Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
edef8de32a534b599a0e080e9857d3c8
edef8de32a534b599a0e080e9857d3c8
Strona 3 z 3 [ Posty: 74 ]

*< 1 2 3

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Atlantyda Napisane: środa, 15 wrz 2010, 13:23
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
comendante napisał(a):
Jednocześnie nie odniosłeś się do sedna sprawy czyli, że Stary Testament jest co niedziele czytany podczas mszy świętej.

Jest, ale nie jako prawo, tylko jako metryki (czyli przypowieści o Bożym planie)
comendante napisał(a):
Jest to fakt prze zemnie zmyślony? Tak czy nie?

Nie, ale nie wiesz, co i dlaczego się czyta.
comendante napisał(a):
Chcesz mi wmówić, że Dekalog nie obowiązuje w kościele katolickim? Pochodzi on przecież, ze Starego Testamentu.

A czy tekst w powyższym moim poście - prawo NIEPOWTÓRZONE, coś i mówi.
Wszak dekalog, jak i szereg innych praw (w mojej ocenie czysto etycznych) zostało powtórzonych w NT.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Atlantyda Napisane: środa, 15 wrz 2010, 15:49
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
A czy w takim razie nie zaprzeczasz sam sobie?
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 16 wrz 2010, 11:55
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Nie, nie zaprzeczam sam sobie.
A dlaczego, ponieważ wiem, co i kiedy i po co się czyta w kościele.
Prawo przepisane w Nowym Testamencie jest obowiązujące, prawo Starego Testamentu nie obowiązuje.
Różnica polega w wykładni Biblii, a nie jej faktycznej literalnej treści.

Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 16 wrz 2010, 20:02
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
To brukowiec z tamtych czasów, stary, nowy "psa "to warte jaka to różnica komu to potrzebne ? chyba moherowym bandom do terroru i zabobonów bo wątpię aby rozumny człowiek rozkoszował się tym? . :twisted: :lol:ktos mi kiedys powiedzial że ci co w to wieża tak się tym zaczytali że nieco puzniej spadli z drzewa ,chodzi oczywiscie o ewolucje ,muszę się zastanowić czy to prawda ? :lol:
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 4 lis 2010, 23:58
chanell
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Atlantyda
Według Platona istniała około 9 500 lat temu. Atlantyda zatonęła, przykryły ją wody oceanu. Długo zastanawiano się czy był to tylko mit stworzony przez Platona, czy rzeczywiście istniał ten ląd....? Już w tamtych czasach wielu uczniów Platona kłóciło się między sobą. Francis Becon w 1626 roku również wspomniał ten kontynent. Legendy, mity i bajki dotyczące Atlantydy i jej zagłady w XX wieku coraz mocniej pochłonęły ludzi. ""...Atlantyda leżała za słupami Herkulesa. Była wielką potęgą, jej obszar sięgał aż do zachodniej Europy i Afryki.
Naukowcy wskazują na wiele miejsc, które mogą być tym zapomnianym kontynentem. Wyspy na Oceanie Atlantyckim łącznie z Arktyką, Azorami, Bahama, Kubą, wyspami Karaibskimi i Boliwią a na wschodzie, Kreta, Santoryni, Płn. Afryka i morze Czerwone uważane są za teren, który zajmowała Atlantyda. Naukowcy i różni badacze Atlantydy opisują jej kulturę i wielką potęgę.

Atlantyda:

- mocarstwo panujące na świecie ok. 10 000 lat temu

- ciągle ten ląd jest bardzo sekretny dla świata.

Biblijny potop w Starym Testamencie i 700 lat życia Noego jest utożsamiane z Atlantydą. "...Po siedmiu dniach spadły na ziemię wody potopu. W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba..." (Genesis 7:10 - 11)

Platon w swoim dialogu o Atlantydzie przedstawił 11 opisów i teorii mówiących o kulturze Atlantydy. Z jego dialogu wynika, że ten kontynent był większy niż cały półwysep arabski, a królował na nim Bóg Posejdon. Nazwa Atlantyda wywodziła się od imienia pierwszego syna Posejdona, Atlasa. Ląd umiejscowiony za słupami Herkulesa, za Gibraltarem, na oceanie Atlantyckim był podzielony na dziesięć różnych terytoriów. Platon opisał stolicę Atlantydy jako wielkie miasto, mieszkało tam bardzo bogate społeczeństwo. Zajmowali się polityką i posiadali armię. Egipskie zapisy opisują wojny między Ateńczykami i Atlantami, również wspominają, że obie te cywilizacje były zniszczone podczas wielkiej katastrofy jaka wydarzyła się w tamtych czasach.
Obrazek

cały artykuł tu : http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/ ... -atlantyda
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 5 lis 2010, 00:18
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Biedny (a może nie, może szczęśliwy?) Platon. Te jego utopijne wizje są chyba najbardziej nadinterpretowanym kawałkiem w całej historii literatury. Co najzabawniejsze - przytłaczająca większość "specjalistów od Atlantydy" nie zmusiła się do przeczytania oryginału. Poniekąd się nie dziwię, to wybitnie nudne i trudne teksty. Tylko dla bardzo wyrobionego czytelnika.

Z szacunkiem
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 5 lis 2010, 00:36
chanell
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czy wziąłes pod uwagę że wiele osób ,które odbierają channelingi ,potwierdza to co napisał Platon o Atlantydzie.Śpiący prorok Edgar Cayce także to potwierdził ,a w czasie swoich proroczych wizji mówił w jaki sposób zatonęła Atlantyda.Nie ma 100% dowodów że istniała ,ale też nie można w 100% wykluczyć możliwości że nie istniała. Naukowcy twierdzili że Troja to tylko mit ,dopóki na jej ślad nie natrafił Henryk Schliemann .To właśnie jego uważa się za odkrywcę Troi .
Re: Atlantyda Napisane: sobota, 6 lis 2010, 13:59
prbeatz
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
chanell napisał(a):
Czy wziąłes pod uwagę że wiele osób ,które odbierają channelingi ,potwierdza to co napisał Platon o Atlantydzie.Śpiący prorok Edgar Cayce także to potwierdził ,a w czasie swoich proroczych wizji mówił w jaki sposób zatonęła Atlantyda.Nie ma 100% dowodów że istniała ,ale też nie można w 100% wykluczyć możliwości że nie istniała. Naukowcy twierdzili że Troja to tylko mit ,dopóki na jej ślad nie natrafił Henryk Schliemann .To właśnie jego uważa się za odkrywcę Troi .

Teraz jest inna kwestia, czy channelingi to fakt? Ty i wiele innych osob moze w to wierzyc, ale ja osobiscie (i nie sadze ze jestem w tym odosobniony) w nie, nie wierze. Dziwi mnie tak szczerze fakt, ze ludzie mowia o takich rzeczach jak o oczywistosciach, lub tematy takie jak rasy obcych itp. Caly swiat nie moze dojsc do tego, czy jakas obca cywilizacja w ogole istnieje, a ludzie juz znaja ich rasy i zachowania. Ciekawe.

Co do atlantydy. Jak wiadomo Platon byl tworca idealizmu, a opis Atlantydy (nie czytalem oryginalu) dotyczy wlasnie cywilizacji poniekad idealnej. Jak juz mowilem nie czytalem dialogow Platona, ale moze ktos mi odpowie - czy opis Atlantydy, nie przypomina czasem jakiejs aluzji do ogolu ludzkiej cywilizacji, gatunku ludzkiego, czy czegos glebszego, niz opis dawnej cywilizacji? Bardziej by mi to pasowalo do Platona, ale nic nie stwierdzam, mam tylko taka teorie.
Re: Atlantyda Napisane: poniedziałek, 22 lis 2010, 14:48
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Majestic napisał(a):
To brukowiec z tamtych czasów, stary, nowy "psa "to warte jaka to różnica komu to potrzebne ? chyba moherowym bandom do terroru i zabobonów bo wątpię aby rozumny człowiek rozkoszował się tym? . :twisted: :lol:ktos mi kiedys powiedzial że ci co w to wieża tak się tym zaczytali że nieco puzniej spadli z drzewa ,chodzi oczywiscie o ewolucje ,muszę się zastanowić czy to prawda ? :lol:

Pisząc w ten sposób obrażasz uczucia religijne wielu osób w tym moje. Nie uważam się wcale za moherową bandę.
Jak nie chcesz wierzyć, że jest to księga objawiona to nie wierz. NIe zaprzeczysz walorom historycznym, które posiada - opisuje różne zdarzenia historyczne , które przecież miały miejsce i zostały potwierdzone przez badania archeologiczne.
Powiem tak jeżeli opisuje potop i pozwiązuje się to z zagładą atlantydy to jest ok i bardzo cacy. Ale jeżeli dotyka innych rzeczy to ma być be? No takie traktowanie sprawy to jest co najmniej żałosne.
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 23 lis 2010, 19:31
BlueAngel333
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:19

0
Posty typu offtpic zostały usunięte a autorzy odpowiednio nagrodzeni.

BlueAngel333
Moderator

"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"
Re: Atlantyda Napisane: środa, 24 lis 2010, 13:34
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Dla mnie Atlantyda to nic innego jak państwo Fenicjan, które było w czasach starożytnych mocarstwem i ośrodkiem bardziej wyewoluowanym technologicznie, szczególnie w zakresie transportu morskiego i infrastruktury z tym związanej.

Re: Atlantyda Napisane: piątek, 14 sty 2011, 07:53
Inkarnacja
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czytałam jakiś czas temu książkę : Lidfors Lennart "Gwiezdne przesłania".

Jest to fabularyzowana opowieść dokumentalna, opartą na rzeczywistych wydarzeniach.
W książce jest sporo o Atlantydzie.

Polecam ;)

"Badania doprowadziły mnie do przekonania, że istnieje egzystencja poza tym światem."

Raymond Moody
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 14 sty 2011, 11:48
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
A chętnie przeczytam :)

Re: Atlantyda Napisane: piątek, 14 sty 2011, 21:28
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Patrząc na te baśnie o Atlantydzie z czasem można w to uwierzyć ,ale wyłącznie w te bajki ,przecież świat tej niby nauki nic nie zrobili w tym kierunku setki prac i programów tv i nic .Na szczęście są ludzie co nie biorą pieniędzy za swoje opracowania i badania i dosłownie wisi im oficjalny zabobon i zakłamanie .Platon opisał mity i przekazy wystarczajaco ociosane z dosłownie wszystkiego ,tu jest namiastka tamtych czasów to co zostało, co nie zostało ukryte i zniszczone , bo i takie miejsca są miejscami penetracji wysłanników, dostojnych, tego nie zachwianego porządku świata .http://www.youtube.com/watch?v=mu3rVj_FNic
Strona 3 z 3 [ Posty: 74 ]

*< 1 2 3

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X