Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
7f6da104736642f23ec9d31cdfca00e1
7f6da104736642f23ec9d31cdfca00e1
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Historia Napisane: sobota, 15 mar 2014, 13:17
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 16 lip 2018, 19:16

0
Każdy kojarzy historię z tym co było. Ale ja sądzę że jest także HISTORIA PRZYSZŁA. ta co dopiero będzie. Jej oczywiści nie znamy ale wiemy, przypuszczamy że będzie. Jaka? Ja widzę historię jako serial filmowy. Część jest wyświetlona i to znamy, jest aktualnie wyświetlany odcinek, który aktualnie przeżywamy i odcinki przygotowane, czekające na wyświetlenia. I to co w nich , absolutnie nie wiemy co tam. Możemy domniemywać. I jest KTOŚ kto tą historię nam przygotowuje. Modlimy się do niego aby "coś" tam o co się modlimy uwzględnił w swojej wersji historii dla nas. I sądzę, że to co piszemy na forach jest absolutnie i to absolutnie obojętne temu co tworzy dla nas historię. ON ją tworzy a naszym obowiązkiem jest ją przeżyć. Tak jak iść do kina, obejrzeć film i ocenić go swoimi uczuciami. I jedyną miarą wartości danej historii, którą przeżywamy są nasze uczucia. I to one stanowią o kontynuacji bądź nie ciągu dalszego danej historii. Jest nam obojętna, nie ma kontynuacji. Jest z tego masę uczuć - jest kontynuowana. Dlatego to co wzbudza w nas najwięcej uczuć jest kontynuowane. Wojna, ból, cierpienia, miłość itd. To czego się boimy wzbudza w nas najwięcej uczuć i dlatego jest. Strach przed wojną wzbudza w nas uczucia najbardziej intensywne i dlatego są w Polsce przygotowania do wojny itd. Bieda w zbudza w nas naj intensywniejsze uczucia ..i co ? Jest Bieda itp. Wzbudzam w was intensywne uczucia / tzw negatywne/ to jestem na forum. Gdyby nikt nie polemizował ze mną- czy byłam bym w tylu wypowiedziach? Sami mnie tworzycie swoimi uczuciami do mnie, do tego co piszę. I tak jest każdorazowo. Przestaniemy uczuciowo interesować się Krymem, temat zaniknie. I tak w każdym temacie. Ale bez UCZUĆ człowiek nie potrafi żyć, inaczej uczucia to nasze życie.A jakie mamy uczucia takie mamy życie. Lepiej kochać niż nienawidzieć.
Re: Historia Napisane: sobota, 15 mar 2014, 13:40
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ewah, piszesz że "przestańmy uczuciowo interesować się Krymem, temat zniknie"...
Czyli rozumiem, że jeśli nieopatrznie wlazłem an ruchliwą drogę i zobaczę nadjeżdżającą w moim kierunku ciężarówkę, to w chwili gdy przestanę się nią interesować - ona zniknie...?

Właśnie wynalazłaś sposób na wszystkie kłopoty tego świata - masz w przyszłym roku Pokojową Nagrodę Nobla na mur beton... :lol:

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Historia Napisane: sobota, 15 mar 2014, 18:08
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 16 lip 2018, 19:16

0
To nie jest tak. Myśl pozytywnie - tak wszyscy wzywaja. I o to chodzi że nasze uczucia-myśli odpowiednio zadziałają. czym jest medytacja jak nie odpowiednim utworzeniem w sobie uczucia. Będąc na pewne sprawy obojętne, te sprawy nie wpłyną na nasze działanie. Im bardziej się angażujemy w jakieś działanie to tym bardziej to działanie oddziaływuje na nas. Im coś dla nas jest obojętne, tym to coś przestaje działać na nas. Sprzężenie zwrotne. Czy byłby problem Krymu gdyby NIKT tym się nie interesował?
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia