HYDEPARK NAUTILUS
http://forum.nautilus.org.pl/

Unacknowledged (2017)
http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic.php?f=22&t=5907
Strona 1 z 1

Autor:  szczyglis [ środa, 1 lis 2017, 01:21 ]
Tytuł:  Unacknowledged (2017)


Autor:  sirAzgar [ środa, 1 lis 2017, 16:05 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)

muszę to obejrzeć bo zapowiada się ciekawie, szkoda że nie z lektorem czasami jak coś robię lubię z lektorem posłuchać.

Autor:  szczyglis [ środa, 1 lis 2017, 16:51 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)

Obejrzyj, obejrzyj. Ja właśnie wczoraj na niego przypadkiem trafiłem i z miejsca obejrzałem całość.
W ogóle kilka ciekawych tez tutaj w tym filmie pada, nad którymi można się zastanowić.

1) jest postawiona teza, że w ukrywaniu tego wszystkiego nie chodzi wcale o żadne obawy przed paniką społeczeństwa, czy coś podobnego - nic z tych rzeczy. Pada tutaj stwierdzenie, że chodzi w tym wszystkim o jedno - o napędy tych statków, a co za tym idzie o układy je zasilające. Wg tych wywiadów tutaj wynikałoby, że tu jest problem, mianowicie, że padło by wszystko, całe lobby oparte na ropie i gazie, gdyby nagle udostępnić taką technologię. Jasno jest tu podkreślone - że to jest JEDYNY powód i że za tym stoi nawet nie rząd USA (bo nawet on nie ma wiele do gadania), tylko cała machina korporacji zbrojeniowo-przemysłowych za tym rządem stojąca.

2) jest postawiona druga teza, że tak naprawdę to nie my boimy się Obcych, tylko Obcy boją się nas...że nasza broń jądrowa stanowi zagrożenie, a konkretnie - możliwość wyniesienia jej w kosmos. Co więcej - pada tu też stwierdzenie, że wojsko do Obcych jest nastawione wrogo i że wizerunek związany ze "złymi Obcymi" to jeden wielki plan, oraz że kiedyś może mieć miejsce inscenizacja ataku z kosmosu, aby ludzie uwierzyli, że są to wrogowie.

To tak w skrócie.
A teraz tak hipotetycznie - załóżmy, że tak właśnie sprawy się mają i że tak mogłoby być w rzeczywistości.
Co byłoby teraz największym zagrożeniem, gdyby tak np. miało dojść do pokojowego kontaktu ludzi z kosmitami (załóżmy - takiego "oficjalnego")? To nie Obcy byliby zagrożeniem, ani nic z tych rzeczy. Zagrożeniem byłoby... wojsko, które na rozkaz rządu/korporacji starałoby się taki kontakt uniemożliwić. Myślę, że powinno się mieć na uwadze ten czynnik podczas rozważań na temat ewentualnego takiego kontaktu w przyszłości i przede wszystkim przemyśleć sprawę, w jaki sposób po pierwsze poradzić sobie z armią, która bez wątpienia chciałaby się w całą sprawę wmieszać... No, ale tak tylko głośno myślę...

Autor:  sirAzgar [ środa, 1 lis 2017, 17:55 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)

Jestem po połowie i tak szczerze to jest to bardzo mocny dokument. Kennedy zginą bo chciał za dużo wiedzieć o UFO, ciekawa hipoteza . I dużo relacji bardzo wiarygodnych świadków którzy na własne oczy widzieli. Zobaczcie jak kiedyś śmiano się ze zdjęć że po drugiej stronie księżyca jakieś wieże sfotografowano. A astronauci sami mówią że tam jet baza z tymi wieżami.
To sama śmietanka najwyższych ranga ludzi mówi że ufo to prawda.

Autor:  szczyglis [ środa, 1 lis 2017, 20:24 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)

Wiesz co w ogóle ja sobie myślę? Bo ten film dał mi trochę do myślenia apropos energii w ogóle...

Myślę sobie, że jeśli kosmici mieliby spróbować z nami jakiegoś oficjalnego kontaktu, żeby np. przekazać nam jakieś inne źródła energii to musieliby to zrobić właśnie mniej więcej TERAZ. Nie za tysiąc lat, nie tysiąc lat wcześniej, tylko teraz. Z jednego prostego powodu - ludzkość nigdy jeszcze nie była na takim etapie jak teraz jest - nigdy nie byliśmy aż tak bardzo zależni od surowców. Cały nasz świat, cała nasza cywilizacja opiera się na surowcach kopalnych (ropa, gaz). Wszystko się na tym opiera. I wg szacunków te surowce (ropa przynajmniej) właśnie niebawem się nam zwyczajnie skończą. To jest pewnik, mamy to jak w banku - a więc mamy pierwszy fakt: niebawem skończy nam się ropa i upadnie wszystko to co na ropie jest oparte (czyli generalnie WSZYSTKO). Wiemy, że tak będzie i że to kwestia niedalekiej przyszłości. Teraz co można zrobić? Ano musimy szukać innych źródeł energii, ale to nie jest przecież po pierwsze takie hop-siup, że z dnia na dzień przestawimy się z ropy na coś innego. To po pierwsze, bo po drugie - przestawimy się na co? Na prąd? No dobrze, ale skąd weźmiemy prąd? Źródła odnawialne jakie są w naszych możliwościach nie są w stanie tego wszystkiego pociągnąć. Trzecia sprawa - produkcja akumulatorów wymaga surowców, a dla samej natury jest jeszcze bardziej szkodliwa, niż wszystkie auta na ropę razem wzięte. Więc co - atom? Wszędzie atom? No też nie za bardzo.

I teraz sprawa jest taka - że o tym naprawdę trzeba pomyśleć za wczasu. I tak się akurat składa, że to mniej więcej teraz właśnie jest ten czas.
A - no i jeszcze jedna sprawa - nasza cywilizacja w momencie paraliżu energetycznego by całkowicie upadła. W sumie można powiedzieć "trudno, bywa". No tyle tylko, że przy okazji jeszcze nigdy w historii ludzkości nie byliśmy tak blisko upadku ze względu na surowce jednocześnie będąc tak uzbrojonymi po zęby jak teraz. Ludzkość jest obecnie naprawdę w ciekawym punkcie historii, w takim w którym nie była jeszcze nigdy, bo nigdy jeszcze nie byliśmy tak blisko swojego "być, albo nie być".

Autor:  Zxc [ środa, 1 lis 2017, 21:21 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)

Tylko 35-45% ziemskich technologii komputerowych, elektronicznych, zbrojeniowych i ogólnie technicznych zostało ujawnionych. Reszta jest utrzymywana w tajemnicy.

Przybysze z kosmosu nie mają ani żadnego interesu ani nawet prawa przekazywać nam technologii, których sami nie opracujemy. Nie daje się małpie brzytwy.

Autor:  sirAzgar [ środa, 1 lis 2017, 22:31 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)


Autor:  szczyglis [ czwartek, 2 lis 2017, 02:54 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)


Autor:  stefan12 [ czwartek, 2 lis 2017, 08:45 ]
Tytuł:  Re: Unacknowledged (2017)


Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/