Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot], Avatar użytkownika Papillon
144530923c3af7167371820191f5e99b
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
brak nowych PW
144530923c3af7167371820191f5e99b
Strona 2 z 2 [ Posty: 44 ]

*< 1 2

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 18:45
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

0
HenitoKisou napisał(a):
Tu obowiązuje prosta zasada wglądu i odróżnienia fantazji od rzeczywistości: wyobrażenie nie może wyobrazić siebie. Jeśli potrafisz wyobrazić sobie siebie, swoją postać, ruch, czyny słowa i gesty, samą myślą ruszyć się, żyć - to te działanie, reakcje, czyny są prawdziwe, nawet jeśli wszystko wokół i nawet postać jest iluzoryczna, to efekt działania, efekt końcowy będzie realny. Możesz zakwestionować osobę, ciało, fizyczność, twardy świat materialny a nawet prawa rządzące się światem i je naginać, ale to co doświadczasz, to co czujesz i robisz, twoje czyny i reakcje, intencje są realne.

Ładnie napisane. Właśnie w pewien sposób też starałem się tutaj napisać o tym, co napisałeś na końcu, że tak naprawdę nieistotne jest to jak się coś odczuwa, tylko czy się coś odczuwa w ogóle. Bo nie ma dwóch różnych wersji odczuwania. Ta "prawdziwa" od tej "iluzorycznej" dla samego człowieka nie różni się niczym. Subiektywnie to będzie zawsze to samo uczucie, tak samo prawdziwe i tu i tam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 19:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 6 lis 2017, 09:13

+1
Właściwie jeśli chodzi tylko o emocje, to są te same co real czy fikcja. A jeśli się nie różnią to problem znika.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 19:24
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Właściwie jeśli chodzi tylko o emocje, to są te same co real czy fikcja. A jeśli się nie różnią to problem znika.

No właśnie... jeśli więc zebrać to wszystko do czego doszliśmy razem do kupy, czyli że każdy tworzy sobie jakieś mniejsze, lub większe iluzje, że to jest takie samo uczucie, że nikomu nie wyrządza to krzywdy, a wręcz przeciwnie, kogoś uskrzydla i daje siłę do życia... to wyszłoby nam tutaj na to, że nie ma w czymś takim absolutnie nic dziwnego, czy niepoprawnego, a wręcz przeciwnie, prawda?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 19:36
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
Każdy tworzy sam swoje szczęście , każdy człowiek miał marzenia i super odczucia z nimi związane. Stała iluzja, to stałe marzenie które uskrzydla, coś pięknego. Co do dziwności to niestety ale ludzie różnie reagują, jak coś wychodzi ponad ich ramy. Tylko jakby patrzeć na innych to nigdy byśmy nie byli szczęśliwi.
Jak coś daje szczęście, czy nawet uczucie miłości to czemu do tego nie dążyć, czemu odrzucać coś co daje nam spełnienie. Ja też czasami uciekam do pewnego nierealnego świata, bo mi w nim dobrze. Fajne uczucia i realne wrażenia, takie moje sanktuarium duchowe wewnątrz mnie.

Sokrates
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 20:25
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Każdy tworzy sam swoje szczęście , każdy człowiek miał marzenia i super odczucia z nimi związane. Stała iluzja, to stałe marzenie które uskrzydla, coś pięknego.

Zgadza się i w ogóle, czy może być jakikolwiek inny motor dla człowieka? Wszyscy w jakiś sposób żyjemy marzeniami, napędza nas to...

sirAzgar napisał(a):
Co do dziwności to niestety ale ludzie różnie reagują, jak coś wychodzi ponad ich ramy. Tylko jakby patrzeć na innych to nigdy byśmy nie byli szczęśliwi.

No właśnie, niestety, ale wydaje mi się, że nawet mimo tego, co zostało tutaj napisane, to gdyby tak ktoś z nas o czymś takim powiedział otwarcie, to skończyłoby się może nie na śmiechu, ale co najmniej na zdziwieniu na pewno... :?

sirAzgar napisał(a):
Jak coś daje szczęście, czy nawet uczucie miłości to czemu do tego nie dążyć, czemu odrzucać coś co daje nam spełnienie.

Nie można nie dążyć i nie można odrzucić. Ja to wiem i znam doskonale odpowiedzi na wszystkie te pytania, jakie tutaj zadałem. Byłem powiedzmy ciekaw, jak do tego wszystkiego podchodzą inni ludzie, a nie ukrywam, że ten temat jest mi dość bliski i po prostu chciałem o tym pogadać. Bo gdzie indziej? To miejsce jest jednym z nielicznych miejsc, o ile nie jedynym, gdzie można o pewnych rzeczach porozmawiać, tak żeby nie zostać wyśmianym... A są takie sprawy, które po prostu czasem chciałoby się jakoś z siebie wyrzucić...

sirAzgar napisał(a):
Ja też czasami uciekam do pewnego nierealnego świata, bo mi w nim dobrze. Fajne uczucia i realne wrażenia, takie moje sanktuarium duchowe wewnątrz mnie.

I myślę, że każdy powinien mieć taką swoja "przystań".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 20:38
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
szczyglis napisał(a):
Zgadza się i w ogóle, czy może być jakikolwiek inny motor dla człowieka? Wszyscy w jakiś sposób żyjemy marzeniami, napędza nas to...

No właśnie mi uświadomiłeś że całe nasze życie to pogoń za marzeniami, iluzją która nas otacza prawie w stu procentach. Więc iluzja świadomie wykreowana, nie różni się od życia które jest wypełnionymi marzeniami (które się w większości nie sprawdzają, więc są iluzjami)

szczyglis napisał(a):
że ten temat jest mi dość bliski i po prostu chciałem o tym pogadać. Bo gdzie indziej? To miejsce jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie można o pewnych rzeczach porozmawiać, tak żeby nie zostać wyśmianym...O ile nie jedynym.

Ty wiesz że to chyba prawda, takie małe zgromadzenie bez troli

szczyglis napisał(a):
I myślę, że każdy powinien mieć taką swoja "przystań".

Moje jest związane z miejscem, i osobą.

Sokrates
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 20:40
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Patrzac na politykow podczas kampani wyborczej to jkestem pewien ze jednak zyja w iluzjach

The truth is out there
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 21:02
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+1
sirAzgar napisał(a):
No właśnie mi uświadomiłeś że całe nasze życie to pogoń za marzeniami, iluzją która nas otacza prawie w stu procentach. Więc iluzja świadomie wykreowana, nie różni się od życia które jest wypełnionymi marzeniami (które się w większości nie sprawdzają, więc są iluzjami)

Bo tak jest. Tak właśnie jest. Całe życie to marzenia. Ale są też takie, które wiesz, że są niemożliwe w spełnieniu (nie z niemożliwości dojścia do ich spełnienia, ale po prostu - nierealne, nie mogące się nigdy spełnić z samej swojej natury). Wtedy zostaje po prostu życie tym (notabene właśnie o coś takiego mi chodziło tutaj)...

sirAzgar napisał(a):
Ty wiesz że to chyba prawda, takie małe zgromadzenie bez troli

Już nawet nie o to mi chodzi, bo trolle to tutaj akurat dość szybko kończą swój żywot, do czego nie ukrywam, że przykładam rękę, ale chodzi mi bardziej o ludzi tutaj, samych w sobie. Dużo nas może jakoś nie jest, ale poukładane z nas człowieki, bez zabetonowanych umysłów, dość otwarci na wiele rzeczy. W innych miejscach (wliczając w to swoje realne otoczenie) nie zawsze o pewnych rzeczach pogadać można. Ludzie generalnie są w większości niesamowicie pozamykani na wiele spraw.

sirAzgar napisał(a):
Moje jest związane z miejscem, i osobą.

Myślę, że dla każdego będzie to zawsze co innego, dla jednego będzie to miejsce, dla innego Osoba, dla niektórych obie te rzeczy... U mnie to Osoba, nie miejsce...jedna jedyna konkretna Osoba...

Argon napisał(a):
Patrzac na politykow podczas kampani wyborczej to jkestem pewien ze jednak zyja w iluzjach

Nie takie iluzje miałem na myśli Argonie...ale to racja, oni też żyją w iluzjach...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 21:09
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
szczyglis napisał(a):
Bo tak jest. Tak właśnie jest. Całe życie to marzenia. Ale są też takie, które wiesz, że są niemożliwe w spełnieniu (nie z niemożliwości dojścia do ich spełnienia, ale po prostu - nierealne, nie mogące się nigdy spełnić z samej swojej natury). Wtedy zostaje po prostu życie tym (notabene właśnie o coś takiego mi chodziło tutaj)...

Właśnie o to chodzi że marzenia to też iluzje , bo ile się z nich spełnia , mało, albo wcale. Więc jedyna różnica to punkt widzenia i uzmysłowienie sobie że niektóre rzeczy w realu się nie sprawdzą, co nie zmienia faktu że do nich dążymy. I się nimi napawamy.

Sokrates
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 21:27
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Właśnie o to chodzi że marzenia to też iluzje , bo ile się z nich spełnia , mało, albo wcale. Więc jedyna różnica to punkt widzenia i uzmysłowienie sobie że niektóre rzeczy w realu się nie sprawdzą, co nie zmienia faktu że do nich dążymy. I się nimi napawamy.

Dodałbym nawet coś więcej - bo myślę, że jest też jeszcze coś - wydaje mi się, że tak naprawdę to nie samo spełnienie marzeń daje nam szczęście, tylko samo dążenie do ich spełnienia. Wtedy w obu tych przypadkach chodzić będzie o samo to napawanie się, o tę siłę jaką te marzenia dają, a tym samym - nie będzie już mieć znaczenia, czy marzenie może się spełnić, czy też jest to niemożliwe, a może być niemożliwe z wielu powodów (u mnie jest to niemożliwe i nigdy nie będzie)... To zawsze chyba chodzi o trwanie w takim marzeniu, o to, że ono po prostu jest...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 21:32
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
bo marzenia dają emocje i odczucia jakby już się spełniły ,

Sokrates
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 21:45
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
bo marzenia dają emocje i odczucia jakby już się spełniły ,

Dokładnie tak jest...
Co to za miejsce... i osoba? Umiałbyś o tym powiedzieć? Czy bardziej jest to na tyle prywatna sprawa, że nie byłbyś w stanie tego zrobić? A jeśli byłbyś, to byś potrafił? Jak to jest z tym u Ciebie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 4 lip 2017, 20:46
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
chyba tylko realisci/pesymisci nie zyja w iluzjach

The truth is out there
Re: Można żyć w iluzjach? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 5 lip 2017, 03:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Chyba tak, tylko pesymiści i totalni realiści, ale w takim negatywnym tego słowa znaczeniu.

Dobra - chwila prawdy. Powiem tak - dzisiaj zrobiłem rzecz taką, że przelałem trochę tego swojego marzenia na papier (bo mogłem, bo umiałem).
Tu: viewtopic.php?p=83657#p83657 i tu: viewtopic.php?p=83670#p83670 można sobie zobaczyć, co tam jest.
Tak, to jest ta sama Pani/Postać, którą mam w avatarze i nie bez powodu na nim jest, bo gdyby nie była mi bliska to by Jej na nim nie było...
Troszeczkę się nalatałem na około w tym temacie z tymi wszystkimi "jeśli", "powiedzmy", "załóżmy, że"...etc., bo tak naprawdę to od samego początku pisałem o sobie. No, ale inaczej nie byłoby dyskusji i tematu. Chwała też Nolanowi, że w ogóle powstał taki film jak "Incepcja", bo było przynajmniej od czego zacząć. Trochę nalawirowałem przyznaję (ale nigdzie nie skłamałem!), chodziło mi jedynie o to "jak tu poruszyć pewien temat w sposób taki, żeby nie wzięli cię za wariata".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strona 2 z 2 [ Posty: 44 ]

*< 1 2

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia