Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
b46838e01c7c0f90c548064bd19b32b0
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
b46838e01c7c0f90c548064bd19b32b0
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: niedziela, 31 lip 2016, 12:26
WeteranPL

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tym temacie pragnę się podzielić bardzo ciekawym filmem, na pewno ktoś już wasz oglądał ale jest bardzo ciekawy. Porusza na końcu filmu wątek który wydaje się być bardzo ciekawy. Oraz też że amerykanie pracowali na tym samym projektem tym samym czasie co Niemcy.

https://www.youtube.com/watch?v=jcbl5Wzol0c

Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: środa, 3 sie 2016, 16:52
czeslaw_warszawa

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 23 paź 2018, 19:33

0
Cześć
Przebrnąłem przez cały film. I spadłem z krzesła. Nie jestem ekspertem, ale wiem trochę na temat budowy silników i wg mnie w tym filmie jest trochę, mówiąc potocznie, głupot: około 14 minuty tekst: "wszystkie silniki spalinowe (...) wykorzystują siłę eksplozji" to nieprawda. Eksplozji w silniku nikomu nie życzę. W silnikach spalinowych dochodzi do spalania, ale nie do eksplozji, eksplozja to jest coś z czym w silniku walczymy, czego nie chcemy. Jak macie palnik gazowy w kuchni (jak ktoś jeszcze ma gaz w domu, bo teraz ponoć w modzie nie mieć gazu) i on się pali, to tam jest spalanie, ale to nie eksplozja. Coś podobnego do spalania gazu w palniku zachodzi w silniku spalinowym. To się prawidłowo nazywa chyba spalanie deflagracyjne.
Potem wywód o sile implozji, lewitacji i tachionach, trzeba więc zapiąć pasy... hasła bez konkretów, retoryka... Potem dowala cięższy kaliber o wibracjach i wysokich tonach, zakładam kask... Przeplataja się rysunki i filmy pionierskich niemieckich samolotów z rysunkami czegoś "ufopodobnego". Generalnie, fakty mieszają się tu z fikcją. Im dalej tym gorzej... W 27 minucie jakiś pan opowiada o dysku o średnicy 42 metrów, zbudowanym we Wrocławiu w czasie wojny, który zdalnie sterowany poleciał na Szpicbergen... Wspominają też o V7. W 43 minucie jest o Vimanach. Autorzy nie zapomnieli też wspomnieć o księdze Ezechiela, to przeważyło, pasy nie wytrzymały, spadłem z krzesła. Ale kask wytrzymał. Przeżyłem :-)
Według mnie, gdyby którakolwiek z rewelacji był prawdą, to wojna skończyła by się z innym rezultatem i historia inaczej by się potoczyła. Brak dowodów, brak świadków, brak śladów, kupa spekulacji i hipotez. Prawdą jest, że Niemcy dokonali skoku technologicznego - napęd odrzutowy, napęd rakietowy, turbina Waltera (napęd dla łodzi podwodnych), ale V7 latające w kosmos to już bajania.

"A teraz tylko gonitwa za szmalem
I nieprzespane noce w obawie o jutro
Ile jesteś wart od życia dostaniesz
Niepotrzebny bagaż zmartwień oraz smutków"
Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: środa, 3 sie 2016, 21:52
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
Gdyby to była prawda, to USA by poleciały na Księżyc w spodku, a nie za pomocą Saturna, który był oparty na V2 Neumanna. Szczycie technologicznym wtedy. Niemcy nie stworzyli żadnego UFO. Jak na moje oko.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: niedziela, 28 sie 2016, 19:04
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Wg mnie Niemcy byli blisko bo gdzies byly opisy takich spodkow tylko ze ciezko sie nimi latalo - ten dzwon czyli rzekomy silnik antygrawitacyjny mial miec rtec i to ona miala go wprowadzac w ruch jak i caly statek. To akurat Niemcy zabrali od starozytnych indyjskich viman - one tez byly na rtec tylko widocznie nie dokonca rozszyfrowali ich budowe - w vimanach oprocz rtecie wazna role spelniala ich budowa a raczej z czego byly zbudowane - wg opisow z 12 roznych metali - my obecnie znamy tylko 2 z nıch...

Co do zdjecia z muchoplapka - podobno istnieje zdjecie - wg Igora Wıtkowskiego - ktore pğokazuje poruszajacy sie na czyms ow dzwon a nie spodek....
Plany Vril I ı II sa dostepne w necie z opisem i planami - cosik im nie wyszlo - podejrzewam, ze nie rokminili tych viman....

Mój skromny blog:
Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: niedziela, 28 sie 2016, 19:10
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A ja nie wierzę w żaden napęd antygrawitacyjny. Z prostego powodu - oddziaływanie grawitacyjne praktycznie nic nie znaczy, tak jest słabiutkie. Jest silne dla ogromnych mas, jak gwiazdy i planety, ale przy masach mniejszych jest ono prawie nieistotne - jeśli porównać je z oddziaływaniem elektromagnetycznym, o rząd wielkości silniejszym, nie wspominając już nawet o oddziaływaniach jądrowych w małych skalach.

Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: niedziela, 28 sie 2016, 19:29
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0

Mój skromny blog:
Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: wtorek, 30 sie 2016, 01:48
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: czwartek, 8 wrz 2016, 08:39
Jasper
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49

0
Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: sobota, 10 wrz 2016, 11:51
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Jednak Szczyglis w sprawie grawitacji nie ujeles jednego faktu - jakos zniwelowali efekt stanu niewazkosci.
Sa ludzi porwani przez kosmitow, ktorzy twierdza, ze widzieli Ziemie z kosmosu, a jednoczesnie normalnie chodzili po pokladzie ufo.
Takie pojazdy jak podrozuja miedzy galaktykami to w jakiejs innej przestrzeni niz na nam znana, bo i po co leciec w takiej pustce?

Napedy takich pojazdow wydaja sie byc calkiem miedzy soba rozne. Czesto bywa zaklocona transmisja rtv, nie dzialaja urzadzenia elektryczne, bywa zaklocone spalanie paliwa w silniku spalinowym, ale nie zawsze. Miejsca ladowania takich pojazdow bywaja wypalone albo i nie, a o jednym czytalem, ze znalezione kawalki drewna, patyczki itp byly sprasowane tak, jakby na pare metrow srednicy lezalo ponad 500 ton czegos ciezkiego.

Jeden ze znajomych mial przeboj z ufo, silnik diesel zaczal mu dudnic, obroty spadly mocno i samochod wolno sie toczyl, on sie mocno zdenerwowal bo kupil te auto pare tyg wczesniej jako dobre, wlozyl sporo kasy, zapozyczyl sie, a tu nagle "psuje sie po drodze" i to wyglada na powazna awarie silnika. Tylko jak sie rozejrzal to zobaczyl cos na niebie o ksztalcie kapelusza niedaleko, jak to cos sie oddalilo to silnik przestal dudnic i nabral normalnych obrotow.

The truth is out there
Re: UFO:Tajemnice III Rzeszy - Nauka Sci-Fi realna Napisane: sobota, 10 wrz 2016, 13:59
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Arg, ja nie mówię, że to niemożliwe, ale zastanawiam się - jak niby by to ugryźć.
Nie wierzę, że III Rzesza mogłaby wpaść na taki pomysł, gdzie przecież my nawet do dziś nawet nie mamy pomysłu jak na elementarnym poziomie działa grawitacja (co przenosi oddziaływania). Jedyną "lewitację" jaką nam się udało stworzyć i wykorzystywać, to ta oparta na nadprzewodnikach, ale tutaj chodzi o elektromagnetyzm, nie o grawitację i działa to na małe odległości (to można zrobić nawet w domu, jak się ma nadprzewodnik i trochę ciekłego azotu).

Na moje oko nie da rady wykorzystać do tego antygrawitacji w sensie czegoś przeciwnego do naszej grawitacji, że się odpychasz. To by musiało być coś, co manipuluje samą przestrzenią, a przy naszej obecnej technologii to jest jeszcze póki co science fiction. No bo jak chciałbyś uzyskać ujemną masę? A musiałbyś to zrobić w przypadku antygrawitacji.

Jedyna opcja to taka, że można by tworzyć coś w stylu anty-czarnej dziury (taką białą dziurę), która by swoją antymasą odginała przestrzeń przeciwnie, niż to robi grawitacja.

W dodatku nigdzie we Wszechświecie nie zaobserwowaliśmy jeszcze niczego, co by działało w drugą stronę, jeśli chodzi o grawitację.

Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Ufo