Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Google [Bot], Avatar użytkownika Victor72
1a2337dbac1278afb0dabc49af955d5a
1a2337dbac1278afb0dabc49af955d5a
Strona 2 z 3 [ Posty: 74 ]

*< 1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 31 sie 2010, 11:56
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie sądzę.
Całe to zamieszanie wokół Atlantydy polega na tym, że wierzy się bezgranicznie, iż starożytni mieszkańcy naszej planety nie mieli skłonności do fantazjowania.
Nikt mnie nie przekona, że ludzie w starożytności nie fantazjowali bo to przecież wierutna bzdura.
A mu to robi krowa.
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 31 sie 2010, 12:50
jkk

0

0
Jak powszechnie wiadomo, wszyscy ludzie kłamią i zmyślają, i robią tak od zawsze. Dlatego nikomu nie można wierzyć. (Nawet tym, którzy tak właśnie twierdzą.)
Platon w sprawie Atlantydy musiał zatem być wierutnym kłamcą, podobnie jak Homer w sprawie Troi.

http://www.polskatimes.pl/warszawa/pole ... ,id,t.html
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 31 sie 2010, 16:53
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pewnie jestem totalnym malkontentem ale czytając ten artykuł do, którego dałeś link zrozumiałem, że wiek tego pałacu datuje się na VIII wiek p.n.e. Podobno czasy akcji Iliady datuje się na XII wiek p.n.e. akcja Odysei rozgrywa się coś około 10 lat po wydarzeniach z Iliady.
Zaiste jeśli ten pałac miał należeć do Odyseusza to po Odysei powinien żyć jakieś 400 lat?
Rozumiem, że Homer mógł żyć w VIII wieku p.n.e. i ktoś mu opisał ten pałac na Itace bo podobno był niewidomy.
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 31 sie 2010, 19:10
jkk

0

0
W gruncie rzeczy, nie chodzi mi o Homera, Odyseusza czy Platona. Chodzi o to, że nie można negować wszystkiego czego nie widziało się na własne oczy, ani podejrzewać każdego o oszustwo czy wybujałą fantazję. Więcej wiary w ludzi! ;)
Należy zachować zdrowy rozsądek i sceptycyzm, ale nie wolno negować zjawisk czy relacji tylko dlatego bo "takie rzeczy są niemożliwe".

Wracając do Atlantydy. Skoro większość autorów rozmaitych hipotez nie wie gdzie była Atlantyda, a snuje tylko przypuszczenia, proponuję skupić się na tych, którzy twierdzą, że to wiedzą. I poddać, w miarę możliwości, ich twierdzenia weryfikacji oraz osądowi zdrowego rozsądku, ale bez uprzedzeń typu "to przecież niemożliwe" wynikających materialistycznego podejścia do świata (życia).
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 31 sie 2010, 21:14
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie patrzmy na Atlantów miarami wielkości naszego czasu ,dla mnie to idiotyczne naukowe podejścia ,albo porównania, jeżeli mało po nich zostało to znaczy że nie potrzebowali tego całego dziadostwa jakie obecnie musimy obsługiwać ,poco im auta do czego, skoro posiadali latające dywany ,poco im mechanizmy jak góry przenosili i setki innych rzeczy jakie są wszędzie zapisane, odkryte. Co niektórzy szukają potężnych miast motoryzacji przewodów elektrometrycznych ,należy się zastanowić co to było ,ilu ich było ,i ewentualnie kto ich zniszczył jak i dlaczego .
Re: Atlantyda Napisane: środa, 1 wrz 2010, 09:52
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Sęk w tym, że nic po nich nie zostało - oprócz wzmianek u Platona.
Re: Atlantyda Napisane: środa, 1 wrz 2010, 17:05
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie sadze ,należy to skonfrontować chociażby z Dänienem jest tam aż za dużo dowodów ,zresztą w obecnym czasie ma wielu naśladowców co niektórzy boja się go jak ognia ,moze to celowe działanie aby odwrócić od niego uwagę ,miejsca które odkrył nie podlegają dyskusji zwłaszcza szczegóły, bardzo istotne .Przez ostatnie 2 tysiace lat nie dopuszczano myśli o ufo i innych cywilizacjach religia o tym wiedziala ,wiec wszystko było niszczone i ukrywane ,dosłownie wszystko nawet budowano domy pana ,na miejscach dawnego kultu a te były w wiekszosci wybudowane na miejscach mocy i tym podobnym ,tak samo jak rożne dziwne znaleziska mapy niesamowicie dokładne wszystko zostało zatuszowane chociażby ze względu na to że pierwsze kłamstwo brzmiało że ziemia jest plaska ,i takie mapy były by kompromitacja ,jak widać byliśmy i jesteśmy oszukiwani w żywe oczy do dzisiaj dzięki największej mafii na świecie .
Re: Atlantyda Napisane: środa, 1 wrz 2010, 18:26
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie przesadzaj przytocz choć jeden dowód pewny na 100%.
Jak nie na 100 to chociaż na 99%.
Powiem Ci tak im dłużej czytam podobne wywody tym bardziej mnie zdumiewa jak ludzie nie mogą uwierzyć w potęgę swojej inteligencji i umysłu. Szlag mnie czasami trafia jak banalne odkrycia przypisuje się kosmitom bo człowiek nie mógł być kiedyś tak inteligentny. Ci co żyli kiedyś to prymityw był niesamowity a my wręcz zioniemy inteligencją i pomysłami.
Jestem przekonany, że podstawy matematyki, mechaniki oraz fizyki wymyślili starożytni sami bez pomocy kosmitów.
Naprawdę przyznam ci rację jeżeli przedstawisz mi dowód na istnienie Atlantydy.
Re: Atlantyda Napisane: środa, 1 wrz 2010, 19:34
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ortodoksyjna nauka obwarowana teoriami bazuje na jednym na ogniwach dowodów ,których tak i tak nie chce przyjąć ,jest powiedziane epoka kamienia ,brązu ,żelaza itd tak sobie to inteligentnie po ustawiali i nie chodzi tu o dowody odkrycia nowe teorie, wyłącznie o cieple długoterminowe posadki i tak kopia w ziemi wykupują garnki z gliny i kostki a jak coś zastanawiającego to do magazynu ,albo zjawiają się służby specjalne i cisza .Jak wspomniałem Atlantyda to problem pojmowania tego co to właściwie było ,moze być że cześć to co uważamy za ufo było zapewne ziemskie ,zapewne byli tu kosmici i są, o35 proponuje ci zagłębić się w odkrycia Dänikena i nie tylko nie jest on jedyny, proponowałbym Puma Punku według ortodoksji w tamtych czasach małpoludy siedziały w jaskiniach i czekały na mamuta albo Bizona ,dziwi fakt że niema tych odkryć w podręcznikach w oficjalnym nauczaniu czy to nie dziwne, ale to nie pasuje do wersji Adama i Ewy i się nigdy ogólna opinia publiczna nie dowie a w najlepszym przypadku zniszczą to wszystko albo zabronią tam wchodzić .
Re: Atlantyda Napisane: środa, 1 wrz 2010, 19:36
jkk

0

0
Majestic napisał(a):
,należy się zastanowić co to było ,ilu ich było ,i ewentualnie kto ich zniszczył jak i dlaczego .[/b]

Wielka i Nowa Atlantyda zostały zniszczone w wyniku wojny z Mu.
Małą Atlantydę zniszczył wybuch wulkanu.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 10:08
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
No cóż jeśli mogę polemizować z Majestic to trudno mi nazwać odkryciami to co wypisuje Däniken. Zwłaszcza, że lubi bardzo naciągać fakty do swoich teorii sam w końcu np przyznał, że żelazna kolumna w Indiach o której pisał z wielkim zapałem, iż nie rdzewieje jednak rdzewieje. Nie rozmawiamy zresztą o kosmitach i Dänikenie. Poprosiłem o jakieś dowody o istnieniu Atlantydy pewne chociaż na 99% no dobra niech będzie na 75%.
A wracając jeszcze do tego co piszą starożytni grecy to jeśli np. opisują 12 prac Heraklesa to mam w to wierzyć, iż jest to niezaprzeczalnym faktem.
Myślę, że nie tędy droga.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 10:23
jkk

0

0
o35 napisał(a):
Myślę, że nie tędy droga.

Nie tędy droga, ponieważ z takimi poglądami nie bardzo pasujesz do tego forum ;)
Wyobraź sobie sytuację, że piramidy zostały kompletnie zniszczone i tylko Platon o nich wspomina. Wtedy powiedziałbyś, że to przecież niemożliwe by starożytni coś takiego kiedykolwiek zbudowali :)

Jeśli zostawimy odkrywanie prawdy tylko oficjalnej nauce, trzeba będzie zamknąć to forum.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 12:02
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
jkk napisał(a):
Nie tędy droga, ponieważ z takimi poglądami nie bardzo pasujesz do tego forum ;)

Posłuchaj jeżeli tak jest jak mówisz to niestety forum te nie ma racji bytu. ;)
A to dlatego, że jeżeli prezentuje się na nim jedynie słuszne poglądy to forum staje się kółkiem wzajemnej adoracji. Skąd ja to znam ... . Myślę, że tego nikt nie chce. Jeżeli tak ma być to porostu należy wpisać to w regulaminie forum i sprawa będzie jasna. ;)
Zawsze myślałem, że fora istnieją po to aby ścierały się na nich różne poglądy. Z takich starć a nie wzajemnego kadzenia sobie może wyjść coś konstruktywnego.
Co do tego, co pisałeś o piramidach to zaufaj mi zostałby po nich ślad lub wiele śladów. Naprawdę jest coś bardzo trudno usunąć bez pozostawienia śladów. Kartaginy rzymianom też nie udało się usunąć z kart historii. Nawet na podstawie jednej dryfującej beczki z zatoniętego statku często da się ustalić przyczyny zatonięcia. Jeżeli atlantyda kiedyś istniała powinny po niej zostać ślady materialne. Nawet jeśli została zniszczona przez wybuch wulkanu. Chciałbym tylko dodać, że to co pozostawił po sobie Platon to nie jest traktat historyczny a filozoficzny. :mrgreen:
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 12:23
jkk

0

0
o35 napisał(a):
Zawsze myślałem, że fora istnieją po to aby ścierały się na nich różne poglądy. Z takich starć a nie wzajemnego kadzenia sobie może wyjść coś konstruktywnego.

Nie można się nie zgodzić :)

o35 napisał(a):
Jeżeli atlantyda kiedyś istniała powinny po niej zostać ślady materialne. Nawet jeśli została zniszczona przez wybuch wulkanu. Chciałbym tylko dodać, że to co pozostawił po sobie Platon to nie jest traktat historyczny a filozoficzny.

W takim świetle Iliada Homera, jako epos heroiczny, wygląda jeszcze gorzej. Schliemann jednak nie dał się ponieść materializmowi i Troję odkopał ;) A co gorsza, był tylko amatorem. Twierdzenia, że Troja nie istniała i jest tylko wymysłem artysty, padające przed odkryciem Schliemanna, okazały się kłamstwem.
Nie możemy zatem powiedzieć, że Atlantydy nie było, tylko dlatego, że jej jeszcze nie znaleźliśmy.
Ostatnio edytowano czwartek, 2 wrz 2010, 13:34 przez jkk, łącznie edytowano 1 raz
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 12:47
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
To wszystko prawda co piszesz ale ci co nazywają siebie "ekspertami" od atlantydy nie są zgodni gdzie znajdowały się wymienione słupy Heraklesa.
A z ręką na sercu i tak szczerze powiedz mi czy przeczytałeś dokładnie to co napisał Platon o Atlantydzie? Bo wiele jest osób co wypowiadają się w tej sprawie a czerpią wiedzę wtórnie przetworzoną z książek Danikena itp.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 13:13
jkk

0

0
Lokalizacja Słupów Heraklesa nie powinna raczej budzić kontrowersji:
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82upy_Heraklesa

Platona w oryginale nie czytałem ;)
Polecam za to książki Otto Mucka.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 16:16
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
No to wybacz ale nie każe ci czytać Platona w oryginale.
Co do słupów naprawdę "eksperci od atlantydy" umieszczali je w przeróżnych miejscach.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 18:21
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
To wyjaśnijmy sobie w końcu czy czytałeś teksty Platona dotyczące Atlantydy. Tak czy nie?
Ja bym osobiście proponował wszystkim, którzy chcą dyskutować o Atlantydzie zacząć od tego. Jeżeli się tego nie zrobi czytanie tekstów wtórnych jest bez sensu naprawdę.
To tak jak by dyskutować np o łowieniu ryb z innymi i nigdy nie spróbować łowić a mieć wiele do powiedzenia na ten temat.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 2 wrz 2010, 20:22
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ależ oczywiscie czytałem ,To ślepy zaułek ,co z tego, z jego podań nic nie wynika ,opisał coś czego sam nie widział ,być moze jakieś resztki związane ,powiązane, z Atlantyda i to wszystko ,zapytam czy znasz sesje z śpiącym prorokiem "Cajsy " czy jakoś tak, też opisuje te wydarzenia ,tak samo jak Biblia dla jednego to sto procent boga a dla drugiego to źródło ufologi i gdzie tu sens ,trzymać się mocno teorii ewolucji bo to jedyne i niepodważalne źródło prawdy ?
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 3 wrz 2010, 07:49
jkk

0

0
o35 napisał(a):
To wyjaśnijmy sobie w końcu czy czytałeś teksty Platona dotyczące Atlantydy. Tak czy nie?

Dzieł Platona nie czytałem. Jego teksty o Atlantydzie znam z cytatów w innych książkach.

o35 napisał(a):
Jeżeli się tego nie zrobi czytanie tekstów wtórnych jest bez sensu naprawdę.

Popieram całkowicie. Szczególnie gdy chodzi o teksty, co do których zachodzi podejrzenie o nierzetelność przy tłumaczeniu i powielaniu, np. Biblia.
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 3 wrz 2010, 09:22
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Słuchajcie ludzie nie obraźcie się na mnie ale tylko Platon wspomniał o Atlantydzie. I mówienie, że to co napisał to ślepy zaułek to jest zaprzeczenie samo w sobie wiedzy o Atlantydzie. W takim razie powiedzcie mi co nie jest ślepym zaułkiem. Na pewno są jakieś wizje śpiącego proroka, który by nic nie wiedział o Atlantydzie gdyby nie Platon. Wszystko co zostało napisane po Platonie to niestety wariacje na temat jego tekstów lub nawet zupełnie wzięte z sufitu teorie. Chcecie wierzyć lub nie swego czasu przeczytałem dużo na ten temat - to co napisał Platon także - i wnioskuje, iż nikt nic na ten temat tak naprawdę nie wie oprócz tego co napisał słynny filozof.
Co do Biblii to jeżeli uważasz, iż tłumaczenia są błędne to gratuluję znajomości dokładnej starożytnej greki, łaciny oraz hebrajskiego. Ja sam poznałem tylko jako tako łacinę i nie uważam się za eksperta od tego języka. A z ludźmi, którzy potrafią przeczytać teksty biblijne w oryginale naprawdę zetknąłem się sporadycznie i nie mogę nawet powiedzieć, że ich znam.
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 3 wrz 2010, 09:46
jkk

0

0
Skoro wystarcza nam Platon (starożytni uczeni) to po co nam współcześni?!
Po co szukać i badać skoro Platon już wszystko napisał?
A jeżeli Platon zmyślał, to koniec sprawy i nie ma tematu?!

Ja się nie poddaję i szukam na własną rękę. Nowa i Wielka Atlantyda były za Słupami Heraklesa czyli na Atlantyku.
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 3 wrz 2010, 11:36
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
ok. jest tylko jedna zasadnicza rzecz.
Możesz się śmiać z Platona ale jak sam powiedziałeś znasz go tylko z cytatów. Pamiętaj, że cytatami jak się nie zna całości tekstów można dla swoich potrzeb w łatwy sposób doskonale manipulować. Zostaje tylko zadać tylko jedno podstawowe pytanie skąd biorą wiedzę o Atlantydzie jej badacze. Co właściwie badają? Skąd biorą materiał badawczy oraz materiał porównawczy do badań?
Uważam, iż jest to podstawowe pytanie.
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 3 wrz 2010, 12:04
jkk

0

0
Nie śmieję się z Platona. Uważam, że napisał prawdę.
Badacze rzeczywiście mają problem. Mogą jednak weryfikować teksty Platona i inne hipotezy z punktu widzenia współczesnej wiedzy. Np. Otto Muck twierdzi, że Atlantydę zniszczyła ogromna planetoida (o średnicy 10km), która spadła w kawałkach do Atlantyku.

Inne problemy mają naukowcy pracujący dla służb specjalnych. Ale o ich poszukiwaniach zapewne szybko się nie dowiemy.
Ostatnio edytowano sobota, 4 wrz 2010, 15:26 przez jkk, łącznie edytowano 1 raz
Re: Atlantyda Napisane: piątek, 3 wrz 2010, 18:54
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
jkk, widzę że masz logiczne i sensowne podejście do tematu ,no niestety nie każdy idzie ta droga, Dänikena uważa się na naciągacza, bo nie jest to dziwne że walczy z całym światem żeby do rozumów przemówić ,Profesor Pająk też miał jakieś wpadki to już jest szaleniec mnie interesują sensowne rozważania a resztę zostawiam bez komentarza i kropka .Jaki jest sens szukać Atlantydy jak jej niema ,to tak jak stacja orbitalna "Sojuz "jest ,była, nie będzie ,jak na ziemi byli Atlanci albo ich spadkobiercy ,to w tym kierunku należy szukać dowodów ,śladów ich obecności wpływu na pozostałe społeczności ,jeżeli była to wysoko rozwinięta grupa społeczna ,należy szukać i pokazywać efekty ich pracy, a nie wiertarek ,dźwigów samojezdnych ,telewizorów i twardych dysków być moze tego nie potrzebowali ! Na ziemi niema ciągłości cywilizacyjnej to trzeba sobie wbić do rozumu !Majowie ,Sumerowie byli spadkobiercami jedynie opowieściami o wyższej wiedzy nic więcej dlatego kultywowali to ale nie umieli faktycznie nic zrobić ,czekali na wizyty bogów ścisłej tych z góry i im się podporządkowywali ,podobnie jak egipt ,Indie ,arka przymierza napędzana radioaktywnym materiałem .
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 9 wrz 2010, 13:37
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
A ja się włączę w polemikę dotyczącą pojmowania starożytnych tekstów np. Platona czy Homera.
Popatrzmy na Iliadę i Odyseję. My nazywamy to mitologią, a zdarzenia MITAMI, czyli czymś co się nie zdarzyło. A tu jednak jak się okazuje coraz to więcej miejsc i wydarzeń zdaje się być prawdziwymi, co potwierdza faktyczność i historyczność zapisów.

A teraz odwołanie do Piśmie Świętym (zajmijmy się tylko NT, bo Stary kościół uznał za nieważny).. Księga święta opisująca Syna Bożego, który chodzi po świecie i czyni cuda od przemiany wody w wino przez uzdrowienia po wskrzeszenia. Do tego mamy wszystko umiejscowione w czasie i przestrzeni.

I co czy możemy powiedzieć, że to księga historyczna jak kroniki Kadłubka albo Galla Anonima ? Nie, ponieważ pomimo historyczności miejsc (przez życie autorów) nie możemy mówić o tym, iż to prawda. Miejsca tak - zdarzenia NIE.

Podobnie jest z Platonem i Homerem, to pisarze, którzy umiejscawiali w historycznych miejscach fikcyjne wydarzenia.

Dlateo można mówić o Troi czy Atlantydzie, tak sam jak o Jerychu, Sodomie lub Gomorze.

W mojej ocenie Atlantyda istniała, ale ludzie i wydarzenia były zmyślone. A fascynacja tym miastem mogła być taka jak, fascynacja XVIII wiecznego chłopa małorolnego, który przyjechał z Zakapiora k. Grudziądza do Mediolanu czy Paryża.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 9 wrz 2010, 20:43
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
No, Puma Punku w Peru do dzisiaj jest Mediolanem .
Re: Atlantyda Napisane: środa, 15 wrz 2010, 09:50
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Heruur napisał(a):
.... A teraz odwołanie do Piśmie Świętym (zajmijmy się tylko NT, bo Stary kościół uznał za nieważny)...

No kolega Heruur powalił mnie maksymalnie.
Pierwszy raz słyszę, że kościół Stary Testament uznał za nieważny.
Jeżeli tak to powiedz dokładnie jaki kościół. W takim razie powiedz mi skąd się wzięła najświętsza księga wszystkich chrześcijan Biblia, która to zawiera Stary Testament razem z Nowym. W kościele katolickim w niedzielę w czasie mszy świętej czytany jest Stary i Nowy Testament.
Po prostu rewelacja nic dodać nic ująć.
Co do prawdziwości opowieści Platona o Atlantydzie to bym polemizował stawiając na równi Biblię z jego dialogami. Jest to naprawdę mocne nadużycie. Platon opowiada jakąś tam opowieść o Atlantydzie zasłyszaną przez jego ojca (dobrze pamiętam? bo bardzo dużo czasu upłynęła jak to czytałem), który to usłyszał ją od kapłana egipskiego, który to też ją usłyszał itp...
Naprawdę bym polecał sięgnąć do dzieł Platona a nie czytać wtórne teksty przetworzone przez różnych wizjonerów. Są one dostępne w każdej większej bibliotece publicznej wystarczy pójść zapisać się wypożyczyć i przeczytać.
Re: Atlantyda Napisane: środa, 15 wrz 2010, 12:40
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
comendante napisał(a):
Heruur napisał(a):
.... A teraz odwołanie do Piśmie Świętym (zajmijmy się tylko NT, bo Stary kościół uznał za nieważny)...

No kolega Heruur powalił mnie maksymalnie.
Pierwszy raz słyszę, że kościół Stary Testament uznał za nieważny.
Jeżeli tak to powiedz dokładnie jaki kościół. W takim razie powiedz mi skąd się wzięła najświętsza księga wszystkich chrześcijan Biblia, która to zawiera Stary Testament razem z Nowym. W kościele katolickim w niedzielę w czasie mszy świętej czytany jest Stary i Nowy Testament. Po prostu rewelacja nic dodać nic ująć.

Z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojego pierwszego posta na tym forum - bluźnisz, bo nie znasz swojej wiary i swojej świętej księgi.
Zapoznaj się pierwsze z setkami wypowiedzi na temat wiary, kościoła i Biblii, a potem rób z siebie totalnego ignoranta.
Pod pojęciem nieważności Starego Testamentu, mam na myśli nieważność praw w nim zawartych i NIEPOWTÓRZONYCH w Nowym Testamencie.
A wzięło to się z:
Sesji Synodu Biskupów (XII Synod Zwyczajny (5 października - 26 października 2008) - Słowo Boże w życiu i misji Kościoła), potwierdzającego postanowienia Konstytucyjnych Soboru Watykańskiego II:
# Konstytucja dogmatyczna o Kościele Lumen gentium
# Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu Bożym Dei verbum
# Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym Gaudium et spes

A dlaczego tak postanowili ? Bo prawo Jahwe było mocno kontrowersyjne:
Pierwsza rzeź niewiniątek — Wj 12
Rzeź religijna — Lb 25
Niedokładna masakra — Lb 31
Ludożerstwo — Pwt 28
Jerycho: Kapłani niszczą mury, żołdacy mordują — Joz 6
Jozue sprytem ubił 12 tys. osób — Joz 8
Rzeź Amorytów: Jozue wali mieczem, Jahwe ciska kamieniami — Joz 10
Ludobójstwa Jozuego na południu kraju — Joz 10
Ludobójstwa Jozuego na północy kraju — Joz 11
Krwawe ofiary z ludzi — Sdz 11
Prawo talionu — 2 Sam 21
Kapłan Samuel dopilnowuje masakry — 1 Sam 15
Ręce i nogi za głowę — 2 Sam 4
Obrażalski Elizeusz — 2 Krl 2
Rzezie Jehu — 2 Krl 10
Mordowanie inaczej myślących — Ezech 9
Śpiewajmy psalm Panu… — Psalmy

21:20 Jeżeli ktoś pobije kijem swojego niewolnika albo swoją niewolnicę tak, że umrą pod jego ręką, winien być surowo ukarany.

21:21 Jeżeli jednak przeżyją dzień lub dwa, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.

Ot, jak widać bóg jest miłosierny.

Szczegółowe wytyczne i przepisy dotyczące – de facto – handlu żywym towarem, znajdziemy zarówno w Ks. Kapłańskiej (III Mojż.):

25:44 Co do twojego niewolnika i twojej niewolnicy, których chciałbyś mieć, to niewolników i niewolnice kupujcie od narodów, które są wokoło was.

25:45 Również spośród synów osiedleńców mieszkających z wami kupujcie ich i spośród ich potomków, którzy są z wami, których zrodzili w waszej ziemi. Oni mogą być waszą własnością.

25:46 Będziecie ich przekazywać po sobie na dziedziczną własność synom swoim na zawsze. Jako niewolników mieć ich będziecie. Lecz z waszymi braćmi, synami izraelskimi, nie będziecie obchodzić się surowo.

jak i Wyjścia (II Mojż), gdzie znajdziemy również pozwolenie na sprzedaż i zniewalanie własnych córek:

21:02 Jeżeli kupisz niewolnika hebrajskiego, sześć lat służyć ci będzie, a siódmego wyjdzie na wolność bez okupu.

21:03 Jeżeli sam przyszedł, odejdzie sam; a jeżeli był żonaty, i żona z nim odejdzie.

21:04 Jeżeli jego pan dał mu żonę, a ona urodziła mu synów lub córki, żona i jej dzieci należeć będą do pana, a on odejdzie sam.

21:05 Jeżeli niewolnik oświadczy wyraźnie: Miłuję mojego pana, moją żonę i moje dzieci i nie chcę wyjść na wolność,

21:06 Wtedy jego pan zaprowadzi go przed Boga, potem postawi go u drzwi albo u odrzwi i przekłuje mu pan jego ucho szydłem, i będzie niewolnikiem jego na zawsze.

21:07 Jeżeli zaś ktoś sprzeda swoją córkę jako niewolnicę, to ona nie odejdzie, tak jak odchodzą niewolnicy.

21:08 Jeżeli nie spodoba się swemu panu, który ją przeznaczył dla siebie, niech ją pozwoli wykupić. Jednak nie ma prawa sprzedać jej obcemu ludowi, bo postąpiłby wobec niej wiarołomnie.

21:09 Jeżeli przeznaczył ją dla swego syna, postąpi z nią według prawa dotyczącego córek.

27:01 I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy:
27:02 Mów do synów izraelskich i powiedz im tak: Jeżeli kto składa Panu jakieś szczególne ślubowanie dotyczące jakichś osób według twojej oceny,
27:03 To twoja ocena będzie taka: Za mężczyznę od dwudziestu lat do lat sześćdziesięciu będzie twoja ocena wynosiła pięćdziesiąt sykli srebra według sykla świątynnego.
27:04 Jeżeli to jest kobieta, to twoja ocena będzie wynosiła trzydzieści sykli.
27:05 Jeżeli chodzi o młodzież od pięciu do dwudziestu lat, to twoja ocena będzie wynosiła za rodzaj męski dwadzieścia sykli, a za rodzaj żeński dziesięć sykli.
27:06 Jeżeli chodzi o dziecko od jednego miesiąca do pięciu lat, to twoja ocena będzie wynosiła za dziecko płci męskiej pięć sykli srebra, a za dziecko płci żeńskiej twoja ocena będzie wynosiła trzy sykle srebra.
27:07 Jeżeli chodzi o sześćdziesięcioletniego i wyżej, to za mężczyznę twoja ocena będzie wynosiła piętnaście sykli, a za kobietę dziesięć sykli.
27:08 Jeżeli jest za ubogi, aby zapłacić według takiej twojej oceny, postawią go przed kapłanem, a kapłan go oszacuje. Zależnie od tego, na ile stać ślubującego, kapłan go oszacuje.

I polecam lekturę: http://solafide.dei.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=95

comendante napisał(a):
Co do prawdziwości opowieści Platona o Atlantydzie to bym polemizował stawiając na równi Biblię z jego dialogami. Jest to naprawdę mocne nadużycie. Platon opowiada jakąś tam opowieść o Atlantydzie zasłyszaną przez jego ojca (dobrze pamiętam? bo bardzo dużo czasu upłynęła jak to czytałem), który to usłyszał ją od kapłana egipskiego, który to też ją usłyszał itp...
Naprawdę bym polecał sięgnąć do dzieł Platona a nie czytać wtórne teksty przetworzone przez różnych wizjonerów. Są one dostępne w każdej większej bibliotece publicznej wystarczy pójść zapisać się wypożyczyć i przeczytać.

A dla mnie mit to mit, zarówno ten Platona, Homera, jak i Jahwe...

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Atlantyda Napisane: środa, 15 wrz 2010, 13:14
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Może i jestem totalnym ignorantem.
Nawrzucałeś masę cytatów ze starego testamentu aby poprzeć swoje zdanie.
Jednocześnie nie odniosłeś się do sedna sprawy czyli, że Stary Testament jest co niedziele czytany podczas mszy świętej. Jest to fakt prze zemnie zmyślony? Tak czy nie?
Chcesz mi wmówić, że Dekalog nie obowiązuje w kościele katolickim? Pochodzi on przecież, ze Starego Testamentu.
Strona 2 z 3 [ Posty: 74 ]

*< 1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X