Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
ae605881328ca3bf43ad1b7a0bdea50b
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'pytania i odpowiedzi FN'"
ae605881328ca3bf43ad1b7a0bdea50b
Strona 1 z 1 [ Posty: 30 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Piramidy w Bośni Napisane: sobota, 3 lip 2010, 23:19
Robin
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Witam.
Znalazłem ciekawą stronę o piramidach w Bośni:
http://www.piramidasunca.ba/en/
Jest co nieco po polsku:
http://www.piramidasunca.ba/en/index.ph ... GUAGE.html

Pozdrawiam,
Robin
Re: Piramidy w Bośni Napisane: niedziela, 4 lip 2010, 00:08
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Odgrzewany kotlet z kiepskiej jakości mięsa mielonego, z dodatkiem mączki sojowej i paru innych E-cośtam.
Sprawa dość dawno się "rypła", omawiana była na forum Nautilusa już dawno i dość konkretnie.

Z szacunkiem
Wędrowiec
Ps. I niech nikt nie wmawia nikomu, że to "spisek naukowców", którzy ze względów koniunkturalnych negują całą sprawę. Bośnia to biedny, mały kraj - i gdyby faktycznie coś takiego tam było, to władze bez oglądania się na cokolwiek i kogokolwiek dbałyby o prowadzenie badań, rozwijanie tematu et cetera. Bo byłaby to sensacja nie tylko naukowa, ale i turystyczna przede wszystkim. Bośnia by niebywała kasę na tym zarobiła. Ale nie zarobi, bo nie ma na czym. Ściema, niestety.

Sorrow is better than joy.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: niedziela, 4 lip 2010, 09:11
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Wiele wskazuje że jest to twór natury ,ale nie zamykałbym do końca tematu jest nie wykluczonym że wykorzystano te naturalne cechy górotworu stad te sceptyczne nastawienie ,co do oficjalnego spisku naukowców to jestem w 100 procentach przekonany ,nie koniecznie do tych piramid ale fakt jest faktem .
Re: Piramidy w Bośni Napisane: poniedziałek, 5 lip 2010, 21:21
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Twór natury? - przecież to normalne zbudowane piramidy są.... i jest ich wiele więcej na świecie... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Piramidy w Bośni Napisane: wtorek, 6 lip 2010, 13:56
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Może was zaciekawi taki artykuł:
Cytuj:
W Bośni - kraju, który wciąż boryka się z jarzmem minionej wojny, w czasie której zginęło 100.000 ludzi, a 2.2 miliona straciło dach nad głową, znajdować ma się według Osmanagića sensacja na skalę światową. Podobnego zdania są także bośniackie władze (w tym premier i dwaj prezydenci), media oraz tysiące zwykłych obywateli, którzy przyciągani są do piramid wizją ich chwalebnej przeszłości i owocnej przyszłości. Sceptycy, którzy twierdzą, że cała sprawa jest przykładem pseudo-archeolgii w służbie nacjonalizmu zostali oskarżeni o anty-bośniackie nastawienie.

Na Bośnię spłynął bowiem szał piramid. Od października 2005 roku miejsce, gdzie Osmanagić dokonał swego odkrycia odwiedziło ponad 400.000 ludzi. Okolice domniemanych budowli wypełniają stragany z pamiątkami. Spływają tu także liczni turyści zagraniczni przyciągani przez relacje, które podały m.in. BBC, AP czy AFP.
(...)
Visoko znajduje się niedaleko południowego krańca doliny, która biegnie z Sarajewa do Zenicy. Jej historia jest dość dobrze znana, także pod względem geologicznym. Dolina powstała przed 10 milionami lat wraz z tym jak góry centralnej części kraju były wypiętrzane, a wkrótce została zalana tworząc długie na kilkadziesiąt kilometrów jezioro. Wraz z tym, jak góry wypiętrzały się przez następne kilka milionów lat do jeziora spływał wypłukiwanych z nich materiał osadzający się na dnie, który dziś można odnaleźć w zróżnicowanej formie - od cienkich pokładów gliny po płyty wapienne czy też grube warstwy konglomeratów (skał osadowych, które powstały w wyniku nanoszenia przez rzeki do jeziora ciężkich odłamków). Wkrótce aktywność tektoniczna wybrzuszyła dno jeziora tworząc wzgórza i naruszając warstwy skalne tworząc popękane kamienne płyty oraz zwarte bloki skał.

Na początku 2006 roku Osmanagić poprosił grupę geologów z Uniwersytetu w Tuzli, aby zanalizowali próbki przywiezione z Visocicy. Odkryli oni, że rzekome piramidy składają się z tych samych materiałów, co inne wzniesienia w okolicy, a więc zmieniających się naprzemian warstw konglomeratu, gliny i piaskowca.

Mimo to Osmanagić wynajął licznych robotników do przeprowadzenia prac odkrywkowych na wzgórzach. Było tak, jak przewidzieli geolodzy - natrafiono na pokładu popękanych skał na Visocicy, podczas gdy na wzgórzu Pljesevica odkryto również spękane płyty piaskowca oddzielone warstwami gliny.
- To, co tam znalazł nie jest niczym niezwykłym nawet z geologicznego punktu widzenia - mówi geolog Robert Schoch z Uniwersytetu Bostońskiego, który także odwiedził Visoko. To zupełnie jasne.

Podobnie uważa Paul Heinrich, geolog z Louisiana State University:

- Forma ukształtowania powierzchni, którą nazywa on piramidą jest w rzeczywistości dość powszechna - mówi. Na wiele z nich można natrafić w Stanach Zjednoczonych.

Według Heinricha na świecie istnieje ich znacznie więcej, zaś niektóre również podniesiono do rangi piramid, jak np. „Rosyjskie Piramidy Bliźniacze" we Władywostoku.

Jednakże nieporuszony opiniami specjalistów Osmanagić stwierdził, że znalezione na miejscu kamienne płyty wykonane zostały z betonu i odlane przez budowniczych na miejscu. Teoria ta wyrosła na podstawie opinii Josepha Davidovitsa, francuskiego uczonego, który w 1982 roku wzbudził kontrowersje twierdzeniem, że bloki tworzące egpiskie piramidy zostały nie wykute, ale odlane w specjalnej mieszance. Osmanagić nazwał znalezione na wzgórzu Pljesevica kamienne płyty „brukowanymi tarasami" i zgodnie z opinią Schocha rękoma robotników nadał wzgórzu kształt przywodzący na myśl piramidę schodkową. Układające się w równe warstwy bloki oraz płyty zostały wystawione na widok publiczny.
(...)- Piramidy przekształciły się w symbol bośniackości - mówi historyk Dubravko Lovernović z Komisji ds. Konserwacji Zabytków. Jeśli ktoś twierdzi się, że nie są to piramidy, ogłaszany jest wrogiem Bośni.


http://www.[Strona-Niezgodna-z-Regulaminem].pl/historia-/zakaz ... na-piramid

Bywa i tak...
Re: Piramidy w Bośni Napisane: czwartek, 8 lip 2010, 22:46
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
Cytuj:
Polska- Rapa koło Gołdapi (takie maleństwo 10m) ;) ale jest.


Ale to jest grobowiec rodzinny, wlasciwie krypta w ksztalcie piramidy, a nie budowla starozytnych.... :lol:
Re: Piramidy w Bośni Napisane: czwartek, 19 sie 2010, 21:14
chanell
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Piramidy w Bośni

Do niedawna jedynymi znanymi piramidami były budowle usytuowane w Egipcie. W ostatnich 50 latach starożytne budowle w kształcie piramid zaczęto odkrywać w Ameryce Środkowej, Meksyku i Chinach. Jednak dopiero w ubiegłym roku pojawiły się pierwsze doniesienia o europejskich piramidach, na które natrafiono w Bośni. Starosumeryjskie teksty, zawarte na glinianych tabliczkach, mówią, że pierwsze budowle w kształcie piramid (zikkuraty), powstały na terenie dzisiejszego Iraku, na długo zanim pojawiła się pierwsza ludzka cywilizacja.

Były to budowle wzniesione przed dziesiątkami, może setkami tysięcy lat, przez Anunnaki przybyłych z Nibiru, 10 planety Układu Słonecznego. Doskonale znane nam piramidy, a przede wszystkim piramidy na Płaskowyżu Giza w Egipcie, według oficjalnej nauki zostały zbudowane przed około 5 tysiącami lat. Nie zgadza się z tym poglądem wielu niezależnych badaczy, którzy datują powstanie tych piramid raczej na ok. 10 tysięcy lat p.n.e. Jedno jest pewne budowle w kształcie piramid były bardziej rozpowszechnione na naszej planecie, niż nam się jeszcze do niedawna wydawało. Czy są one pozostałością jakiejś nieznanej nam, zapomnianej cywilizacji? Dużo na to wskazuje, gdyż wszystkie tego typu budowle, mimo iż położone na różnych kontynentach, są do siebie bardzo podobne i wykazują wspólne cechy.

Może się okazać, że badacze piramid będą zmuszeni do zrewidowania niektórych swoich poglądów, mówiących, że takie budowle nigdy nie powstały na terenie Europy. Bowiem w ubiegłym roku z Bośni nadeszła sensacyjna wiadomość o odkryciu tam zespołu piramid. Bośniacki archeolog - Semir Osmanagic, na stałe mieszkający i pracujący w Huston w USA od 15 lat specjalizuje się w badaniu piramid położonych w Ameryce Łacińskiej. Do perfekcji opanował sposoby odnajdowania zasypanych ziemią lub pokrytych gęstą dżunglą starożytnych budowli. W kwietniu ubiegłego roku Osmanagic pojawił się w rodzinnej Bośni, aby szukać śladów piramid powstałych na Bałkanach. Na ślad takowych naprowadził go Senad Hodovic, dyrektor lokalnego muzeum w miejscowości Visoko (30 km od Sarajewa), gdzie znajduje się pokaźny zbiór znalezisk z Epoki Brązu i Średniowiecza. Miejscowy archeolog twierdził, że coś niezwykłego kryje pewne wzgórze w okolicy, wzgórze o kształcie piramidy. Kiedy obaj badacze weszli na szczyt wzgórza, wprawne oko naukowca z Houston zauważyło drugie, mniejsze wzgórze w kształcie piramidy, co bardzo przypominało pary piramid, które widział w Ameryce Środkowej, piramid, które tworzyły wejście do doliny. Po uzyskaniu zezwolenia na rozpoczęcie badań (a było ono konieczne, bo wzgórza leżą na terenie parku narodowego), pierwsze próbki, zostały pobrane z 6 miejsc latem 2005 r. Nadja Nukic, geolog biorący udział w badaniach, stwierdziła, że znalazła 15 anomalii sugerujących, iż niektóre warstwy położone poniżej nie są dziełem natury i najprawdopodobniej zostały ułożone przez człowieka.

- Natrafiliśmy na warstwy, które nazwaliśmy fałszywym betonem, bez wątpienia nienaturalną mieszankę żwiru, z którego zostały uformowane bloki pokrywające to wzgórze. W tym miejscu wzgórze powstało w sposób naturalny. Jakaś starożytna cywilizacja tylko specyficznie ukształtowała je i pokryła tym prymitywnym betonem. I tak powstała piramida - stwierdził Osmanagic.

Dalsze badania, jednak na niezbyt dużą skalę, były kontynuowane pod koniec ubiegłego roku, później zaś nastała zima, którą przerwała wykopaliska. Osmanagic, na podstawie dotychczasowych badań, stworzył teorię mówiącą, iż piramidę zbudowali Illyrianie, lud zamieszkujący Bałkany, zanim nastali tam Słowianie, a więc przed 600 rokiem n.e. O Illyrianach niewiele dzisiaj wiadomo, jednak badacz twierdzi, iż posiadali o wiele bardziej rozwiniętą kulturę niż dzisiaj nam się wydaje. Nukic, która dokładnie zbadała zbocza góry, zauważyła symetryczne platformy utworzone na zboczach, podobne to tych w meksykańskich piramidach. Miejscowy biznesmen, który kupił spory grunt u stóp wzniesienia, od prac wyrównawczych rozpoczął tam budowę domu. Buldożery kopiące fundamenty odkryły obrobione płyty z piaskowca, o których archeologowie sądzą, że tworzyły bruk pokrywający przebiegającą tamtędy drogę. Antropolodzy od dawna twierdzą, że w dolinie Visoko istniały zorganizowane ludzkie osiedla, datowane na 5000 rok p.n.e. Zresztą miasto Visoko było w średniowieczu stolicą Bośni, zaś niemieccy archeologowie aktualnie badający dolinę, znaleźli zaledwie metr pod ziemią szereg artefaktów pochodzących z Neolitu, sprzed prawie 25 000 lat. Osmanegic wzbrania się jednak przed zbyt szybkimi konkluzjami związanymi z jego odkryciem:

- To nie o to chodzi, że wzbraniam się przez nazywaniem tego miejsca Piramidą. Ono od wieków tak było nazywane przez miejscowych. Jednak najpierw trzeba w stu procentach udowodnić, że kształt wzgórza nie jest pochodzenia naturalnego. Natura jest w stanie stwarzać wiele rzeczy, jednak tak perfekcyjnie ukształtowane wzgórze, o czterech identycznych zboczach, nachylonych pod tym samym kątem, i w dodatku zorientowanych dokładnie według stron świata, raczej może być wyłącznie dziełem człowieka.

Mieszkańcy doliny opowiadają o tunelach wiodących w głąb Piramidy Słońca, do których wejścia zostały zapieczętowane na początku lat 60-tych. Istnieją dowody, że tunele łączą wszystkie piramidy, podobnie jak to ma miejsce w Egipcie czy Meksyku. Jeden ze starszych mieszkańców Visocicy opowiedział badaczom, że w czasie II Wojny Światowej był świadkiem dziwnego fenomenu związanego z Piramidą. Kiedy w pobliżu wzniesienia spadły bomby lotnicze, odgłos eksplozji był słyszany jakby z wnętrza ziemi.

- Miało się wrażenie, że huk wędrował poprzez górę, poprzez mieszczące się tam tunele - dodał świadek. Z Górą Visocica związana jest też pewna legenda, której zapis znajduje się we wspomnianym muzeum w Visoko. Mówi ona o czasach, kiedy w XIV wieku Bośnię najechali Turcy. Najeźdźcy u podnóża góry ponoć spotkali starą kobietę, która opowiedziała im o starej przepowiedni. Mówiła ona, iż nikomu nie wolno zamieszkać w starożytnym mieście położonym na wzgórzu, dopóki nie będzie przygotowany, aby strzec jego tajemnicy, ukrytej pod miastem. Stare miasto było wówczas bazą bośniackiego króla Tvrtki z Kotromanii (1338-1391). Stara kobieta powiedziała, że miasto skrywa tajemnicę, która ma dwie warstwy. Pierwsza warstwa została naniesiona i jest powoli zmywane przez deszcz (warstwa ziemna), druga warstwa to - skorupa jajka, która jest cienka i delikatna. Jeżeli ta skorupa zostanie zniszczona, a jej zawartość zostanie wypłukana przez wodę - powódź, to wówczas nastaną dla mieszkańców doliny złe czasy. Legenda mówi, że Turcy tak przestraszyli się przypowieści, że nigdy nie zdecydowali się na zdobycie górnego miasta, nawet, mimo że wówczas było stolicą Bośni. Prace wykopaliskowe w Piramidzie Słońca zostały wznowione wiosną tego roku, a do Semira Osmanegica dołączyło kilku innych archeologów, m.in. z USA i Australii.

Tekst: Przemysław Mroczk
http://www.eksplorer.eu/Archeologia/pir ... bosni.html
Jeszcze filmiki :)
http://www.youtube.com/watch?v=yyGyQBIh ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fsbP9Az5 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=cmEB5Cfz ... ature=fvwp
pozdrawiam chanell :)
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 20 sie 2010, 10:07
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Wiesz, nauczanie że życie powstało dzięki "jakiejś" inteligentnej energii pachnie skeczem w stylu Monty Python's Flying Circus.
Osobliwie podoba mi się precyzyjne określenie - "jakaś". A skąd się wzięła? Ano pewnie "skądś" ;-)

W ogóle, może uczmy tak dzieci w szkołach.
"Czemu świeci Słońce? Czemuś - dzięki jakiejś energii".
"Czemu pada deszcz? No... Dzięki czemuś".
Niesamowita oszczędność na opracowywaniu programów edukacyjnych i wydawaniu podręczników. Niech wszystko będzie po prostu jakieś.

Śmiać się, czy płakać?

Z szacunkiem
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 20 sie 2010, 13:09
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ścigany, a powiedz mi...
Potrafisz tak od ręki, w skrócie ale sensownie wyłożyć podstawowe założenia darwinizmu i wejść w podbudowaną czymkolwiek więcej niż filmiki z youtube i "Zakazaną archeologią" polemikę z pewnymi faktami/dowodami?

Potrafisz wyłożyć mi główne tezy tej "jakiejś" energii i podeprzeć jakoś sensownie? ;-)


Z szacunkiem
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 20 sie 2010, 13:21
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Śmiać się. Wyobrażasz sobie jak miało by wyglądać postulowane przez niektórych przedstawianie kilku równoległych teorii?
"12.09
Biologia
Na dzisiejszych zajęciach dowiemy się o teorii ewolucji, mówiącej że człowiek pochodzi od małpy.
Geografia
Na dzisiejszych zajęciach dowiemy się o historii Ziemi i o epokach geologicznych. Ziemia ma 4,5 mld lat...
21.09
Biologia
Na dzisiejszych zajęciach dowiemy się o teorii inteligentnego planu. Człowiek został stworzony przez...
Geografia
Na dzisiejszych zajęciach dowiemy się o teorii Kreacji. Ziemia ma 7 tysięcy lat, i została stworzona wraz z warstwami geologicznymi przez...."
toż można dostać pomieszania zmysłów!

A wracając do meritum, interesujący artykuł na temat geologii okolic Visoko:
http://irna.lautre.net/Geology-of-the-B ... amids.html
autorzy objaśniają zgodną z geologią budowę wzgórz, zwracają uwagę na obecność uskoków tektonicznych wpoprzek warstw i skamieniałości, oraz zauważają, że regularne bloki kamienne mogą występować w przyrodzie. Najciekawsze jest chyba zdjęcie ripplemarkow na powierzchni kamiennych płyt - ripplemarki powstają na ławicach piasku odkładanego w wolno płynącej wodzie i jakoś nie widzę celu dla którego odlewający płyty mieli by je naśladować.

Bywa i tak...
Re: Piramidy w Bośni Napisane: wtorek, 24 sie 2010, 22:50
chanell
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Cytuj:
Wiesz, nauczanie że życie powstało dzięki "jakiejś" inteligentnej energii


Nie jakiejś ,tylko konkretnie przez Annunaki i dzięki inzynierii genetycznej. Około 450 tys.lat temu na Zimie przybyli Annunaki ,ale pewnie to wiesz :D
Re: Piramidy w Bośni Napisane: środa, 25 sie 2010, 10:17
lufa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
daj spokój, taka duża a w takie bajki wierzy :roll:
Re: Piramidy w Bośni Napisane: środa, 25 sie 2010, 10:43
jkk

0
 
   
0
Darwin miał rację co do ewolucji. Natomiast w kwestii pochodzenia człowieka od małpy "nagiął" fakty.

Nauka nie wie jak powstało życie. Dlatego teoria, że życie pochodzi od "jakiejś" energii jest tak samo dobra jak inne. A może nawet lepsza? ;)
Re: Piramidy w Bośni Napisane: środa, 25 sie 2010, 10:49
lufa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
no pewnie, że od jakiejś energii. życie nie może powstać bez ingerencji jakiejś energii.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: środa, 25 sie 2010, 11:13
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
Ja mam koleżankę, która ma narzeczonego z Bośni i jeśli się tam przeprowadza po ślubie to zamierzam ich odwiedzić i sama zobaczyć owe piramidy :) Rzucę "fachowym" okiem.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: czwartek, 17 lut 2011, 21:04
Nieistotne
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
chanell napisał(a):
Cytuj:
Wiesz, nauczanie że życie powstało dzięki "jakiejś" inteligentnej energii


Nie jakiejś ,tylko konkretnie przez Annunaki i dzięki inzynierii genetycznej. Około 450 tys.lat temu na Zimie przybyli Annunaki ,ale pewnie to wiesz :D


Na podstawie bajań jakiegoś Pana powoli w świadomości ludzkiej zagnieżdza się myśl , że zycie na Ziemi zostało stworzone przez Annunakich ok 450 tys lat temu a jedynym celem istnienia człowieka jest katorżnicza praca na chwałę swoich właścicieli (*).

Ja zapytam przerwotnie, a co jeśli i ten osobnik jak i inne mu podobne łże w żywe oczy. Że te 450 tys lat temu ziemską cywilizację ludzi napadli i podbili Annunaki. I teraz wymazując z ludzkiej pamieci prawdę o tamtych wydarzeniach pasożytują na ich pracy i ciele?

Ewolucjonizm wmawia ludziom, że pochodzimy od małp. Nawet się "odkrywa" zaginione ogniwa. Problem z jednym z nich jest to, że ma (miał) mózg wiekszy niz obecnie mają ludzie. Moze to jest wbrew obiegowym kłamstwom dowód na to, ze w tamtych czasach na Ziemi była bardziej zaawnsowana technologicznie cywilizacja niz mamy obecnie. Bo przeciez wielkość mózgu jest miernikiem rozwoju. Nie na darmo przecież w każdym filmie s-f karmi się widza widokiem istot z przerośnietym tym organem.

(*) spójna z nauczaniem judeowandali ze ST o rasie panów wsród świń zwanych gojami. Świń skarmianych coraz gorszym świństwem zwanym GMO.

I będziesz im przewodzić by nie szukali odpowiedzi kim są.
I będziesz ich zwodzić by nigdy nie poznali swej prawdziwej mocy.
I będziesz ich straszyć by bali się śnić o świecie w jakim chcieliby żyć.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 18 lut 2011, 10:08
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
Cytuj:
Ewolucjonizm wmawia ludziom, że pochodzimy od małp. Nawet się "odkrywa" zaginione ogniwa. Problem z jednym z nich jest to, że ma (miał) mózg wiekszy niz obecnie mają ludzie. Moze to jest wbrew obiegowym kłamstwom dowód na to, ze w tamtych czasach na Ziemi była bardziej zaawnsowana technologicznie cywilizacja niz mamy obecnie. Bo przeciez wielkość mózgu jest miernikiem rozwoju. Nie na darmo przecież w każdym filmie s-f karmi się widza widokiem istot z przerośnietym tym organem.


To, że miały większy mózg (większa pojemność czaszki), nie oznacza, że były bardziej inteligentniejsze od Nas. My mamy mniejszy mózg, a posługujemy się nożem i widelcem podczas jedzenia, siedzimy w laboratoriach i wymyślamy szczepionki na HIV i raka, lądujemy na księżycu i mamy międzynarodową stacje kosmiczną. A tamte istoty co miały: narzędzia kamienne, potem krzemienne i obsydianowe, później narzędzia kościane, walczyli o ogień i żyli w jaskiniach...Czy nadal twierdzenie, że byli bardziej zaawansowani technologicznie jest słuszne???

Wielkość mózgu nie jest miernikiem rozwoju. Nawet my używamy tylko około 10% możliwości naszego mózgu, a ile % mogli używać nasi prapra...przodkowie?

Gdyby iść Twoim tokiem myślenia i praprzodkowie o wielkich mozgach byli bardziej zaawansowani technologicznie niż my teraz , to obecnie mielibyśmy głowy wielkości księżyca i na wczasy leciałoby się ze 200 krotną prędkością światła, na koniec wszechświata...
Re: Piramidy w Bośni Napisane: sobota, 19 lut 2011, 02:10
Nieistotne
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Archeozoolog napisał(a):
....

Wielkość mózgu nie jest miernikiem rozwoju. Nawet my używamy tylko około 10% możliwości naszego mózgu, a ile % mogli używać nasi prapra...przodkowie?

Gdyby iść Twoim tokiem myślenia i praprzodkowie o wielkich mozgach byli bardziej zaawansowani technologicznie niż my teraz , to obecnie mielibyśmy głowy wielkości księżyca i na wczasy leciałoby się ze 200 krotną prędkością światła, na koniec wszechświata...


Nierozważnie zakładasz, że cały czas na Ziemi następuje cywilizacyjny rozwój. Że wszystko co się wykopało to tylko poprzednie stany obecnego - czyli homo sapiens. A przecież tak nie jest. Wiele poprzednich cywilizacji wymarło bez pozostawienia swoich przedstawicieli do czasów obecnych. Czy to, że obecnie potrafimy wymyślec szczepionki pozwala nam także wymysleć jak ci "nasi" poprzednicy zbudowali te nieprzyzwoicie wielkie piramidy? Nie. Czy przez to, że my mamy szczepionki-trujonki a oni tylko piramidy możemy zakładać a priori. ze to bezrozumne dzikusy były? Nie.

Czy jakbyś był dysponentem spadku do władania którego doszedłeś nielegalnymi metodami przyznałbys się prawowitemu spadkobiercy, że to jemu nie tobie sie on należy? Nie. I to jest prawdziwe przesłanie różnych "epokowych odkryć" światowych naukowców.

A oni, o mózgach wiekszych niż nasze mogli zwyczajnie wymrzeć albo my ulec zdegenerowaniu po jakims kataklizmie naturalnym badz postnuklearnym jaki spowodował masowe wymieranie naszych "inteligentniejszych" prrotoplastów. Bo mimo wszystko zbudowanie piramid przy pomocy sznurów i belek jest wiekszym wyzwaniem dla intelektu niż zbełtanie paru płynów w jedną trujonke.

I będziesz im przewodzić by nie szukali odpowiedzi kim są.
I będziesz ich zwodzić by nigdy nie poznali swej prawdziwej mocy.
I będziesz ich straszyć by bali się śnić o świecie w jakim chcieliby żyć.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: sobota, 19 lut 2011, 14:06
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
Cytuj:
Nierozważnie zakładasz, że cały czas na Ziemi następuje cywilizacyjny rozwój. Że wszystko co się wykopało to tylko poprzednie stany obecnego - czyli homo sapiens. A przecież tak nie jest. Wiele poprzednich cywilizacji wymarło bez pozostawienia swoich przedstawicieli do czasów obecnych.


Podaj proszę przykłady.

Piramidy zbudowano nie tylko za pomocą lin i belek...to już jest błędne stare pojecie.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: sobota, 19 lut 2011, 17:13
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Wielkość mózgu nie decyduje o inteligencji tak wprost jak to się wydaje. Znaczenie ma tu raczej sposób jego wykorzystywania. Na wielkość mózgu czy pojemność czaszki spory wpływ ma klimat w której żyją lokalne, rdzenne grupy ludzkie - najmniejsze mózgi mają mieszkańcy tropików, a największe mieszkańcy okolic podbiegunowych. Wynika to z reguły Bergmanna. Jednak mieszkańcy Patagonii, gdy obserwował ich Darwin, byli bardziej prymitywni niż plemiona afrykańskie. Anatol France miał nieprzeciętnie małą głowę, a pisał świetne książki, za które zresztą dostał Nobla.

Bywa i tak...
Re: Piramidy w Bośni Napisane: czwartek, 7 kwi 2016, 10:42
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0

Facebook: https://www.facebook.com/DrSemirOsmanagich/photos/a.501243963232745.117851.118094304881048/1172964469394021/?type=3&theater

Re: Piramidy w Bośni Napisane: czwartek, 7 kwi 2016, 14:02
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
ciekawy ten kamień

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Piramidy w Bośni Napisane: czwartek, 7 kwi 2016, 18:56
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
sirAzgar napisał(a):
ciekawy ten kamieńTaa i zaraz ktos powie, ze to skamieniala czaszka gigantow, ktorzy mıeszkali na ziemi :P
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 8 kwi 2016, 16:08
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
A tak na poważnie, to jest ten sam człowiek, który odkrył bośniackie piramidy. Kula nie wygląda na naturalny "wybryk natury". :idea:
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 8 kwi 2016, 17:33
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
To konkrecje kuliste. Bardzo podobne występują w Nowej Zelandii (głazy moeraki):
Obrazek

Bywa i tak...
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 8 kwi 2016, 19:08
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Znam to, ale mamy tutaj kule w lesie. Dość nietypowa sytuacja. Nie możemy tłumaczyć kulistości tych głazów oddziaływaniem na nich fal morskich, jak to się tłumaczy w przypadku głazów z Nowej Zelandii.
Re: Piramidy w Bośni Napisane: piątek, 8 kwi 2016, 19:15
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Może tam kiedyś było morze

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Piramidy w Bośni Napisane: sobota, 9 kwi 2016, 20:00
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Starożytne tajemnice bywają jak nieszczęścia – czasem pojawiają się w parach. Toteż wkrótce po tym, jak w Bośni odkryto domniemaną Dolinę Piramid, znaleziono także inne miejsce, w którym znajdowały się enigmatyczne kamienne kule. Choć uwaga większości skupiła się na budowlach z Visoko, kule nie są wcale mniej interesujące.

Należy na początku zauważyć jednak, że kule występują nie tylko na Bałkanach. Pierwsza „tajemnicza” kolekcja kamiennych kul odkryta została w delcie rzeki Diquis w Kostaryce w latach 30-tych XX wieku. Największe z obiektów mierzyły do 2.5 m. średnicy. Choć odnaleziono ich od tego czasu setki, nikt nie był niestety w stanie wyjaśnić jak powstały, ani jakie mogły mieć znaczenie.

W Bośni największa koncentracja kamiennych kul występuje niedaleko miasta Zavidovici, leżącego na północny-zachód od Doliny Piramid (Visoko) i około 100 km od stolicy kraju – Sarajewa. Jedna z kul została przeniesiona na plac jednego z miast w regionie, gdzie zrobiono z niej fontannę.

Najwięcej kul znajduje się w Grabie, leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Zavidovici. W niegłębokiej dolinie na obrzeżach wioski znajdują się dziesiątki z nich. Część jest uszkodzona.

Jak na razie odnaleziono tam 15 nietkniętych i 20 rozpołowionych kul. Ich wymiary różnią się od 5 cm do 2 metrów. Każda jest wypolerowana i choć uważa się, że są naturalnego pochodzenia, wyglądają na wycięte, obrobione i wypolerowane. Znajdujące się w ich pobliżu kamienie tego samego typu, choć oczywiście nie ruszane ręką człowieka wykazują właściwości bardzo korzystne do ich obróbki, w tym homogeniczne wnętrze, co oznacza, że każda osoba zabierająca się za obróbkę takiego kamienia nie spotka na swej drodze niemiłych przeciwności.

https://bialczynski.wordpress.com/slowi ... ko-bosnia/
Re: Piramidy w Bośni Napisane: sobota, 9 kwi 2016, 21:45
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Głazy Moeraki wyłoniły się ze skały. Wiemy to stąd, że skała jest ciągle podcinana przez morze przez co z klifu wyłaniają się nowe kule:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... rs_NZ2.jpg
http://www.visit-newzealand.co.nz/oamar ... ulder2.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Concretion

Bywa i tak...
Re: Piramidy w Bośni Napisane: sobota, 13 paź 2018, 13:05
conradhoyan

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
piątek, 22 lut 2019, 18:41
 
   
0
Czy ktoś z Was zna jakieś źródła, albo strony, gdzie będzie opisane jak zwiedzać piramidy? Jest bardzo dużo stron o samych piramidach, ale niewiele jest informacji jak dotrzeć do Visoko, jak się tam poruszać i jak obejrzeć tamtejsze tunele i kamienne kule. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Zapraszam na autorskie bioenergoterapie: https://www.purityofenergy.com
Strona 1 z 1 [ Posty: 30 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD GŁÓWNY Nautilus Newsroom

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 4.497s | 43 Queries | GZIP : Off ]