Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
db9ad771a6b7cb65bcbde72a0c7b1c50
db9ad771a6b7cb65bcbde72a0c7b1c50
Strona 1 z 1 [ Posty: 22 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: sobota, 19 maja 2012, 20:52
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 15 lip 2018, 13:16

0
Reinkarnacja związana jest z odkrywaniem poprzednich żywotów, to oczywiście każdy na tym forum wie. By poznać swoje poprzednie losy stosuje sie najczęściej regresing, czyli metodę cofania się w przeszłość poprzez hipnozę.
Mało kto jednak wie, że istnieje też metoda tzw.regresingu progresji, czyli wprowadzenie osoby w wydarzenia z przyszłości. (przypadek Zbyszka Ulatowskiego - egzorcysty, który świadomie przeszedł sesje wprowadzającą go w przyszłość, a dokładnie w stan jego przyszłej śmierci).

Mało tego, całkiem przez przypadek brytyjski hipnotyzer (biję się w pierś nie pamiętam jego nazwiska, o tym przypadku czytałam ok 7-8 lat temu) wprowadził swojego pacjenta w przyszłe wcielenie. Byl tym faktem totalnie zaskoczony.
Poznawanie przyszłych wcieleń może być niesamowicie interesujące, burzyłby jednak pewien LOGICZNY USTALONY PORZĄDEK.

Jeśli te przyszłe wcielenia sa już zaplanowane / zaprogramowane (bo możemy w nie zaglądać) to jak to wszystko działa, o co tu chodzi?
Po co przeżywamy obecne wcielenie jeśli przyszłe jest nam z góry ustalone?
Czy można zaprogramować sobie przyszłe życie?
Jeszcze jedno; jeśli jasnowidz sięga w daleką przyszłość,a człowiek może zobaczyć swoje przyszłe wcielenie.... to może nie mamy tutaj (na Ziemi) nic do gadania?
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: sobota, 19 maja 2012, 21:27
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
aleksandra137 napisał(a):
[...]
Jeśli te przyszłe wcielenia sa już zaplanowane / zaprogramowane (bo możemy w nie zaglądać) to jak to wszystko działa, o co tu chodzi?
Po co przeżywamy obecne wcielenie jeśli przyszłe jest nam z góry ustalone?
Czy można zaprogramować sobie przyszłe życie?
Jeszcze jedno; jeśli jasnowidz sięga w daleką przyszłość,a człowiek może zobaczyć swoje przyszłe wcielenie.... to może nie mamy tutaj (na Ziemi) nic do gadania?

Z góry zaznaczam, że wierzę w reinkarnację. Może nie w 100%, ale tak powiedzmy w 80%. To po pierwsze.

Nie zgadzam się z pierwszym zdaniem Twojego posta, że reinkarnacja polega na poznawaniu poprzednich wcieleń. To po drugie.

A teraz wróćmy do cytowanego Twojego posta:

O ile reinkarnacja istnieje, to możesz sobie "mniej więcej" zaprogramować swoje przyszłe życie. Ale tutaj znowu pojawiają się wątpliwości. Bo skoro każdy może, to czemu tyle ludzi ląduje w "slumsach" już od małego i tam umiera? No nie wiem, można sobie tłumaczyć, że może chciało się coś przecierpieć, bo kiedyś się coś spieprzyło... A może i tak jest? Kto wie? Nikt nie wie. Możemy gdybać.

A jasnowidze raczej sięgają w jedną z możliwych przyszłości, a nie w TĄ JEDYNĄ, OCZYWISTĄ.

Chociaż, szczerze mówiąc, to głowa mi od tego pęka.
Fizykom z tytułami też.
To jest zbyt trudny temat.

Ale generalnie, moim zdaniem:
Reinkarnacja istnieje, ale nie w tak uroczej formie, jak ludzie ją opisują.

Wg mnie to rodzimy się znowu, przypadkiem. Albo tu, albo tam.
Inaczej każdy wybierał by sobie życie kolesia z 1.000.000.000$ na koncie z wielkim domem z basenem i z Porshe 911 w garażu, zamiast życia w jakimś podrzędnym, zagrożonym wojną kraju, gdzie w każdej chwili mogą wpaść i urżnąć ci łeb... No chyba, że po śmierci (przed narodzinami) to "ziemskie cierpienie" wydaje się "niczym".

Nie wiem.
Jak umrę i wrócę to powiem. :D

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: sobota, 19 maja 2012, 22:01
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
może pojęcie czasu nie ma znaczenia :idea:
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: sobota, 19 maja 2012, 22:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
To trzeba wszystko rozrysować, przemyśleć i ogarnąć na trzeźwo.
Albo odwrotnie...

Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: sobota, 19 maja 2012, 22:47
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Ja też nie wierze w jakieś planowanie na przyszłość wcieleń, wtedy inni ludzie musieli by być zależni od naszej misji, a to już jest mocno naciągane.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 20 maja 2012, 08:45
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Istnieje specjalna metoda na programowanie przyszłych wcieleń, ale o to najlepiej spytać np. na czacie p; Leszka Żądło, który zajmuje się reinkarnacja. Programowanie ociera sie niestety o okultyzm.... nawet pisząc o tym teraz odczuwam dziwny lęk.

Chciałabym jednak rozważyć pewną sytuacje;
wchodzimy w hipnozę i wchodzimy w cielenie z przyszłości.
Jesteśmy np. naukowcem, który zajmuje się wynalazkiem odpowiedzialnym ze energie lub lekarstwem na Alzheimera. Ten wynalazek już działa i jest skuteczny. Jego oczami widzimy, jak ten wynalazek powstał. Czyli dostajemy gotową konkretną wiedzę , która może uratować wielu ludzi.
Co zrobimy z taką wiedzą w obecnym życiu? Wykorzystamy to, czy poczekamy na swoją kolej?
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 20 maja 2012, 09:11
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Albo jeszcze jedna sytuacja...
Wchodzimy poprzez hipnozę w przyszłe wcielenie, jesteśmy Kowalskim, który przeżył właśnie III wojnę światową. Kowalski przekazuje nam informacje, ze za wywołanie wojny jest odpowiedzialny ...powiedzmy Hitler nr 2.
Kowalski podaje nam jego nazwisko, skąd pochodził , gdzie się urodził i kiedy się urodził itd.
Wojna pochłonęła jak zwykle tysiące, może miliony istnień ludzkich.

Co zrobimy z Taką wiedzą w naszym obecnym życiu?
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 20 maja 2012, 09:25
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
To co ma się stać i tak się stanie.
Załóżmy, że zabijemy tego Hitlera nr2. Wtedy ktoś inny przejmie pałeczkę. Poza tym zaburzasz swoim działaniem cały "plan". Oglądałaś "Efekt motyla"? Gdy Evan cofał się w czasie, by pomóc jednej osobie, nagle psuł życie pozostałym i tak w kółko...

Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 20 maja 2012, 09:58
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Co do Leszka Żądło to nie wiem jakim jest teraz człowiekiem pamiętam jak ze kilkanaście lat temu byłem na jednym z jego wykładów o parapsychologii, napisał przecież kolka książek jak te zdolności rozwinąć. Przeżyłem niestety zawód jak się okazało że przy całej swojej wiedzy sam w sobie nie rozwiną jeszcze żadnych. Jego metoda na odkrywanie przyszłości była tak banalna i nieskuteczna, że do tej pory mam do niego sceptyczne nastawienie. A z tą wiedzą o przyszłości i co z nią zrobisz to jest tak, że jeśli naprawdę miał się pojawić 2 Hitler i byś go wcześniej zabito, okazało by się że to był niewinny człowiek gdyż zginą by ktoś kto jeszcze nic złego nie zrobił. Więc sama przepowiednia była by fałszywa, bo się nie sprawdziła, a my bylibyśmy zwykłymi mordercami.

Sokrates
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 20 maja 2012, 18:13
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
To mimo wszystko trudny dylemat, osobiście nie ruszyłabym tego domina wydarzeń. wszystko ma swój czas i miejsce.
Gdyby Bóg chciał, byśmy mieli wpływ na zmianę jego "boskiego planu", dałby nam taką możliwość już wcześniej.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 20 maja 2012, 20:45
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam dyskutantów w tak fajnym temacie.Widzę że brak jednej znanej wszystkim teorii, łączycie różne poglądy. Dyskusja zaiskrzy jeżeli przeczytacie 3 tomy Dalekich podróży Roberta Monroe. Nie każdy dotrwa do końca ale wy skoro dyskutujecie, może macie zapał by doczytać.Aleksandra promuje hipnozę jako nadzieję na nowy wynalazek podglądnięty gdzieś tam. U Monroa mówiono, że istnieje coś w rodzaju centrum wiedzy o aktualnie żyjących. Tam spoglądają kto ma jakie zacięcie, wiedzę,pomysły na ten nowy wynalazek. Wtedy sprezentują mu sen, zbieg okoliczności-słowem coś co pozwoli mu dalej nad nad wynalazkiem pracować. Jeżeli jest kilku tak wybranych to o sukcesie(przypisaniu mu odkrycia) zdecyduje czysto ziemski spryt. Czy coś możecie zarzucić takiej interpretacji? Książka jest wyjątkowa choć nie dla szukających prostych wrażeń. Pozdrawiam.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 20 maja 2012, 21:15
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Czytałem Monroe tak dawno temu że już tak dobrze tych książek nie pamiętam, najlepiej utkwiła mi w pamięci jedynka. Potem czytałem dwójkę i trójkę i moje wrażenie było takie że każda kolejna część coraz bardziej mi nie pasowała, coraz więcej w nich było rzeczy niemal abstrakcyjnych. Co ciekawe po paru latach myślę że teraz wizja R.M. bardziej by do mnie dotarła bo o zgrozo sam dochodzę do rzeczy które kiedyś odrzucałem poprzez własne doświadczenie. I myślę że z chęcią na nowo przeczytam te trzy tomy.

Sokrates
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: poniedziałek, 21 maja 2012, 20:38
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 16 lip 2018, 19:16

0
A czy ktoś usłucha jakiejś przepowiedni ? I tak każdy zrobi tak jak ma zrobić bo jest jak tramwaj jadący po szynach. Bo jaki ma sens patrzeć w swoje przyszłe reinkarnacje jak się obecne zaniedbuje . Przecież żyjemy tylko dzisiaj, teraz. Co mi da że wiem że za sto lat jakoś będę. A ile wynalazków narodziło się w czasie snu. Czy nie był to odczyt z przyszłości? Każdy ma swoje JA i sądze że ono jest po za czasem a my ciało ludzkie organizm biologiczny w czasie. I reinkarnacja to przełączanie się tego JA na nowe ciało i to JA wie wszystko a ciało tylko tyle ile zdoła się nauczyć. I ciało może się nauczyć świadomie łączyć się ze swoim JA i dzieje się to na częstotliwości Theta w bardzo głębokim transie medytacyjnym i może od niego otrzymać informację o przyszłości /przyszłości ciała-organizmu/ bo dla tego JA to zawsze terażniejszość obejmująca X reinkarnacji ciała zgodnie z przyznaną mu /temu JA/ ilością żyć.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: wtorek, 5 cze 2012, 23:52
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Podeszła mi jakość rozumowania EWAH, to o osobowośći materialnej i niematerialnej. Masz instynkt! Prawie tak samo wykłada Monroe-nazywa to: ja-tu i ja-tam. Gratulka. Co do przepowiedni to myślę że niektórzy wierzą(zwykle jakiś czas) a potem czują że to trochę jak z totkiem, nieliczni trafiają. Z Monroa pamiętam moment jak był on już dobrze wytrenowany w świadomych podróżach do tam. Wówczas zapytano go czy chce być jasnowidzem, telepatą lub innym fenomenem. Ten od razu rzekł-nie,nie. I dobrze wybrał-z tym po prostu kłopot. Ale instynkt i intuicja mu się mocno zmieniły.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: środa, 6 cze 2012, 11:23
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Przepowiednie czasami się spełniają, prorocze sny też w jakiś sposób są przepowiedniami. Zawsze uważam że mam wolną wole a potem jak taki sen łącznie z sytuacjami mi się sprawdza co do joty, zaczynam się zastanawiać o co chodzi, widać że czas to złudzenie.

Sokrates
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: piątek, 8 cze 2012, 22:28
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pozwolę sobie znowu na wtręt z Monroa. Twierdził on iż w nocy, gdy śpimy udajemy się do naszego ja-tam i wręcz planujemy co może się wydarzyć, na co uważać itp. Jedną z metod przekazania tej wiedzy do świadomości jest sen. Tylko my sami możemy go tłumaczyć, odczuć bo każdy z nas ma własne opcje jak traktować sny.Ja na przykład mam w ciągu roku tylko kilka scen ze snu,które jakoś zapamiętam. Tak jakbym nie śniła. Ale jak już coś mi się śni to faktycznie ma w sobie wiedzę.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: wtorek, 12 cze 2012, 20:54
Sonia33
reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
A ja myślę, że niekoniecznie inkarnujemy w kolejności wg. czasu ziemskiego. Raz możemy inkarnować w średniowieczu, następnym w epoce kamienia łupanego, potem w roku ziemskim 3.000, a pożniej w 2.000. Dlaczego nie? W naszym wymiarze podlegamy czaso-przestrzeni, ale nie w wyższych wymiarach.
W odróżnieniu do sirAzgara myślę, że jednak planujemy nasze wcielenia, może nie w szczegółach, a kiedy już - w ludzkim ciele - zbaczamy z zaplanowanej drogi, to podczas snów - gdy opuszczamy nasze ciała - korygujemy (jako dusza) nasze plany przy pomocy naszych przewodników i w uzgodnieniu z duszami, których te plany też będą dotyczyć. Poprostu na poziomie duchowym (przed wcieleniem i już podczas zasiedlenia ciała) umawiamy się z innymi duszami jak będą wyglądać nasze relacje w tym wcieleniu.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: wtorek, 12 cze 2012, 22:19
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
z tym skakaniem w czasie skoro jest złudzeniem to ma sens, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że to wszystko planujemy. Ale nigdy nie mówię nigdy.

Sokrates
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: środa, 13 cze 2012, 14:18
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
W książce "Wędrówka dusz" Newton zajął się badaniem dusz pomiędzy kolejnymi wcieleniami. Wg badań dusza dostaje do wyboru kilka (zazwyczaj 3) alternatywnych
możliwości życia. Dusza dokonuje wyboru i w związku z tym wie, na co się decyduje.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: sobota, 16 cze 2012, 10:11
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zdaje się i to nie jest sprzeczne z Monroem, wybór ma i czas na decyzję. Jak czasem widzę dyskusję nad tym czy dusza sama sobie wybiera inkarnację czy ktoś jej składa propozycję na wybór(bóg oczywiście) to czuję się bezsilna i w dyskusji nie uczestniczę.. Poszukiwaczom wiedzu duchowej polecam mało znaną URANTIĘ (na urantia box dają ebok darmo(2.000stron), nie wszystko czytałam ale książka warta przeczytania.
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: sobota, 21 lip 2012, 21:01
Inkarnacja
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja także wierzę w reinkarnację, ona chyba najbardziej do mnie przemawia ze wszystkich znanych mi „teorii”.

Myślę, że każda dusza ma coś do przerobienia, doświadczenia tu na Ziemi.
Jeżeli uda jej się pchnąć pozytywnie sprawę w tym wcieleniu, to w następnym może dostać do obróbki inne tematy. Jeżeli teraz źle odrobi lekcję, to w następnym wcieleniu dostanie to samo ale np. pod inną postacią.
I tak do czasu, aż klapki w głowie (czyt. Świadomość) się pootwierają. Tylko jest jeden mały szkopuł :| , który polega na tym, że cały czas stwarzamy karmę - czy to pozytywną, czy to negatywną.
Kiedy ten kołowrót się zakończy?

aleksandra137 napisał(a):
Chciałabym jednak rozważyć pewną sytuacje; wchodzimy w hipnozę i wchodzimy w cielenie z przyszłości. Jesteśmy np. naukowcem, który zajmuje się wynalazkiem odpowiedzialnym ze energie lub lekarstwem na Alzheimera. Ten wynalazek już działa i jest skuteczny. Jego oczami widzimy, jak ten wynalazek powstał. Czyli dostajemy gotową konkretną wiedzę , która może uratować wielu ludzi. Co zrobimy z taką wiedzą w obecnym życiu? Wykorzystamy to, czy poczekamy na swoją kolej?

To chyba nie tak działa, niestety. Ludzie mają tendencję to zbytniego upraszczania tematu. Z tego co się orientuję (a oczywiście nie jestem wyrocznią ;) ) progresja w przyszłe wcielenia to tylko przebłyski, flesze, pojedyncze obrazy a nie całe sytuacje czy zdarzenia. Gdybyśmy widzieli wszystko jak na tacy, to było by to zbyt proste. Duchowe Istoty blokują nam dostęp do informacji o których nie chcą byśmy obecnie wiedzieli. Jaki ma to sens? Nie wiem. Zapewne chodzi o doświadczenie o którym pisałam na samym początku :idea: .

Przypowieść o duszyczce [Fragment książki "Rozmowy z Bogiem" Neale Donald Walsch]

Była kiedyś duszyczka, która wiedziała, że jest światłością, młoda i przeto żądna doświadczenia. "Ja jestem światłością", powiadała. "Ja jestem światłością". Jednak świadomość ani powtarzanie tego nie mogły zastąpić doświadczenia siebie jako światłości. W świecie, z którego wywodziła się duszyczka panowała wyłącznie jasność. Każda dusza była wspaniała, każda niepowszednia, i każda błyszczała blaskiem Mojej światłości. Zatem owa duszyczka była niczym płomyk świecy na słońcu. Zanurzona w jasności, której stanowiła część, nie mogła siebie dostrzec, ani doświadczyć, Czym W Istocie Jest. Stało się więc, że duszyczka zapragnęła siebie poznać. Tak mocne było jej pragnienie, że pewnego dnia powiedziałem: "Czy wiesz, Maleńka, co musisz uczynić, aby zaspokoić to swoje pragnienie?"; "Co takiego, Boże? Co? Nie cofnę się przed niczym!", odparła duszyczka. "Musisz odłączyć się od nas", rzekłem, "a potem pogrążyć się w ciemności". "A czymże jest ciemność, o Przenajświętszy?", spytała duszyczka. "Wszystkim, czym nie jesteś ty", wyjaśniłem i duszyczka zrozumiała. Tak więc oddzieliła się od Całości i zstąpiła do innego świata. A w tym świecie miała moc ściągania na siebie wszelkich odmian mroku. I tak postąpiła. Lecz pośród owych zgromadzonych ciemności zawołała, "Ojcze, Ojcze, dlaczego mnie opuściłeś?." Ja i wy to czynicie w swej najczarniejszej godzinie. Ale przecież ja nigdy was nie porzuciłem, zawsze stoję u waszego boku, gotów przypomnieć wam, Czym W Istocie Jesteście; zawsze gotów przyjąć was z powrotem do siebie. Zatem, bądźcie światłem w ciemności i nie przeklinajcie jej. I nawet kiedy osaczy was to, czym nie jesteście, nie zapominajcie swej prawdziwej istoty. Głoście chwałę stworzenia, nawet gdy chcecie wnieść doń zmiany. I wiedzcie, iż to, jak się zachowacie w chwili najcięższej próby, może stać się zaczynem najwspanialszego triumfu. Albowiem stwarzane przez was doświadczenie jest wyrazem tego, Czym W Istocie Jesteście - I Czym Pragniecie Być.

"Badania doprowadziły mnie do przekonania, że istnieje egzystencja poza tym światem."

Raymond Moody
Re: Reinkarnacja - programowanie PRZYSZŁYCH wcieleń. Napisane: niedziela, 22 lip 2012, 06:16
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Naprawdę fajna przypowieść ;)

Sokrates
Strona 1 z 1 [ Posty: 22 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia