Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
b739fcc2ca4c04465fe4db6579d1d8f0
b739fcc2ca4c04465fe4db6579d1d8f0
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Zbieg okoliczności czy reinkarnacja. Napisane: wtorek, 23 lip 2013, 13:26
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 15 lip 2018, 13:16

0
Arcyciekawy artykuł z Nautilusa http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2655
dotyczący niezwyklej historii Jana Puszczyka sprowokował mnie do sprawdzenia, czy gdzieś na świecie zdarzyły się podobne historie.

--------------------------

Birmingham, 27 maja 1974, Zielone Świątki, w parku zostało odnalezione ciało dwudziestoletniej Barbary Forrest. WG świadków Barbara wraz ze swoim chłopakiem wieczorem odwiedziła kilka pubów w centrum Birmingham. Potem zdecydowała się wrócić do domu autobusem nr 67, jej chłopak odprowadził ją do przystanku autobusowego w Colmore Circus, a sam pojechał autobusem do Moseley. Ciało Barbary zostało znalezione w odległości zaledwie 500 metrów od jej domu, w płytkim rowie. Dochodzeniem kierował jeden z najbardziej doświadczonych detektywów, Det Supt Mick Lenehan.

Obrazek

Okazało się, że jej chłopak zostawił ją na przystanku i nie widział, czy rzeczywiście wsiadła do autobusu. Żaden z pozostałych pasażerów autobusu nr 67 jej nie pamiętał. Brano pod uwagę możliwość uprowadzenia albo teorię, że ​​zabójca rzucił się na nią, po tym jak wysiadła z autobusu. Praca ponad 100 detektywów w końcu się opłaciła się, kiedy aresztowano Michael`a Thorntona i oskarżono go o zabójstwo. Pracował on w tym samym domu dziecka co Barbara, poza tym na jego spodniach znaleziono plamy krwi zamordowanej dziewczyny. Siedem dni od daty rozprawy Thornton został jednak uniewinniony. Sędzia orzekł, że dowody przeciwko niemu były zbyt słabe, by go oskarżyć. To zdarzenie wstrząsnęło społecznością Birmingham.

27 maja 1817, Birmingham, Zielone Świątki, dwudziestoletnia Mary Ashford udała się do Tyburn House Pub. Wkrótce zdecydowała się wrócić do domu, jednak tam nie dotarła. Jej ciało znaleziono niedaleko domu zanurzone w płytkiej brudnej wodzie. Policja wkrótce znalazła mordercę, był to rolnik o nazwisku – Albert Thornton.
Albert Thornton był sądzony za morderstwo w Birmingham. Sędzia uznał dowody za niewystarczające i uniewinnił go, a zajęło mu dokładnie 6 minut. Wzburzyło to społeczność Birmingham do tego stopnia, że doprowadzono do ponownego procesu – po raz pierwszy w historii tego miasta. Podczas drugiej rozprawy w Old Bailey, tłum oblegający sąd usłyszał z ust Thorntona dziwne wyzwanie, które sięga czasów średniowiecza.
“I am not guilty,” he said, “and I will defend myself with my body.”
"Nie jestem winny," powiedział, "i będę bronić siebie moim ciałem."

W tym momencie Alfred rzucił rękawicę bratu zabitej dziewczynie jako dowód, że jest gotów do walki o swój honor. Jeśli przegra w walce, będzie on powieszony. Jeśli wygra walkę, będzie on uniewinniony. William Ashford odmówił jednak przyjęcia takiego wyzwania i zdecydował się na dalszą walkę w sądzie.
Thornton został ponownie oskarżony o morderstwo Ashford, ale Lord Chief Justice Ellenborough uwolnił go od zarzutów. Niedoszły skazany nie miał jednak w Anglii łatwego życia, nikt nie chciał go zatrudnić, uciekł więc do Nowego Jorku, gdzie wiodło mu się całkiem dobrze.

Obrazek

Gazety w Birmingham powiązały ze sobą te dwie historie i zaczęły rozpisywać się o zadziwiającym zbiegu okoliczności. Czyżby historia się powtórzyła?
(1) Zarówno Barbara Forrest i Mary Ashford miały ten sam wiek, choć dzieliło ich 157 lat
(2) Obydwie były niezamężne
(3) Obydwie wracały z pubów
(4) Są bardzo do siebie podobne
(5) Obydwie zostały wykorzystane seksualnie, a potem uduszone.
(6) Ich ciała znaleziono w tym samym obszarze - około 300 metrów od siebie. 
(7) Obydwie zginęły w tym samym dniu: Maj 27th - święto państwowe. 
(8) W przypadku obu morderstw oskarżonym był mężczyzna o nazwisku Thornton
(9) Obaj mężczyźni zostali uniewinnieni od zarzutów.
(10) Tydzień przed śmiercią Barbara Forrest powiedziała do koleżanki z pracy "To będzie mój pechowy miesiąc, po prostu to wiem. Nie pytaj mnie dlaczego. "
(11) tydzień przed śmiercią Mary Ashford powiedziała matce  "mam złe przeczucia w tym tygodniu. „

Ile w tym przypadku, a ile reinkarnacji już chyba się nigdy nie dowiemy.

Jeśli jednak jest to reinkarnacja, dlaczego powtarzamy te same doświadczenia?

Niedawno obejrzałam ciekawy odcinek "Medium z Long Island". Tym razem Theresa chciała sprawdzić dlaczego obdarzono ją w obecnym życiu darem jasnowidzenia. Ponieważ reinkarnacja jest dla niej tak oczywista jak poranne mycie zębów, poddała się hipnozie, by sprawdzić swoje poprzednie życia. Okazało się, że była niesłusznie oskarżana i płaciła nie za swoje błędy i to ...trzykrotnie.
W tej chwili dano jej ten dar, by mogła innych ludzi uwalniać od błędnego poczucia winy.

Nie jest to proste zrozumieć do końca sens reinkarnacji.
Re: Zbieg okoliczności czy reinkarnacja. Napisane: środa, 24 lip 2013, 23:57
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
"Nie jest to proste zrozumieć do końca sens reinkarnacji".

Dla niektórych to proste, starczy się zagłębić w buddyzm, ale ten prawdziwy, nie taki lajtowy, made in New Age i popkulturowa tandeta/papka.

Szanuję buddyjski ogląd świata, no ale... Dla mnie, jako Chrześcijanina, problem nie istnieje, bo czegoś takiego, jak reinkarnacja nie ma.
Tak widzę, tak wierzę.

Serdeczności
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Zbieg okoliczności czy reinkarnacja. Napisane: piątek, 26 lip 2013, 06:40
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 16 lip 2018, 19:16

0
Po prostu : Historia się powtarza, tylko kto inny ją przeżywa.
Re: Zbieg okoliczności czy reinkarnacja. Napisane: piątek, 9 sie 2013, 09:56
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie wiem czemu ale reinkarnacja jest najbliższa memu sercu. Ale trapi mnie coś takiego - co musi zrobić ślimak by przejść punkt wyżej ? lepszy śluz? Nie zjeść glona ?
(to z tym śluzem to zapożyczone z netu)

"Oskar, głupoty piszesz." Ja raczej trzymać się będę : Najpierw pomyśl, potem napisz, przeczytaj to co napisałeś i jeśli chcesz to wykasować, zrób to !.
Re: Zbieg okoliczności czy reinkarnacja. Napisane: poniedziałek, 11 lis 2013, 15:12
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Wszystkim szukającym odpowiedzi na nurtujące pytania o cel życia, życie po śmierci, jak również mającym wiele pytań i wątpliwości związanych z religią chrześcijańską, gorąco polecam książkę:

Allan Kardec "Księga Duchów".

Jestem na jej ukończeniu i mogą powiedzieć, że "zbieram szczękę z podłogi". 99,999% moich pytań i wątpliwości zostało zaspokojonych i rozwianych, a prócz tego dowiedziałem się setek ważnych dla człowieka rzeczy, o które nie zdążyłem zapytać.

O to krótka próbka:

Cytuj:
197. Czy Duch dziecka umierającego w młodym wieku jest tak samo rozwinięty jak dorosłego?

„Czasem nawet bardziej, być może bowiem przeżył więcej i zdobył więcej doświadczenia — a zwłaszcza jeśli się rozwinął”.

— Duch dziecka może więc być lepiej rozwinięty od Ducha swego ojca?

„Tak jest bardzo często; czyż sami nie dostrzegacie tego na Ziemi?”

198. Czy Duch dziecka, które umiera w młodym wieku i nie mogło uczynić zła, należy do wyższych kategorii?

„Jeśli nie czynił zła lub nie uczynił dobra, to Bóg nie zalicza prób, które miał przejść. Jeżeli jest czysty, to nie dlatego, że jest dzieckiem, lecz dlatego, że już był lepiej rozwinięty”.

199. Dlaczego często życie jest przerywane w dzieciństwie?

„Długość życia dziecka może być dla Ducha, który się w nie wcielił, dopełnieniem istnienia przerwanego przed postulowanym przez niego czasem, a jego śmierć jest często próbą lub karą dla rodziców”.

— Co dzieje się z Duchem dziecka umierającego w młodym wieku?

„Zaczyna nowe istnienie”.

Jeżeli człowiek miałby tylko jedno istnienie i jeśli po tym istnieniu cały jego przyszły los miałby być określony na wieki, to jakaż byłaby zasługa połowy rodzaju ludzkiego, która umiera w młodym wieku i teraz miałaby doświadczać wiecznego szczęścia — jak również jakim prawem narzucano by niekiedy bardzo trudne warunki tej drugiej połowie? Taki porządek rzeczy nie odpowiadałby Boskiej sprawiedliwości. Dzięki reinkarnacji wszyscy są równi; przyszłość ma każdy bez wyjątku i bez faworyzowania kogokolwiek; ci, którzy przybędą ostatni, mogą to zawdzięczać tylko sobie samym. Człowiek musi zasłużyć na wszystko swymi czynami i musi być za to odpowiedzialny.

Nie jest również rozsądne uważać dzieciństwo za normalny stan niewinności. Czyż nie spotyka się dzieci obdarzonych najgorszymi instynktami w wieku, gdy wychowanie jeszcze nie mogło wywrzeć swego wpływu? Czyż nie spotyka się takich, które posiadają jakby wrodzoną przebiegłość, fałsz, perfidię, nawet instynkty skłaniające do kradzieży czy morderstw — a wszystko to pomimo dobrych przykładów, które je otaczają? Prawo cywilne nie karze ich za występki, ponieważ — jak głosi — dzieci nie potrafią rozróżniać dobra od zła; to prawda, bowiem działają one raczej instynktownie, niż wskutek przemyśleń; lecz skąd mogłyby się wziąć owe tak różne instynkty u dzieci w tym samym wieku, wychowanych w tych samych warunkach i podlegających takim samym wpływom? Skąd bierze się to wczesne zepsucie, jeśli nie z niższości Ducha, gdy nie można mówić o wychowaniu? Jeśli ktoś jest zepsuty, to znaczy, że jego Duch słabiej się rozwinął — co prowadzi do odpowiednich następstw; nie są więc one rezultatem dziecinnej aktywności, lecz poprzednich istnień; dlatego też prawo jest takie samo dla wszystkich, a Boska sprawiedliwość czeka każdego.
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci