Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Google [Bot]
4661751645632a80dcafb59b4f2dec6e
4661751645632a80dcafb59b4f2dec6e
Strona 1 z 3 [ Posty: 64 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej - temat zbiorczy Napisane: piątek, 1 gru 2017, 06:41
skynet
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
środa, 19 wrz 2018, 06:31

+1
DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT
W małej miejscowości obok Działdowa doszło do spektakularnej manifestacji agresywnego, niewidzialnego bytu. Duch rzuca w ludzi przedmiotami – od 23 listopada czyli pierwszego ataku demona rodzina boi się mieszkać we własnym domu i znaleźli tymczasowe schronienie w przytułku dla bezdomnych Caritasu....Obrazek

Obrazek

Link: https://www.nautilus.org.pl/artykuly,34 ... y-byt.html

DATA PUBLIKACJI: piątek, 1 grudzień 2017 06:29:21 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: piątek, 1 grudzień 2017 06:41:41

Połączyłem tematy. //szczyglis
Ostatnio edytowano czwartek, 14 gru 2017, 19:07 przez szczyglis, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłem wątki
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: piątek, 1 gru 2017, 21:39
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:06

0
No i jak będzie? Ktoś pojedzie to sprawdzić? Ktoś z FN?
Ja już złożyłem akces udziału w przedsięwzięciu. Może ktoś chętny ze mną jechać?
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: piątek, 1 gru 2017, 22:11
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
lepiej się dowiedz czy ktoś cię tam wpuści, czy tylko klamki nie pocałujesz :)
Deus a po co chcesz tam jechać ?

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: piątek, 1 gru 2017, 22:21
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
po co chcesz tam jechać ?

No nie wiem... żeby to zbadać, naocznie sprawdzić, pogadać z ludźmi, żeby tym niedowiarkom na Głównej FN coś napisać, że jednak Fundacja coś robi?
No chyba, że się mylę?
A co do tej klamki to może masz i rację. Najwyżej przejadę się do tej wsi...
Ktoś chętny?
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: piątek, 1 gru 2017, 22:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
to dla mnie drugi koniec Polski, więc odpadam, ale jeśli chcesz tam jechać to uważaj i weź kask :)
Jak u Joasi z Sosnowca.
Myślę że się ktoś znajdzie kto by nie miał daleko , ale dobrze wziąć namiar na to gdzie teraz oni mieszkają, bo podobno w Caritasie.
I wchodź z włączoną kamerą. :strach: bo nie wiesz co zastaniesz.

Sokrates
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: piątek, 1 gru 2017, 23:10
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar - sam, to wiesz co ja mogę...
Tu nie chodzi o to, że ja szukam kompana do podróży, tylko kogoś kto się na tym zna ( na pewno więcej niż ja). Jestem skłonny pomóc na ile mogę. A przy okazji zebrać materiały do FN.
Ale zero odpowiedzi...
I znów krew w piach...
:facepalm:
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: sobota, 2 gru 2017, 12:53
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

+1
fakt na żywo 8-) :
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/na ... ej/73xyrt9
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: sobota, 2 gru 2017, 19:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
I jak Deus - byłeś? nagrałeś coś? Ja może nawet z ciekawości bym pojechał, ale na pewno nie obecnie, bo mam inne rzeczy na głowie.
Dom już jak widać namierzony, czyli każdy już wie dokładnie, w którym to miejscu. To teraz pytanie - czemu nie ma jeszcze żadnych nagrań ze środka? Fakt już był, ponoć jakaś telewizja też - czemu nie weszli? Może to jednak ściema jest?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: sobota, 2 gru 2017, 19:30
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
No hej szczyglis!
Nie, nie byłem, samemu to mi się nie chce.
To w sumie 170 km ode mnie. Miałem pojechać sobie wieś obejrzeć?
Nigdy nie prowadziłem takiego nietypowego "śledztwa", nie mam doświadczenia.
Może trzeba było, ale...
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 00:07
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Deus napisał(a):
sirAzgar - sam, to wiesz co ja mogę...
Tu nie chodzi o to, że ja szukam kompana do podróży, tylko kogoś kto się na tym zna ( na pewno więcej niż ja). Jestem skłonny pomóc na ile mogę. A przy okazji zebrać materiały do FN.
Ale zero odpowiedzi...
I znów krew w piach...

Ja swojego czasu to też w domu trochę miałem dziwne zdarzenia nie tak intensywne, ale pukanie do drzwi , czasami klamki same się ruszały w górę i w dół. Coś wiem. Ale pomóc to jednak trudno by było.

Sokrates
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 15:14
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar - mnie chodziło o pomoc w zbieraniu materiałów dla FN
Tej rodzinie to raczej w niewielkim stopniu bym pomógł, od tego są władze wsi, gminy, Caritas...
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 18:55
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
środa, 5 wrz 2018, 01:00

0
Deus napisał(a):
Ja już złożyłem akces udziału w przedsięwzięciu. Może ktoś chętny ze mną jechać?

A kiedy chcesz jechać? Bo ja i mój znajomy piszemy się na to tylko wypadałoby zgrać terminy. No i skąd jesteś?

"It is not in the stars... but in ourselves."
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 19:28
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Mieszkam w Warszawie. Ale poczekajmy chwilę, może FN coś zrobi. Myślę, że musi jakoś odpowiedzieć na tą ilość komentarzy pod artykułem.
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 19:35
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Dałoby radę się zgrać. No ale ok poczekajmy.

Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 19:43
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Mam wolne od 18 grudnia. Jak do tego czasu nic się nie zmieni to można tam podjechać. Tylko, czy z takimi samotnymi strzelcami ktoś będzie chciał gadać, a co dopiero wpuścić do, było nie było, własnego domu. Dlatego myślę, że należy starać się by te badania sygnowało FN.
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 20:22
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Jeśli FN nie zadziała to zawsze można wziąć kogoś z gminy aby nam towarzyszył, takie zabezpiecznie dla nękanej rodziny, że nic nie zabierzemy. Da się to załatwić bez problemu ale poczekajmy na rozwój sytuacji.

Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 21:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+2
Jest jeszcze taka jedna sprawa - zakładając, że tam naprawdę się coś dzieje, to czy to jest bezpieczne, żeby ot tak sobie tam włazić? Każdy mówi, żeby jechać, wchodzić, rozstawiać sprzęt, a nikt zbytnio nie bierze pod uwagę, że taka akcja to raczej nie w kij dmuchał. Każdy jest odważny na internetach, a wydaje mi się, że jakby tak ktoś zobaczył przed sobą latające łóżko i jakąś siłę, która człowieka przerasta, to już niewiele by z tej odwagi zostało. O ile rzeczywiście coś takiego się tam naprawdę dzieje...

Obrazek

PS. Namiary na dom, znalazłem w Google Maps - stoi zaraz przy głównej ulicy:

https://www.google.pl/maps/@53.3038652, ... 312!8i6656

GPS: 53.3038652, 20.0865134

PPS. Była tam NowaTV i ponoć... kamera im wysiadła:

Facebook: https://www.facebook.com/towideo/videos/1519504441438295/

A tu Polsat:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... -u-siebie/

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=J29J35mdpZ0

Patrząc jednak po tych materiałach, to nie wyglądają na jakoś wysoce przerażonych sytuacją.

Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: niedziela, 3 gru 2017, 23:20
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Może dlatego ja zaczął bym od wywiadu środowiskowego. Obserwacji z zewnątrz. Spytał tego księdza jak tam było.
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 00:17
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
sołtys potwierdza że proboszcz potwierdził :)
Nie wiem, jak się nie przekonacie to się nie dowiecie.
Jednak jeśli tam nic nie ma to spoko, jak traficie na coś mało przyjemnego to najwyżej pobiegacie po schodach w dół z siwymi włosami :)

Marcin ma racje to może być mało bezpieczne

Sokrates
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 08:51
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
szczyglis napisał(a):
Jest jeszcze taka jedna sprawa - zakładając, że tam naprawdę się coś dzieje, to czy to jest bezpieczne, żeby ot tak sobie tam włazić? Każdy mówi, żeby jechać, wchodzić, rozstawiać sprzęt, a nikt zbytnio nie bierze pod uwagę, że taka akcja to raczej nie w kij dmuchał. Każdy jest odważny na internetach, a wydaje mi się, że jakby tak ktoś zobaczył przed sobą latające łóżko i jakąś siłę, która człowieka przerasta, to już niewiele by z tej odwagi zostało. O ile rzeczywiście coś takiego się tam naprawdę dzieje...

Jest jeszcze jeden aspekt. A co jeśli to "coś" się potem przyklei do ciekawskiego i pójdzie razem z nim?
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 14:11
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
A nie mogą wyrzucić tej nieszczęsnej wersalki za 100 zł ???

Fakt, że to piękne pole do popisu dla FN chwalącej się swoim super sprzętem do monitoringu, jak dotąd chyba niewykorzystanym. Ich by pewnie wpuścili.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 15:06
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

+1
Przecież w artykule jest napisane,że się jej pozbyli a dramat nie ustał.

Tak, byt może się uczepić "odwiedzającego" i pójść za nim jednak ja nie mówię, żeby tam iść na luzie jak do cyrku rzucając hasłami typu "no porzucaj kupką jak małpka". Do takiej wizyty trzeba się przygotować, podjąć pewne kroki tak aby nikomu nic się nie stało jeśli okaże się, że to jednak nie jest fake.

Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 17:10
Reloaded
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 24 kwi 2018, 22:28

0
FN powinna tam pojechać, rozstawić swój profesjonalny sprzęt i zarejestrować materiał wideo.

Oglądałem reportaż Nowa TV.

Pełny reportaż można zobaczyć tutaj:

Zaczyna się od (6 minuta 54 sekunda)

http://www.nowa.tv/program/24-godziny,10/36037/

Ciary przechodzą... :shock:
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 18:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+2
Krótki strasznie ten reportaż z NowaTV, właściwie to nie pokazali nic więcej, poza tym co w "trailerze".

Teraz kwestia tego obadania - pewnie warto by było tam pojechać ze sprzętem, bo taka okazja może się już nigdy tak blisko nie trafić, pytanie tylko - kiedy to zrobić? Bo te komentarze na głównej to są już lekką przesadą - tam każdy chyba myśli, że nikt w FN niczego innego nie robi, tylko czatuje na nawiedzone domy. W weekend akurat FN była nad morzem, bo mieli umówione spotkania, w tygodniu każdy pracuje, więc zostaje wieczór/noc na dojazd i ew. pogadanie z ludźmi, postawienie jakiegoś sprzętu (o ile się ktoś na to zgodzi). Jakoś logistycznie też to trzeba wcześniej przemyśleć. To nie jest takie hop-siup z tym wszystkim, każdy ma przecież swoje życie, a czasu ciągle brakuje na wszystko.

stefan12 napisał(a):
Jest jeszcze jeden aspekt. A co jeśli to "coś" się potem przyklei do ciekawskiego i pójdzie razem z nim?

No i właśnie - z tym "przyklejeniem się", to też m.in. i to miałem na myśli pisząc, że to może być nieco niebezpieczne. Na duchach się nie znam, ale też i wiem, że świat jest trochę bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje i szczerze to sam nie wiem, czy będąc na miejscu FN (albo kogokolwiek innego) chciałbym się w takie tematy jakoś bezpośrednio mieszać. Najlepiej by chyba było właśnie najpierw pogadać z ludźmi, tyle że jak wyżej - trochę trudno to robić po nocy i w biegu.

Arkotello napisał(a):
Do takiej wizyty trzeba się przygotować, podjąć pewne kroki tak aby nikomu nic się nie stało jeśli okaże się, że to jednak nie jest fake.

A masz na myśli jakieś konkretne przygotowania? Bo domyślam się, że raczej nie chodzi o założenie kasku i zabranie buteleczki z wodą święconą? ;)

Tak się jeszcze zastanawiam - nadal zakładając, że coś tam jest na rzeczy - na ile takie zjawiska mogą być nieraz sprawką samego człowieka? Wiecie - poltergeisty i te sprawy. Dziwnym trafem prawie zawsze w przypadku takich historii w domu jest jakieś dorastające dziecko, zazwyczaj dziewczynka. Może to sam człowiek potrafi w okresie dorastania generować takie zjawiska? Nie wiem - np. dając ujście jakiejś energii, gdy nie wie jeszcze, że się nie da?

Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 18:22
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
No ja kiedyś miałem w domu ruszające się klamki, pukanie do drzwi, i całe szczęście że to tak się delikatnie skończyło, po jakimś czasie to ustąpiło. A zaczęło się zabawą w duchy na pobliskim cmentarzu, (cmentarz miałem 100 metrów od bloku) .
Ja przyciągnąłem głupią zabawą, ale nie znaczy że z miejsca można to przyciągać. Marcin może też mieć racje i to być wynik działalności małego dziecka , psychokineza nieświadoma. Chociaż na tym filmie niby coś stuknęło bez obecności dzieci.(duch, dziennikarz, albo coś naturalnego)
Ale jak bym był kawalerem to pewnie bym pojechał, bo raczej też się nie boję, nawet jakby coś przylazło za mną. Gorzej że kobietę mam tak strachliwą że by wysiwiała jakby coś zaczęło stukać i pewnie zeszła na zawał.

Sokrates
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 21:18
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
A masz na myśli jakieś konkretne przygotowania? Bo domyślam się, że raczej nie chodzi o założenie kasku i zabranie buteleczki z wodą święconą?

Przygotować to się można jedynie na byt pochodzenia demonicznego, bo jeśli to coś innego to kask wystarczy. Mam na myśli między innymi czarny post. Buteleczka z wodą święconą też się przyda ale do użytku tylko w ostateczności. Ze sprzętu można zabrać dyktafon, aparat, kilka kamer i siatkę laserową. To tak w dużym skrócie.

Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 21:29
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
A co to "czarny post"?
Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: poniedziałek, 4 gru 2017, 21:52
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Siedem dni spędzone na modlitwie i poście.

Re: DRAMAT RODZINY ATAKOWANEJ PRZEZ NIEWIDZIALNY BYT Napisane: wtorek, 5 gru 2017, 00:14
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+1
Ciekawe, czy ta rodzina w ogóle wyraziłaby zgodę na rozstawienie w środku takiego monitoringu. Żeby to miało ręce i nogi i żeby nikt nie krzyczał później, że pic na wodę fotomontaż, to trzeba by było porozstawiać kamery odpowiednio po kątach, tak żeby każda obejmowała dany obszar + po kawałku obszaru obejmowanego przez inną kamerę + jakiś timing tych wszystkich kamer. Do tego podpięcie pod zasilanie, bo zostawienie na samej baterii raczej odpada, no i pojemne karty, tak żeby całość była w stanie pochodzić np. całą noc. Dobry tryb nocny też by się przydał, tak żeby całość łapać w podczerwieni. Teraz zakładając, że sprzęt jest i chęci też, to jestem naprawdę ciekawy, czy ci ludzie ot tak zgodziliby się na rozstawienie po całym domu takiego "big brothera", czy może bardziej krzyknęliby z góry panie, co pan? Albo jeszcze inaczej: chcecie to rozstawiajcie, ale należy się 1000zł za noc + zrzutka na rachunek za prąd.

Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej - do domu pielgrzymują osoby Napisane: wtorek, 5 gru 2017, 11:46
skynet
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
środa, 19 wrz 2018, 06:31

0
Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej - do domu pielgrzymują osoby spragnione 'zobaczenia ducha'

Historia nawiedzonego domu w Turzy Wielkiej obiegła praktycznie wszystkie polskie media. Dziennik FAKT podał precyzyjnie nazwę wsi i nazwisko rodziny.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/na ... ej/73xyrt9

Do artykułu dołączono także zdjęcia.

Rodzina zdecydowała się na ryzykowny krok - ujawniła swój wizerunek, nazwisko i nazwę miejscowości. Na fali popularności serii dokumentalnych o "Ghost Hunters" w przeróżnych kanałach tematycznych zgłaszają się do nich tabuny chętnych na spędzenie w domu nocy, obejrzenie domu, zostawienie kamery lub po prostu zrobienie zdjęć.

Okazało się, że w Polsce jest bardzo wielu chętnych do "przygody z duchami", czego ta rodzina wyraźnie nie podejrzewała.

...Obrazek

Link: https://www.nautilus.org.pl/news24,234, ... osoby.html

DATA PUBLIKACJI: wtorek, 5 grudzień 2017 11:46:27 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: wtorek, 5 grudzień 2017 11:46:27
Strona 1 z 3 [ Posty: 64 ]

*1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X