy.
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: sobota, 26 lis 2011, 09:08
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
No zdecydowanie teorie spiskowe. Wielu, jak nie większość Amerykanów podejrzewa o to CIA.
Może i to tylko "ciekawostka", ale chyba dość ciekawa, skoro do tej pory powstają o tym bardzo dociekliwe filmy dokumentalne. I właśnie dlatego powstał ten artykuł, odnosi się do najnowszego filmu dokumentalnego na ten temat. A FN wnosi do sprawy "polski wątek", o którym była mowa w artykule.

Cytuj:
Ps. Może zapytajcie Adriana Monka? Albo Sherlocka Holmesa? Oni pewnie w pięć minut załatwiliby sprawę

Jesteśmy już w kontakcie z detektywem Columbo :)

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: niedziela, 27 lis 2011, 22:47
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dzisiaj był na National Georaphic dokument o "trzeciej kuli". Ja niestety przegapiłem, ale przekopiuję krótką recenzję z fundacyjnego facebooka

Cytuj:
Wyjaśniona tajemnica "trzeciej kuli" z zamachu na JFK! To niesłychane, ale mimo upływu lat cały czas poznajemy więcej o tym tragicznym wydarzeniu z Dallas. Wszystko dzięki coraz lepszej technice kryminalistycznej, a także obróbce cyfrowej filmów nagranych przez przypadkowych ludzi podczas zamachu na Kennediego. W tym roku ekipa FN spędziła kilka dni w Dallas, w tym oczywiście najwięcej w miejscu, gdzie doszło do zamachu. Podczas dokumentowania miejsca cały czas pozostawała tajemnica tzw. trzeciej kuli wystrzelonej przez zamachowca. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły (wymagałoby to wiele stron opisu), ale właśnie i ta tajemnica została prawdopodobnie wyjaśniona. Słowa te piszemy na gorąco po obejrzeniu dokumentu na kanale National Geographic pod tytułem "Zamach na Kennedy'ego: zaginiony pocisk". W filmie ponad wszelką wątpliwość wykazano, że ów pierwszy pocisk wystrzelony ze Składnicy Książek trafił... w klosz lampy wiszącej nad jezdnią! To spowodowało rykoszet, który trafił jednego ze świadków stojących na placu. Niesłychane, gdyż w Dallas przez wiele, wiele godzin próbowaliśmy dociec, skąd był tak dziwny tor lotu tego pocisku. Jeśli macie możliwość zobaczenia tego dokumentu - naprawdę warto. /National Geographic będzie go kilka razy powtarzać w tym tygodniu - tytuł "Zamach na Kennedy'ego: zaginiony pocisk" /

Sprawdziłem, że powtórka będzie 3 grudnia (w sobotę) o 20:00.

Podrzucam też link do strony programu. Jest tam np. zwiastun i galeria

http://natgeotv.com/pl/zamach-jfk

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: wtorek, 29 lis 2011, 18:52
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dorzucam jeszcze ciekawostkę o "człowieku z parasolem", na którą natknąłem się dzisiaj

http://deser.pl/deser/1,111858,10724099 ... iek_z.html

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: poniedziałek, 5 gru 2011, 10:58
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
Oglądałem wspomniany wyżej drugi dokument o zaginionej kuli. Bardzo ciekawy, wart obejrzenia.
Pojawiły się w nim też zeskanowane w wysokiej rozdzielczości i poprawione cyfrowo nagrania dokumentujące zabójstwo. Po takiej obróbce miały one dużo lepszą rozdzielczość i jakość niż oryginały. I, że są tak wyraźne, obalają kilka teorii spiskowych.

Te obrobione filmy dotykają też wątku, o którym dyskutowaliśmy - kierunku strzału. Na jednym z filmów, nie Zaprudera, kręconym z drugiej strony ulicy, widać na jednej klatce obłoczek krwi z przodu głowy Kennedy'ego. To wg specjalistów od kryminalistyki/balistyki (kolejny) dowód, że strzały padały z tyłu. (To chyba film Orville'a Nix'a, ale w oryginalnej-starej wersji, jakie są na youtube niewiele widać).

Odnośnie tego wątku, znalazłem też tak filmik, który tłumaczy to, co najbardziej trapiło Arche - dlaczego ciało później odchyliło się do tyłu

http://investigation.discovery.com/vide ... -rear.html

Też zauważają tutaj, że głowa najpierw odchyliła się do przodu.

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: środa, 25 paź 2017, 12:50
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
Czy jutro dowiemy sie czegoś nowego? :o

Dokładnie 26 października 1992 roku Kongres zadecydował o wstrzymaniu publikacji 3 tysięcy tajnych akt na okres 25 lat, nawiązujących do zabójstwa Kennedy'ego. Termin ten już wkrótce dobiegnie końca, a Donald Trump uciął wszelkie spekulacje informując wszystkich, że tajne akta już wkrótce ujrzą światło dzienne.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/trump ... zabojstwem
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: środa, 25 paź 2017, 15:49
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Oj, jakoś mi się nie chce wierzyć w odtajnienie tych dokumentów...
A nawet jeśli je odtajnią, to pewnie wyglądać będą mniej więcej tak:

Obrazek

...czyli czytelne jedno zdanie, data i pieczątka, a reszta tekstu zamazana, bo TOP SECRET.
CIA przoduje w tego typu formie "odtajniania" dokumentów. Odtajnione? Odtajnione. A, że nic na nich nie da się przeczytać - sorry, tajemnica państwowa. Genialne w swojej prostocie, zamyka usta wszystkim.

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: piątek, 27 paź 2017, 00:05
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
No i zgadłem:

Cytuj:
Washington (CNN)President Donald Trump will not release the full tranche of records relating to the assassination of President John F. Kennedy, instead following last-minute recommendations of his national security agencies that some of those records be redacted, White House officials said. (...)

http://edition.cnn.com/2017/10/26/polit ... index.html

Trump dokumenty odtajni, ale nie wszystkie, do tego pewna część zostanie ocenzurowana, bo tak chcą CIA i FBI.

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: niedziela, 7 sty 2018, 05:17
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A tutaj najbardziej odjechana teoria spiskowa odnośnie zabójstwa JFK jaką w życiu widziałem, mianowicie - żaden Oswald. Żadna mafia. Żadne CIA i żadni Ruscy. Otóż - Kennedy'ego zastrzeliła.....jego własna żona. Z rewolweru. Z tylnego siedzenia. I z zazdrości. :idea:

Nowe ustalenia na temat "prawdziwego" zabójcy prezydenta Kennediego

Zabójstwo Johna Kennedy'ego w Stanach Zjednoczonych jest jedną z największych tajemnic historii. Morderstwo 35 prezydenta zostało popełnione w piątek 22 listopada 1963 roku w Dallas w Teksasie o godzinie 12:30 czasu lokalnego. Kennedy został śmiertelnie zraniony przez strzały z karabinu, gdy on i jego żona Jacqueline jechali w konwoju prezydenckim na Elm Street. Powszechnie wiadomo, że padło kilka strzałów. Dwa w kierunku Głowy Państwa oddał Oswald, ale jeden padł z bliska. Kula trafiła w głowę Kennediego z bardzo dziwnej trajektorii. Dlatego już w 1963 roku wiele osób uwierzyło, że prezydent zginął w wyniku jakiegoś spisku.

Obrazek

W dniu śmierci prezydenta Kennedy'ego powstał film, zrobiony amatorską kamerą. Będzie on później głównym dowodem w sądzie. Na zdjęciach widać moment śmierci prezydenta. Spróbujmy rozpatrzyć wszystko szczegółowo. Zacznijmy od chwili, gdy pierwsze kule trafiają w JFK. Strzela słynny Oswald. Następnie obserwujemy, jak żona Jacqueline pochyla się nad Kennedym, w prawej ręce trzymając rewolwer…. i to ona mierzy do Kennedy'ego z bliska. Mózg z roztrzaskanej czaszki i krew leci w jej stronę. Następnie w ręku Jacqueline widać duży rewolwer, prawdopodobnie kaliber 45. Pierwsza Dama odrzuca go do tyłu. Prezydent umiera. Znamienne jest, że w tym momencie ochroniarz wyraźnie boi się spojrzeć na to, co dzieje się na tylnym siedzeniu limuzyny.

Wydaje się, że w śledztwie początkowo ustalono, kto, jak i dlaczego zabił JFK. Potem zrobiono jednak wszystko, aby ochronić prawdziwego sprawcę mordu przed karą. Oswald został zabity. Zabójca Oswalda również zmarł w dziwnych okolicznościach. Jacqueline żyła stosunkowo krótko, więc zabrała ze sobą tajemnicę do grobu. W tle chodzi prawdopodobnie o jakąś historię miłosną, w którą uwikłał się Kennedy. Motywy zabójstwa stają się więc jasne. Oczywiście to okropne, ale to jest życie i nic nie można temu zaradzić. Prezydent Kennedy został zastrzelony najprawdopdobniej przez własną żonę.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=LDbbkiYG0VM

Źródło: http://innemedium.pl/wiadomosc/nowe-ust ... kennediego

------

Tak to tylko tu zostawiam, bo w sumie nie wiem jak to skomentować... Artykuł niby jest z wczoraj, więc oni z tym tak chyba na serio... :roll:

Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: niedziela, 7 sty 2018, 10:02
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
może lepiej nie komentować, :samoboj:

Kobieta musiała przeżyć szok jak on dostał kulę parę centymetrów od niej, a jeszcze ktoś głupio twierdzi że to ona strzelała.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Nowe fakty w sprawie śmierci JFK Napisane: niedziela, 7 sty 2018, 18:25
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zamach był spiskiem różnych grup interesu wywodzących się z CIA, FBI, mafii, pro-kubańczyków, baronów naftowych i kompleksu militarno-przemysłowego.
Lee Harvey Oswald współpracował z trzema innymi zamachowcami. Śmiertelny strzał nie podł z jego karabinu.
Strona 1 z 1 [ Posty: 24 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Artykuły ze strony FN