Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
09779dcbc8709f6ff5863c1654a8fdcb
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
09779dcbc8709f6ff5863c1654a8fdcb
Strona 14 z 16 [ Posty: 468 ]

*< 1 ... 11 12 13 14 15 16 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: wtorek, 29 cze 2010, 20:13
gayiari

reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 30 cze 2010, 08:15
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 30 cze 2010, 10:38
gayiari

reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: czwartek, 1 lip 2010, 15:45
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: czwartek, 1 lip 2010, 17:44
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Właśnie Motylek wreszcie chciałbym też nawiązać do tych ramek ,Gayiari nie moze tego zrozumie że większość z nas na sile wręcz była uwieziona w tych ramach ,a problem jest w tym że większość odrzuca rzeczywistość nie zapoznając się z nią , i tu jest kot zakopany .
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: czwartek, 1 lip 2010, 22:27
gayiari

reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: piątek, 2 lip 2010, 08:32
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: niedziela, 28 lis 2010, 20:39
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0
Pytanie do Motylka :
Dwa tygodnie temu w niedziele przypadkowo oglądałem program "Szansa na Sukces", który prowadzi pan Man. Gościł tam zespół Bajm, no i pojawia sie chłopak ok. 25 lat co będzie śpiewał. Na pytanie Mana czym sie interesuje on odpowiedział, że różne takie tam ciekawostki m. in reinkarnacja. A to Mana zaciekawiło. To młody chłopak opowiedział mu w skrócie to wszystko czego dotyczy reinkarnacja. I wtedy man zadał mu pytanie: A jak możemy wytłumaczyć dodatni przyrost naturalny wśród ludzi? czyli skąd pojawiają sie nowe dusze, skoro te obecne ciągle sie inkarnują w następne wcielenie. Młody chłopak odpowiedział tak : Nikt nie wie ile różnych zwierząt znajduje sie na ziemi, np: takich mrówek w lesie. Wtedy zespół Bajmu i prowadzący zacieli sie śmiać, ale to szczególik. I tu jest moje pytanie właśnie także takie do Ciebie, jak ty postrzegasz fakt dodatniego przyrostu naturalnego.?? Jeśli by zakładać ze każde żywe stworzenie ma dusze, to np: w dobie rozwoju życia na naszej ziemi lawinowo przybywało nowych żywych stworzeń, między innymi także ludzi. czy to może oznaczać, że w innych światach następowała ich redukcja? Czy dusze występujące we wszechświecie, czy to dusze indywidualne czy zbiorowe sa jakby zamkniętym zbiorem, czy możemy podejrzewać istnienie jakiegoś procesu narodzin nowych dusz. ???
Pozdrawiam

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 20:20
michalfront

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cóż - bardzo dobre pytanie, sam je kilkakrotnie zadawałem w dyskusjach ze zdeklarowanymi zwolennikami reinkarnacji.

Nie twierdzę, że całkowicie odrzucam ideę reinkarnacji (zawsze fajnie byłoby mieć opcję "reload" zamiast "game over"), ale jakoś cały czas nikomu nie udało się przedstawić mi naprawdę solidnych argumnetów i jednocześnie obalić moich.

Kwestia stale rosnącego zaludnienia Ziemi jest klasycznym pytaniem, z którym zwolennicy reinkarnacji zwykle nie dają sobie rady. Skąd w ciągu ostatnich kilkuset lat przybyło kilka miliardów nowych dusz? Gdzie były w tym czasie? Ile ich jeszcze oczekuje "w przechowalni"? Czy reinkarnujemy tylko w innych ludzi czy możliwe są także inkarnacje w inne żywe organizmy? itd...

Czytałem Newtona i niektóre teorie na temat wędrówki dusz wydają mi się całkiem logiczne, ale niestety na powyższe pytania nadal nie mam odpowiedzi :)

Nie ma końca bez końca
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 22:06
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: czwartek, 2 gru 2010, 10:13
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Wszystko jest energią, świadomość tego pozwala nam inaczej patrzeć. Pisząc o skończonej liczbie dusz i większej populacji to taka ciekawostka. Otóż nauczyliśmy się patrzeć na reinkarnacje pod kątem naszej planety, a co ze wszechświatem? Czyż nie można reinkarnować z jednej cywilizacji na inną, może jedna planeta i istnienia na niej giną w wyniku wielkiej katastrofy i reinkarnują na inną planetę. Zawężona świadomość może nas trochę ograniczać, piszę to jako ciekawostkę bo kiedyś czytałem taką książkę o ufo i tam były opisy seansów hipnotycznych i powrotów do przeszłych wcieleń. I jak twierdził autor znalazło się ileś osób które podczas tej regresji opisywały swoje przeszłe życia nie jako ludzi, lecz kogoś kto pochodzi z innych planet.
Wtedy to trochę przypomina kłótnie, że w szklance jest trochę więcej wody niż powinno istnieć nie widząc że stoi ona nad brzegiem wielkiego oceanu.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: czwartek, 2 gru 2010, 19:48
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: czwartek, 2 gru 2010, 20:34
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tak jak pisałam na poprzedniej stronie , wszelkie hipnozy i regresje nie dają nam wglądu w coś co jest poza zasięgiem naszego umysłu , dlatego też nie dziwne jest , że w ostatnich czasach są takie relacje i na pewno będzie ich coraz więcej .
Nie mniej jednak nie wykluczone jest , że teoria jest prawdziwa , a to że wszystko jest jedną energią , jest już pewne i policzyć się jej nie da . Dotyczy to również dusz .
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: sobota, 4 gru 2010, 15:08
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0
dziękuje motylek, już rozumiem. ;)

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: niedziela, 5 gru 2010, 01:02
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: poniedziałek, 27 gru 2010, 21:44
PiotrMati

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Obserwuję toczącą się dyskusję o reinkarnacji,mam na ten temat pewne uwagi.
1.Świadomość kreuje siebie samą.
2.Świadomość stwarza narzędzia którymi się posługuje w różnych światach.
3.Narzędzia świadomości posiadają swoją świadomość,która przejawia się w czasie trwania tego narzędzia.
4.Każde narzędzie jest odzwierciedleniem potrzeby wyższej świadomości.
5.Jeżeli wyższa świadomość w swojej kreacji ma potrzebę wejścia w niższe świadomości stwarza takie narzędzia i wchodzi w nie.
6.Wszystko o czym wiesz i o czym nie wiesz jest wytworem świadomości i posiada swoją własną świadomość,która wie co robić i jak to robić.
7.Czy wiesz wszystko o swoim ciele,czy znasz wszystkie procesy przebiegające w twoim ciele,a jednak to wszystko się dzieje.
8.W świecie zewnętrznym zwanym fizycznym świadomość przejawia się w świecie atomów,minerałów,roślin,zwierząt oraz ludzi.
9.Świadomość ludzka przejawia się jako świat ludzi etapu zwierzęcego,etapu po zwierzęcego,etapu syna człowieczego oraz etapu syna bożego.

I to jest droga zbawienia,każda świadomość musi podążać tą drogą nie mając o tym pojęcia.
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: wtorek, 28 gru 2010, 18:47
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
W istocie zagadnienia to się jakoś mieści , ale nie wkładałbym w to płaszczyznę boga bo to i tak za niskie poziomy ,boga nazwijmy energia konieczna która sama siebie doświadcza .Płaszczyzna reinkarnacji, awansu, a co za tym świadomego wyboru nie moze mięć samoistnego schematu bez końca , nie dawało by to najmniejszej szansy wyjścia poza schemat , i byłoby to bezsensu powtarzające się reguły wtrącały by tam np katolika do wymyślonego wcześniej piekła bo taka opcja była niejako już zaprogramowana .
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: wtorek, 28 gru 2010, 20:51
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
"Nuta"Ponieważ zdarzały mi się "wyjścia poza ciało",bardzo mnie zainteresowały jego doświadczenia.Jaka metoda ?czy spontanicznie?czysty przypadek ?
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: wtorek, 28 gru 2010, 21:37
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: wtorek, 28 gru 2010, 22:08
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dobrze Nuta ja też odchodzę w krainę cieni :D
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: wtorek, 28 gru 2010, 22:21
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: wtorek, 28 gru 2010, 22:33
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
To wspaniale, relatysta. Jestem zwolennikiem wolnego dostępu do konopi indyjskich bo są tanie i otwierają właśnie zablokowane pliki w ludzkich mózgach .Nie dziwi nic , Indianie ładowali ja ta słynną faje pokoju . :D
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 29 gru 2010, 11:00
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 29 gru 2010, 18:14
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 29 gru 2010, 19:56
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Kiedyś już o tym pisałem ,mieszkał u mnie zwykły chomik ,wściekałem się na niego jak widziałem efekty jego działalności wszystko gryzł jak pozwalaliśmy mu nieraz pobiegać , ale mój gniew szybko mijał , pewnej nocy przyszedł do mnie w nocy znaczy przemówił ludzkim głosem ,bardzo cienkim ale wiedziałem że to jego podniosły głos wołał o pomoc o poradę ,mówi do mnie że umiera pyta mnie co ma robić i tak dalej , zaznaczę że oddaliśmy go z calym osprzętem znajomemu, parę miesięcy przed tym wydarzeniem , cala sprawa poszłaby w zapomnienie ,ale rano poinformowałem wszystkich domowników o tym nocnym incydencie ,po południu znajomy poinformował nas że chomik w nocy wyzionął ducha .
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 29 gru 2010, 20:21
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 29 gru 2010, 21:34
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nuta ,Wspomniałaś o OOBE mam tu trzecia cześć o podróżach ,jak cały ten temat jest to szalenie ciekawe ,ta cześć jest szczególna bo jest tam ktoś wyjątkowy , dla mie jest to zrozumiale dla kogo on pracuje jaka instytucja się za tym kryje :twisted: spec komórka do zwalczania i minimalizowania efektów wyzwolenia człowieka zobacz Sama tego krytykanta , sama wypowiedz w stu procentach jest odwrotnością zjawiska OOBE i korzysci z tego płynących , daje się wyczuć i to jest powiedziane że pan daje i dawał tylko wybranym takie przywileje , jaki z tego wniosek , a mianowicie taki że jest to dla nich śmiertelnym zagrożeniem być albo nie być, dlatego będą to zajadle tępić .http://www.youtube.com/watch?v=2iXORxGW7cY&NR=1
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 29 gru 2010, 23:12
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Gadający chomik przyszedł się pożegnać, no ciekawe :shock:
A tą Boską Matryce już czytam, na razie ze wszystkim się zgadzam bo to dopiero 30 strona :lol: Co do oobe to miewałem, ale w pewnym momencie mnie znudziły, teraz żałuje że nie poszedłem dalej oobe u mnie zaniknęło (na własne życzenie). Ale odkrywam inne ciekawe rzeczy, takie jak energia.

Sokrates
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: środa, 29 gru 2010, 23:14
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Napisane: czwartek, 30 gru 2010, 11:33
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Tak, jesteśmy kreatorami świata, choć często za to co nas spotyka obwiniamy los czy nawet Boga, naturalnie na nasz los tak samo wpływają myśli innych ludzi. Nasz kreacjonizm jest w jakimś stopniu ograniczony, dużo zależy od świadomości tego że myśl potrafi zmieniać rzeczywistość. Od dzieciństwa mnie uczono że wiara potrafi góry przenosić, to najlepsze co mi zostało po nauce religii w szkole. Dużo mówimy o tej tak zwanej Boskiej Matrycy, a co z samym Bogiem. Jeżeli my jesteśmy do niego podobni (zakładam przy tym że on istnieje) , to sami jesteśmy bogami? Tak jak on poprzez myśl potrafimy tworzyć, a może po prostu jesteśmy nim chociaż nie posiadamy tego świadomości. Czy istnieje jedna wielka świadomość, czy tak jak twierdzi Nuta jesteśmy mimo wszystko odrębnymi jednostkami? Każdy z nas stara się ciągle wzrastać i jeżeli osiągniemy o wiele wyższy poziom za "miriady" lat czy sami będziemy mieli moc kreowania własnych tak realnych światów, bo mnie nurtuje właśnie pytanie dokąd to zmierza, cały ten rozwój i to wzrastanie. Gdzie będzie miało swój koniec, czy nigdy go nie będzie miało. To takie luźne myśli które jakoś zawsze mnie interesowały, tak jak patrząc w przestrzeń kosmiczną szukając końca wszechświata i jego granic. Kiedyś oglądałem fajny program który w jakiś sensowny sposób nawet to wyjaśniał, ale może o tym kiedy indziej. ;)

Sokrates
Strona 14 z 16 [ Posty: 468 ]

*< 1 ... 11 12 13 14 15 16 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci