Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Adasiowy, Avatar użytkownika neo, Avatar użytkownika szczyglis
aebc388fe115c5878f553ed2ab3e7f6c
CZAT Z FN Data najbliższego czatu z FN wkrótce zostanie podana! ""
brak nowych PW
aebc388fe115c5878f553ed2ab3e7f6c
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
ZNAKI DLA LUDZI POPRZEZ… NAGLE POJAWIAJĄCE SIĘ ZWIERZĘTA Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 9 lip 2017, 07:25
skynet
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 19 mar 2017, 17:54

0
ZNAKI DLA LUDZI POPRZEZ… NAGLE POJAWIAJĄCE SIĘ ZWIERZĘTA

O tej niezwykłej komunikacji "czegoś potężnego związanego z duchowością" z ludźmi są przekazy we wszystkich kulturach. Starożytne kultury zawierały przekazy o tym, że czasami nagle pojawia się przed nami zwierzę i jest to dla nas "znak". I tylko dla nas. Od kogo? To pytanie za miliard dolarów.

...Obrazek

Obrazek

Link: https://www.nautilus.org.pl/artykuly,33 ... rzeta.html

DATA PUBLIKACJI: niedziela, 9 lipiec 2017 07:15:46 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: niedziela, 9 lipiec 2017 07:25:57
Re: ZNAKI DLA LUDZI POPRZEZ… NAGLE POJAWIAJĄCE SIĘ ZWIERZĘTA Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 9 lip 2017, 12:04
Argon

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 6 lip 2017, 21:17

+1
Pisalem o tym kiedys do FN, i byc moze na forum tez, ale powtorze.

Kilkanascie lat temu na wsi u moich dziadkow, u ich sasiadow w niewiadomoy sposob do przedsionka dostala sie ges. Ktos otworzyl glowne drzwi z zewnatrz aby wejsc do domu i w przedsionku zastal zywa ges. Ci ludzie gesi nie mieli, ani ich sasiedzi, podworko bylo zamkniete. Wczesniej ich pies przez niezamknieta furtke wybiegl na droge, kogos pogryzl i mieli z tego powodu problemy, potem bardzo pilnowali zamykania bramy i furtki. Bardzo sie zdziwili jak ges weszla im do domu, mimo zamknietej bramy i drzwi. Wygonili ges na zewnatrz i klilka minut dyskutowali o tym jak ta ges wejsc mogla im do domu, jak i czyja moze byc, bo sasiedzi w najblizszych domach gesi nie mieli. Postanowili te ges gdzies zamknac i poczekac, az ktorys z dalszych sasiadow bedzie tej gesi szukal. Tyle ze przez te kilka minut ges im zniknela z zamknietego podworka, mimo poszukiwan nie znalezli jej. Kilka godzin pozniej umarl nagle jeden z czlonkow rodziny, ku wielkiemu zdziwieniu, bo nie byl chory, na nic sie nie leczyl.

W jakiejs ksiazce o slowianskich wierzeniach ludowych przeczytalem, ze nagle pojawienie sie gesi uznawano za zapowiedz smierci.

Matka kolegi miala jakiegos dziwnego ptaszka ktory jej nocami w parapet stukal, ona nawet nie widziala tego ale czy to jakis ptak, czy cos innego, ale zakladala ze to ptak. Zawsze po takim stukaniu noca w parapet dochodzilo w jej rodzinie do powaznych wypadkow, smierci.

The truth is out there
Ostatnio edytowano niedziela, 9 lip 2017, 13:41 przez Argon, łącznie edytowano 1 raz
Re: ZNAKI DLA LUDZI POPRZEZ… NAGLE POJAWIAJĄCE SIĘ ZWIERZĘTA Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 9 lip 2017, 13:34
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 21 lip 2017, 18:46

0
Na wsiach jest dużo tego typu ludowych przekonań. To i ja opowiem historię, ale nie o zwierzęciu, tylko bardziej o drzewie.
Mój ś.p. dziadek za młodu posadził na podwórku kasztanowca. Jak je sadził, to podobno powiedział, że to drzewo przeżyje jego samego. No i to drzewo przeżyło wojnę, rozrosło się do ogromnych rozmiarów. Odkąd pamiętam to było częścią podwórza (dziadkowie mieszkali na wsi). Latem dawało cień na całe podwórko, naprawdę kawał drzewa. Dziadek je kochał, ciągle przesiadywał pod nim na ławce.
No i kilkanaście lat temu, dziadek już jako wiekowy, schorowany człowiek znalazł pod kasztanem martwego ptaka. Powiedział do mojej babci, że to zły znak. Parę dni później w drzewo uderzył piorun i kasztan obumarł. Trzeba go było ściąć. Dziadek mocno nad tym rozpaczał (czemu się nie dziwię) no i każdy tam powtarzał, że skoro drzewa już nie ma to... no i stało się tak jak obawiali się wszyscy - jakiś miesiąc później umarł również i dziadek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: ZNAKI DLA LUDZI POPRZEZ… NAGLE POJAWIAJĄCE SIĘ ZWIERZĘTA Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 12 lip 2017, 11:30
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 21 lip 2017, 18:46

0
Ciekawy komentarz tam pod artykułem:

Cytuj:
też miałem przypadek nagłego pojawienia się zwierzęcia - i to zwierze uratowało mi życie - w moim przypadku był to pies - który wbiegł mi prosto pod koła samochodu - tyle co ruszyłem i prędkość nie była jeszcze duża - ok 40-50 km/h. Zdążyłem wcisnąć hamulce do końca i w tym momencie pękł mi przewód hamulcowy przy jednym z kół. Psa uderzyłem zderzakiem i poturbowany zaraz uciekł. Gdyby nie ten pies - już bym nie żył - No bo jak by się to zakończyło gdyby przewód hamulcowy pękł w miejscu w którym zwykle hamuję - przed skrzyżowaniem, które miałem kilometr dalej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Artykuły ze strony FN