HYDEPARK NAUTILUS
http://forum.nautilus.org.pl/

Początek końca?..
http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic.php?f=20&t=6623
Strona 1 z 1

Autor:  Kasdeja [ środa, 8 sie 2018, 10:16 ]
Tytuł:  Początek końca?..

Widzę że forum jak i strona umiera śmiercią naturalną. Obserwuję stronę od jakiegoś czasu, zarejestrowany jestem od kilku dni. Co mi się najbardziej rzuciło w oczy? Fundacja sama strzela sobie po nogach postami/artykulikami gdzie byle blik świetlny, owad czy inne normalne zjawisko klasyfikowane jest jako 1000% przybysze z innej planety. A Zdanami Fundacja strzela sobie w głowę i to z duużej, amerykańskiej strzelby...Wydaje mi się że przez zbyt żywiołową reakcję na tego typu zjawiska ludzie z FN wpadli we własne sidła. Żeby nie stracić wiarygodności przez nagłe przyznanie się do błędu, przepychają na siłę przypadek który jest wręcz podręcznikową mistyfikacją. Niestety takie działania miały odwrotny skutek. Kilkanaście osób tak skutecznie podważyło prawdziwość tego przypadku swoimi tezami i eksperymentami że kwestia mistyfikacji jest bezdyskusyjna. Może to celowe działanie aby zdobyć rozgłos lub właśnie strach przed przyznaniem się do błędu. Strasznie dużo tych gaf bo jak dla mnie to 3/4 doniesień ze strony można spokojnie podważyć. Dla ludzi siedzących długo i mocno w temacie FN staje się z postu na post coraz mniej wiarygodne i profesjonalne.
Druga rzecz która mnie troszkę nurtuje to takie swego rodzaju przywłaszczenie sobie przypadku Emilcina. Odbieram to też jako takie reklamowanie się i próbę wybicia na tym przypadku.
FN..nie tędy droga. Wasz wizerunek podupada z każdym dniem, z większością postów o rzekomym UFO, z każdą rocznicą Zdanów. Znajdźcie w sobie ten profesjonalizm badacza, to zacięcie i dociekliwość bo jak narazie mamy zdjęcia analizowane po łebkach, nie zweryfikowane relacje z maili itp.
Zajmuję się zjawiskiem UFO ponad 22 lata. Z biegiem czasu nauczyłem się podchodzić sceptycznie do szelakich doniesień. Jeśli je zbadałem na wszystkich możliwych płaszczyznach i stwierdziłem że nie wiem co to jest, to był mój sukces.
Więc fundacjo...Więcej profesjonalizmu, a mniej napalania się jak 12 latek. Też tak kiedyś reagowałem jak miałem 11-13 lat. Wszystko bym podkleił pod NOLe. Jednak z biegiem czasu człowiek nabiera doświadczenia i sposób postrzegania niektórych rzeczy.
Pozdrawiam.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/