Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
939a63c386f7b0d21c50c25ae86390cc
LIVE-STREAM FN 2 lipca 2018, godz. 20.00 "Światowy Dzień UFO (ang. World UFO Day) – święto obchodzone corocznie 2 lipca (od 2001) upamiętniające katastrofę UFO w Roswell w 1947 roku. To znakomita okazja, aby porozmawiać o Niezidentyfikowanych Obiektach Latających."
939a63c386f7b0d21c50c25ae86390cc
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Co stoi za zjawiskiem reinkarnacji? Napisane: piątek, 6 kwi 2018, 17:31
Reloaded
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 24 kwi 2018, 22:28

0
Ci którzy interesują się zjawiskami niewyjaśnionymi wiedzą, że są na całym świecie rejestrowane przypadki małych dzieci które mają "wspomnienia z poprzedniego życia". Załóżmy 2 tezy. Ów wspomnienia mogą pochodzić z poprzedniego wcielenia. Owszem. Wędrówka dusz to może być prawda. Ale jest też druga teza. Ów "wspomnienia z poprzedniego życia" mogą być sztucznie wszczepione telepatycznie takiemu dziecku przez istoty demoniczne. A to wszystko po to, aby oszukać ludzi że żyjemy wielokrotnie. I to jest bardzo ostrożne i odpowiedzialne podejście do zjawiska zwanego "reinkarnacją". Nie ma 100% pewności że istnieje wędrówka dusz. Wspomnienia z poprzedniego życia to nie jest żaden dowód na to, iż wędrówka dusz naprawdę istnieje. Oczywiście pozostaje kwestia tzw. hipnozy regresyjnej, za której pomocą można rzekomo przypomnieć sobie poprzednie wcielenia. Ale czy aby na pewno tak jest? Kto mi da gwarancję, że podczas takiej hipnozy to są na pewno moje wspomnienia? Skąd mam wiedzieć czy podczas takiej hipnozy nie następuje kontakt z innym wymiarem (wymiarem duchowym) gdzie zamiast mnie, przemawiać będzie przeze mnie ktoś inny (najpewniej istota demoniczna) podszywając się pode mnie, i oszukując innych? Nikt nie da mi takich gwarancji. A więc nie ma na 100% pewności że wędrówka dusz istnieje. Oczywiście mogę się mylić, i wędrówka dusz może istnieć. Ale dopóki nie ma 100% dowodów na tę tezę, zachowam dystans do zjawiska zwanego "reinkarnacją". Pozostaje również kwestia Jezusa Chrystusa i tego co przekazał siostrze Faustynie Kowalskiej. Mowa o koronce do Miłosierdzia Bożego, która jest ostatnią deską ratunku dla grzeszników. Skoro wędrówka dusz istnieje i skoro żyjemy wiele razy, to po co Jezus Chrystus przekazał informacje o ostatniej desce ratunku dla grzeszników siostrze Faustynie? To nielogiczne, nieprawdaż? Zapraszam do dyskusji.
Re: Co stoi za zjawiskiem reinkarnacji? Napisane: sobota, 14 kwi 2018, 00:53
tomeh

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
sobota, 14 kwi 2018, 17:00

+1
Czy gdy Ty żyjesz teraz a umierasz kiedyś w przyszłości i trafiasz do ziemi jako ciało czy popiół i ziemia bierze z tego wartości mineralne itp a potem na nich rosną rośliny i wydają owoce jakie zjada je inny człowiek i jest odżywiony ich minerałami itp to czy żyjesz częściowo w tym człowieku według Ciebie czy nie... nie myśl o mózgu i samo świadomości ciebie jaki teraz TY bo energia życia to nie energia jednostki a więc jest reinkarnacja czy jej nie ma i czy wszyscy nie jesteśmy częścią wszystkich i wszystkiego.

Tak - odpowiem na bardzo stare tematy gdy mam coś do powiedzenia, bo to się nie starzeje co się rozwija
Tak - potrafię przeczytać na dzień i ze sto tematów i na nie odpowiedzieć gdy taka jest moja wola
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci