Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
bafed1e420da957ae0ce5b2b1ea82eef
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
bafed1e420da957ae0ce5b2b1ea82eef
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Nawiedzone domy Napisane: piątek, 16 lip 2010, 18:08
SWATrlz
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam.
Jestem nowy, więc się od razu z wami przywitam.
Witajcie.

A teraz co do tematu.
Czy znacie jakieś nawiedzone miejsca z Wielkopolski?

P.S. Czy istnieją jakieś mapy takich miejsc, nie tylko z wielkopolski?

Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.
Re: Nawiedzony domy Napisane: piątek, 16 lip 2010, 22:17
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
witaj!
ja nie znam.
nie wiem też czy takie mapy istnieją. chciałem się tylko przywitać.
Re: Nawiedzony domy Napisane: sobota, 17 lip 2010, 07:25
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
U nasz najbardziej nawiedzonym miejscem w gminie jest gospoda kiedyś należąca do gieesu a teraz prywatnie do syna sołtysa. Wszyscy ją nawiedzają. W każde popołudnie, a w niektóre dni i od rana jest nawiedzona przez męską część mieszkańców naszej wsi Bimbropędzie Małe koło Iławy nad jeziorem Jeziorakiem, które nie raz i nie dwa opiewał Zbigniew Nienacki oraz też inni wybitni albo i niekoniecznie twórcy kulturalni.
Zaraz siadam na rower i jadę nawiedzić, bo jest gorąc straszny i odczuwam silne pragnienie*.

Z szacunkiem
Wędrowiec
*Chodzi o pragnienie napicia się zimnej limoniady.

Sorrow is better than joy.
Re: Nawiedzony domy Napisane: sobota, 17 lip 2010, 12:05
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
i co... potem na rowerku do domciu :?: :!: :?: mandacik grozi :!: ;) 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Nawiedzony domy Napisane: sobota, 17 lip 2010, 12:11
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Eeeee taaaam... Miejscowy posterunkowy też nawiedza i po zimnej limoniadzie jest bardzo wyrozumiały :D

Z szacunkiem
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Nawiedzony domy Napisane: niedziela, 18 lip 2010, 01:11
SWATrlz
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Niektórych ludzi to mi czasem po prostu żal i takim dedykuję mój podpis.

Chodziło mi o miejsca typu np. słynny szpital w Oleśnie lub pewien dom w Krakowie.

Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.
Re: Nawiedzony domy Napisane: środa, 18 sie 2010, 12:01
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
W moim mieście - Białej Podlaskiej - był taki dom. Podobno, bo doprawdy nikt tam nie mieszkał, więc najświeższe informacje o nawiedzaniu, pochodziły sprzed z górą dwudziestu lat. A i okoliczni mieszkańcy mówili, że pijaczkowie mieli tam melinę, i odstraszali kręcących się w pobliżu ciekawskich.
Dwa lata temu go wyburzono, aby postawić tam blok, ale przyszedł kryzys i została tylko dziura.

Bywa i tak...
Re: Nawiedzony domy Napisane: niedziela, 22 sie 2010, 17:10
PogromcaRodsow

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
tego tematu szukałem !

szukam nawiedzonych domów w krakowie , znałem takich kilka miejsc , obecnie nie istnieją zostały wyburzone

jeden był po drugiej stronie wisły po przejściu przez most kotlarski od strony galerii kazimierz należało skręcić w prawo aż do parkingu (obecnie tam stoją stosy kamieni i piachu. za parkingiem był mur który był dookoła 2 piętrowego małego domu , dom był w środku nieco wyremontowany troche popsikany spreyem ale nie było oznak egzystencji bezdomnych czy alkoholików w tym obiekcie, wejście na kolejne piętra były silnie utrudnione , uszkodzone schody brak balustrad powybijane okna 9na 1 pietrze było jedno nie wybite) na pierwszym i drugim piętrze było pełno poobijanych tynków cegieł , pęknięte ściany sufit z dziurami ale dało się tam chodzić. nagrywanie dyktafonem nokią 5700 dało pierwsze efekty, włączony dyktafon położyłem we wnęce w ścianie, delikatnie i cicho schodziłem na dół i odczekałem 10 minut. potem wróciłem i odsłuchałem nagrania , słyszałem płacz kobiecy. przez te 10 minut ktoś płakał

to było dokładnie to miejsce gdzie wcześniej "zaatakowała mnie kula" której trzymam fragmenty do dziś ,

budynku niema od marca stoi tam siatka i wszystko wyburzone do fundamentów
=========================================================
dwa obiekty znajdowały sie niedaleko przystanku tramwajowego ,opuszczony domek jednorodzinny i jakaś szopa. niedaleko tego domku jest sklep szklarski dowiedziałem się że właściciele umarli , a czy budynki stoją jutro około 13 sprawdze bo bede jechać podrodze i bede mógł się tam na chwile zatrzymać.

stan techniczny tych obiektów był lepszy ale nie ma dostępu do strychu i piwnicy ktoś zeżarł drabinę, pół roku temu ten dom wyglądał normalnie , stały łóżka meble stół była nawet kuchenka lodówka , rozbity telewizor, lampy z żarówkami . ten budynek musiał stać w takim stanie dobre 15 lat , na podłodze w kuchni leżało mnóstwo słoików po dżemach , najstarszy miał date ważności do spożycia 1989 najświeższy 1994 , w szopie też były ale świeże nawet z 2001 roku. ostatni raz tam byłem w czerwcu i stan sie pogarszał prawie wszystko zdemolowane itp.

trzecim miejscem jest opuszczony 2 piętrowy budynek w pychowicach ale ostatni raz tam byłem 5 lat temu , wejść się dało ale ciągły podmuch zimnego powietrza zniechęciły mnie do dalszych badań.
Re: Nawiedzony domy Napisane: niedziela, 22 sie 2010, 18:20
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ciekawe te Twoje badania, jakiego sprzętu używasz ?,jeżeli to nie tajemnica ?
Re: Nawiedzony domy Napisane: niedziela, 22 sie 2010, 21:15
PogromcaRodsow

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
zwykły dyktafon ten na taśme i ten w telefonie. oba wychwyciły anomalie , jutro bede tamtędy przejeżdżać tramwajem i obadam jeśli tych budynków nie zburzono to być może pobiore próbki otoczenia użyje tylko telefonu bo jade neico dalej i troche z tym wielkim magnetofonem byłoby ... ciężko :D

jak ja to robię? przedewszystkim ograniczać trzeba hałas, chodzenie po cichu i ostrożne by czegoś nie nadepnąć itp.. wiadomo czystość nagrania jest istotna owszem bedą zakłócenia w postaci odgłosu aut/tramwajów ale to raczej nie utrudni badan.

na nowohucką dostaniemy się np jedynką , trzeba wysiąść na miejscu przejść na drugą strone tam bedą domy mieszkalne bedzie też szklarz po prawej a po lewej stronie rzucający się w oczy nieukończony dom pod którym stoji pełno aut, a pomiędzy szklarzem a tym nieukończonym domem są te opuszczone ruiny. czy bedzie aktualne jutro sie przekonam i dam znać tzn czy nie wyburzyli.

co do sprzętu to mam stary magnetofon unitry , aparat cyfrowy kodak easyshare m873 i nokie 5700 nie potrzebuje sprzętu wysokiej klasy by coś uchwycić, co do fotografowania duchów to jeszcze nie udało mi się,
Re: Nawiedzony domy Napisane: wtorek, 24 sie 2010, 15:09
PogromcaRodsow

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
przepraszam za post pod postem ale budynku już nie ma, jest spalony prawie do fundamentów
i nie mmogłem przeprowadzić badań
Re: Nawiedzony domy Napisane: wtorek, 24 sie 2010, 16:30
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dzięki tak z ciekawości pytałem ,szkoda że działasz w pojedynkę ,poza tym na marginesie, dyktafon z elektroniczna pamięcią chyba się nie nadaje ?
Re: Nawiedzone domy Napisane: wtorek, 24 sie 2010, 18:30
PogromcaRodsow

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
nadaje. jak badałem opuszczone miejsce nad wisłą oba zadziałały
co do nagrywania filmów to musiałbym mieć aparat z wielka pamięcią i baterią by zrobić kilka h nagrań. ,

właśnie zrzutke z aparatu zdjęć posprawdzam czy czegoś nie ma :D a robiłem w tamtych okolicach zdjęcia w tym dwa z daleka tego spalonego budynku ,

zapomnialem o ostatnim miejscu
u mnie na osiedlu jest jeden pustostan ale teraz miejsce jest ogrodzone bo stawiają na dużej działce apartamentowiec z basenem , samego pustostanu nie zburzyli bo po drugiej stronie tego samego budynku jest przybudówka w której jest czynna myjnia samochodowa . budowe zaczęto na przełomie lipca/sierpnia byłem w nim pare razy ale nie ze sprzętem gdyż był w katastrofalnym stanie przegnite stropy tynk z ścian co jakis czas na głowe spadał.

jakie polecacie miejsca gdzie się wybrac itp. szukam czeoś w miare centrum krakowa ewentualnie podgórze , łagiewniki itp.
.
===========================
co do działań w pojedynke , we dwójkę z chęcią bym działał ale nikogo z mojej okolicy nie ma :d ale wcale solistą być nie jest takie złe.
Re: Nawiedzone domy Napisane: wtorek, 24 sie 2010, 20:34
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Rozumiem i życzę sukcesów ,osobiście cenie sobie ludzi kurzy maja odwagę badać i studiować nieznane albo zakazane ,chodzi mi przede wszystkim o otoczenie ,myślę że prawdziwi fani Fundacji wiedza o co chodzi . :)
Re: Nawiedzone domy Napisane: wtorek, 24 sie 2010, 21:44
PogromcaRodsow

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
dziękuje i nawzajem. a z chęcią bym badał więcej :D
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci