Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
f8bb61789c40fc662e26d15a1dff8166
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
f8bb61789c40fc662e26d15a1dff8166
Strona 1 z 1 [ Posty: 24 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: piątek, 20 gru 2013, 15:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: piątek, 20 gru 2013, 15:49
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
piątek, 8 mar 2019, 21:00

0
Historia bardzo ciekawa :)

Smutne, że takie rzeczy są tuszowane, ale im się nie dziwię, bo w dzisiejszych czasach nagłośnienie takiej sprawy skończyłoby się nie najlepiej.

Ludzie interesujący się zjawiskami nadprzyrodzonymi już i tak są uważani za dziwaków, oszustwa i oszołomy jeszcze to pogarszają.

Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: piątek, 20 gru 2013, 16:48
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Owszem Antybristlerze, dlatego ja np. podziwiam w jakiś tam sposób Roberta Bernatowicza.
Z takim stoickim spokojem potrafi PUBLICZNIE mówić o tym wszystkim, mimo iż zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że jego rozmówca bierze go za wariata. Nie zgadzam się z wieloma jego poglądami, ale podziwiam, lubię i szanuję Pana Prezesa tak samo jak i całą jego robotę jaką wykonał tworząc FN i zajmując się "tymi sprawami". Nie każdy potrafi iść w zaparte w tym temacie, wiedząc, że ryzykuje karierę zawodową i że ludzie go wyśmieją, bo "wierzy w zielone ludziki z Marsa". I w sumie to już powoli przestaję się chyba dziwić tym wszystkim kwestiom "o mośkach internetowych", bo chyba nawet ja sam po latach zaczął bym na ich miejscu takich używać, bo nerwy by puściły.

PS. Mulder (X Files) miał zawsze fajną ripostę:
- A więc wierzysz w zielone ludziki?
- W szare.
- Co?
- Ich skóra jest szara, nie zielona :)

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: piątek, 20 gru 2013, 19:05
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
To bardzo ciekawa historia, idealna do zbadania. Wiele świadków, może ktoś zrobił jakieś zdjęcie. Twój kolega mógłby to zrelacjonować anonimowo, nikt go nie wyrzuci z pracy, bo za dużo firma w niego zainwestowała. To sprawa dla FN.
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: piątek, 20 gru 2013, 19:27
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 11:16
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Szczyglis
Czy mozesz wyciagnac od owego kolegi jakis opis szczegolowy tego obiektu?
Jesli to sie wydarzylo w dzien, i widocznosc byla dobra, to dalo sie zauwazyc jakies detale. Szkoda ze nikt nie zrobil zdjec albo nagrania.
Swoja droga to dlaczego sie takie sprawy wycisza, a na ludzi ktorzy proboja cos mowic, naklada sie jakies sankcje aby wymusic milczenie, a to utrata pracy, a to premii. To samo jest wsrod pilotow samolotow, zarowno cywlinych i wojskowych. Maja "nic nie widziec".

The truth is out there
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 13:34
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
nikt niechce problemów i wychodzenia na idiote... kiedyś pracowałem w sporej firmie z branzy IT miescila się ona przy lotnisku na sciezce podejścia... opowiem swoja wigilijną opowieść.... akurat była sobota i miałem stendbaja do Polski przylatywał prezydent of de junajted stejts nowym airforsłan wyposażonym w najnowszy system zakłócania i obrony elektronicznej i hgw co tam jeszcze na pokładzie... widocznie chłopaki postanowili stestować system w jakims kraju III swiata i uruchomili go przy podejściu.... no wiec siedze sobie sam w robocie i nagle sru ciemno, wszystko pada, sieć, monitory, upsy się odpalają / wiecie takie zajebiste wrazenie bo nagle robi się ciemno, wszystko gasnie i zaczynają piszczeć upsy / pada siec i serwery - wszystko się resetuje i startuje od nowa, wszystko jest zapisane w logach godzina/minuta/sekunda... oczywiście przy okazji wychodzą różne korpodebilizmy, nie wstaje główny system dostępu dla customer care i inne, firma nie ma przez kilka godzin kontaktu na zewnątrz bo wczesniej jakiś debil w ramach cięć obciął w budzecie 1000zł na paliwo do generatorów kupionych za 5mln i te się nie odpaliły itp. ttd... potem gdzies dowiaduje sie ze obok w geancie właczyły sie bramki przy kasach i alarmy...no i później jest raportowanie jest grubo bo ktoś powinien beknąć, zaczyna się tuszowanie, minimalizowanie szkód i zatajanie żeby "ci tam na górze" o niczym się nie dowiedzieli i nie było jakiś sladów w raportach ... taka historia :roll:
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 15:12
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 15:29
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0

The truth is out there
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 15:50
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Szkoda, ale i też jaki szok by to wywołało na świecie jakby tak przemyśleć. Przecież to byłby materiał nie do podważenia. Tutaj nie byłoby już mowy o żadnym fake'u.
Nie wiem jak ma straż państwowa, ale jednostka kolegi jest wyposażona w kamery na kaskach, a było ich z tej jednostki około trzydziestu, czterdziestu chłopa + PSP. Przecież to by był film, który by wręcz potrząsnął światem. Więc nakazano milczeć. A z tym dymem to miałem podobne skojarzenia - nawet się zaśmiałem wtedy do kolegi, że pewnie miało to coś pole siłowe ze Star Treka. Tak czy inaczej, znam tyle relacji o UFO od znajomych i od rodziny, że można by książkę napisać. Ta historia to tylko jedna z nich. A i sam na własne oczy miałem zaszczyt kiedyś widzieć na niebie cuda na kiju. I też siedzę cicho, bo 90% znajomych uznałoby mnie za wariata jakbym to zaczął rozpowiadać. Ba, nawet kilkogru kiedyś opowiadałem i kończyło się na pytaniu "to ile wtedy wypiłeś?". Potem już przestałem o takich rzeczach mówić, bo uznałem że to bez sensu. Właściwie to tylko tutaj o tym mówię, bo tak normalnie to mam może raptem z kilka osób, które tego nie wyśmieją i nie skwintują tekstem "zmień dilera". Niestety, ale dla 90% ludzkości tematy UFO to dla nich jedynie śmiech na sali i bajka.

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 16:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
PS. Z tego co sobie wyobrażałem jak mi to opowiadał wtedy, to było to jakoś tak.
Trzeba tylko jeszcze dodać jakiś stu strażaków walczących z tym ogniem:

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 16:37
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Pewnie istnialo duzo zdjec i nagran rzeczywistych dziwnych pojazdow latajacych, ktore to utajniono lub zniszczono. Szkoda.
Dziwne to jest, ze mowi sie otwarcie o mozliwosci zycia poza Ziemia, szuka sie dowodow istnienia zycia na Marsie, na ksiezycach Jowisza i Saturna, wysyla sygnaly w kosmos, szuka sie sygnalow z kosmosu, a jak obserwuje sie dziwne obiekty latajace, ktore moga byc zbudowane przez przybyszow z innych planet to relacje z nich sa wysmiane, swiadkom sie grozi lub osmiesza, przejmuje zdjecia,i nakazuje siedziec cicho.

The truth is out there
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 17:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Ja też zadaję sobie to samo pytanie Drogi Argonie.
Dla mnie to jest jakiś absurd, farsa jakaś.
Niejednokrotnie nawet widywałem w znanych mediach/gazetach na jednej stronie sytuacje, gdzie w jednym artykule pisano o misji kosmicznej z wielkim nagłówkiem "Wysłano sondę w celu odnalezienia życia w Kosmosie. Wielkie propsy dla naukowców", a pod spodem artykuł "Zobaczył UFO, powinien zmienić dilera"...

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 19:03
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Tak to jest absurd nad absurdami.
Wydaje sie wielkie pieniadze na rozne projekty znalezienia zycia poza nasza planeta. Wysyla sie wiadomosci na falach radiowych w kosmos z roznymi wiaodmosciami od Ziemian, sondy Pioneer wyposazono w informacje dla innych cywilizacji, powazni naukowcy mowia o mozliwosci zycia poza Ziemia, ustala sie planety na ktorych moze istniec biosfera. Mowi sie ze odkrycie jakiegokolwiek zycia poza Ziemia, nawet bakteryjnego, bedzie kamieniem milowym w historiii ludzkosci, a co dopiero istnienia jakichs istot rozumnych. Jednak jak tu na Ziemi lataja jakies dziwne pojazdy, bardziej zaawansowane technicznie od samolotow to to sie ukrywa, utajnia, zastrasza swiadkow zeby nic nie mowili, naukowcy tego nie badaja a nawet sie smieja. Co wiecej, oficjalnie nasluchuje sie sygnalow radiowych z kosmosu, ale cos mi sie wydaje ze gdyby odkryto jakis pewny sygnal to by to utajniono. Kilka miesiecy temu pisalismy o jakims wielkim rozblysku radiowym, zaobserwowanym przez australijskich radioastronomow, gdzie w jednej chwili zostala wyemitowana w kosmos energia jaka Slonce emituje przed 300 tys lat. Australijska armia utajnila to i badano to pod katem sygnalu od obcych cywilizacji. Ktos pisal ze podobnie bylo z odkryciem kwazarow, tez na poczatku to utajniono i uwazano ze to moga byc sygnaly od obcych cywilizacji. To w takim razie po co te oficjalne szukania dowodu na zycie poza Ziemia jak sie to utajnia?
Nagranie przez tych strazakow byloby bezcenne. Jednak przepadlo.
Przepadlo tez pewnie wiele innych cennych nagran jakie zrobili piloci samolotow, zastraszano ich, zawieszano w pracy, mieli zakaz mowienia o tym co widzieli.

The truth is out there
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 19:31
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Święte słowa Argonie.
Ja tak sobie jeszcze myślę, że teoretycznie, można by ustalić dokładne miejsce i czas tej sytuacji. Kolega na bank się nie zgodzi na udział w tym, nawet anonimowo, tego jestem pewien. Ale pamiętam okres w jakim wszystko się działo i wiem gdzie to było, a pożary gazociągów (coś tego typu wybuchło) raczej codziennie nie wybuchają, a przynajmniej nie takie do których ściąga się jednostki z całej Polski. Odludzie to też nie było, tylko że znowu z drugiej strony pojawia się problem taki, że skoro kazano milczeć służbom, to zapewne i okoliczni mieszkańcy jakieś lojalki musieli "podpisać" i koło się zamyka, albo może im wmówiono, że to jakiś najnowszy dron straży pożarnej był, choć to nawet może być dobry trop w przepytywaniu ludzi. Bo to, że widziało to masa ludzi to jest jasne, bo poza strażą mieszkali przecież chyba obok ludzie, a wiadomo, że takie akcje zawsze przyciągają tłumy gapiów, do tego dochodzą inne służby, jak policja i karetki, które też tam na bank musiały być. W każdym razie to były lata 2006-2008, okolice Włocławka, gdzieś obok tamy (chyba), póżną jesienią jakoś.

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 21:16
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Syzyfowa praca
Kolega sie obawia podac wiecej danych bo prace moze latwo stracic. Jednak jakbys mogl wyciagnac kiedy dokladnie to bylo, gdzie i co sie palilo. FN moze by sie wziela za ten przypadek, pojechac tam, zobaczyc czy jakies domy w okolicy stoja, popytac ludzi co wtedy widzieli. Ludzie takie wielkie pozary fotografuja, nagrywaja, moze ktos jeszcze zdjecia z tego ma a na nich ten obiekt? Interesujaca sprawa, ze ktos mogl na nich wymusic podpisanie jakichs papierow o zachowaniu tajemnicy. Wtedy rzecz jasna problem. Tylko kto by mogl to zrobic? Specsluzby?

The truth is out there
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 21:38
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Napisz kiedy to dokładnie było to może ktoś wsadził filmik z tego pożaru gdzieś na internet: vimeo, yt...chyba, że to były tak zamierzchłe czasy, że nie ma na to szans...

Mój skromny blog:
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 22:38
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Dobra, postaram się z nim pogadać ale wątpię.
A odnośnie tych tuszowań spraw, to nie trzeba daleko szukać.
Kilka lat temu robiłem w ochronie i mieliśmy jednego razu "problem" na zakładzie. Amoniak poszedł w powietrze, bo rąbnął zbiornik w maszynowni na obiekcie, który obstawialiśmy. Kilka nieprzytomnych osób osobiście wyniosłem na własnych plecach, pomimo sprzeciwu dowództwa - zabronili, a ja ukradłem sprzęt, maski i poleciałem ratować ludzi pomimo zakazu z góry. Umarli by bez tego, bo nikt tam nie wchodził, zakazali, mimo tego - weszliśmy, decyzja spontaniczna. Dostaliśmy za to podziękowanie od firmy takie, że nam poobcinali wypłaty a potem wywalili z pracy, za niesubordynację, nie słuchanie się rozkazów. Wlazłem tam pomimo sprzeciwu dowództwa, "z góry", ale przynajmniej uratowałem kilka żyć. Ci ludzie żyją do dziś. Więc jeśli nawet czyjeś życie jest nic nie warte, to jak tu nawet może być mowa o UFO... Ten świat jest p.ojebany... Nam wtedy powiedzieli - gdyby się wam coś stało, to byśmy za was musieli renty płacić, a rozkazu wchodzić po tamtych ludzi nie otrzymaliście, tylko poszliście na samowolkę. Mnie i wszystkich chłopaków, których namówiłem wtedy na wejście do tego miejsca udupili. Ale te kilka żyć, które uratowaliśmy...to było tego warte.

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: niedziela, 22 gru 2013, 23:33
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Widzisz Szczyglis... Bo Ty porządny facet jesteś. Srał pies robotę i firmę. Im jeszcze zapłata przyjdzie...

Sam uratowałem człowieka niedawno, zawał serca, bardzo rozległy jak się okazało, akcja ratownicza trochę późna, ale jednak resuscytacja wraz z bratem dała efekt, bo przyjazd pogotowia był po 20 minutach dopiero, co oznaczałoby śmierć dla chłopa... Facet tylko dzięki temu przeżył, mój sąsiad, dziś postrzegam go jako życie, które przywróciłem. Stawiam go na równi z życiami, które dałem, czyli moimi dziećmi. I czuję dumę gdy go spotykam i szczęście, bo pomogłem mu zyskać drugie życie.
Naprawdę warto :) A cała reszta...?
Walić ich.
Róbmy swoje.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: środa, 5 lut 2014, 15:01
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: środa, 5 lut 2014, 18:01
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Życzliwy,
Z kolegą niestety się nie skontaktowałem, kontakt po studiach trochę się nam urwał. On się ożenił, dzieciaki mu się urodziły i jakoś tak już nie było potem czasu, żeby gdzieś na piwko wyskoczyć i pogadać, bo zajął się rodziną. Chciałem zadzwonić jakiś czas temu, ale mam już nieaktualny numer do niego, a FB nie ma. Jeśli kiedyś spotkam się z jakimś znajomym ze studiów to się popytam chłopaków, czy mają do niego aktualny kontakt.
To jedno.

A drugie - ci strażacy to nie byli tylko strażacy z PERN, była tam też PSP, straż z Orlenu i jeszcze jakieś inne jednostki, chyba z Azotów o ile dobrze pamiętam, więc chłopa tam było od groma - z kilku różnych "firm".

Trzecia sprawa - nie sądzę, aby FN chciała się za to zabrać, oni są zajęci łapaniem ORBów i obchodzeniem kolejnych rocznic Emilcina i Zdanów. Ciekawe tematy są u nich pomijane - ile przecież niesamowitych historii mogli by przepadać - a zamiast tego zajmują się odgrzewanymi kotletami. Temat został tu przeze mnie opisany - a nawet nikt z FN się nie odezwał, nie zapytał - poza Wami oczywiście.

@Archi, to było ok. 2006, 2007 roku, póżną jesienią/wczesną zimą i miało to miejsce gdzieś w okolicach Włocławka. Pamiętam, że starałem się coś o tym pożarze znaleźć na necie, ale nic nie znalazłem.

Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: środa, 5 lut 2014, 20:23
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Bardzo wdzieczny temat dla FN, wlasnie u mnie wieje i pada, wyszedlem na dwor z aparatem, no i:

i w domu:

Nawet klatki z patykow nie potrzebuje, ani medytowac, tylko prysnac w powietrze dezodorantem.

Super tematy sa do zajecia sie, a FN jakas blazenada sie zajmuje

The truth is out there
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: sobota, 15 mar 2014, 11:08
fredziorro

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
To wyślij tą historię do kogoś kto potraktuje to poważnie, i przynajmniej napisze artykuł. Bo raczej nic sie od straży nie wyciągnie. To jak rok temu policjanci widzieli UFO pod Opolem i tylko 1. coś powiedział, a inni milcza. Raport jest na [Strona-Niezgodna-z-Regulaminem]. o r g. p l . Dodali tam zreszta tabele z obserwacjami z 2014 r.
Re: UFO i straż pożarna niedaleko Płocka Napisane: środa, 4 cze 2014, 18:27
Zagórski

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam serdecznie forumowiczów!
Dopiero niedawno zorientowałem się, że jest tu działające forum, a nie tylko komentarze pisane pod artykułami na stronie głównej.
Zalogowałem się w końcu, bo to UFO spod Płocka jakoś tak mnie wzięło za serce i bardzo zaintrygowało :geek:
Szczygliś - działasz coś dalej w tej sprawie, czy odpuściłeś?
Przecież tutaj jest tyle możliwości dotarcia do świadków, że aż szkoda taki temat zostawić! Może pokusiłbyś się w wolnym czasie i z pomocą bliżej mieszkających forumowiczów, zgłębilibyście ten temat? Ja rozumiem, że brak czasu, że trzeba zarabiać pieniądze, ale jakiś wolny weekend może się znajdzie?
Sam osobiście chętnie bym pomógł, ale siedzę i pracuję na wyspach, bynajmniej nie kanaryjskich.
Kurcze, może najpierw ustalmy, gdzie konkretnie był ten pożar, a potem małymi kroczkami, powolutku, po cichutku, dojdziemy do jakiś świadków :?:

Póki co, ja też nie wygooglowałem takiego pożaru. Być może odgórnie zakazane było umieszczać takie informacje w prasie i necie, kto wie...
Tak, czy srak, sprawa jest bardzo intrygująca. Niewątpliwie.
Gdybyśmy dotarli do świadków, to być może znalazłyby się jakieś zdjęcia. A nawet, gdyby się nie znalazły, to same relacje świadków mogłyby być bardzo ciekawe.

Szczygliś, Ty chłopaku zrób wszystko, aby dotrzeć do tego twojego kumpla, niech powie chociaż gdzie to było, a potem pomyślimy, co dalej :-)
Jeżeli on już nie pracuje w tej jednostce, to i tak można tam podjechać i użyć jakiegoś fortelu, aby dowiedzieć się, gdzie ta akcja miała miejsce.
Ale z fortelami póki co się wstrzymajmy.
Strona 1 z 1 [ Posty: 24 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Ufo