Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
45803bf675e659418a4384f611dde016
45803bf675e659418a4384f611dde016
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Wieś BISKUPIE (pow. lubelski) Napisane: niedziela, 17 lut 2013, 13:30
Lorak
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cześć wszystkim,
w artykule, który ostatnio się ukazał w serwisie i dotyczył powiązanych grzyw koni, moją uwagę przykuł pewien komentarz dotyczący wsi Biskupie w pow. lubelskim.

Aktualnie mieszkam w niewielkiej odległości od tej miejscowości i jednak ciekawość bierze górę. Więc, czy ktoś się orientuje co takiego niezwykłego jest w tej miejscowości? Może macie jakieś dodatkowe informacje na ten temat?

Na wszelki wypadek zamieszczam treść komentarza:

Cytuj:
XX:
To nie są wierzenia lecz fakty. Proszę to wszystko skojarzyć z rodziną prawników w których domu coś straszyło każdej nocy, a było to nie dawno tutaj opisywane. To nie ufo lecz chochliki robią te sprawki. To temat rzeka . Chcecie wiedzieć więcej to proszę odwiedzić wieś Biskupie w pow. Lubelskim. Jeśli macie dość odwagi.

Lorak:
A co w tej wsi się dziwnego dzieje? Mam blisko a nic nie mogłem znaleźć.

XX:
Bohdan Baranowski trochę to opisuje . Każdy myśli że to wierzenia, ale to się ciągle dzieje naprawdę . Te istoty są tu jeszcze z przed chrześcijaństwa. Powszechne były u Wikingów. Były wszędzie. One mają magiczne właściwości, ale niestety lubują się w czynieniu zła. Kościół nazwał ich diabłami. Badam te sprawy, ale wierz mi boję się. W Germanii nazywali ich Kobold, w W.Brytanii Bogart. Zetknąłem się z tym osobiście . Świecą w nocy , przybierają postaci zwierząt , lub są niewidzialne. Grasują po lasach. Mam zdjęcia ich gniazdek i jaskiń. One wydają się wszechmocne. Jednak można je odprawić . Dzwonki poświęcane u krów alpejskich po to są. Dzwony kościelne , gromnica, pentagram.

Bardzo zaciekawiła mnie wypowiedź tej osoby, stąd drążę delikatnie temat. Tak jak wyżej wspomniałem w swojej wypowiedzi, próbowałem szukać jakiś informacji na ten temat, ale nic nie udało mi się znaleźć.

Będę ogromnie wdzięczny za jakieś dodatkowe informacje.

btw... Czy macie jakieś informacje na temat ciekawych (czyt. dziwnych) miejsc w woj. lubelskim lub w woj. graniczącymi z tym województwem? Mam aktualnie trochę wolnego czasu i z chęcią bym trochę pojeździł.

PS. W Emilcinie już byłem.

Pozdrawiam, Lorak.
Re: Wieś BISKUPIE (pow. lubelski) Napisane: niedziela, 17 lut 2013, 14:37
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
Baranowski napisał książkę na temat wierzeń ludowych. Najwyraźniej jedna z cytowanych przez niego relacji pochodziła z tych okolic. Odpowiedź na pytanie w komentarzu nie ma związku ze wsią a ogólnie z tematyką.

Bywa i tak...
Re: Wieś BISKUPIE (pow. lubelski) Napisane: poniedziałek, 18 lut 2013, 07:49
Lorak
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
W takim razie czy wiadomo co się dzieje w tej wsi? Czy sobie po prostu darować temat? Może polecicie mi jakieś inne miejsce w lubelskim, o którym słyszeliście.
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X