Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
f8382a7a010cb4a100a6693df9a7e849
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
f8382a7a010cb4a100a6693df9a7e849
Strona 1 z 1 [ Posty: 30 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Brama do między światów Napisane: niedziela, 23 maja 2010, 18:47
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
W Górach Bardzkich miedzy wsią Lasówka a Przełęczą Łaszczowa znajduje się wzniesienie na którego szczycie usytuowany jest głaz i jakby krąg kamieni wokoło tego głazu ,miejsce to ma niechlubna sławę w latach sześćdziesiątych czterech młodych ludzi straciło życie w tajemniczych okolicznościach ,znaczy nie odnaleziono ich ciał do dnia dzisiejszego bez śladu zginęło łącznie 8 osób ,czy ktoś czytający to forum ma jakieś wiadomości z pierwszej reki ,albo mieszka w pobliżu ponoć za dnia odbywają się tam sabaty ,niektórzy mówią że to przedsionek bram piekielnego świata itd .Ponadto nikt tam się nie zbliża .Miejsce to nazywa się Hohe Stein albo Wysoki Kamień .
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 10:49
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Może to być przykład tzw. Dimension Door - wchodzisz z jednej strony - wychodzi się w innym miejscu - dziś np. film na Polsacie Jumper...
W mojej powieści zaimplementowałem takie rozwiązanie - już Słynne Gwiezdne Wrota nawiązują do takiej możliwości.
My tego jeszcze nie postrzegamy - ale to nie znaczy że takich możliwości inne cywilizacje nie mają lub nie miały... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:40
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Wszystko jest Ok jak to robisz dobrowolnie .
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: wtorek, 25 maja 2010, 10:17
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
Dobry temat dla FN, niech pojadą i zrobią materiał, filmowo-zdjęciowy.

Mój skromny blog:
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: wtorek, 25 maja 2010, 17:07
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
O tym samym dzisiaj pomyślałem ,można teren spenetrować ,mieszkańców popytać , a do tego monitoring ,wiem że są niedowiarki w takich sprawach ,to moze za oplata mogli by tam rozbić biwak .
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: piątek, 10 gru 2010, 10:50
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Wysoki Kamień to jeden ze szczytów Gór Bardzkich. Strona o tamtych okolicach przekazuje brzmiącą legendarnie opowieść o zaginięciach. Z drugiej strony inny dział strony uznaje to tylko za dziwne miejsce, z głazem, i podaje napis na kamieniu, o nie zbyt tajemniczej treści "M.F. Tutaj marzyło wówczas dwoje szczęśliwych" w języku niemieckim.

Możliwe, że cała historia okaże się podobna do tej, z "Wiszącą skałą". Fikcja literacka Lindsay bardzo długo była brana za prawdę. Aż ktoś stwierdził, że w starych gazetach nie ma wzmianki o "Tajemnicy Pensji", a cytowane w powieści wyrywki artykułów nigdy się nie ukazały.

Bywa i tak...
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: piątek, 10 gru 2010, 13:52
Playadianin

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
sobota, 16 wrz 2017, 12:07
 
   
0
Na jakiej podstawie sądzisz, że nastała już nowa era astrologiczna?
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: piątek, 10 gru 2010, 19:02
piotrekk
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: piątek, 10 gru 2010, 21:38
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Zgadzam się z Kolegą piotrekk.

Jako, żem Stary Dziad, wychowany na muzyce i ideologi posthippisowskiej (post, bo jednak jestem zbyt młody, bym uczestniczył w Najważniejszym z Ważnych festiwalu w Woodstock) to o Erze Wodnika, tudzież Erze Ryb słyszę od pacholęctwa.

Ileż to było krzyku, że Era Wodnika, że świadomość się zmienia, że energie kosmiczne rozmaite przenikają i wybuchają, że to już, że to teraz, że zmienia się świadomość. Że nadchodzi jakieś mgliste, niekreślone "NOWE". Ludzie zaczną inaczej myśleć, świat się zmieni, wszyscy zostaniemy wegetarianami, będziemy jarali marychę i w ogóle...

