Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
47f0447c3cd16ef5c53f8efc908bc292
47f0447c3cd16ef5c53f8efc908bc292
Strona 1 z 2 [ Posty: 40 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 15:26
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
W ostatnim wydaniu magazynu „Twój Styl” pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Jessicą Stern, która w książce opisała swoje spotkania z najgroźniejszymi terrorystami. Pisała na temat współczesnego terroryzmu.

1. „Terry Nobel, to pierwszy terrorysta, z którym rozmawiałam, siedział za próbę zatrucia ujęcia wody pitnej Chicago i kilku i innych miastach. Mieszkał w barakowozie w Teksasie. Jadąc do niego wiedziałam, że robił to co robił, bo uważał metropolie za siedlisko zła. Był przekonany, że ma bezpośrednią relacje z Bogiem, który nakazał mu zniszczenie „Sodomy i Gonory”
„Okazał się bardzo religijny, znał na pamięć całe fragmenty Biblii i nie miał poczucia winy.
Uważał się z obrońcę moralności. Nie mogłam tego zrozumieć”

p.s. Ja też tego nie rozumiem.

2."Podczas spotkania w Islamabadzie z Fazlurem Rahmanem Khalilem bliskim współpracownikiem Osama Bin Ladena jego ludzie wprowadzili mnie do odrapowanego brudnego pokoju bez mebli. Kazali usiąść na leżącej na podłodze szmacie, na ścianach wisiały zdjęcia karabinów maszynowych. Khali zaczął recytować przygotowane frazesy o tym, że Al-Kiada nie ma ma w Afganistanie żadnych militarnych obozów treningowych itp. Wiedziałam, że jeśli jakoś nie zbije go z tropu niczego się nie dowiem. Spytałam o jego żonę i czy mogę ja zobaczyć. Odruchowo wyraził zgodę. Zaprowadził mnie do swojego domu, który okazał się w przeciwieństwie do obskurnej nory, z której dowodził terrorystami, prawdziwym luksusem. Znalazłam się z w ogromnej ,niezwykle luksusowej posiadłości. Jego żona okazała się piękna, elegancka i doskonale wykształcona kobieta z prominentnej saudyjskiej rodziny. Ich dom był urządzony z przepychem. Wizyta w jego domu dostarczyła mi cennej informacji, która potem okazała się powszechną zasadą.

Większość liderów ugrupowań terrorystycznych prowadzili podwójne życie. Dla swoich wychowanków „towarzyszy broni”, których namawiają na samobójcze ataki, tworzą obraz bezgranicznie oddanych sprawie idealistów – stąd te obskurne siedziby sugerujące , że dla nich nie liczy się nic poza walką o sprawę. Gdy dzieliłam się z tą wiedzą z szeregowymi rekrutami Dzihhadu czy Hezbollahu odkryłam, że nie mają o tym pojęcia. Większość bezgranicznie ufa swoim liderom i ideologiom”.

3.„Czemu tylu młodych ludzi zostaje dziś terrorystami? Bardzo często stoi za tym głębokie poczucie poniżenia, którego doznali w młodości. I niekoniecznie od wrogów swojego narodu. Byłam zaszokowana, jak wielu chłopców, którzy pobierają nauki w medresach, jest molestowanych seksualnie. Gwałty są tam na porządku dziennym. Podobne rzeczy dzieją też w afgańskiej armii i wielu innych organizacjach militarnych. Muzułmańscy chłopcy, którzy doświadczyli gwałtu zamiast nienawidzić swoich prześladowców czują pogardę wobec siebie. Swoje życie postrzegają jako bezwartościowe, zostanie męczennikiem to okazja na odzyskanie szacunku do samego siebie.”

4.„W praktyce wielu zatrzymanych terrorystów ma mgliste pojęcie na temat sprawy, w imię której walczą. Posługują się sloganami."
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 16:10
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lis 2018, 13:36

0
Doskonały temat poruszyłaś. Osobiście bardzo interesuję się tymi rzeczami, bo akurat aktywnie działam w kilku inicjatywach, które starają się o to, aby nie wpuszczać "turbanów" do Polski. Nie jestem rasistą, ale na islam w Polsce nie pozwolę i zrobię wszystko co w moich małych siłach, żeby ich tutaj nie wpuszczać. Francja, Anglia i Niemcy już sobie na to pozwolili i zobaczcie co się tam u nich dzieje. Radzę poczytać, bo chyba nie muszę mówić, że w głównych mediach pokroju "TVP", czy "TVN24" tego Wam raczej nie pokażą. Jedynie Australia poszła po rozum do głowy i się "postawili", otwarcie wyrażając sprzeciw.

Odnośnie jednak Twojego posta - to pierwszy raz spotykam się z tego typu artykułem.
Nie wiem na ile są to prawdziwe informacje, ale generalnie autorka się myli, gdyż większość z tych "terrorystów" jest wychowywana na swoje "męczennictwo" nie przez jakiś guru, lecz przez lokalną kulturę, rodzinę i otoczenie. Takie sytuacje o jakich pisze autorka artykułu, to raczej sporadyczne przypadki, bo zazwyczaj ich podejście opiera się jedynie na "Allah Akbar i do przodu!"

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 16:19
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Doskonały temat poruszyłaś. Osobiście bardzo interesuję się tymi rzeczami, bo akurat aktywnie działam w kilku inicjatywach, które starają się o to, aby nie wpuszczać "turbanów" do Polski. Nie jestem rasistą, ale na islam w Polsce nie pozwolę i zrobię wszystko co w moich małych siłach, żeby ich tutaj nie wpuszczać. Francja, Anglia i Niemcy już sobie na to pozwolili i zobaczcie co się tam u nich dzieje. Radzę poczytać, bo chyba nie muszę mówić, że w głównych mediach pokroju "TVP", czy "TVN24" tego Wam raczej nie pokażą. Jedynie Australia poszła po rozum do głowy i się "postawili", otwarcie wyrażając sprzeciw.

Odnośnie jednak Twojego posta - to pierwszy raz spotykam się z tego typu artykułem.
Nie wiem na ile są to prawdziwe informacje, ale generalnie autorka się myli, gdyż większość z tych "terrorystów" jest wychowywana na swoje "męczennictwo" nie przez jakiś guru, lecz przez lokalną kulturę, rodzinę i otoczenie. Takie sytuacje o jakich pisze autorka artykułu, to raczej sporadyczne przypadki, bo zazwyczaj ich podejście opiera się jedynie na "Allah Akbar i do przodu!"

Masz rację i ja również dostrzegam to zagrożenie, ponieważ kierują się jakimiś irracjonalnymi pobudkami, których ja w życiu nie zrozumiem.
Bohaterka wywiadu to doradczyni Clintona w zakresie terroryzmu, specjalistka od chemii, m.in film Peacemaker był inspirowany jej osobą. Napisała kilka książek m.in "Terror w imię Boga."
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 17:46
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Nie zapominajcie, ze jest już sporo wyznawców islamu w Polsce, zaczynajac na potomkach dawnych tatarów, a kończąc na mężach/zonach ze związków mieszanych. Moze nie ma ich dużo jak np w Anglii, bo jednak nie sprowadzamy do PL całych rodzin gdzie oboje rodziców to muzułmanie, niemniej jednak w PL od dawna żyją wśród Nas.
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 18:08
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
Nie wiem na ile są to prawdziwe informacje, ale generalnie autorka się myli, gdyż większość z tych "terrorystów" jest wychowywana na swoje "męczennictwo" nie przez jakiś guru, lecz przez lokalną kulturę, rodzinę i otoczenie.

Warto też zaznaczyć, że dużą część "samobójców w imię proroka" stanowią mający blade pojęcie o jakichkolwiek akcjach tragarze, wyciągnięci z zabitych dechami wiosek, którym daje się kilka groszy za przeniesienie/przewiezienie jakiegoś ładunku, by zdalnie przy pomocy telefonów komórkowych go detonować, gdy tylko znajdzie się we właściwym miejscu. I po wszystkim "organizatorzy" klepią bzdury jak to ten czy ów z imieniem Allaha na ustach podjął się samobójczej misji... Tacy to bohaterowie.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 18:14
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Jeszcze trzeba dodać, że część tych terrorystów zostało wychowanych tylko właśnie w tym celu, a ich matki ogłupione przez "religie, kulturę, społeczeństwo", jeszcze są dumne z tego, ze ich synowie zostają męczennikami. Oglądałam kiedyś filmik o tym dokumentalny...nie pamiętam tytułu, ale tam właśnie było przedstawione kilkoro matek, których synowie zginęli w zamachach samobójczych. Ich zdjęcia wisiały na ścianach pokojów, albo stały na ołtarzykach ustawionych gdzieś po środku pokoju. W sumie nie ma się czemu dziwić, jeśli od dziecka wychowujesz się w takim kraju, gdzie w szkole podstawowej musisz czytać koran itd to nic dziwnego, ze potem mozg jest tak wyprany, ze decydujesz się samowolnie z własnej nieprzymuszonej woli na wysadzenie się w imię Allaha...
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 19:16
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Czasami zastanawiam się jak duży wpływ miały na siebie religia chrześcijańska i islam, symbolika aż boli tak podobna.

Obrazek

Obrazek

A tu podsumowanie całości w jednym zdaniu.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=ROCtWKPjFhk

Indoktrynacja od dziecka sprawia że z pewnym rodzajem ludzi nie da się rozmawiać bo oni nie słuchają.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=ct8DSCv1Ygg

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 19:54
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
Jeśli chodzi o symbolikę - przedstawienia matki boskiej depczącej półksiężyc pojawiły się dopiero po wygranej bitwie pod Wiedniem, więc nie przesadzajmy. W moim mieście na kościele farnym na wieżyczce jest krzyż nad półksiężycem.
Nota bene Witkowski w swej książce o Ufo w Biblii uważał takie przedstawienia za wizerunki statków kosmicznych, co świadczy o jego słabym przygotowaniu faktogaficznym.

Dlaczego ludzie zostają terrorystami? Dla chwały, dla pieniędzy, "bo tak trzeba", z zemsty, ze strachu (ten powód w szczególności)... Mało kto myśli o hurysach w raju. Nie ma już asasynów-idealistów. I nie chodzi o to czy ktoś jest "turbanem" czy "bambusem".

Bywa i tak...
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 20:28
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Wywiad z muzułmaninem.
Polecam przeczytać całość.
Przerażające.

Cytuj:
"Na muzułmanina, który odejdzie od wiary, czeka piekło. Muzułmanka nie może poślubić niemuzułmanina. Wszyscy muzułmanie to fundamentaliści - takie odpowiedzi padają ze strony przyjaznego, roześmianego imama, Nezara Charifa, na pytania zadawane mu przez dziennikarza „Dispatch International” w Warszawie.

Jesteśmy w meczecie. Przyjechałem tutaj, aby zapytać zwykłego imama w Polsce, jakie stanowisko zajmuje islam w paru ważnych sprawach, co mogłoby rzucić światło na to, do jakiego stopnia islam i cywilizacje zachodnie są kompatybilne. Podobne pytania zadałem imamom w Szwecji, a ich ówczesne odpowiedzi dowiodły, że potrzebują czegoś w rodzaju „szwedzkiej edukacji”. Czy te szwedzkie odpowiedzi były wyjątkowe czy są normą wśród muzułmanów w Europie? Aby to sprawdzić, pojechałem do Polski, żeby te same pytania zadać tamtejszym imamom.

Pierwszą rzeczą, jaką musiałem zrobić, było ściągnięcie butów. Mężczyzna po trzydziestce, pochodzący z Libanu, w takim samym nakryciu głowy, jakie noszą żołnierze Hamasu, poczęstował mnie kawą, herbatą i ciastkami. Imam miał się pojawić wkrótce.

Sunnicki meczet w Warszawie ma dwóch imamów. Spotkałem Nezara Charifa, który z pochodzenia jest Syryjczykiem. Promieniuje ludzkim ciepłem, a na pytania odpowiada rzeczowo i konkretnie. Na koniec wywiadu podaje mi swój adres e-mail „na wypadek, gdybym w przyszłości zapragnął dowiedzieć się czegoś więcej o islamie”. Po chwili pojawił się drugi imam. Zadaję pytania.

- W jaki sposób islam grozi tym, którzy byli muzułmanami, ale porzucili tę religię?

- Islam nie ma nic przeciwko ludziom, którzy go porzucają. Każdy może się nawrócić, dopóki żyje. Ale
jeśli ktoś nie powróci do islamu, czeka go piekło.”

- Czy muzułmanka może poślubić niemuzułmanina?

- Nie. Muzułmanka może poślubić tylko muzułmanina. Z kolei muzułmanin może poślubić muzułmankę,
chrześcijankę albo żydówkę.

- Czy otrzymujecie wsparcie finansowe z Arabii Saudyjskiej lub innych krajów arabskich?

- Otrzymujemy, ale tylko z Arabii Saudyjskiej.

- Co Pan sądzi o fundamentalistycznych sektach islamskich, takich jak salafici czy wahhabici?

- Fundamentaliści islamscy są wspaniali. Ani dom, ani religia nie są wystarczająco silne bez solidnych fundamentów. Wszyscy muzułmanie są fundamentalistami.

- Czy chciałby Pan wprowadzenia prawa szariatu w Polsce?

- Ależ oczywiście! Szariat jest taki sam dla wszystkich i dlatego jest lepszy niż polskie i europejskie prawo.
Na tę chwilę w żadnym kraju na świecie nie obowiązuje prawdziwe prawo szariatu. Zostało ono wypaczone.

- Co Pan sądzi na temat okaleczania narządów płciowych u kobiet (FGM)?

- Jest to całkowicie niezgodne z islamem.

(Gdy przedstawiłem imamowi dowody na to, że wszystkie cztery szkoły islamskiego prawoznawstwa uważają
obrzezanie za obowiązkowe zarówno dla mężczyzn jak też kobiet, odpowiedział, że będzie się musiał temu
przyjrzeć bliżej i skontaktuje się ze mną później.)

- Co Pan sądzi na temat stosunków seksualnych z dziećmi?

- Wiek nie ma znaczenia. Są trzy warunki, które kobieta musi spełnić:

1) musi być dojrzała fizycznie;

2) musi być dojrzała psychicznie;

3) musi odczuwać pociąg, kiedy patrzy na mężczyznę.

Lepiej, jeśli dziecko doświadcza seksu w ramach małżeństwa niż z nieznanym mężczyzną poza małżeństwem.
(Tak więc zarówno teoretycznie, jak i praktycznie w islamie istnieje przyzwolenie na seks z dziewczynkami w wieku 10 lat i jest to coś, co islam zaleca).

- Czy Mahomet naprawdę odbył stosunek seksualny z Aiszą, gdy miała 9 lat?

- Oczywiście. I miał 13 żon.

- Czy chciałby Pan, żeby w Polsce dozwolona była poligamia?

- Tak. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł mieć więcej żon.

- Czy prawdą jest, że na muzułmanina czekają w raju 72 dziewice?

- Muzułmanin może mieć tyle dziewic, ile zapragnie. Kobieta będzie miała tylko swojego męża, ale będzie traktowana jak księżniczka w porównaniu z dziewicami, z którymi jej mąż będzie uprawiał seks.

Zapytani, czy islam dopuszcza karę śmierci za apostazję (porzucenie islamu), imamowie nie zgodzili się ze sobą.

- Nie, każdy ma prawo opuścić islam” powiedział jeden.
- „Tak, apostazja jest zbrodnią, którą karze się śmiercią, [stwierdził drugi]."

źródło: http://www.euroislam.pl/index.php/2013/ ... szariacie/

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 20:59
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Archeozoolog napisał(a):
Jeszcze trzeba dodać, że część tych terrorystów zostało wychowanych tylko właśnie w tym celu, a ich matki ogłupione przez "religie, kulturę, społeczeństwo", jeszcze są dumne z tego, ze ich synowie zostają męczennikami. Oglądałam kiedyś filmik o tym dokumentalny...nie pamiętam tytułu, ale tam właśnie było przedstawione kilkoro matek, których synowie zginęli w zamachach samobójczych. Ich zdjęcia wisiały na ścianach pokojów, albo stały na ołtarzykach ustawionych gdzieś po środku pokoju. W sumie nie ma się czemu dziwić, jeśli od dziecka wychowujesz się w takim kraju, gdzie w szkole podstawowej musisz czytać koran itd to nic dziwnego, ze potem mozg jest tak wyprany, ze decydujesz się samowolnie z własnej nieprzymuszonej woli na wysadzenie się w imię Allaha...

Archi, Moja Droga, zgodzę się z Tobą i jednocześnie się nie zgodzę, ponieważ z jednej strony masz rację, mówiąc, że to nie jest wina dzieciaków, a otoczenia, które wpaja im takie, a nie inne "prawdy" do głowy od urodzenia. Masz rację. Ale z drugiej strony - nie możemy podchodzić do tego ze zrozumieniem, dobrocią i uczuciem. Wszelki przejaw tej chorej ideologii trzeba tępić i to nawet kosztem życia. Gdybyś miała nóż na gardle to nie zastanawiałabyś się, czy człowiek, który podżyna Ci właśnie gardło jest z takiej, czy innej rodziny. A uwierz mi, że byli by w stanie zabić chociażby za to, że publicznie wyszłabyś na ulicę z puszką piwa w ręku. Obroniłabyś się? Nie dałabyś rady. Zarżnęli by Cię jak świnię. Ja raczej bym się obronił, gdyby to był napad 1 na 1, ale gdyby wyskoczyło na mnie takich 5-iu z kosami, to przypuszczam raczej też nie miał bym szans i zginął zadźgany pod jakąś bramą, a uwierz mi, że należę do takich, co nie dają sobie w kaszę dmuchać i dość silny jestem. Kobieta w islamie to nawet nie jest człowiek, wg nich to jest coś nawet gorszego niż karaluch. Nie chciałabyś chyba mieć kogoś takiego za sąsiada. Moje zdanie jest takie, że należy to niszczyć na każdym polu i walczyć z tym, zanim się to rozprzestrzeni. I nawet gdybym miał w tym celu strzelać i zabijać, to nie zawaham się. Zadne wyrzuty sumienia się u mnie w tym przypadku nie pojawią. Może to brzmi brutalnie, ale taka jest prawda. I jeśli na moich oczach jakikolwiek kozojebaniec chciałby skrzywdzić kogoś z mojej rodziny, lub znajomych to zabiłbym bez mrugnięcia okiem i bez ani jednego wyrzutu sumienia.

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 22:00
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Chciałabym przypomnieć o sekcie Assasinów. Coż w rodzaju zabójców religijnych. każdy miał zagwarantowane że po śmierci będzie w " siódmym raju" I Starzec z Gór? To wszystko jest w religi i tradycji muzułmańskiej. Religia doprowadza do strasznych rzeczy.
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 22:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Ewah, tam każdy z nich jest potencjalnym zabójcą religijnym. Nie potrzeba do tego żadnego podziału na sekty. Poza tym, wg ich wierzeń i wg tego co im kiedyś jakiś nawiedzony pajac, którego imię zaczyna się na "M..." powiedział - to tam każdego czeka raj + gratisowo pakiet dziewic do rozdziewiczenia, o ile tylko będą się trzymać sławnego "Allah Akbar" i zwalczać (czyt. mordować) "niewiernych". I oni święcie w to wierzą.

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: niedziela, 24 lut 2013, 22:58
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=8ZlsglMxmdg

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=4x2pYDrNgbo

Przerażające? Bynajmniej nie dla mnie. Mnie przeraża co innego to że europejczycy nie wiedzieć w imię czego i czemu tak łatwo na Islam przechodzą. Ja bym się bardziej spodziewał od cywilizowanego społeczeństwa ateizmu, lub wiary w Boga bez babrania się w hierarchicznych systemach religijnych. Ludzie szukający prawdy powinni szukać Boga sercem, może gdzieś ocierać się o ezoterykę itp.
Wniosek może być tylko jeden, mimo rozwoju techniki całe masy ludzi jest jeśli chodzi o religię na poziomie gorzej niż mizernym. Każde przysłowiowe badziewie potrafi zachwycić, włażą w różne systemy bo są naiwni jak dzieci. Nie potrafią sami myśleć, myślą za nich ci niby bardziej uduchowieni. Tu nie chodzi o Islam, ale cały ogół systemów robiących ludziom pranie mózgu. Jak to powiadają, aby zło mogło rosnąć w siłę wystarczy bierność dobrych ludzi. Tolerancja może zaprowadzić człowieka do zguby tak samo jak fanatyzm, człowiek jako istota chyba jest już taki popaprany że tak często wykazuje cechy destrukcyjne. Dzięki ci Boże za geny, szok :shock:

Sokrates
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 12:51
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Świeża historia o tym jak to pozyskuje się bojowników dżihadu:

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,D ... omosc.html

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 14:09
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
"Przewodniczący islamistycznej partii „,Jedność Narodowa”, sunnicki szejk Abd al-Latif al-Mahmud wezwał nowo wybranego prezydenta Egiptu Muhammada Mursiego, do zburzenia piramid, gdyż są one „ponurymi pamiątkami pogaństwa”. Zdaniem islamistów na tego rodzaju zabytki nie ma miejsca w Egipcie.

Na wieść o nowych żądaniach islamistów w Egipcie narodził się ruch społeczny w

Nowy szef państwa, sam wywodzący się z fundamentalistycznego ugrupowania Braci Muzułmanów, z odłamu umiarkowanego, na razie nie zareagował na te wypowiedzi. Wcześniej, w odpowiedzi na inne postulaty – wprowadzenia obowiązku noszenia chust przez kobiety – że ma „ważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się takimi problemami”.

Na wieść o nowych żądaniach islamistów w Egipcie narodził się ruch społeczny w obronie zagrożonych budowli. Jego działacze zaproponowali władzom kraju utworzenie fundacji, która strzegłaby bezcennych zabytków cywilizacji egipskiej i światowej przed zniszczeniami nie tylko przyrodniczymi, ale także ze strony różnych radykałów. "

Szkoda słów.
http://tvp.info/informacje/swiat/islami ... id/8091673
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 14:18
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Niestety, ale na islamistów to ja widzę tylko jedno rozwiązanie:

Obrazek

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 14:22
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
No to teraz musisz uważać na siebie :shock: :cry:
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 14:33
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
aleksandra137 napisał(a):
No to teraz musisz uważać na siebie :shock: :cry:

Aleksandro, a co to tylko ja mam takie zdanie? Otóż nie. Każdy normalnie myślący ma takie zdanie, tylko większość stara się siedzieć cicho. Znam całą masę ludzi, którzy nawet jeszcze szybciej niż ja nacisnęli by "czerwony guzik".
Co niby w tym dziwnego? Oni są w stanie zabijać niewinnych ludzi kierując się tylko jakimiś zmyślonymi religijnymi zapędami, a ja mam siedzieć cicho i im przyklaskiwać? O nie. Nigdy. W ich chorym fanatyźmie nie ma podziału na mężczyzn, kobiety i dzieci - mordują jak popadnie, więc dlaczego ja miałbym podchodzić do nich "humanitarnie"? Zbombardować i tyle. A, że w świetle polskiego i unijnego prawa taka wypowiedź podchodzi pod rasizm, to tylko świadczy o tym, jak bardzo debilne to prawo jest. Przepraszam za uniesienie, ale zawsze w tych tematach odzywają się u mnie emocje.

EDIT: I jeszcze jedno - a już prawdziwym absurdem jest to, że publicznie nie możesz choćby jednego złego słowa powiedzieć, czy to na Żyda, czy na Muzułmanina, bo od razu podchodzisz pod paragraf. Co to jest za prawo ja się pytam? To właśnie dzięki takiemu prawu, oni czują się jak u siebie i wiedzą, że nic im nie grozi, przez co pozwalają sobie na wszystko. Skoro prawo stanowi, że takie coś to objaw rasizmu i powinno być to karane, to ja proponuję, żeby cały rząd i wszystkich "na stołkach" odizolować i zamknąć w specjalnie stworzonym państwie stworzonym w połowie z wyznawców islamu. Od razu zmieniliby podejście i stosowne przepisy. Od społeczeństwa mi wara. Nikt nie będzie mi mówił, że nie mogę obrażać tego, czy tego. Mam swoje zdanie i się go trzymam. Jak nie potrafią się dostosować, to niech "spierd....ą". Jestem Polakiem i mieszkam w Polsce. Moim konstytucyjnym prawem jest wolność słowa i przekonań. Mam również prawo decyzji, kogo wybierać sobie za sąsiada, a kogo nie.

Bogu dzięki, że jesteśmy biednym krajem i co najważniejsze - katolickim. Wielkim plusem jest również dla nas to, że w świecie jesteśmy postrzegani jako rasistowskie, nietolerancyjne ksenofoby.
Może dzięki temu jeszcze ich tutaj tak za bardzo nie ciągnie, bo się boją. Poza tym wiedzą, że po socjal nie ma po co do Polski przyjeżdzać. Jakkolwiek bym tej Polski nie lubił i na nią bluzgał, to jednak jest to mój Kraj i moi Rodacy. Na Kościół też dość często psioczę, co nie zmienia jednak faktu, że akurat ten właśnie nie lubiany Kościół to jest nasza wielka siła, gdyż przy takiej ilości Katolików w naszym kraju, islam nie ma u nas żadnych szans.

Ostatnio edytowano wtorek, 26 lut 2013, 14:56 przez szczyglis, łącznie edytowano 2 razy
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 14:45
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Ja się z tobą zgadzam, ale wiesz co?... Ja po prostu wierzę bardzo głęboko w Boga i nie mogłabym nikogo skrzywdzić. I to jest ten potworny dylemat. Zabijać, żeby się bronić, czy lepiej nie dopuścić do eskalacji zła?. Co zrobiłby Karol Wojtyła?
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 15:04
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
aleksandra137 napisał(a):
Ja się z tobą zgadzam, ale wiesz co?... Ja po prostu wierzę bardzo głęboko w Boga i nie mogłabym nikogo skrzywdzić. I to jest ten potworny dylemat. Zabijać, żeby się bronić, czy lepiej nie dopuścić do eskalacji zła?. Co zrobiłby Karol Wojtyła?

Ja również wierzę w Boga, ale to nie zmienia faktu, że nie zawahałbym się użyć broni, ani siły, gdyby kiedykolwiek jakiś wierzący w Allaha spróbował skrzywdzić mnie, kogoś z rodziny, znajomych, czy nawet obcego mi człowieka. Nie zawahałbym się, nie czułbym żadnej litości. Karol Wojtyła? Przecież wiesz co by zrobił - pojechał by na pielgrzymkę i nawoływał do pokoju. I jaki to przyniosłoby efekt? ZEROWY moja Droga. ZEROWY. No i niestety, ale coś takiego jak "niedopuszczenie do eskalacji tego zła" jest pokojowo niemożliwe, czego dobitne efekty masz już na świecie. W tym przypadku niestety jedynie brutalna siła może zdać egzamin. Żaden inny sposób nie odniesie skutku, no chyba że wolisz, żebyśmy dali się zdominować i powyżynać. Pokojowo tego problemu rozwiązać się nie da.

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 15:08
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
No bo wiecie. Ich początek religii to rok 660 n.e. więc są opóźnieni o kilka wieków i są na tym poziomie, na jakim był Kościół w okresie ostatnich wojen krzyżowych i inkwizycji. Czyli za niedługo będą mieli Reformację.

Bywa i tak...
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 16:28
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:

Zgłoś post Cytuj
"Przewodniczący islamistycznej partii „,Jedność Narodowa”, sunnicki szejk Abd al-Latif al-Mahmud wezwał nowo wybranego prezydenta Egiptu Muhammada Mursiego, do zburzenia piramid, gdyż są one „ponurymi pamiątkami pogaństwa”. Zdaniem islamistów na tego rodzaju zabytki nie ma miejsca w Egipcie.

Najlepszym zabytkiem kultury zapewne były by same pustynie. :shock:
Nie trzeba daleko szukać u nas też były nawoływania do zburzenia Pałacu Kultury bo to pozostałość po komunistach. Zniszczyć piramidy bo to pozostałość po pogaństwie, świadczy o tym jak trzeba być "chorym z nienawiści, a może i psychicznie". Kiedyś Koran czytałem i z tego co pamiętam to, że chrześcijanie w nim są traktowani jako bracia, ale może jeszcze raz przeczytam bo chyba coś mim się porąbało.

Sokrates
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 17:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Sir, mylisz się. Oni nie są chorzy psychicznie. Oni jak najbardziej na poważnie w to wszystko wierzą. Wierzą w tego swojego Mahometa i niczym - nawet groźbą śmierci nie przekonasz takiego, żę się myli. To jest tak głęboko zakorzenione u nich, że nic nie jest w stanie zmienić ich myślenia. I to jest najbardziej przerażające, bo z chorobliwą nienawiścią, czy z chorobą psychiczną można walczyć, złagocić. Natomiast w przypadku islamu nie ma takiej możliwości. Koran owszem - nazywa przez moment chrześcijan braćmi, tak samo jak kozy i wielbłądy. Tyle tylko, że jednocześnie zezwala i wręcz nakazuje do mordowania ich, gdyż wg. Koranu, każdy nie muzułmanin to innowierca, a takich Allah nakazuje karać śmiercią. Musisz zdać sobie sprawę z jednego: dla islamisty jesteś nawet nie zwierzęciem, jesteś niczym. Wierzący w Koran poderżnie Ci gardło i nie będzie to dla niego zabójstwo. To będzie dla niego chwała, będzie Twoją śmierć świętował i celebrował, podczas gdy Ty będziesz konał wykrwawiając się. Bez wyrzutów sumienia, bez litości, bo tak Allah kazał. I żadne więzenie, żadne tortury, nawet śmierć nie zmieni jego myślenia.

Dlatego tak jak napisałem wcześniej - zdania nie zmienię:
Sto megaton. Namierzyć, wycelować, odpalić i do przodu.
Zniszczyć w zarodku.

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 17:36
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
"15-letni Boubacar poszedł na wojnę przymusowo zwerbowany przez islamistów. Był terroryzowany i szprycowany narkotykami, by stać się ich bezwolnym mięsem armatnim. Smutną historię malijskiego chłopca opisuje francuski tygodnik "Le Nouvel Observateur". "

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,D ... omosc.html
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 18:02
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Islam w każdym muzułmańskim" kraju ma inny obraz, inny też jest koran i stąd niestety takie a nie inne historie się dzieją. Inny jest islam w Egipcie a inny w Jemenie czy Turcji... Gdyby u nich (muzułmanów) był porządek jak powiedzmy u Nas (chrześcijan) to może nie byłoby tego wszystkiego. Mimo wszystko chrześcijanizm , pomimo wielu odłamów jednak jakoś trzyma się "kupy" mniej więcej biblia czyta a we Francji czy Anglii a ta czytana w Polsce ma w 90% zbliżone treści bądź takie same. Natomiast jak się weźmie koran obowiązujący w Turcji a taki np z Maroka to tam jest zupełnie co innego napisane, jakby to były 2 rożne książki...panuje chaos i zaprzeczanie. Jedni uznają Jezusa (jest on omawiany w koranie), a w innej wersji nie ma wzmianki o Jezusie itp, itd.
Nic więc dziwnego, że w każdym kraju religia przyjmuje różne oblicza, a co za tym idzie różne prawa.

Jeszcze miejcie to na uwadze, że część muzułmanów (niestety niski%) jest nie wierząca i/lub niepraktykująca. Także nie możemy mówić, że 100% muzułmanów to samo zło i na wszelki wypadek lepiej spuścić na nich atomówkę.

Nie bronię muzułmanów, ale znam to środowisko parę ładnych już lat i dopóki nie poznałam "problemu" z 2 strony też myślałam podobnie jak większość z Was, że to samo zło, że to dzicz itd. , itp.
Każdy jest inny niestety, czy w chrześcijanizmie też nie było/nie ma fanatyków religijnych? W każdej religii są, tyle, ze u muzułmanów przybrało to niestety zły obraz.
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 18:36
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=vqUV9NeUNhA

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=wgX_sEULYv4

Nie rozumiem wielu rzeczy i nie chcę zrozumieć, dla mnie poddawanie się jakimś systemom religijnym bez zrozumienia ich ślepemu poddawaniu się im jest wyrazem naiwności.

Sokrates
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 18:48
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Archi, ja nadal jednak obstaję przy swoim, że mimo wszystko lepiej było by "tą atomówkę spuścić".
I akurat mylisz się pisząc, że ich nie bronisz, bo to właśnie przez takie podejście islam wszedł do Europy. To właśnie takie podejście mieli "władcy na stołkach", gdy godzili się na "import". Też myśleli, że przecież nie wszyscy są źli i nie można generalizować. Co z tego wynikło, chyba sama dobrze wiesz, jeśli obserwujesz to co się dzieje na świecie. Chorobę należy zwalczać w zarodku i nie pozwalać, żeby się rozwinęła.

EDIT: Prawda jest taka, że jeśli nie chwycimy "za broń" za wczasu i się szybko nie postawimy to prędzej, czy później obudzimy się z ręką w nocniku, bo będzie już za późno. I wtedy zobaczysz, że przypomnisz sobie moje słowa.

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: wtorek, 26 lut 2013, 23:49
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Archi, ja nadal jednak obstaję przy swoim, że mimo wszystko lepiej było by "tą atomówkę spuścić".
I akurat mylisz się pisząc, że ich nie bronisz, bo to właśnie przez takie podejście islam wszedł do Europy. To właśnie takie podejście mieli "władcy na stołkach", gdy godzili się na "import". Też myśleli, że przecież nie wszyscy są źli i nie można generalizować. Co z tego wynikło, chyba sama dobrze wiesz, jeśli obserwujesz to co się dzieje na świecie. Chorobę należy zwalczać w zarodku i nie pozwalać, żeby się rozwinęła.

EDIT: Prawda jest taka, że jeśli nie chwycimy "za broń" za wczasu i się szybko nie postawimy to prędzej, czy później obudzimy się z ręką w nocniku, bo będzie już za późno. I wtedy zobaczysz, że przypomnisz sobie moje słowa.

Wpierw to spuśćmy te atomówkę na pewną ulicę zaczynającą się na literę "W" w Warszawie (tam są sami fanatycy, szczególnie jeden), a potem można puścić kolejna gdzieś indziej :)
Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: środa, 27 lut 2013, 00:21
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Archeozoolog napisał(a):
Wpierw to spuśćmy te atomówkę na pewną ulicę zaczynającą się na literę "W" w Warszawie (tam są sami fanatycy, szczególnie jeden), a potem można puścić kolejna gdzieś indziej :)[/color]

Śmiej się, śmiej, a zobaczysz kiedyś, że miałem rację.

Re: Zrozumieć islamski terroryzm ... Napisane: środa, 27 lut 2013, 17:10
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Szczyglis są rzeczy których nie przeskoczymy, może i masz racje, ale ludzie wezmą się za to jak zaczną się rozróby lub wojna. To co pisałeś o atomówkach to prawda, dzięki nim nikomu do wojny się nie śpieszy. Niestety ta teoria upada gdyby dostała się w łapy fanatyków religijnych dla których zniszczenie niewiernych było by ważniejsze od własnej błogosławionej śmierci. Więc myślę że Iran niesie za sobą większe zagrożenie niż Korea Północna.

Sokrates
Strona 1 z 2 [ Posty: 40 ]

*1 2 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia