Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
db6408f261a496a106233639026b9d71
db6408f261a496a106233639026b9d71
Strona 6 z 6 [ Posty: 154 ]

*< 1 2 3 4 5 6

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Czy boicie się śmierci? Napisane: niedziela, 13 lis 2016, 01:45
Liskołak
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pewnie że się boje. Tak działa mój instynkt, który stara się mnie chronić przed niebezpiecznym ryzykiem. To normalne, i brak takiego mechanizmu, może być wg mnie powodem do obaw. Z drugiej strony, w kontekście dochodzenia co może być lub nie po tej drugiej stronie, fascynuje mnie to tak bardzo, że czasem łapie się na tym, że nie mogę się już doczekać tego momentu "przejścia". Jakkolwiek dziwnie, czy wręcz niepokojąco może to brzmieć. Przede wszystkim zdaję sobie sprawę, że śmierć jest naturalną częścią zachowania równowagi życia i jako tako niezbędna dla przetrwania. Żadna śmierć nie idzie więc tak naprawdę na marnę. Nasze życie i śmierć jest częścią potężnego procesu.
Re: Czy boicie się śmierci? Napisane: niedziela, 13 lis 2016, 10:20
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
A mi czasami wszystko jedno, jest kilka rzeczy które mnie mocno tu trzymają, jak rodzina. Ale w ogólnym kontekście jakoś mnie ten Matrix drażni. Chciałbym sobie pożyć i poznawać, ale jak człowiek finansowo jest uzależniony od pracy która wymaga aby w niej spędzić większość życia, to i z tym poznaniem różnie jest.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy boicie się śmierci? Napisane: środa, 16 lis 2016, 00:41
dkplus

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Od czerwca br. - nie. Po prostu zmieniłem pogląd na sprawę 'życia tu i tam' - nie bez powodu.
Otóż natrafiłem na książkę (dlaczego wtedy?) - której nie szukałem, a tematyka jej - NDE - odbiegała od moich bieżących zainteresowań. Wszystko (co wówczas było osiągalne) przeczytałem na ten temat już ok.40 lat temu - uznałem temat za wyczerpany. Ale ta książka była inna, zaś w 21 wieku jej autorkę mogłem zobaczyć i poczytać jej bio w necie. Betty J.Eadie żyje w USA do dzisiaj i funkcjonuje, także trochę pisze. A książkę - napisaną 20 lat temu(!) wydał w ub.r. Znak z Krakowa, zaś ja - szukając całkiem czego innego - trafiłem na tę informację. I to było na ok. 1,5 miesiąca przed zaplanowaną poważną operacją (mózgu), która mogła się różnie skończyć (wg. statystyki ok. 20% nie budzi się po).
Cóż, można wierzyć w różne rzeczy - to człowiek wybiera sam (chyba). Ponieważ ja używam logiki na codzień i nie wierzę w 'przypadki', a "niedzielna propaganda" była dla mnie od dawna po prostu niespójna (czyli 'nie trzymała się kupy') - zapoznałem się z przekazem tej pani. I muszę przyznać, że to mi pasuje do całego tego rebusu nazywanego życiem. Żeby jednak mieć wybór (w co wierzę, a w co nie wierzę) - potrzebna jest jakaś wiedza alternatywna, dlatego ujawnię tytuł książki - Po schodach do nieba - ale TO NIE JEST REKLAMA. To tylko wskazanie źródła mojej wiedzy - dla zainteresowanych, jak wykaz lektur. W mojej ocenia tytuł niezbyt szczęśliwie przetłumaczony (w oryginale jest całkiem inny).
Treść tej książki jest w jakiś sposób zgodna z felietonem nt. wyboru rodziców przez nie narodzone jeszcze (czy też nie poczęte) dzieci - ale nie zdradzę więcej. Dlatego właśnie piszę ten komentarz - miał się odnosić do tego tematu i wcale nie wiem, czy dobrze trafiłem (bo jestem nowy na forum) - ale to się jakoś wiąże.
Na koniec powiem tak: JP II często mawiał 'Nie lękajcie się' - ale nigdy nie powiedział, czego. Czyżby TO miał na myśli?
Re: Czy boicie się śmierci? Napisane: środa, 31 maja 2017, 15:40
Astralny błazen

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
czy boję się?nie bo i tak umrę.
Strona 6 z 6 [ Posty: 154 ]

*< 1 2 3 4 5 6

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci