Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
6c9223a52912b247487999191d322351
6c9223a52912b247487999191d322351
Strona 2 z 2 [ Posty: 50 ]

*< 1 2

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: niedziela, 17 cze 2012, 18:21
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 19:35

0
"A 2023 jest wyjątkowy, bo w tym roku ma pojawić się jakaś wyjątkowa istota na Ziemi. Wiele rzeczy za tym przemawia."
To cytat z czatu z Robertem Bernatowiczem. O tej osobie mówi chyba po raz drugi
Szkoda, że nie che powiedzieć czegoś więcej na ten temat.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: piątek, 29 cze 2012, 22:14
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie ma solidnych podstaw by dać specjalną wiarę w to co mówi Bernatowicz. On nie ma dostępu do wiedzy specjalnej. Poszperaj w necie a takie ciekawostki znajdziesz. Może Sai Baba i paru jeszcze ma jakąś szczególną wiedzę ale my szarzy ludzie to tylko te z pogłoski, z prasy,netu czy filmu.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: czwartek, 20 gru 2012, 00:37
Nieistotne
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
'Gazeta stwierdza, że życie i postępowanie polskiego papieża wskazuje na to, że Jan Paweł II był reinkarnacją Chrystusa. " ' - ha ha ha. Porównywanie Chrystusa do jp2 to jak porównywanie Lamborgini do wraku po syrence na śmietniku z wyskrobanym szpanerskim LAMBORDZINI na masce. Tyle mieli ze sobą wspólnego.

I będziesz im przewodzić by nie szukali odpowiedzi kim są.
I będziesz ich zwodzić by nigdy nie poznali swej prawdziwej mocy.
I będziesz ich straszyć by bali się śnić o świecie w jakim chcieliby żyć.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: piątek, 8 mar 2013, 07:42
Nieistotne
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
aleksandra137 napisał(a):
gregoria napisał(a):
Kultu JPII nie uprawiam,to był zwykły człowiek choć cieszy że tak sławny Polak.Aleksandra137 pyta jak poznamy Chrystusa gdyby si ę narodził. Gdyby u nas to ląduje w szpitalu psychiatrycznym,takie trendy w tej medycynie.Choroba zawodowa, strach śmierci zżera mózgi ale władzę mają nad wyłapywaniem nie-takich. A co do tych narodzin to znam wersję Sai Baby-zmarł w zeszłym roku(tam psychiatria wyrozumialsza,mniej tępa i jurna bo ludzi mają w bród). Swami mawiał że kilka lat po swej śmierci jeszcze raz narodzi się w Indiach(to będzie 3 z kolei jego narodzenie),dorośnie i znowu ujawni się ludziom. Nawet materializował gadzety z wizerunkiem tego nowego Chrystusa. Oczywiście wywołał tym furię polskich koterii katolickich. Jak to taki i ma być bogiem?? Tak się składa że tam spokojnie przeżył całe życie. Czy to prawda dowiecie się za waszego życia. Pewnie znów włączą histerię ale może coś ciekawego się wydarzy. Czekamy jakieś 20 lat góra

Zastanówmy się na spokojnie. Nie chodzi mi już teraz o Jana Pawła II.
Ludzkość czeka na ponowne przyjście Chrystusa. Kiedy się narodzi będzie zwykłym człowiekiem. Rozpocznie szkołę, jedną , drugą, może kolejną.
W obecnych czasach będzie korzystał z komputera i innych gadżetów technicznych. Z racji jednak swojej boskości będzie się wyróżniał wśród innych ludzi. Jedni uwierzą w niego, ale większość stwierdzi, że to dziwak i szarlatan.
Ludzie pomyślą, kolejny nawiedzony, który.... nie daj Boże, stworzy sektę.
Ludzie go mogą zniszczyć, zanim cokolwiek zdąży zrobić. Bo przecież jest to takie normalne teraz.

Jednak gdy ten człowiek zostanie duchownym, dzięki swojej charyzmie, osobowości osiągnie najwyższe stanowiska w Kościele, sytuacja się radykalnie zmienia. Dzięki tej "władzy" jego siła przekazywania prawdy o Bogu jest ogromna. Słuchać go będą wtedy miliony.

Oczywiście to tylko hipoteza.

Duchownym jakiej "religii"? Właściwej, konkurencyjnej, wyklętej, ateistycznej?

Zostanie "duchownym" jest koniecznym warunkiem by "wierni" w niego uwierzyli czy wystarczy szpanerski wygląd, bajerancki fryzik, bródka ala jezusik i sypanie cytatami jak z rękawa?

gregoria napisał(a):
Jeżeli ten Chrystus ma być urodzony okoł 201. roku to nadal sugeruje się że to Prema Sai. Można poszperać w necie nad wizerunkami Premy bo Sai Baba kilka zmaterializował, jakieś podobieństwo na zbliżeniu jest. Z tego co wiem końca świata on nie zarządzi ale solidne zmądrzenie tej planety.

Dajesz się łapać na kuglarskie sztuczki.

I będziesz im przewodzić by nie szukali odpowiedzi kim są.
I będziesz ich zwodzić by nigdy nie poznali swej prawdziwej mocy.
I będziesz ich straszyć by bali się śnić o świecie w jakim chcieliby żyć.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: niedziela, 10 mar 2013, 04:01
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dopiero teraz znalazłem ten temat :)

Chciałbym was przestrzec, przed taka zabawa w łączenie rożnych religii w jedno, to jest niebezpieczna zabawa , po pierwsze do niczego to nie prowadzi, a po drugie robi zamieszanie. Doszukiwanie się na siłę w różnych religiach, reinkarnacji i branie tego na poważnie, nie jest mądre, to także nie oznacza, że reinkarnacja istnieje. Są takie kosmiczne religie, które wierzą, że po śmierci reinkarnacją, odrodzą się w postaci pająka, bądź innego stworzenia. W każdej fałszywej religii znajdą się jakieś gnostyckie teksty, czyli tajemna wiedza, mowa jest tu o: magii, reinkarnacji, tajnych rytuałach, o oświeceniu. Więc łatwo się zorientować, że właśnie większość fałszywych religii mówi o takich sprawach, wszędzie w nich widać gnostycki wkład. Chrześcijaństwo odrzuca w swoich nauczaniach gnostycyzm, bo to nie jest nauka Biblijna.

A jeśli chodzi o papieża, Jan Paweł II, to na milion procent, nie był żadną reinkarnacja, ani wcieleniem Jezusa Chrystus, takie myślenia nawet , to już jest zwiedzenie. Nie zapominajmy, że jeszcze ma się objawić człowiek grzechu tz. antychryst. A kto wie, czy nie wykorzysta do swoich celów reinkarnacje i powie, że jest bogiem, Jezusem Chrystusem, właśnie jego wcieleniem, a ponoć ma w siebie wmówić boskość i ogłosić siebie bogiem, miejcie to na uwadze.

Odkryty w 1963r w grocie Egiptu papirus, znany obecnie jako Ewangelia wg Judasza to jeden z najcenniejszych apokryfów w dziejach chrześcijaństwa. Autentyczność manuskryptu jest niepodważalna.

Nastanę sprawa dotyczy Ewangelia wg Judasza. Prawda jest taka, że ten znaleziony papirus podsiany jako Ewangelia Judasza, czy inna znaleziona ewangelia np. Magdaleny, są tylko nic nie znaczącymi apokryfami, najprawdopodobniej zostały podrobione przez jakieś gnostyckie sekty. Tz. Ewangelia Judasza nie należy do kanonu ksiąg, które tworzą Biblię, ta Ewangelia Judasza została odrzucona przez Biblistów, nie pokrywa się z pozostałymi ewangeliami, a badania wykazały, że treść ewangelii Judasza jest zgodna z przekazem świętego Ireneusza gnostyka z ok. 180 roku po Chrystusie. Badania wskazują, że materiał, na którym spisano tekst, pochodzi z III wieku lub pierwszej połowy IV wieku. Ewangelia została napisana pomiędzy 130 a 170 rokiem. Po raz pierwszy jest wspomniana w dziele Adversus haereses (Przeciwko herezjom) z ok. 180 roku autorstwa pierwszego biskupa Lyonu, świętego Ireneusza. Innym, który wspominał o ewangelii był Epifaniusz z Salaminy w swoich Panarion. Ewangelia Judasza została napisana prawdopodobnie przez kainitów lub Setian. A jak jest wiadomo sekta kainitów, wierzyła w diabelskie rzeczy, to co moralne i dobre nazywali złem, a to co złe, nazywali dobrem.
Osoby pozytywne w pismach Starego Testamentu uznawane były przez kainitów za sługi zła, a osoby oceniane negatywnie w Starym Testamencie za dzieci dobrego i najwyższego Boga. Ideałem i wzorem do naśladowania był dla nich Kain oraz Sodoma i Gomora , czyli upadli ludzi i upadłe miasta.

Jezus nigdy nikogo do niczego nie zmusił i nie zmuszał, a ewangelia judasza, opowiada, o jakimś namawianiu, zmuszaniu, że to niby Jezus namawiał Judasza do jakiegoś samobójstwa, to są kłamstwa i bzdury. To co uczy przekazuje ew. judasza, jest całkiem innym nauczaniem niż podaje Biblia, jest to całkiem odmienna nauka od tej którą przekazywał Bóg i Jezus, zaprzecza to także zasadom wolności wyboru i wolnej woli, którą Bóg dał człowiekowi.

Więcej na ten temat. . .
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TF ... udasz.html

Aleksandra, więc ta znaleziona w grocie Egiptu ewangelia Judasza, nie ma żadnego znaczenia, choćby najmniejszego dla Chrześcijan, ona kompletnie nie jest brana pod uwagę i co najważniejsze, nie należy do Biblii, tak samo jest z resztą apokryfów . A to znaczy, że jak kupisz Biblie w sklepie, to w niej nie znajdziesz ew. judasza.

Wygląda na to, że Jezus mówi nie tylko o duszy uwięzionej w ciele, ale także o tym, ze dusza może narodzić się ponownie.

Także wiele wersetów biblijnych wskazuje, że Chrystus i Jego zwolennicy byli świadomi zasad reinkarnacji. Kiedyś uczniowie Jezusa zapytali Go o proroctwo Starego Testamentu mówiące o ponownym przyjściu Eliasza na Ziemię. W Ewangelii według św. Mateusza czytamy słowa Chrystusa: "Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go [...] Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu". Innymi słowy, Jezus oznajmił, że Jan Chrzciciel, skazany na ścięcie przez Heroda, był wcieleniem proroka Eliasza. Mówiąc kiedy indziej o Janie Chrzcicielu, Jezus powiedział: "To on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha! ".

Nie ma żadnych wersetów Biblijnych, które wspominają o reinkarnacji lub świadczą o niej. Jezus i jego uczniowie nigdy nie rozmawiali o żadnej reinkarnacji i nikt nie był tego świadomy, w ogóle nie ma czegoś takiego w Biblii. To tylko fałszywe gnostyckie pisma wspominają o reinkarnacji. Biblia także nic nie mówi, że można się narodzić wielokrotnie. To są jakieś żarty, coraz to zabawniejsze rzeczy ludzie wymyślają :)

Przede wszystkim jeśli chodzi o Eliasza, to wystarczy przeczytać o Nim samym w Biblii, żeby zrozumieć, że tu nie chodzi o reinkarnację Eliasza, gdzie kolwiek i kiedy kolwiek żeby coś takiego miało się wydarzyć, ale tu chodzi o Ducha Eliasza, czyli o moc z nieba, którą został przyobleczony Eliasz prorok, jak jeszcze był na ziemi.

Elizeusz wierny sługa Boży, wszędzie chodził za Eliaszem i mu towarzyszył, dokąd on kol wiek poszedł, Elizeusz szedł za Nim. Za nim zstąpiły od Boga rydwany, aby zabrać Eliasza za życia do nieba, Elizeusz zapytał proroka Eliasza:

9. Gdy zas przeszli, rzekł Eliasz do Elizeusza:
Pros, co mam dla ciebie uczynic, zanim
zostane wziety od ciebie. Elizeusz zas
odpowiedział: Prosze, niech mi przypadna
w udziale dwie trzecie twojego ducha.

Jak widać, Elizeusz prosił o kawałek, a konkretnie o 2/3 ducha Eliasza, więc o co prosił Elizeusz? Prosił aby Bóg chociaż obdarzył go w jakiejś części podobnymi mocami, zdolnościami jakimi dysponował Eliasz prorok. Po niżej można o tym przeczytać, wkleiłem tekst z Biblii.

2 Ksiega Królewska
A gdy Pan zamierzał uniesc Eliasza
wsród burzy do nieba, wyszedł Eliasz z Elizeuszem
z Gilgal.
2. I rzekł Eliasz do Elizeusza: Pozostan
tutaj, gdyz Pan posłał mnie az do Betelu.
Lecz Elizeusz odpowiedział: Jako zyje Pan i
jako zyjesz ty, ze cie nie opuszcze. I zstapili
do Betelu.
3. A wtedy wyszli uczniowie proroccy,
którzy byli w Betelu, do Elizeusza i rzekli
do niego: Czy wiesz, ze dzisiaj Pan uniesie
twego pana w góre? A on odpowiedział: Ja
tez to wiem, lecz wy milczcie!
4. Wtedy rzekł do niego Eliasz: Elizeuszu,
pozostan tutaj, gdyz Pan posłał mnie do
Jerycha. Lecz ten odpowiedział: Jako zyje
Pan i jako zyjesz ty, ze cie nie opuszcze. I
weszli do Jerycha.
5. Wtedy przystapili do Elizeusza uczniowie
proroccy, którzy byli w Jerychu, i rzekli
do niego: Czy wiesz, ze dzisiaj Pan uniesie
twego pana w góre? A on odpowiedział: Ja
tez to wiem, lecz wy milczcie!
6. Wtedy rzekł do niego Eliasz: Pozostan
tutaj, gdyz Pan posłał mnie nad Jordan.
Lecz ten odpowiedział: Jako zyje Pan i jako
zyjesz ty, ze cie nie opuszcze. I poszli obaj.
7. A poszło tez piecdziesieciu sposród
uczniów prorockich, lecz ci staneli na uboczu,
z dala, oni zas obaj staneli nad Jordanem.
8. Wtedy Eliasz zdjał swój płaszcz, zwinał
go i uderzył nim wode, a ta rozstapiła sie w
jedna i druga strone. Oni obaj zas przeszli
po suchej ziemi.
9. Gdy zas przeszli, rzekł Eliasz do Elizeusza:
Pros, co mam dla ciebie uczynic, zanim
zostane wziety od ciebie. Elizeusz zas
odpowiedział: Prosze, niech mi przypadna
w udziale dwie trzecie twojego ducha.
10. A on odpowiedział: O trudna rzecz poprosiłes.
Lecz jesli mnie ujrzysz w chwili,
gdy bede od ciebie wziety, spełni ci sie to,
a jesli nie, to sie to nie spełni.
11. A gdy oni szli dalej wciaz rozmawiajac,
oto rydwan ognisty i konie ogniste oddzieliły
ich od siebie i Eliasz wsród burzy
wstapił do nieba.
12. Elizeusz zas, widzac to, zawołał: Ojcze
mój, ojcze mój, rydwanie Izraela i jego
konnico! I juz go nie zobaczył. Pochwycił
tedy swoje szaty, rozdarł je na dwie czesci,
13. i podniósł płaszcz Eliasza, który zsunał
sie z niego, zawrócił i stanał nad brzegiem
Jordanu.
14. Nastepnie wział płaszcz Eliasza, który
zsunał sie z niego, uderzył nim wode
i rzekł: Gdzie jest Pan, Bóg Eliasza? Równiez
gdy on uderzył wode, rozstapiła sie
ona w jedna i druga strone i Elizeusz przeszedł.
15. A gdy to zobaczyli z przeciwka uczniowie
proroccy z Jerycha, rzekli: Duch Eliasza
spoczał na Elizeuszu. Wyszli wiec na
jego spotkanie i pokłonili mu sie az do ziemi,
16. i rzekli do niego: Oto jest posród twoich
sług piecdziesieciu dzielnych mezów;
niech wiec ida i szukaja twojego pana; moze
uniósł go Duch Pana i rzucił go na jedna
z gór albo w jedna z dolin.

Owe trzy i pół roku, w których nie padał deszcz w tej historii Eliasza jest typem tych trzech i pół lat, których opis znajdujemy u Daniela oraz w Objawieniu, kiedy Duch nie będzie wylany przy końcu świata. Jest to typem (symbolem) tego co się wydarzy eschatologicznie, kiedy duch Eliasza powróci w jakiś sposób w działaniu, tak jak to przepowiedział prorok Malachiasz. W podobny sposób jak Eliasz uchronił owa pogankę oraz jej syna, uczy to o tym w jaki sposób Pan Bóg użyje ducha Eliasza, aby zatroszczyć się o Kościół z pogan w czasie końca świata.
Eliasz, Elizeusz oraz Jan Chrzciciel posiadali tego samego ducha. Pan powiedział Mojżeszowi, że "…wezmę nieco z ducha, który jest w tobie, i włożę w nich", starszych z ludu (IV Mojżeszowa – Nr.11:17)
Kiedy pewne wydarzenia występują w tej samej lokacji geograficznej, wówczas zwykle znaczy to, że istnieje pewne duchowe i teologiczne powiązanie miedzy nimi. Praca Eliasza zakończyła się na równinie Jerycho, gdzie Elizeusz otrzymał płaszcz Eliasza (który oznacza autorytet). Praca Jana Chrzciciela występowała w tym samym miejscu.
Ta zepsuta kobieta, Izebel, jest typem Izebeli z Księgi Objawienia - czyli ducha fałszywej religii - która uczyniła z króla kogoś, kim mogła manipulować. To ona wzięła winnice Nabota, której Achab pożądał. W Piśmie Świętym, winnica mówi o Izraelu oraz o kościele. Ta zła kobieta próbowała dostać tą winnice dla króla. To doprowadziło do jej konfliktu z Eliaszem, wiec przekonała ona króla, żeby zniszczył Eliasza.

Jest to dokładnie ten sam obraz co w historii Herodiady (Mateusza 14:3-12) - owej zepsutej kobiety, która nastawiła króla przeciw Eliaszowi (Janowi Chrzcicielowi). Złe kobiety w Biblii, wszystkie w pewnym sensie ukazują charakter tej zlej kobiety z Księgi Objawienia, gdzie konflikt Eliasza zostanie ponownie rozegrany w Dniach Ostatecznych.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, Eliasz nie mógł nigdzie reinkarnować, bo po pierwsze nie umarł, ale za życia jako żywy człowiek, został zabrany do nieba, przyleciałby po niego Boże rydwany i został zabrany.

Tak samo Jezus powiedział do swoich uczniów, że zostaną przyobleczeni mocą z nieba, czyli otrzymają Ducha Świętego. Jezus wspomniał, że Ci którzy otrzymają takiego Ducha Świętego, będą także czynili takie cuda jak i On Sam czynił i nawet większe, i rzeczywiście, apostołowie czynili wielkie cuda, można o tym przeczytać w Dziejach Apostolskich.

Ewangelia Jana 14
11. Wierzcie Mi, gdy wam mówie, ze Ja
jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jezeli
nie wierzycie moim słowom to uwierzcie
przynajmniej ze wzgledu na te dzieła.
12. Zaprawde, zaprawde mówie wam: Kto
we Mnie wierzy, bedzie równiez dokonywał
dzieł, które Ja czynie; owszem, dokona
nawet wiekszych rzeczy, bo Ja ide do Ojca.
13. A Ja uczynie wszystko, o co tylko prosic
bedziecie w imie moje, aby sie przez to
objawiła w Synu chwała Ojca.
14. Uczynie wam wszystko, o co tylko poprosicie
w moje imie.
15. Jezeli zas wy Mnie miłujecie, to bedziecie
tez zachowywac wszystkie przykazania
moje.

16. Ja bede prosił Ojca, a On zesle wam
innego Pocieszyciela, zeby był z wami na
zawsze.
17. Jest to Duch Prawdy, którego swiat nie
moze przyjac, poniewaz nie moze Go ani
zobaczyc, ani poznac. Ale wy znacie Go,
gdyz On pozostaje z wami i bedzie w was.
18. Nie zostawie was sierotami; Ja wróce
do was.
19. Juz niedługo, a swiat nie bedzie Mnie
ogladał, lecz wy bedziecie Mnie widziec,
poniewaz Ja zyje i wy zyc bedziecie.
20. Kiedy zas przyjdzie ten dzien, zrozumiecie,
ze Ja jestem w moim Ojcu, wy we
Mnie, a Ja w was.
21. Kto przyjmuje moje przykazania i jest
im posłuszny, ten Mnie miłuje. Kto zas
Mnie miłuje, tego miłuje Ojciec mój. Ja
równiez bede go miłował i objawie mu siebie.
22. Odezwał sie wtedy Juda, ale nie Iskariota:
Panie, co sie to stało, ze masz objawic
sie nam, a nie swiatu?
23. Odpowiedział mu Jezus: Jesli ktos
Mnie miłuje, zachowuje moja nauke. Dlatego
Ojciec mój równiez go umiłuje; przyjdziemy
do niego i bedziemy w nim przebywac.
24. Kto Mnie nie miłuje, nie zachowuje
mojej nauki. Nauka zas, która ode Mnie
słyszycie, nie jest moja, lecz Tego, który
Mnie posłał Ojca.
25. Powiedziałem wam to, dopóki jeszcze
przebywam wsród was.
26. A Pocieszyciel, Duch Swiety, którego
Ojciec zesle wam w imie moje, On nauczy
was wszystkiego i przypomni wam wszystko,
co tylko wam powiedziałem.
27. Pokój zostawiam wam, mój pokój daje
wam. Daje wam nie tak, jak swiat go daje.
Nie trwózcie sie i nie lekajcie.

Jezus ukazał się apostołom po zmartwychwstaniu i udzielił Ducha Świętego uczniom swoim :

Ewangelia Łukasza 24
48. Wy jestescie swiadkami tego.
49. A oto Ja zsyłam na was obietnice mojego
Ojca. Wy zas pozostancie w miescie,
az zostaniecie przyobleczeni moca z wysokosci.

Więc z pewnością, czekają nas ciekawe czasy w przyszłości.

<<< Książka roku "Wielki Bój" http://www.wielkiboj.pl/. >>>
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: niedziela, 10 mar 2013, 09:39
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Nie chcę wdawać się w kolejną dyskusję na temat Biblii. Niektórzy jednak twierdzą, że w samej Biblii jest mowa o reinkarnacji (gdzieś tutaj na forum ktoś o tym pisał) . Wiem tylko jedno, że reinkarnacja nie ma nic wspólnego z żadną religią, jest ponad jakąkolwiek religię i znane nam dogmaty. Czy wierzmy w Boga, czy nie , nie ma znaczenia. To się dzieje.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: środa, 27 mar 2013, 18:49
Myrdin
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa?

Jeśli chodzi Tobie o Jezusa Chrystusa to NIE. Jezus (Josua) jest mistrzem wniebowstąpionym - było to ostatnie jego wcielenie.

A pamiętajmy że słowo Chrystus (w oryginale, po grecku Krystos) oznacza Ducha będącego Zbawicielem i Posłańcem Boga zarazem.

Pozdro :lol:

"UCZYNIĆ ZE ŚWIADOMOŚCI, ŚWIADOMOŚĆ SERCA..."
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: środa, 27 mar 2013, 20:20
Nasedo
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pozwolę sobie wymienić niebezpieczeństwa jakie dostrzegam w wierze w reinkarnację, żeby nie było tak słodko i cukierkowo. Zastrzegam, że to tylko moja prywatna opinia.

Zacznę od tego, że wiara w reinkarnację może (ale nie musi) powodować nadwątlenie "kręgosłupa moralnego". Żyjąc w przeświadczeniu, że życie toczy się tak jak jest nam to przeznaczone z góry i tłumacząc swoje niepowodzenia/powodzenia złą/dobrą karmą (za uczynki, których nie pamiętamy?) z poprzednich wcieleń, wyzbywamy się pośrednio woli aktywnego kształtowania rzeczywistości in plus wokół nas.

Konsekwencją takiej postawy może być wycofanie się, czerpanie z życia małymi garściami bo przecież "gdzieś tam, kiedyś znów będę żył, i znów...". W skrajnych przypadkach może pojawić się wręcz oczekiwanie na śmierć i na kolejne wcielenie.

Czy JPII był reinkarnacją Jezusa? Odpowiedź brzmi - Nie. Jezus jest Synem Bożym, z którym możemy mieć osobistą relację. Czuć jego miłość podczas Komunii Św., czuć ulgę po sakramencie pokuty, spoglądać w Jego święte oblicze odbite na całunie, wypędzać demony mocą Jego imienia, uzdrawiać chorych. Papież JPII był wielkim człowiekiem, który został wybitnym adeptem Jezusa Chrystusa. Nie będę oryginalny gdy napiszę, że dla mnie jest wielkim autorytetem.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: środa, 27 mar 2013, 22:42
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Cytuj:
Konsekwencją takiej postawy może być wycofanie się, czerpanie z życia małymi garściami bo przecież "gdzieś tam, kiedyś znów będę żył, i znów...". W skrajnych przypadkach może pojawić się wręcz oczekiwanie na śmierć i na kolejne wcielenie.

To samo można powiedzieć o każdym kto oczekuje życia wiecznego w niebie.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: poniedziałek, 4 lis 2013, 15:01
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
A czy reinkarnacja i chrześcijaństwo muszą się wykluczać?
Czy to co głosił Jezus zaprzecza reinkarnacji?
Nie sądze.
Wystarczy to wszystko co głosił Jezus realizować etapami, które to etapy będą poszczególnymi wcieleniami. Sam katechizm KK głosi, że dusza ludzka jest nieśmiertelna.

Tak naprawdę to nie wiemy jaka było oryginalna Ewangelia i to co Jezus głosił. My znamy wersję ukształtowaną przez ostatnie XX wieków.
Być może Jezus wprost nie opisał reinkarnacji celowo, by nie demotywować nas do jak najlepszego wykorzystania doczesnego wcielenia, by nie odkładać na później tego doskonalenia, które może zostać dokonane w obecnym wcieleniu.
Być może to nie Jezus, a instytucja Kościoła uznała, że ludzie nie są gotowi na prawdę o reinkarnacji.

Interesując się trochę tematyką duchów, aniołów tych dobrych i upadłych, można zauważyć jak wiele niekonsekwencji istnieje w doktrynie i nauczaniu KK. Można powiedzieć, co ksiądz, to inne zdanie. Raz dusze zmarłych mogą przebywać na ziemi, ale w zasadzie to po śmierci idą gdzie indziej. A to wszyscy medium to kontaktują się z demonami a nie zmarłymi, a tzw. święci czy też ludzie kościoła obdarzeni takimi zdolnościami to mają dary od Boga, itp,itd.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: poniedziałek, 4 lis 2013, 17:18
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Tak jak kiedyś pisałem już o tym że czytałem książkę według której autor dowodził, że reinkarnacja jest prawdziwa, a Jezus nauczał właśnie o niej. Podpierał to wieloma fragmentami NT. Jednak ja sam nie widzę możliwości pogodzenia KK i reinkarnacji, reinkarnacja by podważyła fundament chrześcijaństwa. Dlatego wszystko co nie jest zgodne z doktryną KK nazwane jest złem i że pochodzi od Złego. Naturalnie istnieje wiele rozbieżności pomiędzy ludźmi i ich interpretacją różnych słów, ale to już inna bajka.

Sokrates
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: wtorek, 5 lis 2013, 13:58
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Jednak ja sam nie widzę możliwości pogodzenia KK i reinkarnacji, reinkarnacja by podważyła fundament chrześcijaństwa.

A w czym by podważyła?
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: wtorek, 5 lis 2013, 16:52
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Życie, a po śmierci nagroda lub kara. Jaki sens ma śmierć Jezusa skoro nie ma kary i zwycięstwa nad Szatanem. To zwycięstwo nad śmiercią i złym duchem jest fundamentem, jak sobie wyobrażasz kościół i reinkarnacje, tu nie ma żadnej logiki co do ukrzyżowania i zmartwychwstania. Nie oznacza to że ja wierzę w KK tylko nie da się pogodzić jednego z drugim.

Sokrates
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: wtorek, 5 lis 2013, 17:03
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
New Port Richey, Fla, 30 października 2013 - / PRNewswire / - Ta niedawno opublikowana książka "Christians Remember Your Past Lives - Learn How"
"Chrześcijanie pamiętają swoje poprzednie wcielenia - dowiedz się, jak" to lektura obowiązkowa dla każdego, może zmienić sposób w jaki ludzie obecnie poszukują sensu w życiu. Jest to książka, która uczy czytelnika, jak przywołać wspomnienia z poprzedniego życia. To naprawdę inspirujące wiedzieć, że nigdy się nie umiera, tylko zmienia formę.
Obrazek
Autor twierdzi, że to jest to, co Jezus miał na myśli " życie wieczne" - dzięki reinkarnacji. Jezus nauczał reinkarnacji do swoich uczniów i że reinkarnacja była częścią systemu wczesnego chrześcijaństwa przez pierwsze 300 lat, aż kiedy to Kościół postanowił usunąć reinkarnację z oryginalnych nauk Jezusa. W tamtym czasie wszystkie Biblie zostały przejęte i przerobione. Wyznawcy pierwotnego nauczania Jezusa o reinkarnacji byli ścigani i wyeliminowani.

Ta książka jest poparta faktami historycznymi i założeniami, które będą bardzo trudne do zakwestionowania.

Również Jezusowe przesłanie dla świata był identyczne z przesalaniami Buddy, niemal słowo w słowo, z tym że Buddha żył 600 lat przed Jezusem!

Jak to możliwe ? Reinkarnacja?

http://www.sacbee.com/2013/10/30/586495 ... -that.html
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: wtorek, 5 lis 2013, 17:45
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Aleksandro, zaraz przyleci Alex i napisze Ci, że to bzdura, bo o tym w Biblii nie ma ;)
Reinkarnacja to jedyne słuszne i logiczne wytłumaczenie sensu życia w ogóle, nie jakieś tam nieba, piekła i aniołki. Pomyślmy logiczne - co znaczy takie przeciętne 60-letnie życie wobec czasu życia Wszechświata. To jest po prostu śmiech na sali. I co? Ktoś ma być osądzony po tak krótkim przedziale czasu, a potem spędzać całą wieczność próżnując i nic nie robiąc wśród aniołków? Po co? Jaka byłaby w tym logika? Pomijam już nawet, że niektórzy nie dożywają wyjścia z inkubatora. Gdzie niby wg Biblii ma takie dziecko trafić? Jak niby je osądzić, na podstawie niby czego? Poza tym, skoro Wszechświat stworzył życie i chce sam siebie doświadczać za pomocą tego życia - to będzie się starał, aby tego doświadczania było jak najwięcej i najdłużej. Jak to mawia pewien paker: "Nie ma opierd....nia się". Tylko reinkarnacja ma sens, jeżeli już ma coś być po tej śmierci, a raczej coś jest, bo energia nie ginie, zmienia tylko formę. W bajki o wojenkach Bóg/Szatan absolutnie nie wierzę. Wszechświat jest neutralny. Ani dobry, ani zły. Pojęcia dobra i zła stworzyliśmy my - marne ludziki.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: wtorek, 5 lis 2013, 18:07
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Aleksandro, zaraz przyleci Alex i napisze Ci, że to bzdura, bo o tym w Biblii nie ma ;)

Dlatego informacje o tej książce dałam tutaj, a nie w dziale Biblia :D
Nie wiem, czy ta książka ukaże się u nas, ale dobrze byłoby ją przeczytać.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: wtorek, 5 lis 2013, 18:10
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Jaka byłaby w tym logika? Pomijam już nawet, że niektórzy nie dożywają wyjścia z inkubatora. Gdzie niby wg Biblii ma takie dziecko trafić?

Był taki okres w historii KK Wierzono, że każdy nie ochrzczony idzie prosto do piekła , nawet małe dzieci. :evil:
Małe sprostowanie z mojej strony, musimy rozróżnić naukę KK od tego co nauczał Jezus, moje wnioski co do sprzeczności reinkarnacji dotyczyły KK, a nie samego Jezusa.

aleksandra jak książka pojawi się u nas to ją z chęcią przeczytam.

Sokrates
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: środa, 6 lis 2013, 08:45
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Ja sprzeczności nie widzę pomiędzy ideą reinkarnacji, a nauką Jezusa.
Swoją śmiercią i odkupieniem daje nam siłę i sens w doskonaleniu się, które odbywa się nieustannie poprzez kolejne wcielenia.
Jedno życie byłoby zupełnie bez sensu biorąc pod uwagę, że jest ono zdeterminowane miejscem urodzenia, lokalną społecznością, czy też wpływem rodziców, jak również jego długością, na którą generalnie nie mamy dużego wpływu.

Jak wyjaśnić często ogromne różnice w osobowościach rodzeństwa, które wychowywało się w tych samych warunkach, maję taki sam genotyp a jeden może być "aniołem", a drugi "diabłem". Skoro ich dusze miałyby być tak samo "nowe", jak wyjaśnić takie różnice?

Jedyne wyjaśnienie jakie mi się nasuwa, to to, że ich dusze mają zupełnie inną historię. A historia duszy jest związana, z jej poprzednimi wcieleniami.
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: sobota, 8 lut 2014, 17:09
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Tego z JP2 jeszcze nie grali, ale w sumie nic mnie nie zdziwi.
Kolejna dziwna wizjonerka.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=tZo1nvu5JIk

Sokrates
Re: Czy Jan Paweł II był reinkarnacja Chrystusa? Napisane: wtorek, 9 lut 2016, 09:59
Mistyk
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
według mnie pio był lepszym magikiem ;)
Strona 2 z 2 [ Posty: 50 ]

*< 1 2

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci