HYDEPARK NAUTILUS
http://forum.nautilus.org.pl/

Zrozumieć islamski terroryzm ...
http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=3060
Strona 1 z 2

Autor:  aleksandra137 [ niedziela, 24 lut 2013, 15:26 ]
Tytuł:  Zrozumieć islamski terroryzm ...

W ostatnim wydaniu magazynu „Twój Styl” pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Jessicą Stern, która w książce opisała swoje spotkania z najgroźniejszymi terrorystami. Pisała na temat współczesnego terroryzmu.

1. „Terry Nobel, to pierwszy terrorysta, z którym rozmawiałam, siedział za próbę zatrucia ujęcia wody pitnej Chicago i kilku i innych miastach. Mieszkał w barakowozie w Teksasie. Jadąc do niego wiedziałam, że robił to co robił, bo uważał metropolie za siedlisko zła. Był przekonany, że ma bezpośrednią relacje z Bogiem, który nakazał mu zniszczenie „Sodomy i Gonory”
„Okazał się bardzo religijny, znał na pamięć całe fragmenty Biblii i nie miał poczucia winy.
Uważał się z obrońcę moralności. Nie mogłam tego zrozumieć”

p.s. Ja też tego nie rozumiem.


2."Podczas spotkania w Islamabadzie z Fazlurem Rahmanem Khalilem bliskim współpracownikiem Osama Bin Ladena jego ludzie wprowadzili mnie do odrapowanego brudnego pokoju bez mebli. Kazali usiąść na leżącej na podłodze szmacie, na ścianach wisiały zdjęcia karabinów maszynowych. Khali zaczął recytować przygotowane frazesy o tym, że Al-Kiada nie ma ma w Afganistanie żadnych militarnych obozów treningowych itp. Wiedziałam, że jeśli jakoś nie zbije go z tropu niczego się nie dowiem. Spytałam o jego żonę i czy mogę ja zobaczyć. Odruchowo wyraził zgodę. Zaprowadził mnie do swojego domu, który okazał się w przeciwieństwie do obskurnej nory, z której dowodził terrorystami, prawdziwym luksusem. Znalazłam się z w ogromnej ,niezwykle luksusowej posiadłości. Jego żona okazała się piękna, elegancka i doskonale wykształcona kobieta z prominentnej saudyjskiej rodziny. Ich dom był urządzony z przepychem. Wizyta w jego domu dostarczyła mi cennej informacji, która potem okazała się powszechną zasadą.

Większość liderów ugrupowań terrorystycznych prowadzili podwójne życie. Dla swoich wychowanków „towarzyszy broni”, których namawiają na samobójcze ataki, tworzą obraz bezgranicznie oddanych sprawie idealistów – stąd te obskurne siedziby sugerujące , że dla nich nie liczy się nic poza walką o sprawę. Gdy dzieliłam się z tą wiedzą z szeregowymi rekrutami Dzihhadu czy Hezbollahu odkryłam, że nie mają o tym pojęcia. Większość bezgranicznie ufa swoim liderom i ideologiom”.

3.„Czemu tylu młodych ludzi zostaje dziś terrorystami? Bardzo często stoi za tym głębokie poczucie poniżenia, którego doznali w młodości. I niekoniecznie od wrogów swojego narodu. Byłam zaszokowana, jak wielu chłopców, którzy pobierają nauki w medresach, jest molestowanych seksualnie. Gwałty są tam na porządku dziennym. Podobne rzeczy dzieją też w afgańskiej armii i wielu innych organizacjach militarnych. Muzułmańscy chłopcy, którzy doświadczyli gwałtu zamiast nienawidzić swoich prześladowców czują pogardę wobec siebie. Swoje życie postrzegają jako bezwartościowe, zostanie męczennikiem to okazja na odzyskanie szacunku do samego siebie.”

4.„W praktyce wielu zatrzymanych terrorystów ma mgliste pojęcie na temat sprawy, w imię której walczą. Posługują się sloganami."

Autor:  szczyglis [ niedziela, 24 lut 2013, 16:10 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Doskonały temat poruszyłaś. Osobiście bardzo interesuję się tymi rzeczami, bo akurat aktywnie działam w kilku inicjatywach, które starają się o to, aby nie wpuszczać "turbanów" do Polski. Nie jestem rasistą, ale na islam w Polsce nie pozwolę i zrobię wszystko co w moich małych siłach, żeby ich tutaj nie wpuszczać. Francja, Anglia i Niemcy już sobie na to pozwolili i zobaczcie co się tam u nich dzieje. Radzę poczytać, bo chyba nie muszę mówić, że w głównych mediach pokroju "TVP", czy "TVN24" tego Wam raczej nie pokażą. Jedynie Australia poszła po rozum do głowy i się "postawili", otwarcie wyrażając sprzeciw.

Odnośnie jednak Twojego posta - to pierwszy raz spotykam się z tego typu artykułem.
Nie wiem na ile są to prawdziwe informacje, ale generalnie autorka się myli, gdyż większość z tych "terrorystów" jest wychowywana na swoje "męczennictwo" nie przez jakiś guru, lecz przez lokalną kulturę, rodzinę i otoczenie. Takie sytuacje o jakich pisze autorka artykułu, to raczej sporadyczne przypadki, bo zazwyczaj ich podejście opiera się jedynie na "Allah Akbar i do przodu!"

Autor:  aleksandra137 [ niedziela, 24 lut 2013, 16:19 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  Archeozoolog [ niedziela, 24 lut 2013, 17:46 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Nie zapominajcie, ze jest już sporo wyznawców islamu w Polsce, zaczynajac na potomkach dawnych tatarów, a kończąc na mężach/zonach ze związków mieszanych. Moze nie ma ich dużo jak np w Anglii, bo jednak nie sprowadzamy do PL całych rodzin gdzie oboje rodziców to muzułmanie, niemniej jednak w PL od dawna żyją wśród Nas.

Autor:  PabloElDiablo [ niedziela, 24 lut 2013, 18:08 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  Archeozoolog [ niedziela, 24 lut 2013, 18:14 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Jeszcze trzeba dodać, że część tych terrorystów zostało wychowanych tylko właśnie w tym celu, a ich matki ogłupione przez "religie, kulturę, społeczeństwo", jeszcze są dumne z tego, ze ich synowie zostają męczennikami. Oglądałam kiedyś filmik o tym dokumentalny...nie pamiętam tytułu, ale tam właśnie było przedstawione kilkoro matek, których synowie zginęli w zamachach samobójczych. Ich zdjęcia wisiały na ścianach pokojów, albo stały na ołtarzykach ustawionych gdzieś po środku pokoju. W sumie nie ma się czemu dziwić, jeśli od dziecka wychowujesz się w takim kraju, gdzie w szkole podstawowej musisz czytać koran itd to nic dziwnego, ze potem mozg jest tak wyprany, ze decydujesz się samowolnie z własnej nieprzymuszonej woli na wysadzenie się w imię Allaha...

Autor:  sirAzgar [ niedziela, 24 lut 2013, 19:16 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Czasami zastanawiam się jak duży wpływ miały na siebie religia chrześcijańska i islam, symbolika aż boli tak podobna.

A tu podsumowanie całości w jednym zdaniu.Indoktrynacja od dziecka sprawia że z pewnym rodzajem ludzi nie da się rozmawiać bo oni nie słuchają.


Autor:  zaciekawiony [ niedziela, 24 lut 2013, 19:54 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Jeśli chodzi o symbolikę - przedstawienia matki boskiej depczącej półksiężyc pojawiły się dopiero po wygranej bitwie pod Wiedniem, więc nie przesadzajmy. W moim mieście na kościele farnym na wieżyczce jest krzyż nad półksiężycem.
Nota bene Witkowski w swej książce o Ufo w Biblii uważał takie przedstawienia za wizerunki statków kosmicznych, co świadczy o jego słabym przygotowaniu faktogaficznym.

Dlaczego ludzie zostają terrorystami? Dla chwały, dla pieniędzy, "bo tak trzeba", z zemsty, ze strachu (ten powód w szczególności)... Mało kto myśli o hurysach w raju. Nie ma już asasynów-idealistów. I nie chodzi o to czy ktoś jest "turbanem" czy "bambusem".

Autor:  szczyglis [ niedziela, 24 lut 2013, 20:28 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  szczyglis [ niedziela, 24 lut 2013, 20:59 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  ewah [ niedziela, 24 lut 2013, 22:00 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Chciałabym przypomnieć o sekcie Assasinów. Coż w rodzaju zabójców religijnych. każdy miał zagwarantowane że po śmierci będzie w " siódmym raju" I Starzec z Gór? To wszystko jest w religi i tradycji muzułmańskiej. Religia doprowadza do strasznych rzeczy.

Autor:  szczyglis [ niedziela, 24 lut 2013, 22:15 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Ewah, tam każdy z nich jest potencjalnym zabójcą religijnym. Nie potrzeba do tego żadnego podziału na sekty. Poza tym, wg ich wierzeń i wg tego co im kiedyś jakiś nawiedzony pajac, którego imię zaczyna się na "M..." powiedział - to tam każdego czeka raj + gratisowo pakiet dziewic do rozdziewiczenia, o ile tylko będą się trzymać sławnego "Allah Akbar" i zwalczać (czyt. mordować) "niewiernych". I oni święcie w to wierzą.

Autor:  sirAzgar [ niedziela, 24 lut 2013, 22:58 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Przerażające? Bynajmniej nie dla mnie. Mnie przeraża co innego to że europejczycy nie wiedzieć w imię czego i czemu tak łatwo na Islam przechodzą. Ja bym się bardziej spodziewał od cywilizowanego społeczeństwa ateizmu, lub wiary w Boga bez babrania się w hierarchicznych systemach religijnych. Ludzie szukający prawdy powinni szukać Boga sercem, może gdzieś ocierać się o ezoterykę itp.
Wniosek może być tylko jeden, mimo rozwoju techniki całe masy ludzi jest jeśli chodzi o religię na poziomie gorzej niż mizernym. Każde przysłowiowe badziewie potrafi zachwycić, włażą w różne systemy bo są naiwni jak dzieci. Nie potrafią sami myśleć, myślą za nich ci niby bardziej uduchowieni. Tu nie chodzi o Islam, ale cały ogół systemów robiących ludziom pranie mózgu. Jak to powiadają, aby zło mogło rosnąć w siłę wystarczy bierność dobrych ludzi. Tolerancja może zaprowadzić człowieka do zguby tak samo jak fanatyzm, człowiek jako istota chyba jest już taki popaprany że tak często wykazuje cechy destrukcyjne. Dzięki ci Boże za geny, szok :shock:

Autor:  PabloElDiablo [ wtorek, 26 lut 2013, 12:51 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Świeża historia o tym jak to pozyskuje się bojowników dżihadu:

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,D ... omosc.html

Autor:  aleksandra137 [ wtorek, 26 lut 2013, 14:09 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

"Przewodniczący islamistycznej partii „,Jedność Narodowa”, sunnicki szejk Abd al-Latif al-Mahmud wezwał nowo wybranego prezydenta Egiptu Muhammada Mursiego, do zburzenia piramid, gdyż są one „ponurymi pamiątkami pogaństwa”. Zdaniem islamistów na tego rodzaju zabytki nie ma miejsca w Egipcie.

Na wieść o nowych żądaniach islamistów w Egipcie narodził się ruch społeczny w

Nowy szef państwa, sam wywodzący się z fundamentalistycznego ugrupowania Braci Muzułmanów, z odłamu umiarkowanego, na razie nie zareagował na te wypowiedzi. Wcześniej, w odpowiedzi na inne postulaty – wprowadzenia obowiązku noszenia chust przez kobiety – że ma „ważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się takimi problemami”.

Na wieść o nowych żądaniach islamistów w Egipcie narodził się ruch społeczny w obronie zagrożonych budowli. Jego działacze zaproponowali władzom kraju utworzenie fundacji, która strzegłaby bezcennych zabytków cywilizacji egipskiej i światowej przed zniszczeniami nie tylko przyrodniczymi, ale także ze strony różnych radykałów. "


Szkoda słów.
http://tvp.info/informacje/swiat/islami ... id/8091673

Autor:  szczyglis [ wtorek, 26 lut 2013, 14:18 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Niestety, ale na islamistów to ja widzę tylko jedno rozwiązanie:


Autor:  aleksandra137 [ wtorek, 26 lut 2013, 14:22 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

No to teraz musisz uważać na siebie :shock: :cry:

Autor:  szczyglis [ wtorek, 26 lut 2013, 14:33 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  aleksandra137 [ wtorek, 26 lut 2013, 14:45 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Ja się z tobą zgadzam, ale wiesz co?... Ja po prostu wierzę bardzo głęboko w Boga i nie mogłabym nikogo skrzywdzić. I to jest ten potworny dylemat. Zabijać, żeby się bronić, czy lepiej nie dopuścić do eskalacji zła?. Co zrobiłby Karol Wojtyła?

Autor:  szczyglis [ wtorek, 26 lut 2013, 15:04 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  zaciekawiony [ wtorek, 26 lut 2013, 15:08 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

No bo wiecie. Ich początek religii to rok 660 n.e. więc są opóźnieni o kilka wieków i są na tym poziomie, na jakim był Kościół w okresie ostatnich wojen krzyżowych i inkwizycji. Czyli za niedługo będą mieli Reformację.

Autor:  sirAzgar [ wtorek, 26 lut 2013, 16:28 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  szczyglis [ wtorek, 26 lut 2013, 17:03 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Sir, mylisz się. Oni nie są chorzy psychicznie. Oni jak najbardziej na poważnie w to wszystko wierzą. Wierzą w tego swojego Mahometa i niczym - nawet groźbą śmierci nie przekonasz takiego, żę się myli. To jest tak głęboko zakorzenione u nich, że nic nie jest w stanie zmienić ich myślenia. I to jest najbardziej przerażające, bo z chorobliwą nienawiścią, czy z chorobą psychiczną można walczyć, złagocić. Natomiast w przypadku islamu nie ma takiej możliwości. Koran owszem - nazywa przez moment chrześcijan braćmi, tak samo jak kozy i wielbłądy. Tyle tylko, że jednocześnie zezwala i wręcz nakazuje do mordowania ich, gdyż wg. Koranu, każdy nie muzułmanin to innowierca, a takich Allah nakazuje karać śmiercią. Musisz zdać sobie sprawę z jednego: dla islamisty jesteś nawet nie zwierzęciem, jesteś niczym. Wierzący w Koran poderżnie Ci gardło i nie będzie to dla niego zabójstwo. To będzie dla niego chwała, będzie Twoją śmierć świętował i celebrował, podczas gdy Ty będziesz konał wykrwawiając się. Bez wyrzutów sumienia, bez litości, bo tak Allah kazał. I żadne więzenie, żadne tortury, nawet śmierć nie zmieni jego myślenia.

Dlatego tak jak napisałem wcześniej - zdania nie zmienię:
Sto megaton. Namierzyć, wycelować, odpalić i do przodu.
Zniszczyć w zarodku.

Autor:  aleksandra137 [ wtorek, 26 lut 2013, 17:36 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

"15-letni Boubacar poszedł na wojnę przymusowo zwerbowany przez islamistów. Był terroryzowany i szprycowany narkotykami, by stać się ich bezwolnym mięsem armatnim. Smutną historię malijskiego chłopca opisuje francuski tygodnik "Le Nouvel Observateur". "

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,D ... omosc.html

Autor:  Archeozoolog [ wtorek, 26 lut 2013, 18:02 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Islam w każdym muzułmańskim" kraju ma inny obraz, inny też jest koran i stąd niestety takie a nie inne historie się dzieją. Inny jest islam w Egipcie a inny w Jemenie czy Turcji... Gdyby u nich (muzułmanów) był porządek jak powiedzmy u Nas (chrześcijan) to może nie byłoby tego wszystkiego. Mimo wszystko chrześcijanizm , pomimo wielu odłamów jednak jakoś trzyma się "kupy" mniej więcej biblia czyta a we Francji czy Anglii a ta czytana w Polsce ma w 90% zbliżone treści bądź takie same. Natomiast jak się weźmie koran obowiązujący w Turcji a taki np z Maroka to tam jest zupełnie co innego napisane, jakby to były 2 rożne książki...panuje chaos i zaprzeczanie. Jedni uznają Jezusa (jest on omawiany w koranie), a w innej wersji nie ma wzmianki o Jezusie itp, itd.
Nic więc dziwnego, że w każdym kraju religia przyjmuje różne oblicza, a co za tym idzie różne prawa.

Jeszcze miejcie to na uwadze, że część muzułmanów (niestety niski%) jest nie wierząca i/lub niepraktykująca. Także nie możemy mówić, że 100% muzułmanów to samo zło i na wszelki wypadek lepiej spuścić na nich atomówkę.

Nie bronię muzułmanów, ale znam to środowisko parę ładnych już lat i dopóki nie poznałam "problemu" z 2 strony też myślałam podobnie jak większość z Was, że to samo zło, że to dzicz itd. , itp.
Każdy jest inny niestety, czy w chrześcijanizmie też nie było/nie ma fanatyków religijnych? W każdej religii są, tyle, ze u muzułmanów przybrało to niestety zły obraz.

Autor:  sirAzgar [ wtorek, 26 lut 2013, 18:36 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Nie rozumiem wielu rzeczy i nie chcę zrozumieć, dla mnie poddawanie się jakimś systemom religijnym bez zrozumienia ich ślepemu poddawaniu się im jest wyrazem naiwności.

Autor:  szczyglis [ wtorek, 26 lut 2013, 18:48 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Archi, ja nadal jednak obstaję przy swoim, że mimo wszystko lepiej było by "tą atomówkę spuścić".
I akurat mylisz się pisząc, że ich nie bronisz, bo to właśnie przez takie podejście islam wszedł do Europy. To właśnie takie podejście mieli "władcy na stołkach", gdy godzili się na "import". Też myśleli, że przecież nie wszyscy są źli i nie można generalizować. Co z tego wynikło, chyba sama dobrze wiesz, jeśli obserwujesz to co się dzieje na świecie. Chorobę należy zwalczać w zarodku i nie pozwalać, żeby się rozwinęła.

EDIT: Prawda jest taka, że jeśli nie chwycimy "za broń" za wczasu i się szybko nie postawimy to prędzej, czy później obudzimy się z ręką w nocniku, bo będzie już za późno. I wtedy zobaczysz, że przypomnisz sobie moje słowa.

Autor:  Archeozoolog [ wtorek, 26 lut 2013, 23:49 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  szczyglis [ środa, 27 lut 2013, 00:21 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...


Autor:  sirAzgar [ środa, 27 lut 2013, 17:10 ]
Tytuł:  Re: Zrozumieć islamski terroryzm ...

Szczyglis są rzeczy których nie przeskoczymy, może i masz racje, ale ludzie wezmą się za to jak zaczną się rozróby lub wojna. To co pisałeś o atomówkach to prawda, dzięki nim nikomu do wojny się nie śpieszy. Niestety ta teoria upada gdyby dostała się w łapy fanatyków religijnych dla których zniszczenie niewiernych było by ważniejsze od własnej błogosławionej śmierci. Więc myślę że Iran niesie za sobą większe zagrożenie niż Korea Północna.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/