I co? I nic.

Nic się nie zmieniło, nie zmienia i nie zmieni.
Nic nie zwiastuje nadejścia jakieś nowej epoki, Epoki Duchowości et cetera.

Przeciwnie wręcz - jak Kolega piotrekk zauważył - Homo Sapiens Sapiens ucieka od zwracania uwagi na duchowy wymiar życia.
Duchowość umiera, wypierana jest przez kult konsumpcji, elektroniczne gadżety, lekkość bytu.

Jest źle, jest wręcz fatalnie - masowa ucieczka od tradycji, masowa ucieczka od religii (jakiejkolwiek). Globalne otępienie i przymulenie. Żreć, pić, spać - to ideologia przytłaczającej większości populacji Ludzi Zachodu.

Coraz mniej czytamy, praktycznie popadamy w analfabetyzm. Ogłupiamy się masowo telewizyjnym syfem, serialami, sitcomami, chłamem serwowanym przez MTV, Comedy Central i inne w tych obszarach głupoty i żenady poruszające się stacje.

Nic, tylko uciekać. Znaleźć sobie swoją niszę i w niej się schować. Odciąć się od medialnego szumu, toksycznego bardzo. I czytać dobrą literaturę, słuchać dobrej muzyki, oglądać dobre kino.

Jeszcze trochę, a spełnią się ponure wizje Raya Bradbury - te wyrażone w "451 stopni Fahrenheita" i wielu opowiadaniach. Choćby w tym, w którym policja zgarnia gościa z ulicy tylko za to, że po prostu lubi spacerować. Bo nie powinien spacerować. Powinien siedzieć w domu i gapić się w ogłupiający telewizor.
Straszne, przerażające jest to, że 99,9 procent z Was, czytających mój post, nie czytało Raya Bradbury. Kto czytał, niech podniesie rękę;-)

Niech też podniosą rękę ci, którzy czytali/czytują (bo to nie jest proces jednorazowy, to nie jest tak, że się czyta raz i zapomina, w tym trzeba żyć, być, uczestniczyć) Platona, Arystotelesa, pisma św. Tomasza z Akwinu, Mirce Eliade, Kanta, Hegla, Kierkegaarda, Junga, Nietzschego? Kto czytał "Złotą Gałąź" Frazera, dzieła Lévi-Straussa, "Od starożytnego obrzędu do romansu średniowiecznego" Jessie L. Weston? (wymieniam tak, jak podleci, pierwsze z brzegu rzeczy).

Czekamy na Koniec Świata? ;-)
Ależ Świat już się skończył -

"I tak się właśnie kończy świat
Nie hukiem ale skomleniem".
T.S. Eliot.


Z szacunkiem i smutkiem w sercu
Wędrowiec
Ps. Sorry, ale dobija mnie, gdy o Platonie, o Atlantydzie "dyskutują" ludzie, którzy Platona nie czytali. Dobija mnie, gdy ktoś powołuje się na Junga ("Jung wierzył w UFO"), ale jednocześnie zaznacza, że nie czytał, "bo kto ma czas na starego nudziarza". Przykłady z tegoż forum brane można mnożyć w nieskończoność. Masa czczej paplaniny, nawijki o "energiach" i "przemianach". Ale zero konkretów, zero znajomości tematu. Bicie piany, nic więcej.
Jeśli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam, nie zamierzałem nikogo osobiście postponować, to są takie bardzo ogólne rozważania, pisane na szybko.

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: sobota, 11 gru 2010, 00:22
piotrekk
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: sobota, 11 gru 2010, 01:10
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Pokolenie, które było jakoś tam "uduchowione" - materialiści i cynicy mogą nazwać tę duchowość "zabobonem" - już praktycznie wymarło.

Przykład - interesuję się amatorsko etnografią, ludowymi bajędami, obyczajowością i obrzędowością ludową.
W roku 1994 realizowałem dla TV w której pracowałem materiał o ludowych obyczajach/wierzeniach dawnych Prus Wschodnich, konkretnie Dolnego Powiśla. No i wówczas jeszcze żyli ludzie, dla których naturalne, oczywiste były pewne sprawy. Sprawy wywołujące śmiech u współczesnych, nowoczesnych Europejczyków.

Nie da się zapomnieć takiej akcji:
Rozmawiałem ze staruszką z wsi Trzciano o niejakim Diable Kotlewskim, uzdrowicielu, znachorze, mistyku miejscowym. Można sobie o nim poczytać pracy ks. Władysława Łęgi "Ziemia malborska i okolice", wydanej w Toruniu, w roku 1938.
No, ale o Diable Kotlewskim przy innej okazji opowiem. Teraz li tylko o o tej starowinie, która go znała, korzystała z jego usług - "bóle leczył, zęby darł";-).

Kobiecina odprowadzała naszą ekipę do samochodu (a nastrojowy był wieczór, późny listopad, mgła jak cholera i w ogóle straszliwie strasznie). Pakujemy się do autka, a babcia nagle zastyga, wyciąga rękę w stronę oszronionego ścierniska i mówi: "Jak wczoraj wracałam od znajomych po zmierzchu, to tu, po tym polu strzyga latała".
Myśmy lekko zdębieli - głównie z tegoż powodu, że dla niej to było takie normalne, naturalne, oczywiste. Wszak wiadomo, że strzygi po polach latają, prawda.

Fascynujące było to, iż starczyło wyjechać kawałeczek (20 kilometrów) z miasta, żeby wskoczyć w całkiem inny świat. Świat, w którym strzygi nie są niczym nadzwyczajnym.

Heh, minęło lat kilkanaście, no i dziś - nikt już tam nie opowie o Diable Kotlewskim, nikt już nie widuje (a jak widuje, to się nie przyzna) strzyg.
Szkoda...

Z szacunkiem
Wędrowiec
Ps. Niedaleko miejsca, gdzie babina widziała strzygę, jest bagnisko, dawne pole bitwy. Zacytuję za Wikipedią:
"W XVII wieku, podczas wojny ze Szwecją, wieś stała się świadkiem ważnych działań wojennych. Tutaj właśnie w 1629 starły się wojska króla Gustawa Adolfa i hetmana polnego Stanisława Koniecpolskiego, co zakończyło się całkowitym zwycięstwem Polaków i miało wpływ na późniejsze działania Szwedów na tamtych terenach. Po bitwie, na jej pamiątkę, wzniesiono w Trzciano drewnianą kapliczkę, która w 1882 została zastąpiona kapliczką murowaną, stojącą do dziś. Bitwę upamiętnia też stojący w Trzcianie kamień pamiątkowy.
Bitwa została odnotowana przez historyków jako bitwa pod Trzcianą. Trzciana, Trzciany lub Trzcianka – były to późniejsze polskie nazwy wsi, najprawdopodobniej pochodzące od trzcin, które mogły bujnie rosnąć nad tamtejszymi jeziorami. W XIX wieku nazwa ta zmieniła się w obecną – Trzciano".

A kto wie, może i błąkają się tam duchy żołnierzy? Przy całym swym wymachiwaniu Brzytwą Ockhama akurat w tego typu rzeczy jestem skłonny wierzyć.

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: sobota, 11 gru 2010, 17:16
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: sobota, 11 gru 2010, 22:43
sarna

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Droga Nuto! Zarówno czytanie jak i doswiadczenia!
Perły się znajduje w różnych miejscach. Nasz Wędrowiec wie gdzie znajduje się je w większych ilościach ;) i ma rację
Nuto, te kursy?? :twisted: - to właśnie ten mały ,,murzynek" z tego snu , który opisałaś
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: niedziela, 12 gru 2010, 15:51
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0

Bywa i tak...
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: wtorek, 14 gru 2010, 15:02
Heruur
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16
 
   
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: wtorek, 14 gru 2010, 20:46
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Kolega Relatysta rzekł był:
"Nic tak człowieka nie korumpuje jak pilot telewizora.
Z TV należy tak korzystać jak przy wyborze książki z biblioteki. Czytać recenzje, zapowiedzi, streszczenia i wprowadzenia. Po zakupie szczegółowego spisu programów, wybieramy te które nas interesują, które wypełnią lub uzupełnia naszą lukę wiedzy czy ciekawość. Zapisujemy dzień i godzinę i oglądamy tylko to co wybraliśmy, robiąc w czasie reklam notatki czy uwagi. Skanowanie telewizora pilotem, kończy się zawsze zaspakajaniem najniższych chuci naszego ego".
Święte słowa;-) Człowiek tak już jest dziwacznie skonstruowany, że miłe mu lenistwo, osobliwie zaś lenistwo intelektualne. Z telewizją jest jak z fast foodem, jak z colą, jak z orzeszkami. Się wie, że to szkodzi, ale tak działa na kubki smakowe, na obszary mózgu odpowiadające za odczuwanie przyjemności, iż... Iż każdy, najbardziej nawet sieriozny intelektualista musi mieć się na baczności. Albowiem miast zagłębiać się w tym, co napisał Jacques Derrida, zacznie z uśmiechem na gębie oglądać sitcom "Wszyscy kochają Raymonda"albo jeszcze co głupszego.
Znaczy - trza proporcje znać. Powiem tak - człowiekowi oczytanemu, otrzaskanemu z tzw. kulturą wysoką, literaturą i kinem z "mainstream" nie zaszkodzi obejrzenie/przeczytanie raz na jakiś czas tandetnego romansidła. Ale temu, kto nie jest rozsmakowany w sztuce wysokiej... Temu może zaszkodzić - notoryczne pasienie się sitcomami, harlekinami i innym badziewiem robi dziury w mózgu. Upośledza zdolności poznawcze, ogranicza horyzonty, blokuje samodzielność myślenia i kreatywność. Otępia.

Kolega Zaciekawiony powiada:
"Chmm... z Platona czytałem tylko "Dialog o jaskini" - część Państwa. Z Eliadego "Tajemnicę doktora Honigbergera", a z Bradburego trochę opowiadań i "Kroniki Marsjańskie". Aż wstyd przyznać, że reszta wymienionych czcigodnych znana mi jest ze słyszenia, bądź z ogólnych streszczeń".
No to ja na to - żaden wstyd. Znać wyraźnie, że nie boisz się (a są tu tacy, którzy się boją) czytania. Skoro zaś nie boisz się - to czytuj:-) Warto. Bo kto czyta - ten ma do dyspozycji nie tylko jedno życie - http://biblioteka.wodip.opole.pl/cytaty.htm
I nie jest to banał, truizm, takie tam sobie gderanie - to Święta Prawda. Ja czytam zawodowo i jestem szczęśliwy.

Koleżanka Nuta pisze:
"Ślepa wiara w cudze poglądy( a już filozofów tym bardziej),to pomyłka.Nawet Budda kazał wątpić i poszukiwać.
Jeszcze wyjaśnię,dlaczego mam taki sceptyczny stosunek do filozoficznych i psychologicznych wypocin.(...)"
Hm, a czy ja gdzieś powiedziałem, że ślepo wierzę?
Nie. Nie powiedziałem. Nie, nie wierzę ślepo.
Ale poznaję. Podróżuję, żegluję po Oceanach Niezmierzonych myśli człowieczej. Po Oceanach Niezmierzonych doświadczeń zbieranych przez całe tysiąclecia. Jeśli czytuję Hegla czy Kanta, czy kogo tam jeszcze - to nie oznacza, że utożsamiam się z ich poglądami. Ja się po prostu cieszę POZNAWANIEM.
Nie obraź się, ale trzeba być bardzo zadufanym w sobie, by mądrość pokoleń badaczy nazwać "wypocinami".
Wszyscy ci, o których dorobku wspomniałem, byli ludźmi mądrymi (mądrzejszymi od Ciebie, ode mnie, od każdego z wypowiadających się na tym forum). I warto ich intelektualny dorobek poznać, choćby po to, by móc się z nim nie zgodzić, by z nim polemizować.
"Doświadczenia własne" - powiadasz. Hm, a co zostanie po Tobie, po Twoich osobistych doświadczeniach? Nic. A Oni coś stworzyli - byli odważni, sięgali swą myślą w takie rejony, że czasami strach się bać.
Powtarzam - kto czyta, ten żyje wiele razy.
Trzeba czytać, myśleć, analizować, wchodzić w dyskurs z tym, co się przeczytało, wypracowywać własne widzenie świata - ale oparte na tym, co było przed nami. Trzeba się uczyć od Mistrzów, choćby po to, by zdobyć odpowiednie narzędzia poznawcze (całą tę metodykę) niezbędną do poznawania Świata.
Wątpienie też jest sztuką, warto zatem otrzaskać się z propedeutyką, zasadami badania.
Powiedz mi, jak możesz poddawać w wątpliwość coś, czego dogłębnie nie znasz, nie posmakowałaś?
Jak wejdziesz w dyskurs z np. Friedrichem Wilhelmem Nietzsche, skoro nie znasz jego dorobku?

Czy możesz sprecyzować, na czym - według Ciebie - polega "własne doświadczenie"? Doświadczenie musi mieć punkt odniesienia. Np. Twoje doświadczenie versus doświadczenie Ole Nydahla. Twoje doświadczenie versus doświadczenia Eckharta, Taulera, Suso.
Bez punktu odniesienia błądzisz jako pijane dziecko we mgle.
Po co wyważać otwarte już drzwi?

Tak się zastanawiam, co by Ci jako lekturę do obowiązkowego przeczytania (ze zrozumieniem) zasugerować... Żebyś pojęła, iż rozwój MYŚLI to proces liniowy, że "coś" zawsze wynika z "czegoś". Że zawsze przed nami, przed Tobą, przede mną - byli inni, którzy... Ech, wypaliłem się. Może przeczytaj (ze zrozumieniem) parę rzeczy Umberto Eco? On jest taki dość lajtowy, popowy, - "miły w dotyku", lekkostrawny, a zarazem inspirujący.

@Heruur - mądrze prawisz, co nie oznacza, że się z Tobą zgadzam, ale potrafię wejść w dyskurs z Twoimi poglądami. Znaczy - ciut ekstremalnie stawiasz sprawę. To popadanie ze skrajności w skrajność - sądzę, że można być gdzieś tam "pośrodku" tego sporu.

A tak w ogóle:
epistemologia, ontologia - warto, by Państwo (szczególny ukłon w stronę Koleżanki Nuty) trochę się o te pojęcia (ze zrozumieniem i zastosowaniem w polemice) otarli.

Szacunek, ukłony i w ogóle
Wędrowiec
Ps. A teraz znikam, spadam w Dolomity pojeździć na nartach. Luzik, dobre wino, fantastyczne sery i generalnie radocha;-)

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: środa, 22 gru 2010, 19:16
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: środa, 22 gru 2010, 20:11
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ciekawe ,ciekawe człowiek jest z natury stadnym stworzeniem , i tak samo odnosi się do informacji musi płynąc szerokim gardłem i tu spełniamy taka role powiedzmy niema ograniczeń pytania i odpowiedzi, konfrontacja ze wszystkim o wszystkim ,negowanie takiego stanu to dyktatura monopolistyczna na informacje i wiedzę na postęp ,dobrze że czasy stagnacji minęły i wykreowanych ośrodków opiniotwórczych należy tylko dbać aby to nie zatracić , no niestety cześć zdaje eis na TV albo szanujące się brukowce gdzie czarne to białe a białe to czarne i niema odwołania .Miliony czytających a tylko jeden osobnik decyduje o losie i nastrojach społeczeństwa .TV to taki sam system chamskiego lansowania informacji i nastrojów .Aby istniala globalizacja musi najpierw nastąpić kontrola i monopolizacja a na korcu dyktatura na skale globalna bez możliwości odwołania .
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: wtorek, 28 gru 2010, 22:46
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
"A po drugie nie żyję po to,aby moje przemyślenia do analiz zostawiać potomnym,tylko dla własnego rozwoju."

Skoro nie czytujesz, nie POZNAJESZ tego, co było PRZED TOBĄ, to skąd wiesz, że się rozwijasz? Może wyważasz już otwarte drzwi? Może stoisz w miejscu? A może nawet się i cofasz?

Ale masz rację - nie warto dyskutować, rozmawiać. Nie warto, no bo jak wchodzić w dyskurs z kimś, kto nie ma do powiedzenia nic nad garść banałów typu "rozwijam się"?

;-)

Powodzenia życzę.

Z szacunkiem
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: środa, 29 gru 2010, 21:50
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Nuta , zgadzam się w tym miejscu z Tobą ,jak można sugerować jakąś literaturke ,która odbiła jakieś piętno na czyimś rozumie albo sposobie rozumowania ,jak ktoś chce uprawiać boczniaki to niech nie zmusza do tego innych a bynajmniej zostawi ich w spokoju nie każdy ma ochotę grzebać się w gnoju i podziwiać piękno albo kształt grzybni :twisted: a na marginesie Nuta przestudiowałaś dzieła Marksa i Engelsa bo jak nie to żałuj, żałuj, żałuj , to tak jakby metrykę urodzenia na zawsze zgubić . :o :shock:
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: czwartek, 30 gru 2010, 08:48
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
@Nuta, mnie nie interesuje, co Ty czytasz, lub czego nie czytasz. Mnie po prostu zaintrygowała postawa polegająca na niechęci do zdobywania wiedzy, zapoznawania się z dorobkiem intelektualnym ludzkości. Chcę zrozumieć podłoże tej postawy, zatem chętnie o tym rozmawiam.

@Majestic - Engels nie, wtórny i nudny jest. Natomiast Marksa warto poznać, przynajmniej w jakimś rzetelnym opracowaniu.

Generalnie to smutek wielki.
Czytając żyjemy wielokrotnie i poznajemy wiele światów, stajemy się bogaci.

Ludźmi oczytanych, "otrzaskanych" intelektualnie trudniej omamić, nie pomylą np. prania mózgu z osiąganiem oświecenia.

Bez książek, bez wiedzy, bez mądrości pokoleń staniemy się bezwolnym tłumem, którym łatwo manipulować.

Z mojej strony EOT, po co mamy się przerzucać złośliwostkami, bo do tego rzecz się sprowadza.

Szacunek i ukłony

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: czwartek, 30 gru 2010, 17:29
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
No i dobrze Wedrowiec , ale nie mam zamiaru czytać czegoś co mi jest nieprzydatne , wypracowanie hydraulika na temat rur , weźmy tak zwana Biblie,stek bzdur , i wystarczy mi kilka zdań aby wydać werdykt , kilka szczegółów wystarczy żeby zdemaskować zakłamanie

Post edytowano.
Pablo El Diablo
Moderator
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: czwartek, 30 gru 2010, 18:04
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Naprawdę szkoda czasu Scigany jeżeli Jesteś przekonany!Sam musisz szukać demaskujących wypowiedzi i opracowań i porównać to ze swoja wersja , ja nie mam naprawdę zamiaru demaskować już zdemaskowanych rzeczy to bez sensu .
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: czwartek, 30 gru 2010, 18:53
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Zapewniam Cie Scigany że pod ten wskazany adres nie zaglądam , jeżeli tak to tylko po to aby naprowadzić zagadnienie na właściwy tor , człowiek nie jest w stanie okiełznać tysiace adresów nazwisk, pojęć , ale osobiście tego źródła nie potępiam lepsze to niż nic i chce aby to istniało bo jest jakimś azymutem wiedzy i to jest istotne .jest mnóstwo biednych ludzi dzieci kturych nie stać ,czasowo, ani finansowo na leprze źródła , po prostu niech to zwierciadło informacji żyje !
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: czwartek, 30 gru 2010, 20:07
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Majestic - pragnę zauważyć, że są pewne zasady, niewzruszone, obowiązujące zawsze, od zawsze i wszędzie. Pierwsza z nich - to poszanowanie poglądów innych, trzymanie się pewnego uzusu. I zgodnie z tym, nie należy pisać Biblia (mając na myśli konkretną Księgę) z malej litery. Tego nawet najbardziej zajadli wojujący ateiści nie czynią. Zasada jest taka, że to nazwa własna, zatem używamy wielkiej litery, nawet jeśli nie zgadzamy się z tym, co w Biblii napisano. A możemy się nie zgadzać, każdemu wolno po swojemu czytać, interpretować. Dla Ciebie to może być stek bzdur - Twoje prawo. Ale staraj się wyrażać swe poglądy tak, by nie urażać uczuć innych ludzi. Chętnie i często piszesz o "wyższych poziomach" i takich tam sprawach - a jednocześnie Twoje wypowiedzi dalekie są od poprawności, szacunku dla innych, są pełne agresji i pogardy.
Człowiek świadom swego człowieczeństwa, świadom tego, że funkcjonuje w grupie - nigdy nie napisze "biblia to stek bzdur". Przede wszystkim - użyje wielkiej litery. No i postara się uzasadnić, czemu to "bzdura".

Chcesz być szanowany - szanuj innych. Ja NIGDY nie zniżę się do stwierdzenia, że wierzysz w bzdury, że głosisz bzdury. Co najwyżej - pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoimi poglądami.

Zdejmij nogę z gazu, depnij lekko na hamulec, zacny Kolego. Ja rozumiem, że polemiczny zapał i tak dalej, ale jakieś granice są. Nie czyń z tego interesującego forum wymiany zdań i poglądów chamskiej rzeźni.

Z szacunkiem
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: wtorek, 4 sty 2011, 23:48
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
"Zasady i poglądy zmieniają się,tak jak i świat się zmienia".
Niekoniecznie, proszę ja Zacnej Koleżanki. Zasada humanistyczna nieokładania sąsiada po głowie maczugą jest niezmienna. Zasada kulturalnej, bez wściekłej agresji i pogardy dyskusji obowiązuje i winna obowiązywać zawsze.

"A szanować wszystkie poglądy innych-czy Ty wiesz,co mówisz :?:"
Oczywiście, że wiem, co mówię. Gdybym nie wiedział, to bym nie mówił, jak nie mam niczego do powiedzenia, to milczę.

Tak, szanuję wszystkie poglądy.

Z tym, że w zakresie semantycznym słowa "poglądy" nie widzę faszyzmu, ksenofobii, wszelkich fanatyzmów, wszelkich negatywnych, naruszających przestrzeń osobistą innych ludzi "izmów". Nacjonalizm, faszyzm, rasizm - to wedle mnie nie poglądy, ale aberracje umysłowe.

Osobom cierpiącym na takie odchylenia mogę li tylko współczuć. I podkreślam - te "izmy", to nie poglądy, to choroba.

Zatem, zgodnie z logiką, po odrzuceniu mylenia poglądów z aberracjami - mogę śmiało powiedzieć, że wszelkie poglądy szanuję.

Jestem Chrześcijaninem, ale nie fanatykiem, chętnie i bez problemów dyskutuję (podkreślam- dyskutuję) z ateistami, agnostykami, poganami, buddystami, muzułmanami, judaistami.

"Nie widzę sensu w zmuszaniu innych do czytania lektur,które wg Ciebie są jedynie słuszne.Ciebie interesuje dorobek ludzkości z naszych pradziejów.Mnie,czy Majestica zupełnie inne lektury.Może przestań już nas pouczać".
Daleki jestem od zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek. I nie pouczam, po prostu usiłuję (jak widać - beznadziejnie) zainicjować dyskusję. Podaj mi listę swoich ulubionych/ważnych dla Ciebie lektur - chętnie się z tym zapoznam. Bo ja zawsze chętnym do wymiany poglądów jestem, ale bez plucia i wzgardy.

"(...)mamy prawo do własnych opinii a nawet formy ich wyrażania". Czyli formę wyrażania poglądów taką na przykład - "spadaj kretynie, jełopie, debilu, twoje poglądy są g**** warte, tylko MOJE są PRAWDZIWE, a ty s********j" też akceptujesz?

Byś się dobrze poczuła, gdybym nazwał Cię idiotką wierzącą w popieprzone rzeczy?
Chyba nie, prawda? Prawda - zakładam z góry, że prawda.

Forma wyrażania opinii winna być/musi być taka, by nie czynić myślącym odmiennie krzywdy, by nie szargać ich uczuć. Ufam, że wyznajesz tę zasadę.

Z szacunkiem i ukłonem
Wędrowiec
Ps. I tym razem, to już faktycznie EOT z mojej strony. Powiedziałem, co miałem do powiedzenia na temat sztuki kulturalnej dyskusji. Dalej się szarpać nie mam zamiaru.

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: poniedziałek, 31 paź 2011, 19:24
Inna600
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Witam
Jestem mieszkanką Kotliny Kłodzkiej i muszę przyznać, że mamy tu wiele miejsc owianych tajemnicą. Jeśli chodzi o Góry Bardzkie wędrowałam nimi wiele razy jednak niestety nie udało mi się natknąć na miejsce, o którym wspominacie. Zaintrygowało mnie to jednak na tyle, że zaczynam szukać informacji na ten temat :)
Re: Brama do miedzy swiatow Napisane: poniedziałek, 31 paź 2011, 19:52
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
No i w tym poście koleżanki Inna600 jest wiele ciekawego. Albowiem - w plotkarskim, internetowym (i nie tylko) obiegu funkcjonują opowieści o "miejscach niesamowitych/nawiedzonych/dziwnych".
Tyle tylko, że mieszkańcy tych "dziwnych" okolic bardzo się dziwią, gdy słyszą, iż mieszkają w "dziwnym" miejscu.

Są miejsca, gdzie ponoć regularnie pokazują się obiekty "UFO" - ale jeśli się tam pojedzie i tydzień przemieszka w namiocie, tydzień się nie zmruży oka, tydzień się będzie czujnie obserwowało - to się i tak niczego niesamowitego nie zobaczy. A przepytywani "na okoliczność" mieszkańcy będą bardzo zdziwieni wieścią, że tu u nich UFO latają ;)

Są miejsca, w których rzekomo pojawiają się "duchy" - ale sprawa analogiczna do tego, co powyżej - osobiste sprawdzenie rozczarowuje, okazuje się, że rzecz jest ploteczką.

Zawsze te NOL-e, te wyłaniające się z mgły zjawy - są "gdzieś indziej", nie tam, gdzie mieszkamy.

Jasne, ja w - kolokwialnie mówiąc - "duchy - wierzę. I to nawet nie jest kwestia wiary, ale po prostu wiedzy i pewności, iż są miejsca, powiedzmy prosto, "nawiedzone". Ale na 1000 takich opisanych w Necie i obiegowej plotce - są może dwa, może tylko jedno prawdziwe.

Z szacunkiem
Wędrowiec
Ps. I taka prośba do Administracji - może ktoś zechce poprawić literówkę w tytule wątku? Bo przecież chodzi o bramę do "między", a nie o "miedzę".
"Miedza światów" to była w Krużewnikach, gdzie ojcowie Kargula i Pawlaka ganiali się ze sztachetami w rękach :D

Sorrow is better than joy.
Re: Brama do między światów Napisane: poniedziałek, 31 paź 2011, 20:59
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
Poprawione :)

Mój skromny blog:
Re: Brama do między światów Napisane: sobota, 23 lis 2013, 20:46
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0

Bywa i tak...
Strona 1 z 1 [ Posty: 30 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 5.092s | 41 Queries | GZIP : Off ]