Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
e2502fb482efc6a803b55266da0b8192
e2502fb482efc6a803b55266da0b8192
Strona 2 z 2 [ Posty: 45 ]

*< 1 2

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Cel życia maszyn Napisane: środa, 17 lut 2010, 18:11
cisza

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
18.04: Ogólnie to Jurek "dobrze gada" ale czasami trudno pojąć co ma na myśli...
Widzę tu problem"pół szklankowy": Tylko pół dopiero?O,już połowa!
Świat jest z gruntu zły-dobry...Ludzie od Boga -diabła...itd.
Znów kłania się umiar-ZŁOTY ŚRODEK!
Może lepiej "zakotwiczyć" na tym środku: TU I TERAZ...i zebrawszy się w sobie,dając z siebie co najlepsze i dużo tego : podnieść poprzeczkę na wyższy poziom?
To mi się wydaje najwłaściwsze.
Ani biadolenie /że tak mało/ani się cieszenie/że tak dużo/ gdy się nic poza tym nie robi czyli stoi z boku tak naprawdę nic nie zmieniają !
Dopiero CZYN: w górę!...jest właściwym posunięciem,a i do niego nakłaniają "wszyscy święci" radując się w niebie/gdziekolwiek ono/. :P
Re: Cel życia maszyn Napisane: środa, 17 lut 2010, 20:27
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 11 cze 2018, 15:22

0
a jaki was cel? Pokryć samicę. Jest to u niektorych pieknie ozdobnione a u innych gwałt. Ale cel jest ten sam. PRZEKAZAĆ swoje geny. Relatysta - ja tu nie po to. To wam TO tylko w "głowie".
Re: Cel życia maszyn Napisane: środa, 17 lut 2010, 23:17
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie pamięta wół jak cielęciem był....
Nie dla psa kiełbasa?
Co Ty masz do samic - bez nich byśmy się chyba pochlastali... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Cel życia maszyn Napisane: czwartek, 26 maja 2011, 15:23
Mit
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Białe jest białe, a czarne jest czarne
Ostatnio edytowano środa, 13 lip 2011, 19:41 przez Mit, łącznie edytowano 1 raz
Re: Cel życia maszyn Napisane: czwartek, 26 maja 2011, 16:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Mit: Gówno prawda, właśnie przez takie coś ludzie do niczego nie dochodzą.
Bo "zaślepieni" przez kler, który robi sobie z nich jaja, tłumacząc, że tylko dusza się liczy, a dobra materialne nie... Że musicie cierpieć katusze i nosić tzw. "krzyż" bo wtedy tylko traficie do nieba. Inaczej piekło! A przy okazji każda z "owieczek" jest tak ślepo zapatrzona w swojego "mastera", że nawet nie dostrzega tego, że ten "master" właśnie na tacy zbiera na nowe AUDI. HAHAHAHAHAHAHAHA. Powodzenia katolicy!

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Cel życia maszyn Napisane: czwartek, 26 maja 2011, 16:17
Mit
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
Mit: Gówno prawda, właśnie przez takie coś ludzie do niczego nie dochodzą.

Gówno też jest częścią życia i posiada właściciela, względem prawdy. Czytałeś do końca moją wypowiedź? Zacytuję ją poniżej:
Ostatnio edytowano środa, 13 lip 2011, 19:42 przez Mit, łącznie edytowano 1 raz
Re: Cel życia maszyn Napisane: czwartek, 26 maja 2011, 20:12
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
@Mit: Owszem, przeczytałem i zrozumiałem.
Ale to Ty nie zrozumiałeś MOJEJ wypowiedzi:

gdyby nie byłoby religii = nie byłoby rozróżniania (posiadam i jestem dobry / posiadam i jestem niedobry), bo ludzi nie oceniałoby się pod tym względem.

Re: Cel życia maszyn Napisane: czwartek, 2 cze 2011, 18:58
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 16 lip 2018, 19:16

0
Szczyglis ma rację. Religia w sposób sztuczny określa co jest dobrem a co złem. Kto jest dobrym a kto złym i tylko przypadkiem ci nie przynależący do chrześcijaństwa są żli. A swoi są dobrzy , nawet jak "nagrzeszą" to bedzie im to odpuszczone. A w ten sposób jest przyzwolenie na zabijanie , gwałcenie itp i jak będziesz starcem i nie będziesz miał siły gwałcić i zabijać to będzie ci to odpuszczone i idziesz do raju. Taka religia to luksus. A wracając do tematu wątku. Czy byliby bogaci gdyby nie było kupujących ? Większość jest po to by kupować i bogacić tych posiadających środki produkcji. I sądze że te żywo maszyny o których pisze jurek to są po to by był zbyt, by miał by kto kupować. Większość "osobników ludzkich" to konsumenci i dla nich jest ta papka z ekranu TV bo nic innego nie zrozumieją. I reklamy aby wiedzieli co aktualnie trzeba kupować.
Re: Cel życia maszyn Napisane: czwartek, 2 cze 2011, 21:43
Mit
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
[quote="ewah"]Szczyglis ma rację. Religia w sposób sztuczny określa co jest dobrem a co złem. Kto jest dobrym a kto złym i tylko przypadkiem ci nie przynależący do chrześcijaństwa są żli.

Jest nieustanna krytyka, nikt nie podaje nic w zamian, żadnej alternatywy. Narzekaniem i mówieniem o tym co każdy widzi, nikt nic nie zmienił.
Ostatnio edytowano środa, 13 lip 2011, 19:43 przez Mit, łącznie edytowano 1 raz
Re: Cel życia maszyn Napisane: piątek, 3 cze 2011, 21:32
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Gdy konsumenci wymrą. I przypuszczam że ten "koniec swiata" to ich dotyczy
Re: Cel życia maszyn Napisane: niedziela, 5 cze 2011, 08:06
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Mit napisał(a):
Jest nieustanna krytyka, nikt nie podaje nic w zamian, żadnej alternatywy. Narzekaniem i mówieniem o tym co każdy widzi, nikt nic nie zmienił.

Zawsze jest alternatywa, tylko społeczeństwo jeszcze do tego nie dojrzało.
To tak jak z partiami politycznymi: ciągle w TV/gazetach/radiu krzyczy się jedynie o dwóch partiach, a w rzeczywistości partii w Sejmie jest kilkadziesiąt. Tyle tylko, że nikt nic o nich nie wie... I gdy przychodzą wybory, większość głosuje tak naprawdę na to co zostało im narzucone. Demokracja i wolny wybór istnieją, tylko ludzie nie potrafią (jeszcze) z tego rozsądnie korzystać.

Poza tym, to że jest takie ogłupianie TV/reklamami to wynika to tylko i wyłącznie z niewiedzy społeczeństwa. Kupisz to co każemy ci kupić i basta. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ZAWSZE istnieje alternatywa. Mały przykład: browar Carlsberg produkuje pod swoim szyldem kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt różnych piw. Piwa różnią się ceną. Co kupisz? Kupisz to w ładniejszej butelce i to które jest częściej reklamowane. Nawet nie pomyślisz, że TO SAMO piwo stoi półkę niżej, tyle że w mniej kolorowej butli i jest o połowę tańsze. Ludzie, którzy wierzą reklamom są po prostu GŁUPCAMI. Pracowałem trochę w tej branży i nawet nie zdajecie sobie sprawy jak łatwo i prosto można ludźmi manipulować. Wystarczy pokazać jaki to dany produkt jest zaje****ty i ludzie kupują to jak świeże bułeczki. Aż byłem z początku przerażony tym faktem...

Re: Cel życia maszyn Napisane: niedziela, 5 cze 2011, 10:42
Mit
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
Zawsze jest alternatywa, tylko społeczeństwo jeszcze do tego nie dojrzało.

ok, racja
Ostatnio edytowano środa, 13 lip 2011, 19:42 przez Mit, łącznie edytowano 1 raz
Re: Cel życia maszyn Napisane: niedziela, 5 cze 2011, 11:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
@Mit: Zgadzam się, ale pojedyncza jednostka nie wyprostuje wszystkich. To musi zrobić każdy sobie samemu, a przede wszystkim swoim dzieciom, by nakierować je na to, że wybór zawsze istnieje, tylko TRZEBA z niego korzystać. Wtedy może kolejne pokolenia będą bardziej świadome tego czegoś co zwie się demokracją...

Re: Cel życia maszyn Napisane: wtorek, 14 cze 2011, 13:29
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
I tu się kłania życiowa ruletka. Co wybierzesz to to masz. Przypuszczam że do każdego naszego wyboru którego dokonujemy jest dopisany szczegółowy scenariusz wydarzeń jaki powinny nastąpić po dokonaniu przez nas wyboru opcji. I dlatego historia się powtarza. Podobny wybór- taki sam scenariusz realizacji naszego wyboru. Tylko kto pisze te scenariusze? Życie? A kto / co/ kryjes ię pod tą nazwą?
Re: Cel życia maszyn Napisane: wtorek, 28 cze 2011, 13:00
badsung

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Te scenariusze wynikają z istnienia wielu umysłów i z dialogu między nimi. Jeśli człowiek nie chce to na niczym nie musi się opierać jednak wtedy niczego nie będzie miał dla siebie. Wg mnie najlepszym celem jest życie wieczne, a aby je osiągnąć trzeba pogłębiać idee życiowych towarzyszy, aby bezkonfliktowo je realizować, na drodze do wiecznego pragnienia osoby, dla której jest się gotowym poświęcić wszystko.

Każde słowo dobre będzie, jeśli Miłość widzisz wszędzie!
Radek Badsung
Strona 2 z 2 [ Posty: 45 ]

*< 1 2

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia