Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
f6916bc80bce433a9e14ce1ac853a4bf
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
f6916bc80bce433a9e14ce1ac853a4bf
Strona 1 z 1 [ Posty: 23 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar? Napisane: sobota, 19 paź 2013, 19:16
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Fragment z artykułu http://hi-news.ru/gadgets/pochemu-ostan ... chasy.html + wikipedia.

Wszystkie rodzaje zegarów można podzielić na trzy główne grupy:mechaniczne, kwarcowe i elektroniczne. Kiedy przestają działać zegary elektroniczne i kwarcowe... - po prostu zabrakło baterii. Chociaż mogą być inne powody.

Działanie zegara kwarcowego opiera się na zjawisku piezoelektrycznym. Zasilany z baterii kryształ kwarcu drga z częstotliwością 215=32768 Hz. Drgania wytwarzają impulsy elektryczne, które przechodzą przez zespół dzielników częstotliwości. Każdy dzielnik zmniejsza częstotliwość o połowę, by w rezultacie - po piętnastu podziałach - otrzymać jeden impuls na sekundę. Po każdym z tych jednosekundowych impulsów czytnik cyfrowy zmienia wskazanie na wyświetlaczu. Impulsy są również wykorzystywane do obliczania setnych części sekundy (w stoperze) oraz do obliczania godziny i daty. We współczesnych zegarkach na rękę do wyświetlania danych wykorzystuje się prosty, monochromatyczny wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD. Są to wyświetlacze o bardzo uproszczonej architekturze, przeznaczone zazwyczaj wyłącznie do wyświetlania cyfr. Przy użyciu maksymalnie 7 segmentów można wyświetlić każdą cyfrę.

Urządzenie mechaniczne zegarka w zasadzie nie uległ istotnym zmianom od ich powstania do dnia dzisiejszego. Wykorzystuje jako regulator chodu wahadło lub balans. Energia do napędu regulatora przekazywana jest za pomocą wychwytu. Zegar taki nazywany jest mechanicznym niezależnie od tego, czy energia potrzebna do ruchu zegara pochodzi z energii sprężyny czy np. z napędu elektrycznego.

Naukowcy udowodnili, że człowiek sam w sobie jest generatorem pewnego rodzaj fal elektromagnetycznych (biopola), jak również doskonałym przewodnikiem elektryczności.

Wszystkie żyjące istoty, w tym ludzie, posiadają energetyczną powłokę. W chwilach np. silnego stresu, a więc silnego napięcia elektromagnetycznego naszego pola dochodzi do efektu piezoelektrycznego - wyładowania elektrycznego.

Amerykański naukowiec E. Menefee zaangażowany w badania pól elektromagnetycznych istot żywych, w połowie ubiegłego wieku wprowadził pojęcie "bioelektret" - wpływ pola elektromagnetycznego żywego organizmu na czynniki zewnętrzne.Dlatego historie dot. zatrzymania ruchu zegarka nie wydają już tajemnicą. Zegarki mające pole energetyczne dopasowują się do pola energetycznego człowieka wtedy, kiedy ściśle współpracują przez długi czas. Zazwyczaj trwa to około dwóch miesięcy, czy to poprzez zawieszenie zegara na ścianie wewnątrz pokoju lub poprzez noszenie zegarka na ręku.

Szczególnie silny efekt takiej relacji zauważono, gdy zegarek został wykonany przy użyciu naturalnych materiałów (skóra, drewno, złoto, srebro).

To jest zupełnie naturalna sytuacja, w której, z powodu ostrego kryzysu emocjonalnego człowieka, jego "bioelektret" wysłał dużą ilość energii i wpłynął na mechanizm zegara, co spowodowało jego zatrzymanie.

Podobnie, w przypadku śmierci osoby - zatrzymuje produkcję swojej energii i jego udział w ogólnej sieci energetycznej, co prowadzi do naruszenia integralności systemu bio-energetycznego i, w konsekwencji, na fakt, że zegar się zatrzymał.

W życiu człowieka istnieje ogromna ilość niewyjaśnionych lub trudno do zrozumienia zjawisk. I teraz, dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, ludzie coraz łatwiej wyjaśniają to, co wcześniej było niewytłumaczalne."
-------------------

Ciekawe....
Jak wytłumaczyć fakt, że kiedy zmarł nam pewien członek rodziny w Warszawie, w Gdańsku stanął zegar wskazujący godzinę jego śmierci? Zaznaczam, że zegar i ta osoba nigdy nie miała ze sobą "nic wspólnego"?

Jak wytłumaczą naukowcy zjawisko, że kiedy umiera bliski nam człowiek, czasami pękają naczynia?
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: sobota, 19 paź 2013, 19:45
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
Oj to temat dla mnie, bo przezywałam to i owo. Przykłady z najbliższej rodziny:

Przykład pierwszy: kiedy umierał w szpitalu mój dziadek od strony mamy, u mnie w pokoju pękał powoli żaroodporny imbryk do herbaty - był pusty. Zaczął pękać około północy, a skończył ostatecznie po 4 rano. Dopiero po południu kolejnego dnia, mama powiedziała mi, że właśnie w tych godzinach dziadek umierał powoli, bo najpierw przestały pracować mu nerki, potem płuca, na końcu serce i zgon nastąpiła po 4 rano. Wieczór przed śmiercią dziadka, zostaliśmy wezwani do szpitala, że jest źle i żeby się pożegnać, jak przyjechaliśmy dziadek był nieprzytomny, ale na moment jakieś 2-3 min odzyskał przytomność, zobaczył Nas koło swego łózka i uśmiechnął się. To był ostatni obraz dziadka.

Przykład drugi: niedawno, bo w sierpniu tego roku zmarła moja babcia od strony taty. Miała udar w domu, mama pogotowie wezwała, ale babcia była przytomna. Na drugi dzień, mama odwiedziła ja w szpitalu, już chodziła z rehabilitantem po korytarzu i lekarz mówiła, że jak tak dobrze pójdzie to ją na weekend wyślą do domu, bo udar nie był rozległy, ale jednak udar i wola ją zostawić na jeszcze 2 dni. Tego samego dnia, moja mama po powrocie od babci ze szpitala po południu podłączyła się na skype i tak gadałyśmy sobie kilka godzin (jak zawsze). Nagle dzwoni kolo 21ej telefon - wiedziałam, nie wiem czemu, ze to o babcie chodzi. Zadzwoniła jej druga wnuczka, która powiedziała, ze babcia zmarła przed chwila w szpitalu, bardzo rozpaczała, bo babcia ja wychowywała przez większość jej dzieciństwa, powiedziała wtedy Nam, ze wiedziała, ze coś się stało, bo była w pracy tego dnia i wszystkie szklanki, które stały na suszarce do naczyń popękały same. Mama nie wierzyła na początku w te wiadomości, bo przecież było wszystko dobrze, babcia chodziła sama, miała "kolorki" na buzi, ładnie wyglądała. Ja się zdenerwowałam i poszłam sobie zrobić do kuchni herbatę z melisy. Mam non stop włączony do kontaktu czajnik elektryczny, ale żeby zadziałał, muszę wcisnąć przycisk na ścianie koło kontaktu. Gdy to zrobiłam ze wtyczki czajnika i z kontaktu zaczął lecieć czarny gęsty dym, szybko odłączyłam czajnik poprzez wyciągnięcie tejże wtyczki, a następnie odłączenie kontaktu przyciskiem. Przeraziłam się ze mi się czajnik spalił! Powiedziałam to mamie, a mama na to, że pewnie to ze względu na babcie. Na drugi dzień mąż sprawdził czajnik - działa, ale kontakt zupełnie spalony...(dodam, że od Polski dzieli mnie ponad 2300km).

Przykład trzeci: gdy umarł wujek mojej mamy (brat mojej babci) w naszym domu spadła antyrama z naszymi rodzinnymi zdjęciami, co ciekawe chyba tylko się wyszczerbiła, dosłownie to było tak, jakby ktoś zsunął ją po ścianie do podłogi. Za chwile dostaliśmy telefon od babci, że właśnie dowiedziała się o śmierci swojego brata.

Natomiast nie wiem, nie pamiętam i nie przypominam sobie, żeby u kogoś z nas stanęły zegary/zegarki. Mamy duży zegar bijący z wahadłem po prababci i mimo, ze zmarł mój dziadek w domu, jak i babcia w szpitalu to nie stanął. Mama mojej mamy nic tez nie mówiła, ze jak dziadek umierał w szpitalu to u niej coś się działo, a była wtedy sama w domu.
Także chyba u Nas te zegary nie mają nic do rzeczy, za to pekanie szkła itp owszem.

Mój skromny blog:
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: sobota, 19 paź 2013, 20:00
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
No dobrze, ale artykuł się myli i wprowadza w błąd.
Istnieje jeszcze jedna grupa zegarków - zegarki atomowe.

PS. A zegary kwarcowe macie w pierwszym lepszym komputerze.
Myślicie, że na czym niby innym polega taktowanie czy to procesora, czy pamięci?
Zegary moi Drodzy, macie zegarki, dużo zegarków w swoich laptopach.

PPS. A zegary mechaniczne swoim stopniem skomplikowania przyprawiają nieraz o zawrót głowy.

PPPS. Tak, czy inaczej - zatrzymanie zegara w momencie śmierci, czy pękające naczynia, lub spadające garnki to fakt. Byłem tego naocznym świadkiem i to nie raz. To jest prawdziwe. Możecie wierzyć lub nie, ale raz nawet oberwałem obrazem, który wystrzelił ze ściany w momencie, gdy w szpitalu umarła ciotka. Szczerze mówiąc, ja byłem świadkiem takich sytuacji już tyle razy, że traktuję je jako coś oczywistego i jak najbardziej normalnego.

Z kumplem jesteśmy umówieni, że pierwszy z nas, który umrze zapuka drugiemu 3 razy w łóżko i zrzuci ze ściany coś dużego.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: sobota, 19 paź 2013, 20:43
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Pytanie tylko, dlaczego i jak to się dzieje?
Bo to wytłumaczenie z tego arta do mnie nie przemawia.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: sobota, 19 paź 2013, 22:20
jkk

0
 
   
0
Spadanie książek i tego typu wydarzenia powoduje zjawisko telekinezy.
Ciekawe jest jednak to, kto jest sprawcą. Otóż wcale nie umierający lecz osoba przebywająca w danym pomieszczeniu, czyli na przykład krewny umierającego.

Tak sobie właśnie pomyślałem, że jest to do sprawdzenia - czy słyszeliście o występowaniu takich zjawisk gdy nikogo nie było w domu?
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 20 paź 2013, 01:54
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 20 paź 2013, 05:30
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 20 paź 2013, 08:02
jkk

0
 
   
0
Nieżyjący dziadek nie mógł wywołać telekinezy.
Pozostaje zatem pytanie - jaki zasięg może mieć zjawisko telekinezy?
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 20 paź 2013, 11:42
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0
Ja mysle ze to zmarly dal znak zywym ze juz nie zyje.
U moich znajomych kiedys tez zatrzymal sie zegar, taki scienny z kukulka, do tego cos niewidzialnego odcielo banke zarowki w lampie na scianie, idealnie rowno, ze gwint zostal w lampie i ciezko bylo go potem wyciagnac. Znajomi sie lekko wystraszyli, przyszli do nas pogadac, ochlonac, to bylo jeszcze za komuny, nie bylo telefonow jak dzisiaj, nastepnego dnia dostali telegram ze jakas ciotka daleko w Polsce umarla na chwile przed tymi dziwnymi manifestacjami w ich domu.
Innym znajomym na ich oczach jakas niewidzialna reka podniosla doniczke z kwiatkiem ze sciennego wieszaka na kwiaty i powoli opuscila na podloge. Nastepnego dnia dowiedzieli sie ze nagle umarl ich krewny.
Zmarli daja takie znaki.
Na wsi u moich dziadkow, nieraz sie rozne dziwne rzeczy dzialy, kiedys w 2 wojne u pewnej rodziny doszlo do jakichs dziwnych manifestacji, zrzucania misek i lyzek ze stolu, ludzie uciekli zdomu na droge, poprosili sasiadow o pomoc, ludzie komisyjnie mieli wejsc do domu i sprawdzic co tam sie dzieje, wtedy wszyscy slyszeli wielki huk ze srodka domu, jakby cos sie zawalilo, co mocno wystraszylo ludzi, jednak zdecydowali sie wejsc, i nic nie znalezli. Wszystko sie uspokoilo. Potem ta rodzina dostala listowne powiadomienie ze jeden z czlonkow rodziny wczesniej zaaresztowany przez Niemcow, zostal tego dnia rozstrzelany.

The truth is out there
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 20 paź 2013, 12:15
jkk

0
 
   
0
To co opisujesz działo się przed śmiercią lub w jej momencie. Nie dowodzi więc faktu, że zmarły daje znaki.
Znaki daje osoba umierająca ale jeszcze żyjąca (telepatycznie). Krewni odbierają je nieświadomie lub podświadomie i za pomocą telekinezy, nie zdając sobie z tego sprawy, powodują dziwne wydarzenia. Telekineza działać może na bardzo duże odległości.

Moment śmierci nie jest chyba dokładnie znany nauce. Słyszeliście o tej aferze?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage, ... aid=111845
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 20 paź 2013, 15:50
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0
Mozliwe ze jest jak piszesz, ze umierajacy jakos tam dal zna ze umiera, jednak to co pisal szczyglis, ze w momencie pogrzebu dziadka wlaczyl sie samoistnie komputer i zalogowal haslem, do tego porozrzucane garnki wyjete z szafki to dziadek juz nie zyl ze 2-3 dni, a takie cos sie stalo. Starzy ludzie przewaznie nie umieja obslugiwac komputerow, i szczyglis moze cos powiedziec na ten temat czy jego dziadek umial obsluzyc kompa czy nie.
Sam sie zetknelem ze znakami od niezyjacych ludzi, wiec wierze w takie historie ze cos dzienwego sie stalo w momencie jak ktos umarl i dal znak zyjacym czlonkom rodziny lub znajomym.

The truth is out there
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 23:20
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Dziadek miał problemy z obsługą nawet prostego pilota od TV, więc o komputerach nawet nie ma mowy. Był weteranem z IIWŚ, mocno na niej ucierpiał, nie interesowały go zbytnio żadne "technologie", poza takimi typowo "mechanicznymi", co się mogą przydać praktycznie w codziennym życiu. Szczerze mówiąc, chyba nawet nigdy nie widział komputera na swoje oczy, poza zobaczonym gdzieś w telewizji. Pogrzeb zaczął się ok.15-16 wtedy, natomiast dokładnie równo o 17:00 ciało dziadka zostało włożone do grobu, a pieczara zamknięta. Dokładnie właśnie o 17:00 włączył się komputer, bo aż byłem zadziwiony i sprawdziłem wszystko w logach, bo nawet przez chwilę pomyśleliśmy, że może ktoś się włamał do naszej chałupy podczas naszej nieobecności. PS. W tym roku była 10 rocznica jego śmierci, więc było to dość dawno, ale na tyle mnie zdziwiło, że pamiętam doskonale do dziś całą tą sytuację. Co ciekawe, dość słaby mieliśmy ze sobą kontakt jeszcze za jego życia, widywaliśmy się dość rzadko, bo troszkę dzieliła nas odległość i bywałem u niego max. raz na 3-4 miesiące.

PPS. A wiecie co jest w tym wszystkim może nie najśmieszniejsze, ale najciekawsze? Otóż ja zazwyczaj "obrywałem" przy tego typu sytuacjach. Raz oberwałem w głowę obrazem (jakimś religijnym, z jakąś bodajże Matką Boską), który wręcz wyskoczył ze ściany jak umarła jedna ciotka, innym razem, podczas śmierci innej ciotki spadła na mnie ze ściany doniczka z kwiatem o mało nie łamiąc mi szczęki. Innego razu wybuchła żarówka i dostałem kawałkiem szkła. Dużo tego było. Wychodzi na to, że rodzina nie pałała do mnie nigdy sympatią ;)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: wtorek, 22 paź 2013, 14:01
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: wtorek, 22 paź 2013, 18:18
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0

Mój skromny blog:
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: czwartek, 24 paź 2013, 14:41
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0
Mysle ze szczyglis jest w jakis sposob otwarty, i istoty duchowe maja dostep, przez co dochodzi do takich manifestacji jakich doswiadczyl. Wtedy moze dochodzic do dawania fizycznych znakow, typu rozrzucania przedmiotow. Jednak jest zagadka jak dziadek nie umiejacy obsluzyc komputera jednak go obsluzyl, wpisal poprawne haslo. Cos to mialo przekazac.

The truth is out there
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: czwartek, 24 paź 2013, 16:36
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0

Mój skromny blog:
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: czwartek, 24 paź 2013, 16:46
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 29 maja 2016, 21:51
iwa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 lut 2019, 13:57
 
   
0
Dwa lata temu, pod koniec września 2014 odszedł w nocy na zawał serca mój ojciec. Mama próbowała reanimować do przyjazdu karetki, potem lekarze i niestety. Zadzwoniła z tą najgorszą z najgorszych wiadomością wczesnym ranem, cały dzień byliśmy potem razem i wieczorem po powrocie do domu siedziałam skulona na kanapie, w szoku i niedowierzaniu i płakałam.
Prosiłam w myślach: tatuś, jeżeli gdzieś tam jesteś odezwij się, powiedz, że jest ci dobrze..
W tym momencie usłyszałam taki bardzo charakterystyczny dźwięk w przedpokoju, wiedziałam, że znajomy ale nie umiałam skojarzyć co to. Wyszłam z pokoju i okazało się, że sterownik od centralnego ogrzewania zwariował. Przeskakiwał z temperatury na temperaturę, wyświetlały się jakieś cuda. I to wszystko przy WYŁĄCZONYM piecu, jeszcze było za ciepło na włączanie co. Patrzyłam na ten sterownik i jakoś wiedziałam, że to tata. Choć może to przypadek..
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: poniedziałek, 30 maja 2016, 00:13
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Iwa, na początek - moje kondolencje z powodu śmierci rodzica.

Chciałbym jednak napisać o czymś innym co się u mnie ostatnimi czasy dzieje. Nie jest to związane ze śmiercią (chyba). W każdym razie nikt w ostatnim czasie w mojej rodzinie nie umarł, poza jakimś tam dalekim wujem ze strony matki jakiś czas temu. Ale owego wuja nawet w ogóle nie znałem. Wracając do tematu, same dziwne rzeczy się ostatnio dzieją, a przodują w tym żarówki, które przy mnie wysiadają. Przez ostatnie 3 miesiące spaliło się około 10 żarówek, w tym wczoraj jedna LED-owa, kupiona niedawno. Z miesiąc temu w kuchni sam odkręcił mi się kran, a w okolicach tego czasu spadła ponadto w kuchni ze ściany wielka szafka robiąc tam totalny sajgon. Trochę to wszystko dziwne. Może to przypadek, ale tyle rzeczy, tak pod rząd?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: poniedziałek, 30 maja 2016, 21:26
iwa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 lut 2019, 13:57
 
   
0
Szczyglis, dziękuję..

I idąc dalej, może coś nie z tego świata wyjątkowo Cię polubiło? Bo jak widać i uparte i zadziorne :)
Albo ktoś, całkiem stąd ściąga Cię myślami, telepatia ponoć całkiem sporo potrafi. Podpadłeś komuś mocno, kogoś odrzuciłeś? Przyjaciółka miała dość podobnie, przez kilka miesięcy do czego się nie zbliżyła to kopało, i żeby było zabawniej to nie tylko przedmioty metalowe. Wszystko: drewniana szafa, bawełniane ciuchy, fajansowe talerze, do samochodu w rękawiczkach itd. Ktoś miał do niej o coś straszliwy żal i obsesyjnie myślał, jak czystym przypadkiem rzecz wyjaśniła i przeprosiła to iskrzenie ustało. Ot, trafiło na nadwrażliwca..

Pablo, nie każdy ma tyle szczęścia by trafić na fachową pomoc. Dużą rzecz zrobiłeś.. ale sam to wiesz..
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: poniedziałek, 30 maja 2016, 22:12
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Iwa...

Wiesz, u mnie to jest dość różnie, ja jestem dość dziwnym człowiekiem. Nie robię ludziom źle, bardziej wolę im pomagać, ale lubię chodzić swoimi ścieżkami, co niektórym może się nie podobać. Czy mam wrogów? Nie, nie mam wrogów, choć istnieje cała rzesza ludzi, która może mi mieć coś za złe. Bo chyba o to pytałaś. Nie jestem tym typem człowieka, który przyklaskuje komuś, żeby się - nie wiem - przypodobać? Nie, to nie ja. Wolę się z kimś ostro pokłócić, niż zgodzić. Lubię się droczyć, ale w sposób pozytywny. Nie sądzę jednak, żeby to było coś z tych rzeczy. Na moje oko raczej nikt nie ma powodu, żeby pałać do mnie nienawiścią. No chyba, że jest to coś co niektórzy tutaj nazywają czarnym, a w porywach zielonym. Tutaj pewne powody by już mogły wystąpić.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: niedziela, 5 cze 2016, 12:00
iwa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 lut 2019, 13:57
 
   
0
na mojego czuja jesteś niezwykle pozytywny. Nie kłócisz się po to żeby zabić, - co widać, słychać i czuć :)

A że szukasz, pytasz, wątpisz, przewracasz się i wstajesz, to w moim odbiorze wskazuje na wolny umysł. A wolność osobiście 'kocham i rozumiem'.. ;)
Re: Dlaczego w chwili śmierci człowieka zatrzymuje się zegar Napisane: czwartek, 14 lip 2016, 08:23
Jasper
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49
 
   
0
Czytając ten wątek i opisy Szczyglisa, przypomniała mi się pewna sytuacja sprzed lat. Otóż w rodzinnym mieszkaniu, w moim pokoju od zawsze wisiał na ścianie przy drzwiach obraz Ostatniej Wieczerzy (pamiątka po mojej Pierwszej Komunii Świętej). Nikt go nie ruszał, ani nie dotykał - po prostu spokojnie sobie zawsze tam wisiał. Kilka ładnych lat temu obraz notorycznie zaczął się przekręcać na ukos, albo spadać (spadał z gwoździa). Oczywiście wszyscy domownicy twierdzili, że to nie oni. Co powiesiłem obraz, on za kilka dni leżał... Pewnego dnia siedząc sobie sam w pokoju usłyszałem huk. Odruchowo popatrzyłem na ten obraz - oczywiście znowu leżał. Tylko ten huk był niewspółmiernie dziwny w porównaniu do spadającego obrazu - był jakiś inny. Podniosłem obraz, żeby go powiesić, ale gdy spojrzałem na gwóźdź zamurowało mnie... Gwóźdź zamiast wystającego łepka miał ostrze??? Nie wierząc w to co widzę (łepek był tam zawsze mimo że obraz spadł wiele razy) pobiegłem po kombinerki, żeby wyciągnąć go ze ściany. Po wyciągnięciu okazało się, że gwóźdź z jednej i drugiej strony zakończony jest ostrzem??? O co tu kaman? Dobrze pamiętałem, że wcześniej był łepek, a nawet jeżeli by się złamał, to nie w taki sposób by zrobiło się ostrze??? Gwóźdź zachowałem jako dowód, niestety po latach o sprawie zapomniałem, a on sam gdzieś przepadł. Obrazek położyłem w inne miejsce i już nic więcej nigdy się nie działo. Taka ciekawostka, której nie potrafię póki co wytłumaczyć.
Strona 1 z 1 [ Posty: 23 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 5.097s | 37 Queries | GZIP : Off ]