Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
db0f26e427236523c152d6bddb00d6dd
db0f26e427236523c152d6bddb00d6dd
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
"Misja" (ta książka) Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 15:55
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
hej hej! założyłem kolejny temat, mam nadzieję, że ciekawy 8-) niedawno sobie ją przeczytałem bo polecaliście koledzy nautilanie!
dział średnio pasuje ale chyba lepszego nie ma bo chcę się skupić na przemyśleniach, radach, mądrościach, no właśnie też takim celu życia jakie rzekomo dostał p. michał od ufoków. czy ta książka jest kłamstwem czy nie to już mniejsza z tym. chodzi o samą treść informacji od nich. to jak koledzy nautilanie? czytaliście? co myślicie?

np.

było coś tam takiego, że majkel się pytał o homoseksualizm czy coś. oni powiedzieli, że nie należy potępiać a leczyć bo to w sumie choroba. tak z głowy to mniej więcej było, jak pamietam.
no i nie wiem co o tym myśleć. według mnie nie bardzo choroba. jeśli tak to chyba najglupsza jaką można było wymyśleć :)

no i jak wy myślicie koledzy nautilanie? właśnie o tym przykładzie ale i dawajcie swoje tzn. co was w tej książce z tych rad zaciekawiło i zastanowiło. najlepiej właśnie jak ja przytoczcie po trochu o co chodziło, żeby każdy wiedział. i co o tym myślicie. żeby dyskusja była fajniejsza to należy podjeść do tego tak jakby to co w tej książce jest było prawdą. dawajcie!

edit! ej żeby nie było bo własnie się trochę zorientowałem jakby ktoś miał zamiar jakieś głupie teksty rzucić to nie jestem homosem! lubie panienki i nigdy w życiu z facetem bleee :?
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 16:27
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
lufa napisał(a):
edit! ej żeby nie było bo własnie się trochę zorientowałem jakby ktoś miał zamiar jakieś głupie teksty rzucić to nie jestem homosem! lubie panienki i nigdy w życiu z facetem bleee :?

Cóż za wyznanie :D
A tak na poważnie... Dla mnie homoseksualizm to najprawdopodobniej błąd w kodzie genetycznym /przekłamanie/, jeśli takowy błąd można nazwać chorobą to jest to choroba. Wydaje mi się, że kolejną z przyczyn takiej zawiłości może być sytuacja, gdy rodzice bardzo chcą mieć córkę a rodzi im się syn, po czym długo dojrzewają do tego by przyznać rację faktom, ale wcześniej mają bezpośredni wpływ emocjonalny jak i duchowy na to dziecko, dzięki czemu mogą tworzyć się nietypowe połączenia neuronowe. A poza tym, myśl to potęga, czasami może skrzywdzić.
A książki nie czytałem :roll:

Obrazek

"Nigdy nie atakuj kogoś, kogo nie możesz pokonać... Wyjdziesz na idiotę."
'SylaSS'
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 21:25
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
o to sobie przeczytaj bo jest krótka i wciągająca. autor michael desmarquet czy jakoś tak a tłumaczył na polski dr tomasz chałko, który jest ponoć jego kumplem i pewnie nie raz nie jedna flaszke zrobili hehe i ponoć w to wierzy a to jakby nie patrzeć ścisły umysł więc? on też napisał fajną książke "wolna wola" też polecam. wszystko w formach ebook gdzieś na necie.

co do tego homoniewiadomo to jeszcze zapomniałem bo oni stwierdzili, że skoro to choroby to nie należy potępiac a leczyć. to jak to jest?
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 21 gru 2009, 14:52
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Homoseksualizm to choroba spotęgowana czasami błędami w wychowaniu...
8-) 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 21 gru 2009, 15:28
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
walerus napisał(a):
Homoseksualizm to choroba spotęgowana czasami błędami w wychowaniu...
8-) 8-)

Zgadza się.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 21 gru 2009, 19:09
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ale to uprościliście. Powodów może być wiele :twisted:

Obrazek

"Nigdy nie atakuj kogoś, kogo nie możesz pokonać... Wyjdziesz na idiotę."
'SylaSS'
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 21 gru 2009, 20:36
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
SylaSS napisał(a):
Ale to uprościliście. Powodów może być wiele :twisted:

Powodów może być wiele, ale taki np. normalny zdrowy hetero nie stanie się automatycznie homo jeśli zaliczy faceta (bo to będzie jego wybór a nie popęd) chyba że jeszcze przed faktem dokonanym miał ku temu jakieś utajone skłonności. Poza tym nie generalizujmy, geny tylko w 30% mają wpływ na to kim jesteśmy, reszta to wychowanie i otoczenie oraz nasza wola.

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 21:19
Kamela
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
HenitoKisou napisał(a):
Poza tym nie generalizujmy, geny tylko w 30% mają wpływ na to kim jesteśmy, reszta to wychowanie i otoczenie oraz nasza wola.

Też tak sądziłam.

Zastanawia mnie jednak, skąd tak duże różnice w zachowaniu, sposobie postrzegania świata, podejmowanych decyzjach, wyborze drogi życiowej, zainteresowaniach itp. między bliźniakami (nie mówiąc już o rodzeństwie, które dzieli pewna różnica wieku).
Obaj wychowują się w tym samym środowisku, obserwują te same zachowania, czytają podobne książki, oglądają te same filmy, słuchają tej samej muzyki. Krótko mówiąc, wychowują się w tych samych warunkach. Skąd, więc tak różne osobowości i reakcje?

Z biegiem czasu dochodzę do wniosku, że geny odgrywają znacznie większą rolę, niż sądzimy. Lub też istnieje inny czynnik, który nas kształtuje, nie związany z naszą fizycznością i rzeczywistością, w której żyjemy ….

Antoine de Saint–Exupery: "Jeśli chcesz zbudować okręt, nie zwołuj mężczyzn, by zebrać drewno, rozdzielić pracę lub przydzielić zadania, lecz naucz ich tęsknoty za bezkresnym oceanem”.
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 22:05
tereck

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
Zastanawia mnie jednak, skąd tak duże różnice w zachowaniu, sposobie postrzegania świata, podejmowanych decyzjach,

Dziwniejsze jest to, że bliźniaki rozdzielone w dzieciństwie wykazują
większe podobieństwo zachowań niż te wychowywane razem.
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 17:58
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Offtopic: Dziś bodajże na AleKino leciał film "Misja" z Robertem DeNiro i Jeremym Ironsem.
Totalnie nie związane z tematem, ale film gorąco polecam :)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 11 sty 2010, 13:50
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
mogli by zrobić film na podstawie tej książki coś na wzór avatara hehe fabularnie by zniszczyło :twisted:
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: niedziela, 17 sty 2010, 17:54
anaba255

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Książka jest znakomita, ciekawe że ukazała się właśnie w tym okresie, poprzedzającym zmiany jakie nas czekaja. Przypomniała mi o Lobsangu Rampie, który przepowiadał, że w najblizszym czasie pojawi sie więcej osób mówiących o rozwoju duchowym.
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: poniedziałek, 18 sty 2010, 02:19
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
lufa napisał(a):
mogli by zrobić film na podstawie tej książki coś na wzór avatara hehe fabularnie by zniszczyło :twisted:

Jasne.
Dzwoń do Jamesa, tu masz do niego kontakt:

Lightstorm Entertainment
919 Santa Monica Blvd.
Santa Monica, CA 90401, USA

Phone: 310-656-6100 Fax: 310-656-6102

:D

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: piątek, 29 sty 2010, 02:22
xardasbanan13
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
a mi się podobała bardzo cywilizacja MU i to jak tam sobie żyli
i tak myślę, gdyby zrobić jakieś referendum za tym żeby płacić politykom tą średnią krajową, zamiast tego co teraz, musieli by wtedy zmienić im płace.
wtedy więcej uczciwych ludzi próbowałoby rządzić krajem, a nie tak jak teraz większość to darmozjady które zbierają kase na następną kampanie przed wyborczą,
a nawet jeśli by to nic nie zmieniło to i tak płacenie im tyle to skandal, tym bardziej że ten rządowy samolocik się cały czas psuje :mrgreen:
co wy o tym sądzicie ?
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: niedziela, 7 lut 2010, 20:06
anaba255

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Według mnie władza wogule powinna byc formą wolontariatu, tylko mieszkanie i wyzywienie i jakieś drobne kieszonkowe. Wtedy zgłaszali by sie ludzie naprawde pragnący cos zmienić. Można powiedziec, że taka forma powodowała by wzmożoną korupcję, ale przecierz jeżeli ktoś chce wziąść w łapę i tak to zrobi nie ważne ile będzie zarabiał. Ale puki co to tylko poborzne życzenia. :|
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: piątek, 4 lut 2011, 20:55
Inkarnacja
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Sporo czasu upłynęło od kiedy przeczytałam Misję, ale pamiętam że ta książa wywarła na mnie wtedy ogromne wrażenie.
Czy to co w niej jest opisane jest prawdą czy też fikcją chyba nigdy nie dane będzie nam ustalić.
Tak samo książka "Gwiezdne przesłania" Lidforsa Lennarta jest hmm … co tu dużo gadać niesamowita a autor zarzeka się, że to co w niej opisuje jest prawdą i faktycznie się zdarzyło. Zresztą już gdzieś polecałam ją na forum Nautilusa.

anaba255 napisał(a):
Według mnie władza wogule powinna byc formą wolontariatu, tylko mieszkanie i wyzywienie i jakieś drobne kieszonkowe. Wtedy zgłaszali by sie ludzie naprawde pragnący cos zmienić.:|

Chyba ludzkość nie dojrzała jeszcze do takich decyzji a może i były by one najlepsze dla nas wszystkich.
Nazbyt nakierowani jesteśmy na sprawy materialne, zapominamy o duchowości i o małym fakcje, że przecież nic z tego nie weźmiemy na drugą stronę :roll:

"Badania doprowadziły mnie do przekonania, że istnieje egzystencja poza tym światem."

Raymond Moody
Re: "Misja" (ta książka) Napisane: sobota, 5 lut 2011, 20:34
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Inkarnacja napisał(a):
Chyba ludzkość nie dojrzała jeszcze do takich decyzji a może i były by one najlepsze dla nas wszystkich.
Nazbyt nakierowani jesteśmy na sprawy materialne, zapominamy o duchowości i o małym fakcje, że przecież nic z tego nie weźmiemy na drugą stronę :roll:
Nie wiem czy do końca się to zgadza ,można ten transfer dokonać , ale na dłuższą metę może to mieć fatalne skutki .Tak wiec lepiej zostawić ten bagaż na materialnym ziemskim padole .
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia