Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
47e5450d777e25b221aa43e933bbdc54
47e5450d777e25b221aa43e933bbdc54
Strona 2 z 4 [ Posty: 104 ]

*< 1 2 3 4 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /16.03.2016/ Napisane: środa, 16 mar 2016, 11:24
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Cytuj:
Zakodziłem Ci tą funkcję Aleksandro
.
Dziękuję, bedzie mi to potrzebne.
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /16.03.2016/ Napisane: poniedziałek, 21 mar 2016, 14:29
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lis 2018, 13:36

0
10) Nowa opcja - spoilery, czyli ukrywanie dużych ilości tekstu pod przyciskiem "Pokaż/Ukryj".

Użycie:

Kod:
[spoiler]Jakiś tekst[/spoiler]

Test (klik na przycisk "Pokaż"):

Spoiler:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut condimentum ullamcorper metus sit amet maximus. Sed sit amet faucibus lectus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Sed ut ante eget est lacinia condimentum. Etiam dignissim sapien vulputate, hendrerit tellus eget, rutrum velit. Integer a volutpat augue. Donec et urna sed tellus pharetra tincidunt nec sed magna. Cras sit amet risus egestas, eleifend ipsum id, malesuada lacus. Mauris semper fermentum elit, in feugiat ex dapibus eu. Curabitur venenatis eu nisl sit amet posuere.

Vivamus tincidunt, leo vel maximus vestibulum, erat metus vulputate enim, vel gravida erat orci eget neque. Vestibulum commodo, sem ut suscipit convallis, lacus leo tempus risus, a consequat nulla quam non dui. Donec pellentesque, diam sed rutrum finibus, felis velit sagittis urna, non pretium nisi dui id magna. Duis porta sem eget commodo tempus. Nulla risus velit, sagittis et leo nec, rhoncus tempor massa. Integer imperdiet nec eros ut tempus. Nam mollis suscipit est. Sed non lectus elit. Donec massa risus, feugiat id consectetur eget, tristique luctus arcu. Nullam consequat tellus leo, at tempor magna mattis et. Maecenas tincidunt arcu enim, hendrerit convallis velit volutpat vitae. Fusce mollis, elit vel efficitur tempus, lectus lectus vestibulum elit, in congue augue magna nec mi.

In eleifend, ligula id efficitur condimentum, libero odio ornare nunc, quis vehicula eros nisi ut ex. Donec faucibus mi a ex gravida venenatis. Etiam bibendum massa dui. Sed egestas nulla ex, a suscipit velit scelerisque sit amet. Nam at purus luctus, efficitur ex et, rutrum nulla. Integer rutrum nibh ut tristique pellentesque. Fusce nec purus nulla. Suspendisse in tortor a quam sagittis tincidunt interdum at diam. Duis et enim ligula.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /21.03.2016/ Napisane: poniedziałek, 21 mar 2016, 14:54
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
środa, 17 paź 2018, 20:07

0
Chyba coś nie poszło, bo za pierwszym razem widać tekst.

Obrazek
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /21.03.2016/ Napisane: poniedziałek, 21 mar 2016, 14:54
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Antybristler napisał(a):
Chyba coś nie poszło, bo za pierwszym razem widać tekst.

Odśwież style w cache przeglądarki (CTRL + F5).

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /21.03.2016/ Napisane: poniedziałek, 21 mar 2016, 15:25
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
11) Kilka nowych tagów do formatowania tekstu:

A) Wyróżnienie fragmentu tekstu źółtym markerem - [w]
Kod:
To jest [w]wyróżniony markerem tekst[/w], a to nie.

To jest wyróżniony markerem tekst, a to nie.

B) Przekreślenie tekstu - [x]
Kod:
To jest [x]przekreślony tekst[/x], a to nie.

To jest przekreślony tekst, a to nie.

C) Wycentrowanie tekstu - [c]
Kod:
[c]To jest wycentrowany tekst[/c]

To jest wycentrowany tekst

D) Linia pozioma do oddzielenia tekstu - [line]
Kod:
Linia:[line][/line]

Linia:

Przykład w praniu:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean purus tellus, tincidunt in magna ac, semper scelerisque tortor. Pellentesque consectetur purus nec rhoncus iaculis. Duis in molestie eros, quis semper ex. Quisque sed ligula et augue convallis accumsan sit amet quis lorem. Vivamus condimentum viverra tortor, non eleifend ex ornare id. Aliquam non felis ut purus blandit tempus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Nam sollicitudin non neque in dictum. Praesent leo mi, rutrum vel nunc vel, semper porta tellus. Proin tempor, felis maximus hendrerit facilisis, elit sem luctus risus, at hendrerit erat arcu non lorem. Phasellus imperdiet a mi tincidunt consectetur. Nam consequat, est ac tempor vestibulum, est libero accumsan velit, eget consequat magna ex eu augue. Nam euismod feugiat purus, at efficitur lacus fringilla consequat.

Mauris volutpat ligula orci, nec condimentum felis pellentesque non. Mauris imperdiet sit amet sapien in tristique. Nam elementum lacus eget sodales laoreet. Nullam mattis, nisl non ornare lacinia, augue eros venenatis enim, vel eleifend dolor orci id leo. In eu velit justo. Suspendisse sem enim, hendrerit et nunc id, gravida dictum est. Sed arcu enim, tristique in ligula eget, dignissim mattis risus. Morbi lorem orci, iaculis a tortor ac, ullamcorper eleifend nulla. Proin iaculis non enim eu accumsan. Aliquam tincidunt tincidunt velit et pellentesque. Pellentesque viverra dolor at tellus ultricies, non porta massa ultrices.

Wycentrowanie:
Proin ac elementum arcu. Morbi et magna placerat, blandit nisl vitae, mollis velit. Nunc tincidunt ipsum et nunc volutpat maximus. Phasellus et tellus congue sem tristique fringilla a vel leo. Aenean pretium vehicula nibh eget volutpat. Vestibulum eleifend lacus id eros tristique sagittis. Proin lacinia odio ac eros consectetur pellentesque. Sed congue ipsum id cursus blandit.

UWAGA: U NIEKTÓRYCH MOŻE BYĆ KONIECZNE ODŚWIEŻENIE PAMIĘCI PODRĘCZNEJ W PRZEGLĄDARCE (CTRL + F5), ABY ZADZIAŁAŁY NOWE RZECZY.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /21.03.2016/ Napisane: poniedziałek, 21 mar 2016, 21:05
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
12) Zakodziłem nową sprawę - extra usprawnione cytowanie fragmentami.

Jak chyba widać, pojawiły się nowe ikonki przy każdym poście - Q i W:

Obrazek

Obie służą do cytowania fragmentów postów, bez potrzeby uruchamiania dużego edytora.

Po zaznaczeniu jakiegoś fragmentu posta, np.:

Obrazek

Ikonki robią się jaśniejsze - oznacza to, że w pamięci mamy jakiś zaznaczony fragment. Miga też ikonka "PLUSA" informująca o tekście do skopiowania. Teraz po kliknięciu odpowiednio na:

Obrazek - wybrany fragment zostanie zacytowany w okienku szybkiej odpowiedzi na dole (dodany tam do istniejącego już wpisanego w nim tekstu jeśli taki istnieje).

Obrazek - to samo działanie jak przy Q, ale dodatkowo okno przesunie się nam na dół, do okna szybkiej odpowiedzi.

I teraz najfajniejsze:

1) Po zacytowaniu danego fragmentu tekstu fragment ten zrobi się "na szaro", tym samym pokazując, że dany fragment był już cytowany:

Obrazek

OBSŁUGA Z KLAWIATURY:
2) Co dobre - jak myślicie czemu ikoni Q i W wyglądają jak klawisze z klawiatury? Ano dlatego :) Możemy tego dokonywać za pomocą klawiatury! Po zaznaczeniu tekstu i wciśnięciu Q na klawiaturze fragment nam się zacytuje. Tak samo jak po wciśnięciu W. Nie trzeba w nic klikać. Działa szybko i skutecznie.

Wszystko oczywiście pojawia się nam na dole w okienku szybkiej odpowiedzi:

Obrazek

Jak widać również autor cytowanego fragmentu jest też automatycznie wykrywany i dodawany do [ quote = "" ].

Cytować możemy do woli, nielimitowaną ilość fragmentów.

Aha - po kliknięciu na "Pełny edytor" zostanie otworzony normalny edytor posta wraz z zachowanym już wpisanym tekstem.

Podobnie usprawniłem cytowanie w pełnym edytorze:

Obrazek

Tak samo i tutaj działa cytowanie za pomocą klawiszy Q i W na klawiaturze.
Zapraszam do potestowania, bo to bardzo przydatna opcja przyśpieszająca o lata świetlne cytowanie jak się już nauczycie :)

13) Dynamiczne skalowanie zdjęć w locie.
W końcu zrobiłem tak, żeby zdjęcie skalowało się w zależności od rozdzielczości w przeglądarce. Działa to "w locie" teraz - jest wykrywana rozdzielczość i od tego ustawiane są parametry w kodzie. Polecam poskalować okno przeglądarki, jakieś zoomy itp. To działa "na żywo", przy każdej zmianie rozmiaru okna te parametry obliczane są w tle na nowo.

Poniżej obrazek, który ma 3000px szerokości, nie powinien nigdy wyjść poza ramy posta, ale powinien skalować się razem ze zmianą rozmiaru okna przeglądarki i ustawianego zooma:

Obrazek

14) Podniosłem shoutboxa wyżej na głównej stronie i liście nowych postów.

// UPDATE - zmieniłem ikonki na pardziej pasujące.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /23.03.2016/ Napisane: wtorek, 22 mar 2016, 22:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
UWAGA - OD DZISIAJ MAMY IMGURA POŁĄCZONEGO Z FORUM :D

15) Połączenie forum z Imgurem za pomocą API.

No to teraz dowaliłem fajną rzecz. Spędziłem na tym kilka dni i naklepałem się kodu, ale to przyda mi się też w innych projektach. Mianowicie połączenie forum z serwisem Imgur. Od dzisiaj będzie można dodawać obrazki, zdjęcia bezpośrednio z forum, bez potrzeby przełączania się pomiędzy stronami i przeklajnia zdjęć, co jest nieraz mocno uciążliwe. :D

Uwierzcie mi, że całą masę problemów typowo technologicznych musiałem rozwiązać, aby takie coś mogło działać. Na szczęście się udało i krew, pot i łzy nie poszły na marne.

No to krótka prezentacja i intrukcja obsługi najnowszej funkcjonalności.

Mamy oto nowy panel nad okienkiem, gdzie piszemy posta:

Obrazek

Możemy za jego pomocą bezpośrednio wrzucić fotkę z dysku, lub podać adresu URL gdzieś do fotki w internecie. Po wybraniu tego, lub tego fotka przeleci "w tle" przez mój system łączący nas z Imgurem i będzie gotowa do wklejenia w posta jednym kliknięciem.

Panel z bliska:

Obrazek

- 1 po kliknięciu na logo Imgura otwiera nam się nowe okienko nad stroną, gdzie możemy dodawać zdjęcia, oraz przeglądać te już dodane przez nas, a także ujrzeć kilka ciekawych parametrów.
- 2 tutaj możemy wrzucić zdjęcie bezpośrednio z dysku
- 3 tutaj podając linka, możemy zassać fotkę prosto z netu do posta
- 4 klikając na przycisk rozpoczynamy akcję :)
- 5 odznaczając tą opcję, okienko przez które będzie leciała fotka pozostanie otwarte, co pozwoli nam m.in. na DODANIE MINIATURKI - AUTOMATYCZNIE - ale o tym za chwilę.

Dodajemy na test jakieś foto:

Obrazek

Klikamy na "Wybierz plik...", otwiera na się okienko wyboru pliku z dysku więc wybieramy. Zatwierdzamy i klikamy na przycisk "Wstaw zdjęcie".

Otwiera nam się małe okienko z połączeniem do Imgura:
Jak widzimy nasza fotka od razu przeleciała "w locie" do Imgura i jest już u nas dostępna do dalszego działania, a wszystko to jednym kliknięciem:

Obrazek

Teraz bliżej o samym okienku, które nam się otworzyło. Jeśli mamy zaznaczoną opcję "Wklej od razu do posta", to to okienko nam automatycznie zniknie tuż po dodaniu fotki i wklejeniu się linka w poście, jeśli odznaczoną - pozostanie otwarte, a mamy tu kilka ciekawych bajerów:

Obrazek

- 1 tutaj "resetujemy" aplikację, czyli zaczynamy wgrywanie nowego obrazka
- 2 tutaj jak nazwa wskazuje zamykamy aplikację
- 3 to ten sam formularz do wgrywania pliku z dysku, co ten nad postem
- 4 analogicznie - ten sam do wgrywania z adresów URL
- 5 tym przyciskiem wklejamy kod obrazka prosto do okienka z postem
- 6 a tym miniaturkę obrazka z linkiem do całości - wszystko to odbywa się automatycznie. W tym cała magia :)
- 7 mamy pogląd dodawanego obrazka
- 8 mamy linki do obrazu pod jakimi wylądował w Imgurze
- 9 oraz ciekawą rzecz - lista dodanych przez nas tym sposobem obrazów. Moja appka zapisuje to wszystko w pamięci, aż do wylogowania się ze strony - można sobie wrócić do danego obrazka, podejrzeć co gdzie się umieszczało, albo coś poprawić

Jedziemy dalej.
Teraz dodawanie obrazka do posta.
Po kliknięciu na któryś z przycisków, wkleja nam się do okienka link albo do pełnego rozmiaru, albo do miniaturki z linkiem do całości. Jedno kliknięcie i mamy wklejony obrazek:

Obrazek

A teraz wklejanie obrazów z adresów URL - tak jak na stronie Imgura tak i tutaj możemy tak zrobić, wszystko przeleci w locie i tak przez ich serwer. Wklejamy adres do jakiegoś obrazka w miejscu 1, albo 2 i klikamy na "Wstaw":

Obrazek

Wkleiłem akurat taki link:
Kod:
http://blogs-images.forbes.com/valeriejack/files/2014/12/Jessica-Chastain.jpg

Czekamy chwilę na pobranie i voila - mamy pobrany obrazek, po czym analogicznie jednym kliknięciem wklejamy go sobie do posta:

Obrazek

(oczywiście jak widać, dodawany obrazek dodaje się nam do naszej listy)

Odnośnie listy dodanych obrazów, mamy tutaj następujące informacje o obrazie - rozmiary, waga, czas dodania, możliwość usunięcia oraz podglądu. Tutaj poniżej klikamy na miniaturce, aby przejść do podglądu:

Obrazek

Jak widać wszystko pięknie śmiga i polecam się pobawić, bo naprawdę jest to jedna z lepszych opcji jak do tej pory - nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś miał na forum taki feature. Zostało mi jeszcze do zakodzenia, aby obraz, czy fragmenty przy cytowaniu wklejały się dokładnie w to miejsce, gdzie mamy postawiony kursor, a nie doklejały do końca tekstu, ale to będzie na dniach :D I z góry Wam mówię jako ciekawostkę, że wszystko to od początku do końca mój autorski system, głupi pomysł, który wydawał mi się technicznie niezbyt realny do zrobienia, dlatego zrobiem :D PS. Mogą być jakieś małe błędy w działaniu, ale to dopiero taka pierwsza wersja.

Potestujcie!

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /23.03.2016/ Napisane: środa, 23 mar 2016, 04:50
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
16) Kilka popraweczek tam jeszcze zrobionych w Imgurze, jeśli komuś wcześniej nie chciało działać tak jak powinno.
Dodatkowo wszystkie elementy są już przestawione na HTML5, więc powinno działać lepiej, szybciej i przyjemniej. :)

A i jeszcze jedno - cytowanie selektywne i wgrywanie obrazków działa już tak jak powinno - tj. wklejany element trafia w miejsce, w których stoi nam "kursor" w oknie pisania. :D

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /23.03.2016/ Napisane: środa, 23 mar 2016, 07:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
testuje na podglądzie i muszę przyznać że jeszcze z pół roku i nie będzie forum, tylko aplikacja interaktywna :bravo: . I tak trzymaj, bo te dodatki bardzo pomagają i ułatwiają działalność. A te szybkie cytowanie, to normalnie miodzio.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /23.03.2016/ Napisane: środa, 23 mar 2016, 11:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
17) Jako, iż to strona o tajemniczych miejsach, drogach gdzie straszy i lądują ufoki itd. to pomyślałem, że przyda się tutaj możliwość zamieszczania map z Google, gdzie możemy w tagu podać dane współrzędne do danego miejsca.

Wynik:

[mapa ruchoma oczywiście, możemy sobie przesuwać, oddalać, przybliżać:]

Obrazek

Będąc na stronie Map Google aktualne współrzędne zawsze pokazywane są w pasku adresu.
Interesują nas tylko te dwie wartości po przecinku umieszczone za znakiem @, czyli szerokość i długość geograficzna.
Korzystając z linka do Google:
Kod:
https://www.google.pl/maps/@52.2304879,21.0104459,469m/data=!3m1!1e3

Wyciągamy współrzędne, następnie kopiujemy i wklejamy między tag, w formie:

Kod:
[mapa]SZEROKOŚĆ,DŁUGOŚĆ[/mapa]

Czyli kod wygląda tak:
Kod:
[mapa]52.2304879,21.0104459[/mapa]

(te akurat koordynaty prowadzą do Centrum Warszawy)

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 01:53
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
18) Jest co nieco nowego na dziś :)

Dopiąłem już te sprawy z cytowaniem i wstawianiem obrazków z Imgura - już działa to wszystko poprawnie, a i jest bardzo, bardzo usprawnione, tak że milej się używa. Moim zdaniem jest dobrze, a że ja wybredny w tych materiach jestem to znaczy, że jest gitara. Skróty klawiaturowe do cytowania, czyli [Q] i [W] już śmigają poprawnie, pamiętajcie, że już można tego normalnie używać. :)

Poprawiłem dosłownie wszystko co nie działało, albo działało pół na pół, tak więc miłego użytkowania! :)
Aha - no i jeszcze jedna sprawa - ciekawe, czy ktoś zauważy, ale i layout jest nieco usprawniony o kilka małych miłych dla oka i praktycznosci kwestii. Ogólnie jest małe unowocześnienie, radzę się przyjrzeć. Może w końcu wkroczymy w XXI wiek po tych małych zmianach :D

Tyle na dziś, do następnego!
Kurcze, nawet nie mam czasu tutaj poczytać i popisać, bo nie dość, że mam swoją robotę to i to forum muszę w końcu finalnie tak jak chcę dokończyć. Ja tu siedzę dużo czasu, ale od kuchni strony, a tu widzę, że takie ciekawy rozwalacie, hehe. No ale cóż, najpierw robota.

Obrazek

PS. To już wersja 1.18, bo ja sobie to wszystko numeruję, nieźle już tego tutaj poleciało z tych założonych usprawnień. A jeszcze trochę będzie. :) Idę spać, bo od 3 nocy prawie nic nie spałem. Zalatany jak zombie ostatnio.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 13:41
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
Q i W nie działa :(
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 16:32
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
Q i W nie działa :(

Działa moja Droga, nie działało wcześniej tak jak powinno, ale już to ogarnąłem do końca dokładnie wczoraj. Jaką masz konfigurację, znaczy przeglądarkę i jej wersję?
Ja testuje wszystko zawsze na różnych wersjach, aby działało na jak największej ilości urządzeń (tak - kod działa zupełnie inaczej na różnych opcjach, przed testami tak btw nigdy nie wrzucam niczego na serwer i trzeba się namotać, żeby to "ustandaryzować, aby działało i tu i tu - qrwicy my programiści dostajemy przez te wojenki Microsoftu, Mozilli i Google'a"). Ale...nawet teraz odpaliłem na:

Google Chrome:
49.0.2623.87 (64-bit)

Mozilla Firefox:
38.0.1 (64-bit)

Opera: 36.0.2130.32 (64-bit)

To są najnowsze wersje.
I śmiga bez problemu.
Na archaicznych Internet Explorerach jedynie nie sprawdzałem, ale wątpię abyś go używała, a zresztą i tam powinno działać, o ile MS nie wyskoczył z jakimiś nowymi rozwiązaniami, łamiąc standardy, co już nie raz robili.

W każdym razie, u mnie działa, na drugim, trzecim kompie i telefonie kumpla też. Przed chwilą testowałem.
Jest też inna opcja - przeglądarki zapisują pliki w pamięci podręcznej, aby ich za każdym razem nie ładować, trzymają taki cache.
Może zostały Ci jakieś stare pliki w pamięci, co kolidują z nowymi - odśwież stronę za pomocą CTL + F5, albo spróbuj z innej przeglądarki. Inna opcja - masz może naprawdę mocno niezaktulizowaną i starą przeglądarkę.

Gwarantuję swoim łysym sufitem, że działa :)
Mogę nawet film nakręcić, udowodnić, ale najlepiej to niech się jeszcze ktoś inny wypowie, czy działa, czy nie :)
To jest naprawdę trudny, mocno zakombinowany, skomplikowany i lekko szalony kod i musiałem się nagimnastykować jak go pisałem, tak aby to zatrybiło i tu i tam, ale to mi się udało. Z początku działał tak pół na pół, ale po wielu poprawkach i nowych wersjach błędów już nie ma, działa na wszystkich browserach na jakich robiłem testy, więc naprawdę nie mam pojęcia dlaczego na Twojej miałoby nie działać. :roll:

Chociaż grom to wie, to są naprawdę dziesiątki plików po kilka tysięcy linijek kodu każda, może gdzieś coś przeoczyłem, a tego nie widzę. Choć moim zdaniem wydaje mi się, że wszystkie ewentualne możliwe problemy już rozwiązałem, więc stawiam raczej na pamięć podręczną w przeglądarce u CIebie. No i niech reszta się wypowie.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 21:08
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Na telefonie też mi nie działa. Może źle cytuję? Sprawdzę jutro na przeglądarce :(
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 22:37
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
UPDATE: Poprawiłem błąd związany z tym, że podczas wciśnięcia 'W" przy pisaniu na czacie przewijało do okna cytowania. Już dałem na to blokadę.

MAG napisał(a):
Na telefonie też mi nie działa. Może źle cytuję? Sprawdzę jutro na przeglądarce

Oki, to już na czacie dogadaliśmy, daj znać jutro jak poszło na FF.

Może Wam napiszę co jeszcze planuję i to zrobię, kwestia czasu, aby tutaj wprowadzić tutaj wszystko tak, aby to czego się potrzebuje było pod ręką. Z tych najważniejszych na chwilę obecną:

- Szybka edycja posta - chcesz coś poprawić, nie musisz otwierać okna z edycją, tylko mieć to pod ręką, jeden klik i formularz wyskakujący do poprawienia na szybko.

- Podczas przewijania długiego posta pojawiająca się po prawej stronie lista najbardziej potrzebnych opcji jakie można w tej chwili zrobić, a do któych trzeba by się było "doscrollować" mocno w górę, lub w dół (może jakieś skróty klawiszowe?)

- Do szybkiej odpowiedzi dodać ikony z podstawowymi tagami
- Zrobić system jakby się pisało w Wordzie, czyli np. chcesz pogrubić czcionkę - wystarczy zaznaczyć CTRL+B, tak jak w Wordzie, takie skróty klawiszowe dla najbardziej potrzebnych opcji

- Ogólnie bardzo dużo elementów przekodować na AJAX-a, tak aby wiele spraw odbywało się bez potrzeby przeładowywania strony, tylko "na bieżąco" w jednym oknie, ale z tym to już będzie motania, a motania

- Myślę nad zaaplikowaniem tutaj jakiejś gry online - tzn. jakieś szachy, czy warcaby, żebyśmy w wolnej chwili mogli tutaj pograć między sobą ???

+ milion kosmetycznych małych zmian mam w głowie, takich, że ledwo zauważycie plus te wszystkie co w kodzie jeszcze w działaniu, w strukturze no i plus opcje tylko dla adminów, które mocno wspomogą kilka spraw.

Macie jakieś typy? Ja naprawdę jestem otwarty tutaj na jakieś propozycje.

PS. Czy nikt naprawdę nie zauważył jeszcze nowego sortowania i nowych podświetlanych ikonek cieszących oko?
Kupę czasu nad tym spędziłem, nie dość, że w kodzie, to jeszcze w Photoshopie robiąc po dwa warianty dla każdej ikonki :)

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 22:43
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
- Myślę nad zaaplikowaniem tutaj jakiejś gry online - tzn. jakieś szachy, czy warcaby, żebyśmy w wolnej chwili mogli tutaj pograć między sobą ???

Te literki z cytowaniem genialne, jeszcze raz to mówię. Co do szachów pomysł świetny, lata nie grałem chociaż lubiłem.
Ja chyba jako pierwszy tych ikonek używałem.

Sokrates
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 23:20
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Te literki z cytowaniem genialne, jeszcze raz to mówię. Co do szachów pomysł świetny, lata nie grałem chociaż lubiłem.
Ja chyba jako pierwszy tych ikonek używałem.

Wiem Sir i cieszy mnie to niezmiernie, że Ci się podoba :D :D. A jak widzisz pomysł eweluował długo i był ciągle ulepszany. Na chwilę obecną myślę, że finał. Już nic w tej materii lepszego nie wymyślę. Myślisz, że te szachy, albo warcaby to byłby fajny pomysł? Bo właśnie myślę o jakiejś gierce - ale dostępnej tylko dla Nas tutaj, takiej online, jakieś właśnie szachy. Nie o jakieś rankingi mi tu chodzi, tylko tak, żeby popykać między sobą.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /24.03.2016/ Napisane: czwartek, 24 mar 2016, 23:29
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Szachy i warcaby to już nic lepszego by chyba nie było, gry tak uniwersalne i ponadczasowe, aż się nie mogę doczekać. A co do innych to pomyślę, bo na szachownicy to mi tylko wilk i owca jeszcze przychodzi do głowy.

Sokrates
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /25.03.2016/ Napisane: piątek, 25 mar 2016, 21:29
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
19) Na dzień dzisiejszy zrobione:

1) Obsługa tagów w formularzu szybkiej odpowiedzi
2) Podświetlanie ikonki nowego posta podczas najazdu na wiersz listy z tematami
3) Ulepszone działanie systemu do dodawania zdjęć z Imgura (działa to od teraz nawet w szybkiej odpowiedzi)
4) Kilka usprawnień dla modów/adminów
5) Usprawnione cytowanie i dodawanie zdjęć z Imgura w sensie takim, że wykrywany jest tekst w formularzu i robione odstępy linijkowe po wklejeniu w celu czytelniejszego kodu przy pisaniu posta.

+ kilka zmian kosmetycznych

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /25.03.2016/ Napisane: poniedziałek, 28 mar 2016, 04:05
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
20) Nowe rzeczy:

1) Przeprogramowane dodawanie szybkich postów (odbywa się od teraz po Ajaxie, bez przeładowywania strony) << z tym było dużo roboty;

2) Przeprogramowana edycja postów (również odbywa się w locie, bez potrzeby przeładowywania strony) << z tym było jeszcze więcej roboty :D

3) Lekko zmienione selektywne cytowanie - bez zaznaczenia żadnego tekstu i kliknięciu na Q, albo W - automatycznie cytuje się całość posta do okienka szybkiej odpowiedzi.

Nie jest to póki co idealne, wymaga paru małych poprawek, ale ogólnie już działa.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /28.03.2016/ Napisane: środa, 30 mar 2016, 00:19
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
22) Czyli co nowego.

Ogólnie poszedł pakiet nowości zbiorczy, z kilku dni, a dokodziłem tego dużo i wydaje mi się, że prawie wszystkie cele już zrealizowane tu na forum, teraz biorę się za główną FN. A co nowego na forum?

- zrobione wyświetlanie miniaturek awatarów przy użytkownikach + ulepszona nawigacja po tym
- wyświetlanie miniaturek avatarów w liście userów
- wyświetlanie miniaturek avatarów w Panelu Użytkownika (lista przyjaciół i lista wiadomości)
- ogólnie mocno rozbudowany Panel Użytkownika i Prywatne Wiadomości
- poprawione bardzo dużo w kodzie, m.in też wiele rzeczy, które tutaj nigdy od początku nie działały
- przyśpieszone lekko generowanie strony
- ogólnie dużo rzeczy działa i śmiga lepiej
- trochę kosmetyki
- zabezpieczone dodatkowo kilka elementów więcej
- udoskonalony czat
- na liście ludzi online dokodzone pokazywanie miniaturki avatara
- dodane ledwo widoczne strzałki do przewijania całej strony w prawym dolnym rogu
- poprawione po raz kolejny selektywne cytowanie i dynamiczne dodawanie posta w locie
- zrobione dynamiczne powiadamianie o nowych PW działające w tle
- cała masa lekkich zmian w kodzie, tam gdzie trzeba było dopracować
- i ogóle wiele mniejszych rzeczy, których nawet nie policzę

Wszystko to to własnoręczna koderska robota :)

+ tylko dla modów i adminów:
- zupełnie przebudowany i ulepszony Panel Moda
- dodane usprawienia moderacyjne do całej strony (szybkie linki itp.)
- zrobione informowanie o elementach wymagających reakcji Moderatora w prawym górnym rogu

w Panelu Admina też wiele udoskonaleń, ale to już nie na publiczny temat.

No i co najważniejsze - zmieniona architektura rejestracji nowych userów. Od teraz każdy nowy user trafia nie od razu do grupy "Zarejestrowani", lecz do specjalnej grupy "Nowi użytkownicy". W grupie tej musi napisać 5 dowolnych postów, aby uzyskać normalny status. Pierwsze 5 postów musi zostać zaakceptowane przez moderatora/admina. Będąc "nowym użytkownikiem", bez tych 5 postów użytkownik nie ma dostępu do czatu i większości opcji.

Było to konieczne, ze względu na masowe spamowe rejestracje w celu wiadomym. Teraz będą mieli trudniej :D
Ogólnie wszystko zabunkrowane.

Polecam się pobawić, popatrzeć na nowe usprawnienia. Tym samym chwilowo kończę tutaj pakiet zmian i biorę się za główną stronę.

Aha, dodałem jeszcze ikonkę z linkiem do tematu jak łatwo ustawić sobie powiadomienia przez RSS:

Obrazek

I parę screenów na koniec:

miniatury avatarów:

Obrazek

ulepszone prywatne wiadomości:

Obrazek

lista/ranking userów:

Obrazek
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /30.03.2016/ Napisane: czwartek, 31 mar 2016, 03:10
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
23) Przykodziłem jeszcze kilka rzeczy:

1. Okno edycji posta:
- od teraz większe i wygodniejsze, w momencie otwierania edycji wykrywana jest rozdzielczość okna przeglądarki i okno dynamicznie dopasowuje się do wysokości i szerokości;
- trochę powiększony przycisk "Zamknij" i powiększona czcionka;
- przy otworzeniu "fokus" okna od razu ustawia się na kursor do pisania;
- podczas pisania zakodzona jet blokada na scroll okna przeglądarki, scrolluje się jedynie przewijany tekst w okienku, reszta stoi nieruchomo na czas edycji, taka blokada;
- przy zamykaniu okna, sprawdzane jest, czy dokonano jakichś zmian w poście bez jego wysłania. Jeśli tak - wyświetlany jest komunikat z potwierdzeniem "Czy na pewno zamknąć?". A co tam, bądżmy PRO, jak szaleć, to szaleć :)

Obrazek

2. Strona główna.
Wyświetlanie tematu najnowszego posta na liście for. Było tam strasznie pusto, więc dokodziłem taką rzecz:

Obrazek

Plus jakaś tam jeszcze kosmetyka.

3. Formularz do wgrywania zdjęcia trochę udekorowałem:

Obrazek

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /02.04.2016/ Napisane: sobota, 2 kwi 2016, 04:12
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
v.1.26

1) Utworzyłem ten dział - będzie służył od spraw technicznych. Jak macie jakieś problemy, czy sugestie/pomysły/krytykę na szczyglisia to piszcie tutaj śmiało, zakładajcie tematy, będę brał pod uwagę wszystko. Od tego jest ten dział.

2) Dużo z Was chciało, żeby jakoś wyróżnić nowe posty - długo nad tym pracowałem, ale zrobiłem. Od teraz tematy z nowymi postami wyświetlają się na lekki zielony. Ogólnie jest intuicyjniej, ale to już musicie sami ocenić. Starałem się jak mogłem, żeby to dobrze wyczarować. Działa to też na głównej stronie - tj. forum z nowymi postami jest od teraz wyróżnione.

3) Ikonki do działów porobiłem, ładne? :)

4) Obserwowanie tematów trochę usprawnione i bardziej intuicyjne (dzięki Archi za nieświadomy pomysł :) ).

5) Powiadamianie o napisanym przez kogoś poście też zrobiłem, jeśli siedzimy np. nieruchomo na stronie.
Taki bajer zakodziłem, ale to sami zobaczycie w praniu jak to działa - aha i z wcześniejszych ulepszeń: wyświetlanie userów online działa już dynamicznie, czyli "na żywo", nie tak jak kiedyś, że aktualizowało się dopiero po odświeżeniu strony. Teraz to śmiga na ajaxie w tle. Chcieliście XXI wiek, to macie ;)

+ oczywiście jakieś małe poprawki i kosmetyka.

Piszcie, piszcie, czy jest dobrze, czy jest źle, od tego ten dział. :)

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #26 Napisane: sobota, 2 kwi 2016, 12:57
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wszystko fajnie, na propsie i doceniam masę roboty którą wykonałeś... ale. Tak, tak zawsze musi być ale. Strasznie nie podoba mi się na głównej stronie forum migający tekst "nowe posty". Kolorek plus kółeczka wystarczą, nie trzeba dawać do tego migadełek. Rozważ to.
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #26 Napisane: sobota, 2 kwi 2016, 13:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
mancias napisał(a):
Wszystko fajnie, na propsie i doceniam masę roboty którą wykonałeś... ale. Tak, tak zawsze musi być ale. Strasznie nie podoba mi się na głównej stronie forum migający tekst "nowe posty". Kolorek plus kółeczka wystarczą, nie trzeba dawać do tego migadełek. Rozważ to.

Wiem, ale zobaczę jeszcze co inni powiedzą, bo wszyscy tutaj krzyczeli, żeby to CZYTELNIE jakoś oznaczyć, że są nowe posty/tematy.
Mnie też to wali po oczach.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #26 Napisane: sobota, 2 kwi 2016, 16:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
v.1.27

- uspawniony formularz Imgura (dodany opis użycia i nowe ikony)
- usprawniony formularz szybkiego pisania (ujednolicone ikony)
- usprawniony skrypt pokazujący wysuwany status danej akcji na górze strony
- usunięta ikonka "nowe posty"
- ulepszone okno szybkiej edycji (kilka zmian i poprawek w działaniu)
- kilka nowych zabezpieczeń po stronie serwera
- trochę kosmetyki
- zmiany w kodzie odn. generowania małych avatarów (mam nadzieję, że rozwiązuje to problem Argona)
- naprawione tabele na stronie głównej (były od początku lekko rozjechane)

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: czwartek, 14 kwi 2016, 10:55
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
ale "wysyłanie" wiadomości :aaa: - przynajmniej u mnie....
W końcu się wysyłają :turtle: tylko jakby dość niemrawo.
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: czwartek, 14 kwi 2016, 12:34
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
ale "wysyłanie" wiadomości :aaa: - przynajmniej u mnie....
W końcu się wysyłają :turtle: tylko jakby dość niemrawo.

Jak leży?
Nie rozumiem. U mnie wiadomości wysyłają się bez problemu.

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: czwartek, 14 kwi 2016, 12:39
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
widzisz, Ty pewnie współpracujesz z Angelem, więc wiesz to, czego ja nie wiem, i u Ciebie działa to, co u mnie nie działa.
Wiadomości się wysyłają ale wolniej, jak kiedyś w zamierzchłej przeszłości, tj. przed zmianami.
a nieraz klikam "wyślij" i nie chcą się wysłać.
A może to wina mojej klawiatury?!
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: czwartek, 14 kwi 2016, 12:41
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
widzisz, Ty pewnie współpracujesz z Angelem, więc wiesz to, czego ja nie wiem, i u Ciebie działa to, co u mnie nie działa.
Wiadomości się wysyłają ale wolniej, jak kiedyś w zamierzchłej przeszłości, tj. przed zmianami.
a nieraz klikam "wyślij" i nie chcą się wysłać.
A może to wina klawiatury?!
No np. teraz , klikam "wyślij" i nic. Musze przejść do "pełny edytor" i dopiero tam zadziała wysylanie.
Proszę bardzo
jest "pełny edytor" i "wyślij"
Strona 2 z 4 [ Posty: 104 ]

*< 1 2 3 4 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci