Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
71be88cabd5bfe9a9b1574c67eff49dc
71be88cabd5bfe9a9b1574c67eff49dc
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Mini Piramida w Polsce Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 23:40
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Piramida grobowa w Rożnowie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piramida w Rapie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kujawskie piramidy... Wietrzychowice.
Wietrzychowice. Wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, która warto odwiedzić jadąc z Izbicy do Kłodawy. Znajduje sie tu rezerwat archeologiczny, który prezentuje częściowo zrekonstruowane tzw. „Grobowce Kujawskie”, zwane także kurhanami. Monumentalne nasypy ziemne z okresu neolitu liczące ok 5000 lat są związane z tzw. Kultura pucharów lejkowatych. Jej przedstawiciele byli twórcami cywilizacji megalitycznej w Europie, znanej z wielkich grobowców kamiennych, świątyń i obserwatoriów astronomicznych, z których najsłynniejszy jest Stonehenge w Anglii. Cmentarzysko składa się z pięciu kurhanów dochodzący do 2m wysokości. W grobowcach znaleziono pochówki z darami dla zmarłych, a także szkielety ze śladami udanych trepanacji czaszki. Ze względu na wielkość grobowców, określane są mianem "polskich piramid". Niedaleko, w Sarnowie, znajduje sie podobny rezerwat z 9 grobowcami.

Obrazek

Piramida w Międzybrodziu...

Obrazek

Piramida w Zagórzanach...

Obrazek

Obrazek

"Nigdy nie atakuj kogoś, kogo nie możesz pokonać... Wyjdziesz na idiotę."
'SylaSS'
Re: mini Piramida w Polse Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 00:20
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dzielę się tylko tym co wiem :) Nie mam pojęcia czy istnieje kraj nie posiadający ani jednej piramidy :D Zawsze jest prawdopodobieństwo, że ktoś sobie jedną zbudował choćby na ogródku :twisted:

Obrazek

'SylaSS'
Re: mini Piramida w Polse Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 10:13
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Tak się składa , że byłam w Rapie i odwiedziłam piramide. W przewodniku po Wielkich Jeziorach MAzurskich była dosyc dobrze opisana jako osobliwość i tajemnicza budowla na MAzurach. Pojechałam ze znajomymi i z ...wahadełkiem. dlaczego? Otóz przeczytałam, że przez piramide przechodzi jakies miejsce energetyczne i nie bez powowdu owcześni właściciele Rapy zdecydowali sie na postawienie tej budowli właśnie w tym miejscu. Podobno przechodzi tam strumien energii cos jak przy czakramie. Wziełam wiec wahadełko, stanełam przy oknie skąd widac było zpenetrowane trumny (az żal). Wahadełko zaczęło sie bardzo szybko obracać w prawo - byłam wtedy jeszcze dość początkująca w radiestezji więc uznałam że to faktycznie musi byc ta energia.
Jelsi chodzi o to kto lezy w tych trumnach, w przewodniku bylo napisane ze pierwsza osoba byla 3letnia wnuczka wlasciciela majatku. Potem kolejni byli tam chowani, ale kiedy w ktoryms roku wypuchla epidemia choroby we wsi (chyba epidemia cholery) to mieszkancy uznali ze to przez piramide i nieboszczyków -włamali sie tam i poobcinali zwłokom głowy i wyrzucili poza piramide. Makabryczne, ale faktycznie jesli zajrzec przez okno to nie ma ani jedno cialo glowy...ciala sa bardzo ladnie zachowane, ubran nie ma, ale wygladaja jakby byly zasuszone czy zabalsamowane. Podobno wlasnie ta pieramida miala ich uczynic dlugowiecznymi i nie pozwolic aby ich ciala rozlozyly sie zupelnie. Ta rodzina byla pochodzenia nieb=mieckiego jak zreszta wiekszosc rodzin hrabioskich na Mazurach.

Piramida byla jeszcze jedna na jeziorze Mamry na wysepce zwanej piramidową:

"WYSPA PIRAMIDOWA
U południowego cypla wyspy Upałty na jez.Mamry znajdowała się maleńka wyspa zwana Piramidową (nie zaznaczona na niektórych mapach).

Niegdyś znajdował się w tym miejscu potężny pomnik w kształcie piramidy o wysokości 40 stóp (ok. 13m) wystawiony przez hrabiego Lehndorffa - właściciela Sztynortu ku czci jego przyjaciela, hrabiego Donnersrmarcka. Po podniesieniu się poziomu wody - fale rozmyły pomnik. Wiąże się on z symboliką popularnej w XVIII wieku masonerii."

źródło: http://www.mazury.info.pl/atrakcje/pira ... index.html

W ogóle te majątki pruskie, niemieckie na Mazurach to temat rzeka, kiedys miałam na tym punkcie hopla i zbierałam pełno informacji na ten temat. Niestety nie zabralam ich ze soba na Cypr. wiele z tych majątków owiane są jakąś tajemnicą. Jeden z pałaców nawet odrestaurowano za rządowe pieniądze i jak w przewodniku było napisane - odbywają się tam zamknięte narady polityków i wpływowych ludzi - coś Wam to przypomina? :P

No i znalazłam o jakim pałacu pisałam : http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac ... C5%BCanach

Komentarz: Wyspa piramidowa na j.Mamry
wyspa-piramidowa.gif
wyspa-piramidowa.gif [ 9.34 KiB | Przeglądane 4003 razy ]
Re: mini Piramida w Polse Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 15:03
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piramida#Polska
tu jeszcze nieco o piramidach

Bywa i tak...
Re: mini Piramida w Polse Napisane: środa, 30 gru 2009, 20:49
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Piramidka w sobie coś ma - a na pewno łatwo się buduje taką malutką... ale o co z nimi chodzi to dowiemy się tylko badając te największe! 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: mini Piramida w Polse Napisane: czwartek, 31 gru 2009, 04:38
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja raczej nie liczę na prawdę podaną przez Zahi Hawassa, chyba że coś wycieknie.

Obrazek

'SylaSS'
Re: Mini Piramida w Polsce Napisane: sobota, 20 lut 2010, 02:56
Arwid
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czy ktoś próbował eksperymentować z piramidami. Chodzi mi o te małe domowej produkcji lub kupione. Jakie zjawiska wywołują i czy jest to powtarzalne . Sam próbowałem i mi nic nie wyszło. :?:
Re: Mini Piramida w Polsce Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 19:03
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jak najbardziej dawno już temu miałem piramidę w ogrodzie z desek do kopcowania warzyw z ogródka ale to już historia .Właściwym jest aby to miało szybki i wymierny efekt ,znalazłem eksperymentalna fazę pozyskiwania energii orgonalnej na przemianę w energie elektryczna 12 volt ponad 1 amper, http://www.youtube.com/watch?v=iWZpyT04Fcs
Re: Mini Piramida w Polsce Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 21:27
miscz
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
trochę duża ta 12V "bateryjka" szkoda ze nie wiele o rozumiem z niemieckiego :cry:
Re: Mini Piramida w Polsce Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 00:11
Arwid
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Majestic
Niestety nie zna języka niemieckiego.Co do filmu na youtube to trochę sceptycznie podchodzę . Moc wygenerowana tym urządzeniu umieszczonym w piramidzie wynosi 0,0425 W P=U*I . Na mierniku widać wartości . Taka moc jest za słaba by ruszyć silniczkiem z wiatrakiem. Tego typu silniczki komputerowe mają moc od 2W do 6W i w górę. Na oscyloskopie widać podstawę czasu przerywaną co wskazuje nadnapięcie impulsowe o stałej wartości. Dopiero po zwiększeniu czasu impulsu widać stałą wartość napięcia .Ciągła kreska.
Co do energii orgonalnej nie eksperymentowałem. Z tym oscyloskopem to jest dobry pomysł, one mają bardzo dużą rezystancję wewnętrzną . :idea:
Re: Mini Piramida w Polsce Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 00:14
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
To faza eksperymentu nie sugerowałbym się praca urządzeń ?
Re: Mini Piramida w Polsce Napisane: środa, 24 lut 2010, 13:12
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
No ale eksperyment ma właśnie przy pomocy urządzeń coś udowadniać.

Bywa i tak...
Re: Mini Piramida w Polsce Napisane: niedziela, 3 paź 2010, 18:34
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
To jak? tylko tyle piramid jest w Polsce? coś mało, mało...nikt więcej nic nie znalazł? :cry:
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X