Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot], Avatar użytkownika Papillon
0fa914033d8ae1fb5c55ed0048a5b255
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
brak nowych PW
0fa914033d8ae1fb5c55ed0048a5b255
Strona 2 z 2 [ Posty: 47 ]

*< 1 2

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 2 sty 2012, 18:29
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 6 lis 2017, 09:13

0
Jakoś nie odniosłem wrażenia że Argon uważał ludzi z pod budki z piwem za gorszych. Wydaje mi się że dużo zależy od wartości i wokół czego krąży cały świat danego człowieka. Można być pokaleczonym i zdołowanym, oszukanym i bez oceniania nikogo, co ten człowiek dalej będzie robił. Nie chodzi tu bynajmniej o karę ale inny rodzaj dalszej drogi. Podobne przyciąga podobne, myślę że człowiek pijący czy w na nałogach o szlachetnym i dobrym sercu będzie po drugiej stronie zadowolony. Naturalnie to tylko takie moje filozoficzne gdybanie. Ja też kiedyś zaczepiłem o magię, owszem też uważam że tego złego i demonicznego towarzystwa krąży wszędzie, ale to na ogół człowiek dopuszcza do siebie takie istoty poprzez swoje zachowanie.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 2 sty 2012, 19:55
Barcol84
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0
sirAzgar napisał(a):
młody84 odpowiem ci jak mój proboszcz, "nie wystarczy być dobrym człowiekiem" (aluzja do koniecznego i aktywnego uczestniczenia w życiu kościoła)

No to ja Ci teraz odpowiem jak to jeden z moich byłych proboszczów odpowiedział mojemu wujkowi na podobna kwestie. Ksiądz mówi, że trzeba chodzić co niedziele do Kościoła, a wujek mu na to: proboszczu, często tak bywa, że ci co siedzą co niedziele w pierwszych rzędach kościoła są większymi grzesznikami, niż ci którzy bywają w kościele co jakiś czas. A ksiądz popatrzył na niego i mówi: no tak, tak, najważniejsze to by być dobrym człowiekiem. Widać, że co proboszcz to inne podejście :) heh.

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 18:36
Ixchel

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Bo są proboszcze z powołania, a są i proboszcze- biznesmeni :roll:
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 20:50
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

0
Ixchel napisał(a):
Bo są proboszcze z powołania, a są i proboszcze- biznesmeni :roll:

Co nie zmienia jednak faktu, że obie te grupy podlegają bez żadnej dyskusji hersztom z czarnej mafii będących na wyższych stanowiskach, niż oni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 2 lut 2016, 10:46
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 12 lis 2017, 16:14

0
Bóg jest miłosierny i wszystykim wybacza, nawet najgorszym mordercom i Tuskowi. Wszyscy i tak trafiają do nieba i nie opłaca się być dobrym.

Obrazek
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 2 lut 2016, 13:45
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Obejrzyjcie sobie polski film chyba z 1962 roku :Piekło Niebo.Doskonała ilustracja piekła i nieba.
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 5 lut 2016, 18:55
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Mistyk napisał(a):
Antybristler napisał(a):
Bóg jest miłosierny i wszystykim wybacza, nawet najgorszym mordercom i Tuskowi. Wszyscy i tak trafiają do nieba i nie opłaca się być dobrym.

taa gdyby to było takie proste :twisted:

Przecież Antybristler to ironicznie napisał. ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 6 lut 2016, 13:07
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 12 lis 2017, 16:14

0
Nie. Skoro ofiary potrafią wybaczyć swoim oprawcom to gdyby Bóg im nie wybaczył to by wyszło na to, że ludzie są od niego bardziej miłosierni.

Obrazek
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 7 lut 2016, 10:23
Mistyk
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
a nie brałeś pod uwagę że ludzie są bardziej moralni od boga?ale to temat rzeka.bóg jest władcą absolutnym i to od jego widzimisie zależy los każdego człowieka,religie słodzą boga.
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źlijQuery22107185 Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 31 maja 2017, 15:44
Astralny błazen

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
jeśli nasza karma jest negatywna czyli więcej krzywdy zrobiliśmy sobie i innym niż czegoś dobrego trafiamy do piekła na wieczne męki wynika to z moich obserwacji i na odwrót jeśli więcej radości było trafiamy do czegoś cudownego
sorry life is brutal.
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źlijQuery22103659 Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 31 maja 2017, 15:53
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nie trafimy do żadnego piekła na żadne wieczne męki. Piekło to wymysł religijny, żeby trzymać przysłowiowego "bata" nad wiernymi.
Zresztą pomyśl sobie jaka niby by była w czymś takim logika - ludzkie życie trwa średnio kilkadziesiąt lat. Jeśli przez ten króciutki okres czasu nagrabiłbyś sobie na tyle, żeby cierpieć za to przez wieczność to musiałby to być przelicznik nie lepszy, niż kara kwadryliona lat ciężkich robót w łagrze na Syberii za kradzież batonika. Gdzie tu widzisz logikę?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 31 maja 2017, 15:58
Astralny błazen

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
widzisz ja od wielu lat interesuję się rozwojem duchowym i wiem co mówię na pocieszenie dodam że aby znaleźć sie w piekle trzeba być niezłym sk....łatwiej trafić do nieba.
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źlijQuery22109733 Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 31 maja 2017, 16:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Piekło i niebo to bezsensowne koncepcje.
Już bardziej logiczna jest idea reinkarnacji, bo chyba nie uważasz, że kilkadziesiąt lat życia to jakikolwiek miarodajny okres na ocenę człowieka i w ogóle na rozwój? W dodatku jak myślisz - a co niby działoby się z ludźmi, którzy umarli dość szybko, np. po roku od urodzenia? Piekło, czy niebo? Jeśli istnieje cokolwiek po fizycznej śmierci to jedyną sensowną opcją jest wcielenie się w następne ciało i tak w nieskończoność, żeby doświadczać i się rozwijać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 31 maja 2017, 16:46
Astralny błazen

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
jak na razie nikomu nie udało sie znaleźć w piekle choć wielu próbowało :twisted: najbliżej lucyferowi ale to mit że jest w piekle jest w niebie jak zresztą wszyscy :D
nieskończoność istnieje ale porównałbym to do świadomego snu masz LD i chodzi o to by jak najdłużej w nim pozostać i się bawić tak samo z rzeczywistością(co też jest rodzajem świadomego snu-CD)jesteś w niebie jednak od ciebie zależy czy pozostaniesz w nim na zawsze czy nie....
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źlijQuery22107091 Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 31 maja 2017, 17:49
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 6 lis 2017, 09:13

0
mam inne koncepcje, ale przecież ja nic nie wiem :facepalm:
Uważam że życie tu i tam nie różni się zbytnio, człowiek zabierze bagaż swoich przekonań i przyzwyczajeń do stanu po śmierci, jak ktoś uwielbiał palić to dalej by zapalił, więc często przyplątuje się do żywego palacza aby chociaż znowu poczuć namiastkę przyjemności, tak samo z piciem czy seksem. Z czasem może się z tego stanu wyzwala. Jak pisał Monroe , dla mnie przekraczamy furtkę ciągle będąc sobą, więc w ogólnym rozrachunku nadal panuje chaos i podziały jak na ziemi

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źli??? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 3 cze 2017, 19:20
Astralny błazen

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
piekło jest niefajne i nawet największemu draniowi nie życzę żeby sie tam znalazł.
Re: Gdzie po smierci podziewaja sie ludzie źlijQuery22103765 Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 4 cze 2017, 21:36
nnajethi
reputacja poprawna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 31 paź 2017, 15:38

0
Piekło stwarzasz sobie sam. Nie tutaj, po drugiej stronie. Wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za własne czyny, te dobre i te złe. Nie ma taryfy ulgowej dla nikogo. A Boga w to nie mieszać. Dostaliśmy wolną wolę po to, żeby móc się uczyć. Dobra i zła. Tylko od "ucznia" zależy czy zrozumie lekcję życia i wyciągnie właściwe wnioski.
Strona 2 z 2 [ Posty: 47 ]

*< 1 2

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci