Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
3e09696256d9ba521b9ac1271928b366
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
3e09696256d9ba521b9ac1271928b366
Strona 5 z 6 [ Posty: 164 ]

*< 1 2 3 4 5 6 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 16 sty 2010, 15:27
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 16 sty 2010, 17:26
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 16 sty 2010, 17:55
oficer

reputacja neutralna
Oficer FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
No motylku wyszła z Ciebie żmijka !!! :lol:
, a tak na poważnie to zgadzam się z Tobą w 100 %.
Pozdr.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 16 sty 2010, 18:09
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: piątek, 29 sty 2010, 19:02
oficer

reputacja neutralna
Oficer FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
I tym optymistycznym akcentem zamykam wątek :D :D :D
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: piątek, 29 sty 2010, 23:16
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
To mi wygląda na prowokację :!: :?:
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 30 sty 2010, 14:53
Julius
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ciekawym argumentem w tej dyskusji wydają mi się relacje dzieci, które przez kilka pierwszych lat życia potrafią długo i przekonująco opowiadać o swoich "poprzednich wcieleniach", a później tracą tę umiejętność.
Odkąd tylko nauczyłam się mówić, dosłownie zamęczałam mamę moimi opowieściami o mojej "poprzedniej" rodzinie; obsesyjnie wracałam do tematu, podając bardzo szczegółowe opisy członków tej rodziny, łącznie z imionami (miałam podobno czworo rodzeństwa :) ), domu, wydarzeń z życia rodziny itp. Na podstawie podawanych przeze mnie imion i nazw mama wywnioskowała, że rzecz działa się gdzieś na Bałkanach. Później, gdy nauczyłam się pisać, zaczęłam nieporadnie spisywać te "wspomnienia", ale wkrótce potem to wszystko zatarło się w mojej pamięci.
Oczywiście, zawsze można powiedzieć, że dziecko zasłyszało coś podobnego w telewizji, podkolorowało wydarzenia itp. Ale jeśli chodzi o mnie, to w tamtym okresie nie oglądałam tv :)

W archiwum artykułów FN znalazłam kilka innych przykładów:
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=848
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 30 sty 2010, 18:08
danuta

reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja w tym miejscu przytoczę relację, którą kiedys czytałam, o kobiecie, która siadając zmęczona w swoim fotelu śni, bądź rzeczywiście przenosi swoją świadomosc do innego kraju, gdzie jest o wiele starszą od siebie osobą, również lekarką, zna nazwiska swoich pacjentów, widzi ich i leczy mówiąc w innym języku. Po paru latach wyjeżdża tam do pracy, uczy się języka, widzi ten sam budynek, jest to podobno Dom Starców, ale nie odnajduje tych samych osób i nikt tam nie zna takich nazwisk. Czy to jeszcze za wcześnie i czy pozna w przyszłości takich samych ludzi?? Jestem nie tyle przeciwniczką reinkarnacji, co bardziej dociekliwą obserwatorką i nie upraszczam wszystkich tych zjawisk do stwierdzeń liniowych odtąd- dotąd, to życie jest, jakby krąży po "orbitach" i dochodzi często do połączeń z odpowiednią mu energią, ma to swoje obicia w historii, ale nie zawsze wszystko w tej naszej, musi się zgadzac. Czy Pani pamięta te nazwy i pokusiła się kidyś o próbę ich sprawdzenia? Czy takie osoby mogły tam istnieć i jak moznaby przypasowac do odpowiedniego czasu te wizje? Zaznaczam, że wcale nie musi dziac się przed naszym narodzeniem.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 30 sty 2010, 18:35
Julius
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Całkowicie się zgadzam, że postrzeganie tego zjawiska w sposób liniowy byłoby za dużym uproszczeniem. Sama wyobrażam je sobie jako "rzeczywistości równoległe", które niekoniecznie muszą istnieć jedna po drugiej, ale raczej - jednocześnie, obok siebie. Może czasem się nakładają...? (To oczywiście też jest duże uproszczenie :D )

Udało mi się sprawdzić nazwy geograficzne, natomiast znacznie trudniej jest z imionami i nazwiskami.

Pamiętam jedną z audycji Nautilusa, jeszcze w Radiu Zet; była poświęcona chłopcu, który pamiętał swoje poprzednie wcielenie, i w czasie wycieczki rozpoznał - o ile dobrze pamiętam - zamek, w którym kiedyś mieszkał :) Zidentyfikował budynki, opowiadał o zmianach, które zaszły w zamku i wspominał, że była w nim kiedyś "podłoga w krawaty" (tak nazwał wzór z płytek w kształcie rombu). Pamiętał też, że został zabity w pojedynku.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 30 sty 2010, 20:00
danuta

reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dokładnie tak samo postrzegam, jako roproszenie jednego życia na wiele rzeczywistości, niezależne od czasu, albo z przesunięciami czasowymi, a nawet nie jest to tylko moje wyobrażenie, lecz pewnośc z powodu prawdziwej podrózy do takiej rzeczywistości, gdzie widziałam sama siebie, czułam ją i przebywałam tam. Oczywiście daleko jest mi do objaśnienia "jak to działa" i co tym kieruje, tylko próbuję cokolwiek odgadnąc. :)
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: poniedziałek, 15 lut 2010, 16:44
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ten zamek to był Malbork a jego ciotka była kiedyś jego zona, on zginął w jakimś pojedynku ,jednym z niesamowitych" dowodów" była kobieta bodajże z Uzbekistanu znała ponad 120 jeżyków ,nie wiem gdzie to było prezentowane jakiś rok temu .
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: poniedziałek, 15 lut 2010, 21:58
Julius
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pamiętam, nazywa się Natasza Beketova, podobno urodziła się w Polsce (?). Podczas sprawdzianu nauczyciel nakrzyczał na nią za ściąganie, wtedy zemdlała, a po odzyskaniu przytomności zaczęła mówić w 120 językach, w tym po chińsku, mongolsku, japońsku, arabsku, łacinie i staroangielsku - chociaż wcześniej nauka języków przychodziła jej z trudem. Znajomość tych języków jest powiązana z jej poprzednimi wcieleniami, które podobno szczegółowo pamięta.

Według innych źródeł nazywa się Tatti Valo i urodziła się w Kazachstanie.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: poniedziałek, 15 lut 2010, 22:09
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zgadza się mnie zafascynował jeden element staroangielski tym dialektem nie posługuje się obecnie żaden region i nawet w szkołach nie nauczają .
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: poniedziałek, 15 lut 2010, 22:21
Julius
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tak, do większości z tych języków nie ma podręczników i nie są zbyt dokładnie zbadane. Podobno udało jej się też odczytać starożytne napisy z jakiegoś kręgu kamiennego, czego wcześniej nie dokonał żaden badacz.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: wtorek, 16 lut 2010, 11:28
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16

0
Dlatego nie ma żadnej pewności, że odczytała to poprawnie :D
Gdyby było to prawdą, to powstawałyby setki książek na ten temat. Od profesorów po ufologów.
Zawsze tacy ludzie rodzą się na zadupiu w Chinach albo w gdzieś w niedostępnej Rosji lub Kazachstanie o albo w Tybecie. Dlaczego nie urodzi się we Francji, Niemczech, Polsce, Grecji albo Kanadzie ? Dlatego, że to bzdura.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: wtorek, 16 lut 2010, 17:31
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Każde pismo potrzebuje kluczowych slow żeby je odczytać ,potem systematyka i logika zdań ,ale w tym przypadku jest to nie potrzebne, odczytanie automatycznie ujawniło te aspekty samoczynny układ znaków lub liter jest to niemożliwe do sfałszowania , bo każdy nowy podstawiony tekst byłby pułapka dla fałszerza .
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: środa, 17 lut 2010, 12:25
oficer

reputacja neutralna
Oficer FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
Mam takie pytanie do sceptyków:
- jakiego rodzaju dowody lub dowód przekonałby was do zmiany zdania na temat reinkarnacji ???
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: środa, 17 lut 2010, 13:32
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16

0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: środa, 17 lut 2010, 23:19
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 06:55
Arwid
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Walerus
Zobacz w lustro twoich pragnień i dążeń , następnie to co osiągnąłeś i tego czego nie osiągniesz choćby nie wiem jak byś się starał. A następnie zadaj pytanie dlaczego tego nie mogę osiągnąć i dlaczego włośnie mi coś stanęło na przeszkodzie w osiągnięcie danego celu . Dlaczego inni nie muszą na to pracować ą mają. Z znowu inni rodzą się w rodzinach bardzo bogatych i mają wszystko czego zapragną , chociaż tak nie do końca. W prostym ujęciu można ująć że to jest suma poprzednich wcieleń. W prostaczych słowach już tego opisać nie można :)
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 09:23
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 17:33
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51

0
to religie twierdzą że wszystko z "góry" ustalone aby mieć wiernych poslusznych. Karma to DOŚWIADCZENIE poprzedniego życia. I nic ponadto. To tak jakbyś się nauczył być zegarmistrzem to nim jesteś ale nie ma obowiązku bo wyuczysz sie nowego zawodu - nowe doświadczenie. Karma to to czego nauczyliście sie. A musisz to wykorzystywać? Możesz robić co innego. karma to żadna "święta krowa". Jeżeli jesteś "kryminalistą" to czy masz lekkie życie? I tak jest z karmą . wredne doświadczenia rzutuja na obecne życie. Ale nie obligują.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 19:28
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tak jakiego mnie borze stworzyłeś takiego mnie masz i koniec rozmowy ,możemy zabić ale przecież nie musimy możemy ukraść ale nie musimy ,możemy obojętnie przejść ale nie musimy .Karma ładuję się nasza wola, wolnego wyboru i wątpię że każda decyzja jest obojętna niech to każdy przemyśli ,każda myśl to emocjonalna decyzja i każdy doskonale wie czy to plus czy minus ,i właśnie w taki sposób budujemy siebie w przyszłym bycie ,każda negatywna decyzja jest jednoznaczna z zassaniem zlej energii o niskich wibracjach .
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 00:48
Arwid
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Relatysta
Fajnie by było jakby wszystko z góry było ustalone. W tedy to się by było niewolnikiem i zwalniał to nas od wyboru zachowania. Sumienie było niepotrzebne no i po co skoro wszystko ustalone. W świecie nie występują niepotrzebne rzeczy. Zrobić świństwo by ktoś przez nas cierpiał , czy danej osobie pomyć . Dylemat niejednego człowieka . Występuje coś takiego jak prawo zachowania co dajesz to odbierasz.
Moim zdanie to Motylek dość zwięźle nakreślił. :arrow:
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 27 lut 2010, 11:26
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Ja się nie zastanawiam czy ona istnieje, tylko kim byłem we wcześniejszych wcieleniach.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 27 lut 2010, 18:12
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 27 lut 2010, 18:22
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Mnie interesuje jaki wpływ to życie ma na ciągłość charakteru. Jak to powiadają "tylko prawda was wyzwoli" więc nie gardzę żadną wiedzą.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 27 lut 2010, 20:26
oficer

reputacja neutralna
Oficer FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
Realysta swoim sarkazmem nie udowodnisz , że reinkarnacji nie ma. Co najwyżej udowodnisz sam sobie, że jej nie rozumiesz.

To jedno z ignorowanych praw przyrody dotyczy wszystkich i Ciebie również. Często spotykam ludzi , którzy wolą nie rozumieć. To dla nich prostsze. Nie muszą się zastanawiać nad konsekwencją swoich wyborów. Ale co byśmy (wszyscy) nie zrobili zbierzemy to cośmy zasiali. Niestety nie rozpiszę się dalej ,bo jak nie przekonała Cię Motylek to ja nawet nie spróbuję.
Pozdrawiam.
ps.
Dzieci jak nie chcą być widziane przez dorosłych zasłaniają oczy , ale kogoś "widzieć", "nie widzieć" nie zależy od zasłaniania oczu. W reinkarnacji tak samo.
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 27 lut 2010, 21:09
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja wierzyć czy nie ? Napisane: sobota, 27 lut 2010, 21:28
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):