Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
9101bb6c594dc6ffd3d1fdeed7b87ea4
9101bb6c594dc6ffd3d1fdeed7b87ea4
Strona 1 z 1 [ Posty: 23 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Atlantyda Napisane: czwartek, 19 wrz 2013, 15:33
Korniasz

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Prawdopodobnie ktoś już miał takie wnioski, ale nie jestem w stanie przekopać wszystkich informacji.
Czytając Szmaragdowe tablice Thotha odczytujemy taki o to fragment:

"Zebrałem wówczas mój lud i
wstąpiłem na wielki statek Mistrza.
W górę wzbiliśmy się w poranek.
Ciemna poniżej nas leżała Świątynia.
Nagle wezbrały ponad nią wody.
Usunięta z Ziemi,
aż nadejdzie zapowiedziany czas,
zostala wielka Świątynia.

Szybko lecieliśmy w kierunku slońca poranku,
aż poniżej nas znalazł się ląd dzieci KHEM.
Rozszaleni nadeszli z pałkami i włóczniami,
Podburzeni gniewem, chcieli zgładzić i doszczętnie zniszczyć Synów Atlantydy."

Później jest wielokrotnie mowa o ziemi KHEM [ang. The Land of Khem]. Jak dla mnie angielskie The Land of KHEM ma podobny wydźwięk do nazwy miejscowości Ban Nam KHEM [link do google maps:https://maps.google.pl/?ll=6.970049,108.369141&spn=16.842508,33.815918&t=p&z=6 ]

"Szybko lecieliśmy w kierunku slońca poranku,
aż poniżej nas znalazł się ląd dzieci KHEM."

Wskazuje to na to, że lecieli w kierunku wschodnim aż znaleźli poniżej pierwszy napotkany ląd.
Zgodnie z tym, Atlantyda leżała gdzieś pomiędzy Malezją a Sri Lanką.

Pomyślałem jeszcze o możliwym przebiegunowaniu ziemi już po zatopieniu Atlantydy. Wtedy bralibyśmy pod uwagę tereny na wschód od Malezji, czyli między Malezją a Filipinami, np. Spratly Islands.

To już z mojej strony będzie być może duże wyolbrzymienie, ale ciekawe jest to, że wielu naukowców wskazuje wyspę Spartel (Gibraltar) na potencjalną lokalizację dawnej Atlantydy. Może chodziło o wyspy Spratly, nie wyspę Spartel.
Jak wiemy, akurat w okolicach Malezji i Filipin bardzo często zdarzają się tsunami, które mogło zatopić Atlantydę.

Istnieją podejrzenia, że Filipiny mogą stać się drugą Atlantydą:
http://www.youtube.com/watch?v=3oObKC4HsRI

Co o tym sądzicie?
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 19 wrz 2013, 18:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Tylko teoria, której niestety nie da się sprawdzić. Witaj na forum.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 19 wrz 2013, 18:15
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
Cytuj:
Zgodnie z tym, Atlantyda leżała gdzieś pomiędzy Malezją a Sri Lanką.

Pomyślałem jeszcze o możliwym przebiegunowaniu ziemi już po zatopieniu Atlantydy. Wtedy bralibyśmy pod uwagę tereny na wschód od Malezji, czyli między Malezją a Filipinami, np. Spratly Islands.

A czy nie prędzej chodzi o pseudo starożytny kontynent Lemuria, który tam był lokalizowany???

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lemuria_%2 ... _kraina%29
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 19 wrz 2013, 18:42
Korniasz

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie znalazlem w tym tekscie odniesienia do Lemurii, ale mozliwe, ze zamiast Atlantydy zlokalizowalem Lemurie :D
Witam forumowiczow.
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 19 wrz 2013, 19:13
jkk

0

0
Najbliżej prawdy był niejaki Otto Muck i jego książka "Alles über Atlantis".

http://de.wikipedia.org/wiki/Otto_Muck_%28Ingenieur%29
http://atlantipedia.ie/samples/otto-muck-amended/
http://pl.scribd.com/doc/16206238/The-S ... -Otto-Muck
Re: Atlantyda Napisane: czwartek, 19 wrz 2013, 22:13
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 16 lip 2018, 19:16

0
A ja mam inną teorię. Ziemia w jakiejś części była pokryta lodem. Gdy lód się stopił nastąpiło zaburzenie równowagi i Ziemia obróciła się o jakiś kąt aby równowaga była zachowana a tym samym równik zmienił swoje położenie i wody napłynęły w okolice nowego równika i tam poziom wody zmienił się o kilkaset metrów. I nastąpiło to w tzw. potopie. I całkiem możliwe że wtedy powstało Morze Śródziemne poprzez wlanie się wody Atlantyku przez cieśninę Gibraltarską i następnie dalej przez Dardanele do obecnego Morza Czarnego. Ślady Amazonki i Konga ciągną się w głąb Atlantyku a Nilu w głąb Morza Śródziemnego. Więc gdyby Atlantyda leżała gdzieś w pobliżu obecnego równika to jest pod kilkusetmetrową warstwą wody. 10 tys. lat temu Sahara była zadrzewiona i pełna rzek i jezior. A więc była w strefie umiarkowanej. A w pobliżu Japonii odkryto jakieś podwodne struktury, najprawdopodobniej jakieś budowle. No i na obecnej Syberii był klimat umiarkowany czy nawet ciepły . No są legendy że Słońce wyczyniało jakiś harce na niebie. A więc zmieniło swoje położenie na "niebie".
Re: Atlantyda Napisane: poniedziałek, 23 wrz 2013, 15:07
Korniasz

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
ewah napisał(a):
A ja mam inną teorię. Ziemia w jakiejś części była pokryta lodem. Gdy lód się stopił nastąpiło zaburzenie równowagi i Ziemia obróciła się o jakiś kąt aby równowaga była zachowana a tym samym równik zmienił swoje położenie i wody napłynęły w okolice nowego równika i tam poziom wody zmienił się o kilkaset metrów. I nastąpiło to w tzw. potopie. I całkiem możliwe że wtedy powstało Morze Śródziemne poprzez wlanie się wody Atlantyku przez cieśninę Gibraltarską i następnie dalej przez Dardanele do obecnego Morza Czarnego. Ślady Amazonki i Konga ciągną się w głąb Atlantyku a Nilu w głąb Morza Śródziemnego. Więc gdyby Atlantyda leżała gdzieś w pobliżu obecnego równika to jest pod kilkusetmetrową warstwą wody. 10 tys. lat temu Sahara była zadrzewiona i pełna rzek i jezior. A więc była w strefie umiarkowanej. A w pobliżu Japonii odkryto jakieś podwodne struktury, najprawdopodobniej jakieś budowle. No i na obecnej Syberii był klimat umiarkowany czy nawet ciepły . No są legendy że Słońce wyczyniało jakiś harce na niebie. A więc zmieniło swoje położenie na "niebie".

Czytam i czytam i nic nie rozumiem...
Re: Atlantyda Napisane: poniedziałek, 23 wrz 2013, 21:39
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Korniasz napisał(a):
Czytam i czytam i nic nie rozumiem...

Nie Ty jedyny :)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 24 wrz 2013, 20:50
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 15 lip 2018, 13:16

0
Jeśli już o Atlantydzie, to podam świeżą informacje.

"Portugalski badacz odkrył podwodną piramidę o wysokości 60 metrów i powierzchni 8000 metrów kwadratowych obok Banco de Joao de Castro (Bank De João de Castro), pomiędzy wyspami Terceira i Sao Miguel. Autorka stwierdza, nie wierzy, że piramida jest pochodzenia naturalnego. Rząd twierdzi, że sprawa jest już w dochodzeniu, przy wsparciu portugalskiej marynarki wojennej. Regionalny minister edukacji Luis Duarte Fagundes uważa, że, biorąc pod uwagę lokalizację, obiekt nie powinien być postrzegany jako produkt ludzkiej pracy. Terceira, znana również jako "Lilas Ilha" ("Lilac" lub "zielony" wyspa), to wyspa w archipelagu Azorów, w środku północnej części Oceanu Atlantyckiego. Jest to jedna z głównych wysp archipelagu, z populacją 56.000 mieszkańców i powierzchnią około 396,75 km ². Legendy o tych miejscach są związane z mityczną Atlantydą."
http://paranormal-news.ru

http://www.youtube.com/watch?v=e-V9ow2eHi0

Obrazek
Re: Atlantyda Napisane: środa, 25 wrz 2013, 19:21
jkk

0

0
To by się zgadzało z tym co piszą m.in. Otto Muck i Billy Meier.
Meier twierdzi, że Azory są pozostałością Wielkiej Atlantydy (były jeszcze 3 inne, mniejsze Atlantydy wg niego).
W książce "Flugreisen durch Zeit und Raum" Guido Moosbrugger (autor "UFO z Plejad") opisuje dosyć szczegółowo zagładę Atlantydy. Podaje np. liczbę żołnierzy-pilotów i statków powietrznych jakimi dysponowali Altlanci w wojnie z Mu.
Re: Atlantyda Napisane: niedziela, 29 wrz 2013, 13:11
Max
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ciekawy art nt Atlantydy

http://www.cudownyportal.pl/article.php?article_id=907
Re: Atlantyda Napisane: niedziela, 29 wrz 2013, 13:15
Korniasz

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Troche odbiegajac od tematu, wiecie czy Szmaragdowe Tablice Thotha to prawda czy fake?
Re: Atlantyda Napisane: niedziela, 29 wrz 2013, 15:34
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
A które masz na myśli?

Najbardziej znane to Szmaragdowe Tablice Hermesa Tresmegistosa, znane od końca starożytności ze źródeł arabskich. Jest jednak jeszcze kilka innych, dosyć późnych dzieł, też nazywanych tablicami.

Bywa i tak...
Re: Atlantyda Napisane: poniedziałek, 30 wrz 2013, 08:32
Korniasz

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Chodzi mi o te tablice: sisi.salon24.pl/97739,szmaragdowe-tablice-thotha-tablica-1-historia-thotha

Na tej stronie przetlumaczone sa 4 tablice. Na stronach anglojezycznych dostepne sa wszystkie.
Wie ktos co to w ogole jest? Nie ma zbyt duzo informacji o tych tablicach. Gdzies czytalem, ze to jednak fake zrobiony przez jakas sekte.
Re: Atlantyda Napisane: poniedziałek, 30 wrz 2013, 09:12
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Pierwsze słyszę o takich tablicach...gdyby były prawdziwe, lub nawet były jakąś starożytną legendą na pewno natrafiłabym na nie podczas studiów, a tak dowiedziałam się o nich z tego forum. wychodzi na to, że to prawdopodobnie fake...tak jak np III testament...
Re: Atlantyda Napisane: poniedziałek, 30 wrz 2013, 10:23
Korniasz

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jakie to studia, gdzie ucza o takich rzeczach?
Re: Atlantyda Napisane: poniedziałek, 30 wrz 2013, 10:51
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Właśnie pisałam, że nie uczą, bo ja się nie spotkałam z tablicami Thotha na studiach....

Jak mój nick forumowy wskazuje - > archeologia/archeozoologia te studia skończyłam.
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 12 lis 2013, 09:42
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
A wiecie, mnie się wydaje, że Antlantyda to została zatopiona podczas Wielkiego Potopu.
Oglądałam na National Georgaphic, że udokumentowali owe zjawisko, gdyż znaleźli w najniższych partiach Ziemi, ileś kilometrów w głąb, przepraszam, nie pamiętam ile, że zostały ślady po Wielkim Potopie. Jak to tłumaczył naukowiec, ślady po takich wydarzeniach szybciej "goją się" na powierzchni niż we wnętrzu planety. Moim zdaniem to było tak, bazując na informacjach jakie zdobyli naukowcy odnośnie życia ludzkiego na Ziemi:

Kiedyś, była sobie piękna planeta, na której żyła, być może nadal żyje, jakaś dobrze rozwinięta cywilizacja (ja to uważam, że byli to Anunnaki, według oczywiście, tego co pokazują hieroglify egipskie-> mityczne istoty, które przybyły z kosmosu. Na pewno w tych opisach hieroglificznych znajduje się ziarno prawdy, no bo skądś musieli wziąć ideę/koncepcje na takie postacie, tym bardziej, że kiedyś ludzie bardziej obserwowali otaczający nasz świat i zjawiska na nim się pojawiające.), lubili podróżować w komosie, w poszukiwaniu pięknych planet. Natrafili na naszą planetę, która przecież z kosmosu wygląda ślicznie- ot błękitna planeta, na której istnieje życie, prymitywne, ale jednak interesujące. Stawiam, że z początku tylko nas obserwowali (stąd malunki w pradawnych jaskiniach odnośnie przybyszów z kosmosu ). Zobaczyli, że uczymy się szybko, dlatego postanowili nam pomóc nieco (podczas tej pomocy, dajmy na to, Anunnaki zakochali się w ludziach. Stąd nagle pojawił się Homosapiens, bo jego pojawienie się nadal jest niewyjaśnione.) Widząc, że rasy zaczynają się mieszać, co może zakłócić ekosystem ziemski -postanawiają wybrać jakieś miejsce dla nowej rasy, która w ich warunkach nie przeżyje, ale w naszych tak- zakładają Atlantydę- którą pilnie strzegą- uprzednio gromadzą zwierzęta i inne potrzebne rzeczy do przetrwania nowej rasie. Zostawiają ich z technologią jaką wymyślili po czym odlatują, ale nadal mają na nas i swoje dzieci oko. Wszystko zdaje się być idealne, dopóki nie zaczyna się przebiegunowanie Ziemi- fakt udokumentowany, poza tym, mam wrażenie, że ziemia kręciła się w przeciwną stronę skoro kiedyś liczyli czas do tyłu, a gdzieś kiedyś czytałam, że kiedyś słońce wstawało tam gdzie teraz zachodzi. Jako, że zaczęły się wielkie zmiany, postanowili wspomóc ludzi, gdyż to tylko teoria, pokochali nas jak dzieci, mimo tego, jacy jesteśmy, ot niepokorne dziecięcia, poza tym, komuś udało się nie tylko wydostać z Atlantydy, ale do niej dotrzeć (nie pamiętam teraz dokładnie, ale jeden z filozofów greckich opisywał nowy odkryty ląd oraz miasto/kraj. Jedni sugerują, że to właśnie Atlantyda inni zaś, że nie, ale tego się nigdy do końca nie dowiemy.) Jako, że Anunnaki mieli ogromną wiedzę, wiedzieli ile mają czasu i jak uratować ludzi oraz swoich potomków. Stworzyli plan wielkiej arki, który podsunęli Noemu.-On ją zbudował, z ich pomocą (może nie była tylko jedna arka tylko kilka?)- stawiam, że dużo więcej osób i zwierząt się na niej zmieściło, aby przetrwali ten okres potopu. Oczywiście, byli tacy, którzy nie słuchali- więc spotkała ich śmierć. Cały świat został zalany wielkimi wodami. A wszystko zaczęło się zmieniać. Przez przebywanie na arce potomkowie Annunaki zmieszali się z ludźmi, dlatego kiedy wody ustąpiły, Atlantyda przestała istnieć, podobnie jak inne kraje lub zmieniły swój wygląd. Przez wiele lat, ludzie uczyli się na arce od Annunaki potrzebnych rzeczy, aby przetrwać, ale jednak nieco zaawansowanych jak na tamte czasy. Arka czy tam arki, wylądowały na lądzie, już nie było czystej ludzkiej rasy, tylko mieli zmieszaną krew (według biologów, ludzie dlatego mają deja vu, czy też wspomnienia z poprzedniego życia, bo jeśli w to wierzyć, wspomnienia są przenoszone przez komórki-więc może mamy wspomnienia z życia naszych przodków). Po wyjściu na ląd po potopie, nasi przodkowie z wiedzą, jaką dostali od Annunaki zamieszkali różne kontynenty, dlatego jak się przyjrzymy, w wielu pradawnych zapiskach, czy to u Majów, czy Azteków czy Egipcjan, pojawiają się podobne wątki- wielkich bogów, którzy przybyli z kosmosu. Coś się jednak stało i nagle Annunaki przestali nam pomagać. Czemu? Może uznali, że jesteśmy już za bardzo samodzielni?

Ewentualnie jest też druga opcja- Antantyda powstała, bo Annunaki stracili swoją planetę- z różnych to przyczyn, uderzenie meteorytu, jakaś zaraza, nowe zagrożenie- wyruszyli w podróż po komosie. Zabrali zwierzęta ze swojej planety (stąd mity i legendy o smokach i innych potworach) . Natrafili na Ziemię, która, dla nich była zamieszkana-widząc rozbudowany ekosystem, aby go nie zniszczyć, zbudowali Atlantydę, odcięli się w pewien sposób od ludzi (mity legendy itd.) a że nasza planeta i ludzie im się spodobała postanowili pomóc-i później już podobna sytuacja, którą opisałam wyżej.

Mi się wydaje, że właśnie tak było z Atlantydą. Jednak to są tylko domysły oparte na faktycznych wydarzeniach.
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 12 lis 2013, 13:19
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Diablicka napisał(a):

Kiedyś, była sobie piękna planeta, na której żyła, być może nadal żyje, jakaś dobrze rozwinięta cywilizacja (ja to uważam, że byli to Anunnaki, według oczywiście, tego co pokazują hieroglify egipskie-> mityczne istoty, które przybyły z kosmosu. Na pewno w tych opisach hieroglificznych znajduje się ziarno prawdy,

Annunaki to byli w starozytnym Sumerze a nie Egipcie.

The truth is out there
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 12 lis 2013, 13:27
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Prawda jest taka, że (o ile) istniało coś takiego jak Atlantyda i (zakładając) znajduje się ona obecnie gdzieś na dnie oceanu, to nieprędko uda nam się to odkryć. Oceany zbadaliśmy jedynie w ułamku procenta, nasza ziemska technologia po prostu nie pozwala na więcej w chwili obecnej. Swoją drogą to jest ciekawe - pchamy się w kosmos, a na dobrą metę nie jesteśmy w stanie zbadać nawet swojej własnej planety.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 12 lis 2013, 14:18
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
Gdyby duża wyspa na atlantyku w kilka dni zapadła się na dno oceanu, to ślady tego byłyby łatwe do odnalezienia.

Bywa i tak...
Re: Atlantyda Napisane: wtorek, 12 lis 2013, 15:29
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Argon napisał(a):
Diablicka napisał(a):

Kiedyś, była sobie piękna planeta, na której żyła, być może nadal żyje, jakaś dobrze rozwinięta cywilizacja (ja to uważam, że byli to Anunnaki, według oczywiście, tego co pokazują hieroglify egipskie-> mityczne istoty, które przybyły z kosmosu. Na pewno w tych opisach hieroglificznych znajduje się ziarno prawdy,

Annunaki to byli w starozytnym Sumerze a nie Egipcie.

Ja tam słyszałam różne informacje skąd pochodzą i gdzie pojawili się Annunaki, a to tylko moje przypuszczenia, że to być może te same istoty.

Wydaje mi się, jak wspomina Szczyglis, że jednak nie było to łatwe. Jeśli to było ileś milionów/miliardów lat temu, to pamiętajmy o ruchach tektonicznych Ziemi. Kontynenty się przemieszczały, nachodziły na siebie, zmieniały kształty. Potrzeba czasu by to zbadać.

Tak tu się zgodzę, że badamy kosmos, a nie umiemy zacząć badań od naszej planety.
Re: Atlantyda Napisane: sobota, 10 sty 2015, 19:26
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 15 lip 2018, 13:16

0
Grupa włoskich nurków odkryła we wraku statku 39 sztabek metalu, który może być znanym w starożytnej Grecji orichalcum. Zgodnie z opisem Platona, unikatowy stop miał pochodzić z mitycznej Atlantydy. To pierwsze tego typu znalezisko w historii.
http://historia.wp.pl/title,Wloscy-nurk ... omosc.html

Obrazek
Strona 1 z 1 [ Posty: 23 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X