Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Avatar użytkownika Kasdeja
ccf733fb1a4ebe4281cdabd233e5761e
ccf733fb1a4ebe4281cdabd233e5761e
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: sobota, 24 lip 2010, 14:48
lufa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
:?:
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: sobota, 24 lip 2010, 17:18
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Zapewne znawcy tematyki potrafią zinterpretować. I zapewne tych interpretacji możliwych jest wiele. Nie znając sprawy dogłębnie oceniamy wszystko przez pryzmat tego, co znamy. Nasz mózg sam dobiera skojarzenia.

Pokaż komuś niemającemu pojęcia o naszym kręgu kulturowym wizerunek husarza w pełnej zbroi. Albo barokowy konfesjonał zdobiony puttami.
Dopasuje sobie do tego, co zna. I rozmaite, bardzo dla nas dziwne wnioski wyciągnie.
Sam, choć interesuję się barokową snycerką, czasami gębę rozdziawiam na widok tego, w jakie rejony wyobraźnia siedemnastowiecznych mistrzów dłuta potrafiła odlecieć;-)

Z szacunkiem
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: sobota, 24 lip 2010, 20:51
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Majowie niczego nie stworzyli ,byli spadkobiercami przeszłości i resztek wiedzy przekazywanej przez pokolenia ,dlatego cześć ich interpretacji jest metaforyczna ,bo była dla nich oczywista ,i nie mieli powodów odzwierciedlać wszystko w szczegółach .To wizerunek zapewne ufonauty ,albo jakiegoś" księdza" który udawał tego ufo boga ,w Palenque znajduje się grobowiec z nisamowita płytą nagrobna i to jest to najważniejsze odkrycie ,oczywiście zabroniono nawet tam wchodzić bo otwarcie grobowca było by grobem dla zacofania i dogmatów .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: niedziela, 25 lip 2010, 13:11
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Dokładnie to, Scigany ! ale to co najważniejsze jest pod ta płytą ,znając realia tego świata nie zdziwi mnie że"naukowcy" nic tam nie znajda .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: niedziela, 25 lip 2010, 17:49
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Mnie się zdało, że ten człowiek przyodziany jest w jakiś kombinezon/skafander. To pierwsze skojarzenie. Drugie, że stoi przed pulpitem jakiegoś urządzenia.
Ale równie dobrze może stać przed pulpitem z grą planszową (zdaje się, że Majowie grywali). Może też grać na instrumencie muzycznym i mieć na sobie strój rytualny. Może to kapłan?
Ryby... Mogą mieć znaczenie symboliczno-religijne. Mogą być modnym akurat elementem zdobniczym.
A jest jakaś oficjalna interpretacja?
Däniken pewnie doszukał się tam astronauty?

Z szacunkiem
Wędrowiec
Ps. Däniken, no cóż... Dla mnie, podkreślam dla mnie, jest kompletnie niewiarygodny.
Pps. Majowie fascynują. I to bardzo. Ale czasu człowiekowi brak, by zagłębiać się we wszystko, co fascynujące. A świat w takie rzeczy i sprawy bogaty, kolorowy:-)

Sorrow is better than joy.
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: niedziela, 25 lip 2010, 19:23
prbeatz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ja na tym nagrobku widze 'krola'/wladce, ktory siedzi na tronie, ale jest to bardzo ogolne. Jakby wdac sie w reszte szczegolow na nim, to moze to byc cos calkiem innego, ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: niedziela, 25 lip 2010, 21:21
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Nie będę niczego w bawełnę owijał dla mnie to graffiti tamtych czasów ,i widzę tam przybysza z kosmosu albo kogoś kto obsługuję ich pojazdy albo urządzenia .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: wtorek, 10 sie 2010, 19:12
thor

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Tajemniczy tunel z Teotihuacan

Archeolodzy odkryli 1800-letni tunel, ktory prowadzi do labiryntu galerii, znajdujących się 12 metrów pod Świątynią Quetzalcoatla, (bóstwa o ciele opierzonego węża) w Teotihuacan.

Obrazek

Teotihuacán to stanowisko archeologiczne w Meksyku, położone na na północny wschód od miasta Meksyk. Nazwa stanowiska wywodzi się z języka nahuatl i oznacza „miejsce, w którym ludzie stają się bogami”.Może znajdą tam tego mitycznego Quetzalcoatla !? Kompleks powstał w okresie pomiędzy II w. p.n.e. i II w. n.e., a jego największy rozkwit przypadł na czas między IV i VII wiekiem n.e., kiedy stanowiło najważniejsze centrum kultowe Mezoameryki i zamieszkiwane było przez 250 000 ludzi. Znane jest ze spektakularnych Piramid Słońca i Księżyca, jednych z największych budowli prekolumbijskiej Ameryki.

Mające rozmiar 83 kilometrów kwadratowych Teotihuacan jest największym stanowiskiem archeologicznym Ameryki i, oczywiście, znajduje sie na liście UNESCO. Badacze mają nadzieję, że w świeżo odkrytych galeriach znajdą nareszcie groby władców tego wspaniałego miasta. – Przez długi czas miejscowi i zagraniczni archeolodzy próbowali odnaleźć te pochówki, ale jak dotąd poszukiwania były bezowocne – mówi kierujący obecnymi badaniami Sergio Chaves Gomez. – Własnie dlatego nasze nadzieje zwiększają sie z każdym dniem – dodaje.

Już w 2003 roku archeolodzy podejrzewali, że Świątynia Quetzalcoatla może skrywać tunel: po jednym z deszczów ziemia w jej okolicy zaczęła sie zapadać w bardzo charakterystyczny sposób. Siedem lat zajęło jednak Gomezowi i Julii Gazzola zbieranie śródków na odpowiednie badania. Wykopaliska rozpoczęły się w zeszłym roku, a kilka tygodni temu oczom naukowców ukazalo się wejście do tunelu.

Wszystko wskazuje na to, że podziemne przejście zostało zamknięte pomiędzy 200 a 250 rokiem n.e., prawdopodobnie, aby utrudnić dostęp do czegoś, co znajdowało się w środku. Naukowcy nie weszli jeszcze do tunelu, ale laserowe badania jego ksztaltu wskazały, że po jego bokach znajdują się wykute w skale komory. To jednoznacznie przywodzi na myśl komory grobowe!

Wejście do zagadkowego podziemnego obiektu znajduje się kilka metrów od najważniejszej w mieście Świątyni Opierzonego Węża. Stanowi je szyb o kwadratowym przekroju, wielkości 5 na 5 metrów i głębokości 14 metrów. Następnie przejściem można pokonać kolejne 100 metrów, zanim dotrze się do wykutych w skale galerii – jak mają nadzieję badacze, grobów władców Teotihuacan.

Prace wykopaliskowe w podziemnym przejściu jeszcze się nie zakończyły. Chociaż ze środka wydobyto już 200 ton ziemi, wciąż nie dokopano sią do posadzki. Już teraz z wnętrza tunelu wydobyto ponad 60 000 artefaktów.

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego dawni mieszkańcy Teotihuacan zamkneli tunel. Już teraz wiadomo jednak, że przejście jest starsze niż wzniesiona tuż obok Świątynia Quetzalcoatla.

Więcej w tym temacie na: http://www.polskieradio.pl/nauka/strumi ... uacan.html
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: wtorek, 10 sie 2010, 19:45
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Dzisiaj nie jeden architekt byłby dumny z takiej urbanistyki i architektury ,wspaniały temat !wiek wskazuje że to wybudowano po powtórnej wizycie bogów . Komory grobowe to zapewne wymysł nie wierze żeby tyle pracy poświecić dla złożenia tam rozkładających ciał .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: wtorek, 10 sie 2010, 20:02
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Pierwsze skojarzenie to człowiek a za nim rozwarta paszcza aligatora.
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: środa, 11 sie 2010, 17:49
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Scigany te ścięte niby piramidy wygladaja mi raczej na lądowiska do osiadania dla Noli .W logiczny sposób moze to posiadać regularna powtarzającą się strukturę albo wzór ,jak wiemy jeden z Izraelitów został zabrany w jakieś miejsce aby skopiował dokładnie ,dla niego to był tempel albo świątynia jak nazwał ,tag że nie można wykluczyć Twojej teorii .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: środa, 11 sie 2010, 18:15
thor

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
A tu małe wizualizacje tego tunelu który jest obecnie na celowniku archeologów:
Obrazek

Obrazek
Położenie tunelu względem Piramidy Pierzastego Węża

Obrazek
Wejście do odkrytego tunelu

Obrazek
Wnętrze tunelu


Zdjęcia pochodzą z : http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,Taj ... omosc.html
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: środa, 11 sie 2010, 20:46
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
To dobry trop Scigany ,dlatego będę się upierał przy fakcie że Atlantyda to pływająca wyspa i Atlanci musieli być małą grupa społeczną znaczy wysoko zaawansowana cywilizacja ,być moze byli tu przejazdem ?ale jeżeli byli to ziemianie to zapewne byli świadkami katastrof albo ofiarami tych katastrof ,dlatego skondensowali wszystko w jednym miejscu ,należy dodać wojny kto z kim ,być moze wytępili ich ufole ale nie wiemy kto kim był ,agresor ,zaborca ,dyktator i to należy starać sie rozwikłać ,ale jestem przekonany że ufole maczali w tym palce ,bo byli na ziemi też po atlantach zobaczmy arkę przymierza ,maszyna ,wytwornica ponoć jedzenia z napędem atomowym należy to wszystko posklejać ,jak będziemy wieżyc że Egipcjanie sami stawiali kilkuset tonowe bloki w piramidach to do niczego nie dojdziemy .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: środa, 11 sie 2010, 21:17
thor

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Też mnie od zawsze intrygowała ta fotografia, wygląda jak astronauta : 8-)
Zdjęcie w dużej rozdzielczości ,chciałem je wstawić ale forum by się za mocno rozjechało.
http://www.egpelo.ch/images/palenque-farbig-1474.jpg

Cytuj:
Mały opis do Płyty nagrobnej z Palenqué :
Tu jest z(…)Komora grobowa w Palenque Podczas prac badawczych przeprowadzonych w latach 1949-1952 meksykański archeolog Alberto Ruz Lhuillier odkrył w Świątyni Inskrypcji w Palenque komorę grobową. Świątynia jest usytuowana na najwyższej, rozległej platformie piramidy schodkowej. Z jej przedsionka strome i śliskie ad wilgoci schody prowadzą prawie 25 metrów w dół, tj. dwa metry poniżej poziomu terenu. Schody były tak zamaskowane, że odnosiło się wrażenie, jakby komuś zależało na utrzymaniu w tajemnicy istnienia podziemnego zejścia. Wymiary i położenie komory odpowiadają „magicznym i symbolicznym wyobrażeniom” – twierdzi Marcel Brion. Ekipa archeologów potrzebowała aż trzech lat żmudnej pracy na oczyszczenie drogi prowadzącej w głąb piramidy. Wykuta w skale komora ma wymiary 3,80 x 2,80 m. Płyta nagrobna jest kamiennym monolitem, na którym znajduje się przepiękny relief. Doprawdy nie znam drugiego takiego kamiennego dzieła, wykonanego tak cudownie i z taką pieczołowitością. Wokół prostokątnej bryły grobawca wycyzelowane są różne symbole Majów, z któ rych tylko niewielką część udało się rozszyfrować. Cała powierzchnia kamiennej płyty jest ozdobiona licznymi hieroglifami, znanymi nam już z literatury (kodeksy!) a z dzieł rękodzielniczych Majów. Są więc tutaj takie motywy, jak drzewo życia (lub krzyż życia), Indianin w masce ziemskiego boga z pióropuszem na głowie, jaspisowe ozdoby oraz – last but not least – święty ptak Quetzal, dwugłowy wąż i maskisymbole. Archeolog Paul Rivet, jeden z wybitniejszych znawców tematu, twierdzi, że Indianin przedstawiony jest na ołtarzu w pozycji siedzącej, natomiast na dalszym planie wyryto „stylizowany zarost brody boga aury” oraz motywy wielokrotnie występujące w miastach Majów. Pod tym starannie wykonanym monolitem znaleziono w purpurowo pornalowanym grabowcu szkielet ze złotą maską na twarzy, biżuterię z jaspisu, przedmioty rytualne i dary ofiarne. Astronauta z Palenque Od chwili, gdy tyflko ujrzałem płytę grobowca w Palenque, zacząłem odnajdywać utrwalone na niej elementy techniczne. Sposób patrzenia na obraz wyryty na płycie nie ma większego znaczenia, jest bowiem obojętne, czy patrzy się na niego wzdłuż czy wszerz – w każdym razie zostawia on nieodparte wrażenie, że jest na nim utrwalona postać astronauty siedzącego przy sterach pojazdu kosmicznego. Jedno z naj lepszych znanych mi fotograficznych ujęć płyty grobowej, zabezpieczonej żelazną kratą, wykonała ekipa kręcąca film na kanwie mojej książki Wspomnienia z przyszłości. Po długich zabiegach miejscowe władze udzieliły zezwolenia na zainstalowanie kamer flmowych i reflektorów. Odwołując się do tych zdjęć, mogę czytelnikowi wyjaśnić dokładniej sedno tego problemu, niż to uczyniłem w mojej pierwszej książce. Na samym środku obramowanej płyty nagrobnej znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca pochyloną sylwetkę siedzącego mężczyzny (przypomina astronautę w kabinie sterowniczej). Ta osobliwa postać ma na głowie hełm, od którego rozcłlodzą się do tyłu dwuczłonowe, giętkie rurki. Tuż przy twarzy astronauty jest zainstalowany aparat tlenowy. Obie ręce manipulują przy jakiejś bliżej nie znanej aparaturze kontrolnej: prawa ręka znajduje się w takim położeniu, jakby była gotowa nacisnąć klawisz jakiegoś mechanizmu; u lewej ręki są widoczne tylko cztery palce i grzbiet dłoni; mały palec jest zgięty. Czy nie wygląda na to, że właśnie tą ręką astronauta usiłuje poruszyć dźwignię zmiany biegów, jak w pojeździe mechanicznym? Pięta lewej nogi spoczywa na wielostopniowym pedale. Patrząc na ten relief każdy zauważy, że „Indianin na ołtarzu ofiarnym” jest modnie ubrany: sweter golf, opięty żakiet z mankietami, szeroki pas z klamrą, grube spodnie i coś w rodzaju rajstop na nogach… obraz znakomicie odzianego astronauty! Zespół obsługiwanych przez niego urządzeń technicznych składa się z następującego osprzętu: główny agregat tlenowy, instalacja zasilania elektrycznego, aparatura łącznościowa, drążek sterowniczy i przyrządy do obserwacji zewnętrznej. Na przodzie pojazdu, a więc przed zespołem głównym, można dostrzec urządzenia elektromagnetyczne. Mają one za zadanie wytworzenie pola magnetycznego wokół powłoki pojazdu, które – przy dużych prędkościach – chroni go przed uderzeniami cząstek kosmicznych. Za astronautą jest umieszczona aparatura do syntezy jądrowej: są tam schematycznie przedstawione dwa jądra atomu, prawdopodobmie wodoru i helu, oraz ich synteza. Istotnym elementem tego plastycznego motywu jest to, że na końcu pojazdu, poza obramowaniem płyty, zostało wystylizowane oświetlenie odblaskowe rakiety. Obok tych wyjaśnionych przeze mnie technicznych elementów na płycie grobawca umieszczone są często spotykane glify Majów. Nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że Majowie przekazywali w ten sposób informacje o przybyciu „wysłannika z niebios” i utrwalili to wydarzenie w możliwy i znany im sposób. Po wizycie pozaziemskiej istoty Indianie odczuwali naturalne pragnienie, ażeby te zaszczytne odwiedzińy i sam pojazd uwiecznić na płaskorzeźbie. Pomijając jednak to, że ówcześni rzemieślnicy nie dysponowali żadną techniczną wiedzą, nie potrafiliby również odtworzyć plastycznie elementów skomplukowanej aparatury pojazdu kosmicznego z jednoosobową załogą odwołując się li tylko do pamięci wzrokowej. A może pytali kosmitów o radę? A może pozaziemscy przybysze przekazali rękodzielnikom Majów prosty, schematyczny rysunek pojazdu kosmicznego? Sceptykmwi, ktary mnie zapyta, dlaczego kosmici mieliby przekazywać im swoją wiedzę i techniczne tajemnice, udzielę zwięzłej odpowiedzi: uczynili to dlatego, aby następnym pokoleniom pozostawić widome świadectwo swego pobytu na Ziemi. Do poparcia tej hipotezy niechaj posłużą odnalezione i częściowo rozszyfrowane glify, które nie wykluczają współczesnej interpretacji technicznej. Nie moźna przekonywająco udowodnić, że w przypadku płyty grobowca chodzi jedynie o pospolitą symbolikę Majów. Na podstawie literatury nie da się autorytatywnie stwierdżić, że relief nie zawiera żadnych technicznych elementów. W rozwikłaniu tego problemu niewiele nam pomoże bezkompromisowe obstawanie przy zdezaktualizowanych teoriach. Archeologia odrzuca jakąkolwiek interpretację związaną z techniką lotów kosmicznych. Odrzucanie mojej hipotezy wydaje mi się taktyką pozbawioną wszelkiej tolerancji. Jedyne wyjście z tej patowej sytuacjv jest następujące: ponieważ płyty nagrobnej nie można objaśnić w zadowalający sposób na podstawie literatury Majów, interpretacja techniczna jest możliwa do rozważenia(…).


Ericha von Dänikena poparł dr Wolfgang Briegleb i prof. Siegfried Ruff z Niemieckiego Instytutu Doświadczalnego Lotnictwa i Kosmonautyki w Bonn.

Ci dwaj specjaliści od astronautyki stwierdzili ni mniej , ni więcej :

„Jednym z wywierających największe wrażenie wizualnych dowodów tezy Dänikena zdaje się być płyta nagrobna z Palenqué .Ktoś,kto stwierdzi,że umieszczony na niej wizerunek nie przypomina stylizowanej kapsuły Wostoka lub Gemini,zaprze się świadectwu własnych oczu.Postawa ciała przedstawionej na reliefie męskiej postaci ma sens tylko wtedy,gdy działa na nie przyśpieszenie w kierunku klatka piersiowa-plecy,spowodowane siłą ciążenia albo,zgodnie z twierdzeniem Dänikena,ciągiem rakiety.A to,że hipotetyczny pilot wygląda pozornie niezgrabnie i bez wdzięku,nie robi już na nas wrażenia”.

Płytą nagrobną z Palenqué zajęli się ponadto amerykański inżynier lotnictwa John Sanderson i węgierski inżynier László Tóth.Opierając się na wiedzy o lotach kosmicznych ,doszli do identycznego wyniku jak Erich von Däniken.Oni także dopatrzyli się w kamiennym wizerunku postaci astronauty !
Opis pochodzi ze strony : http://paranormalpl.wordpress.com/2009/ ... -palenque/


Obrazek
Obrazek

Więcej w tym temacie jak i próba samego wyjaśnienia ,znajduje się na tej stronie: http://www.egpelo.ch/en/astro-archaeolo ... -pacal.htm
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: środa, 11 sie 2010, 21:49
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Thor przeczytałem to ,nie wiem czy zwróciłeś uwagę na zbiorniki rozmieszczone prostopadle ,o dziwo te zbiorniki przypominaj normalne dzisiejsze karnisty, profile do usztywnienia powierzchni. Fantastycznie Scigany to tak jak arka przymierza ,nie umieli tubylcy tego uruchomić to zapewne schowali ta rakietkę ,ja bym się cieszył jakby tylko ta płytę podnieśli zapewne jego komórka, zegarek ,zdjęcie żony i teściowej leży tam a i komputer ,konsola osobista też tam jest!
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: niedziela, 15 sie 2010, 22:56
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ja widzę Włodzimierza Smolarka z fryzurą syna jak się na mecz wybiera - a tak na serio w cywilizacjach piramidowych aż chce się odkryć wpływy przybyszów z kosmosu - albo przynajmniej udowodnić że takowe były.... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: poniedziałek, 16 sie 2010, 07:44
thor

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
walerus
Pamiętaj że to działa w dwie strony , tak samo można udowodniać na siłę że tak nie było .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: poniedziałek, 16 sie 2010, 16:49
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ścigany wspomniałeś coś o kulcie węża -ptaka, czy coś tam, masz jakieś konkretne info .
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: wtorek, 17 sie 2010, 12:46
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39
 
   
0
A ja wizdze tego czlowieka za którym jest ogromna paszcza krokodyla ktory zamierza jego i owe ryby lapsnąc na obiad. Serio :) [mowie o zdjeciu nr 1 tego temu a nie o czlowieku - astronaucie]
Re: Meksyk - Palenque - zaginione miasto Majów Napisane: środa, 25 sie 2010, 20:51
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Gdzieś właśnie czy talem że to wenus spustoszyła ziemie, jakąś taka teoria ,ciekawe spostrzeżenia Sciganay .
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Miejsca X

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 3.470s | 37 Queries | GZIP : Off ]