Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
e8fe98a3dd34dd0ad1a15942cd07b5d0
e8fe98a3dd34dd0ad1a15942cd07b5d0
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 14:42
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 15 lip 2018, 13:16

0
Te film, który można obejrzeć klikając na podany adres jeszcze się nie pokazał na YT. Pochodzi z 18 czerwca tego roku. Można obejrzeć jak dwaj gracze są powstrzymani przez coś / kogoś. Trzeba to obejrzeć kilkakrotnie. Rzeczywiście zastanawiające.

http://usat.ly/19gA5Yu

---------------------------------

Ten film dość stary i dość słabej jakości przedstawia "opętanego" piłkarza, który zmarł na boisku. O ile pamiętam zdarzyło się to podczas rozgrywek w Arabii Saudyjskiej.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=Lk3oJwDHC_8

Być może jest jakieś normalne medyczne wytłumaczenie dziwnego zachowania tego piłkarza. Został wcześniej uderzony, więc stawiam raczej na racjonalizm.
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 14:58
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Oj tam, przyaktorzył po prostu.
Piłka nożna już tak ma ;)

Tak pomyślałem na początku, bo myślałem, że chodzi o pierwszą akcję, dopiero później zobaczyłem dalej. Nie rozumiem opisu, bo przecież tutaj jest kilka różnych takich akcji, z kilku różnych meczów. No i nie rozumiem jakie znowu opętanie? To raczej smutne, szkoda chłopaków, gdzie Ty tu jakieś opętania widzisz?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 15:09
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
"Opętany" (drugi film), tak funkcjonuje w internecie. Rzeczywiście jego zachowanie może na to wskazywać, bo tak też zachowują się niektórzy podczas np. egzorcyzmów. Moim zdaniem jest to raczej wynik uderzenia. W każdym razie ten piłkarz zmarł. Może gdzieś YT ma lepszą wersję tego filmu.
Mnie bardziej zastanowił pierwszy film.

Jeszcze raz ten drugi film .

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=Ee5jVBvaoL8

Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 15:17
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nie ma tu żadnych opętań, ani tego typu rzeczy.
Chłopaki zeszli na boisku, no cóż, to się często zdarza w sporcie, zwłaszcza w sporcie kontaktowym, jakim piłka nożna jak najbardziej jest. Wystarczy, że ktoś żyje nieświadomie z dajmy na to - tętniakiem w głowie. Dostaje nagle z kolana, lub łokcia, tętniak pęka. Do tego dochodzi też "zmęczenie materiału", organizmy wyżyłowane do granic możliwości i niestety - czasami dochodzi do zgonu. Dużo jest takich przypadków, nawet wśród naszych sportowców - ot choćby nasza naczelna siłaczka - Kamila Skolimowska. Też była opętana?

edit: z Wiki:
Cytuj:
Kamila Skolimowska zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 w czasie zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii. Według informacji przekazanych PAP, zasłabła podczas treningu. Podczas transportu do szpitala w Vila Real de Santo António straciła przytomność. Mimo godzinnej reanimacji lekarzom nie udało się jej uratować[6]. Przyczyną śmierci okazał się zator tętnicy płucnej[7]. Zator był spowodowany nierozpoznaną zakrzepicą[8]. Nieco wcześniej zawodniczka uskarżała się na bolącą łydkę, lekarz nie rozpoznał wtedy zagrożenia, a zaordynowany przez niego masaż uruchomił zakrzep i doprowadził do zatoru[8].

Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 15:30
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Dużo jest takich przypadków, nawet wśród naszych sportowców - ot choćby nasza naczelna siłaczka - Kamila Skolimowska. Też była opętana?

Tu chyba lekko przesadziłeś, w ogóle się tego nie powinno porównywać, okoliczności śmierci zupełnie inne. Tu mamy faceta, który się dziwnie zachowuje i nie panuje nad ciałem. Moim zdaniem w wyniku uderzenia i paraliżu jakieś części ciała, nerwu (przydałaby się Ewah :) ), zdaniem innych w wyniku opętania.
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 16:26
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
Uszkodzenia neurologiczne mogą dawać takie efekty, że nie panuje się nad ciałem - w tym przypadku człowiek "leciał" do tyłu nie mogąc zachować prostej pozycji, i to "dziwne zachowanie" to tylko próba ustania w miejscu. Może doznał wylewy do tych partii mózgu, które zawiadamiają czynnością mięśniową?

Zresztą kwestie neurologiczne bywają dosyć dziwne - parę lat temu rowerzysta skręcił kark podczas wypadku na torze. Po upadku wstał i podszedł do stolika z napojami, przy którym upadł i przestał oddychać.
Niedawno na lubelszyźnie łoś zderzył się z samochodem. Głowa zwierzęcia wpadła do środka a korpus pogalopował i znaleziono go 100 metrów dalej.

Bywa i tak...
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 22:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Odnośnie tego sławnego łosia:

Cytuj:
- W wyniku zderzenia z samochodem głowa łosia wylądowała na siedzeniu pasażera, a pozostała część ciała pobiegła dalej. Została znaleziona na jezdni ok. 300 metrów dalej od pojazdu – wyjaśnia podkom. Jacek Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Samochód został mocno uszkodzony. Kierowca, mimo, że był cały zakrwawiony nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Zwierzę było tak duże, że kilka osób miało trudności z usunięciem go z jezdni.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130614/NEWS01/130619726

To brzmi prawie jak groteska.
Głowa łosia wylądowała na siedzeniu. Reszta łosia pobiegła dalej. Ot, normalka. ;)

Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 22:25
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Hm, z łosiem doświadczeń nie miałem, ale mogę powiedzieć, że np dzik - bywa że dość długo nie wie o swojej śmierci i potrafi jeszcze niezły kawałek przebiec. Przypadki 500 metrów pokonanych po właściwie oddanym, skutecznym strzale z odpowiedniej broni i kalibru, na komorę (wyłączającym z akcji serce i płuca) nie są niczym nadzwyczajnym, słyszałem i o ponad kilometrze. Niektóre zwierzaki tak już po prostu mają.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: piątek, 28 cze 2013, 06:13
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Apropos opętanego piłkarza to w komentarzach można łatwo znaleźć jak się nazywa i wpisać na Wikipedii.
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: piątek, 28 cze 2013, 10:39
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
mancias - dokładnie

Poszukałam i proszę: http://en.wikipedia.org/wiki/Abdulrahman_Al-Shoaibi

Okazuje się, że został kopnięty w szyję, co wywołało bardzo rzadki atak epilepsji, z którego wyszedł. Wcale nie umarł na boisku...

Cytuj:
Abdulrahman Al Shaibi collapsed after a kick to the neck and had a dramatic seizure on camera. This later became famous as an urban legend for a YouTube clip apparently showing an "angel of death." In fact he had a seizure due to a rare type of epilepsy and was fit to play for Hajer's next match.
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: piątek, 28 cze 2013, 12:05
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Jeszcze z innej strony hiszpańskiej skomentowano to jako

"..............zawodnik cierpi na chorobę o nazwie pląsawica Sydenhama lub lepiej znaną jako "taniec św Wita" .
Co to ​​jest choroba "taniec św Wita "? To cały szereg chorób charakteryzujących się występowaniem nieprawidłowych ruchów mimowolnych , co może prowadzić do problemów z zachowaniem danej osoby.
Nazwa choroby:
"San Vito był jednym z najbardziej popularnych świętych w średniowieczu, jest męczennikiem . Vito, w 303, cierpiał straszliwe drgawki spowodowane torturami, którym był poddawany."

Nigdy nie słyszałam o takiej chorobie i być może jest to to samo co epilepsja. Najważniejsze , że żyje. Sport to zdrowie :(
http://www.deportespain.com/2010/11/26/ ... on-medica/
--------------------------

Teraz spróbujmy rozszyfrować ten pierwszy film. Dla jest mnie zastanawiający, nie wygląda na to, by zrobili to celowo.
Re: Nawiedzone boisko (?) Napisane: piątek, 28 cze 2013, 21:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
aleksandra137 napisał(a):
Dla jest mnie zastanawiający

A mnie dla jest zabawny.
Ja to nie wiem, może jestem sadystą, ale ten pierwszy film to wywołuje u mnie jedynie salwy dobrego śmiechu. To tak jakby aktor na planie zamarkował upadek po fakcie uderzenia i dla jaj zaczął robić jakiś cyrk, w dodatku "do tyłu", cofając czas. To jest po prostu śmieszne, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Aż chyba zrobię sobie z tej akcji animowanego gifa :D

Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci