Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
b8630aa4d9a9fa983b0b60c1afeb3fbe
b8630aa4d9a9fa983b0b60c1afeb3fbe
Strona 3 z 4 [ Posty: 104 ]

*< 1 2 3 4 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: czwartek, 14 kwi 2016, 12:42
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
a jednak wiadomość się wysłała, tylko ja tego nie zobaczyłam.
przeszłam do pelnego edytora i tam dopiero po kliknięciu wyślij, zobaczyłam, że się wysłało
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: czwartek, 14 kwi 2016, 12:43
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
MAG napisał(a):
widzisz, Ty pewnie współpracujesz z Angelem, więc wiesz to, czego ja nie wiem, i u Ciebie działa to, co u mnie nie działa.Wiadomości się wysyłają ale wolniej, jak kiedyś w zamierzchłej przeszłości, tj. przed zmianami.a nieraz klikam "wyślij" i nie chcą się wysłać.A może to wina mojej klawiatury?!

Mag, wiadomości nie mogą wysyłać się ani wolniej, ani szybciej :)
Wypełniasz formularz, dane z formularza lecą do skryptu na serwer, serwer dodaje dane do bazy i odpowiada. To takie same dane jak nowy post, czy cokolwiek innego, nie ma żadnej różnicy. Nie ma tu żadnej magii. Jeśli coś działa wolniej, to jedynym powodem może być spadek połączenia z internetem u Ciebie, albo chwilowe niedomaganie serwera. Innych przyczyn jeśli chodzi o technikalia być nie może :)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: czwartek, 14 kwi 2016, 12:52
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
szczyglis napisał(a):
MAG napisał(a):
widzisz, Ty pewnie współpracujesz z Angelem, więc wiesz to, czego ja nie wiem, i u Ciebie działa to, co u mnie nie działa.Wiadomości się wysyłają ale wolniej, jak kiedyś w zamierzchłej przeszłości, tj. przed zmianami.a nieraz klikam "wyślij" i nie chcą się wysłać.A może to wina mojej klawiatury?!

Mag, wiadomości nie mogą wysyłać się ani wolniej, ani szybciej :)
Wypełniasz formularz, dane z formularza lecą do skryptu na serwer, serwer dodaje dane do bazy i odpowiada. To takie same dane jak nowy post, czy cokolwiek innego, nie ma żadnej różnicy. Nie ma tu żadnej magii. Jeśli coś działa wolniej, to jedynym powodem może być spadek połączenia z internetem u Ciebie, albo chwilowe niedomaganie serwera. Innych przyczyn jeśli chodzi o technikalia być nie może :)

No, zdecydowanie mój serwer zwolnił jeśli chodzi o komunikację z FN, w innych przypadkach jest nieco bardziej żwawy.
To można wytłumaczyć tylko magią ;) .

Nie przejmuj się tym. Masz teraz inne sprawy na głowie, a Aleksandra zdradziła mi, że "robisz swoje", w czego robieniu życzę Ci sukcesów.
Moje wiadomości w końcu się wysyłają. W ostatecznym razie skorzystam z usług Poczty Polskiej ;) .
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: poniedziałek, 25 kwi 2016, 12:58
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
Mam podobnie jak MAG - nic nie wskazuje na to, że post się wysłał. Tekst nadal jest w okienku wpisywania, nie pojawia się żaden komunikat. Klikam drugi raz i to samo. Gdy przechodzę do okienka pełnej edycji to pokazuje mi że dodałem już dwie kopie tego posta. Drugiej kopii nie mogę wykasować bo to nie ten dział (nie znalazłem działu w którym mogę kasować swoje posty).

Bywa i tak...
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: poniedziałek, 25 kwi 2016, 13:22
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Chyba wiem, w czym problem, ale to się musi zdarzać rzadko - gdy dodajesz szybkiego posta, a na obecnej stronie jest już 10 postów, następny leci na kolejną stronę już, stąd nie widać go od razu na ekranie - pojawia się na drugiej stronie. Tak to jest? Czy gdzieś w środku strony też się zdarza?

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: poniedziałek, 25 kwi 2016, 14:13
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
a te info wyskakujące w prawym górnym rogu jak ktoś post napisze to rewelacja

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: wtorek, 26 kwi 2016, 10:09
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
wszystko zajebiscie działa ... u mnie na linuxie + firefox rewela!
Szczyglis - jedna sprawa ... dałoby sie tak zrobić zeby jak klikam w linka na forum ( np filmik yt czy inny link zewnetrzny ) otwierała sie nowa karta w przegladarce.. no czyli zeby linki otwierały sie w nowej karcie/oknie poprostu
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: wtorek, 26 kwi 2016, 12:19
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
neo napisał(a):
Szczyglis - jedna sprawa ... dałoby sie tak zrobić zeby jak klikam w linka na forum ( np filmik yt czy inny link zewnetrzny ) otwierała sie nowa karta w przegladarce.. no czyli zeby linki otwierały sie w nowej karcie/oknie poprostu

Dałoby radę i nawet planowałem tak zrobić, tylko w końcu doszedłem do wniosku, że można sobie przecież środkowym myszki kliknąć i będzie nowa zakładka. Ale jak tak mówisz, to chyba wrócę do tego pomysłu, bo chyba wygodniej by było jak by się otwierały w drugiej zakładce. Wieczorkiem do tego przysiądę. Przy okazji naprawię ten problem z usuwaniem i dodawaniem postów, cokolwiek to jest.

PS. To żeś naprawdę na czasie zobaczył te wszystkie bajery, sam shoutbox tu chyba już od 2 miesięcy wisi i działa :)

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: wtorek, 26 kwi 2016, 13:23
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
neo napisał(a):

Dałoby radę i nawet planowałem tak zrobić, tylko w końcu doszedłem do wniosku, że można sobie przecież środkowym myszki kliknąć i będzie nowa zakładka. Ale jak tak mówisz, to chyba wrócę do tego pomysłu, bo chyba wygodniej by było jak by się otwierały w drugiej zakładce. Wieczorkiem do tego przysiądę. Przy okazji naprawię ten problem z usuwaniem i dodawaniem postów, cokolwiek to jest.

PS. To żeś naprawdę na czasie zobaczył te wszystkie bajery, sam shoutbox tu chyba już od 2 miesięcy wisi i działa :)

To jest odwieczny dylemat wszelkiego rodzaju forów, czy wprowadzić otwieranie linków w nowej karcie. Ja osobiście jestem na nie, ewentualnie wystarczy opcja w ustawieniach. Dlaczego na nie? Bo masz przynajmniej 3 różne sposoby na otwarcie nowej kart (ctrl+lewy klik, środkowy klik, prawy klik -> otwórz w nowej karcie), a jako użytkownik wiem jak chcę otworzyć link i nie chce być pozbawiany wyboru. :P
O kurde to mamy shoutboxa?! Ja mam NoScripta więc nie widziałem na stronie takich wodotrysków.
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: wtorek, 26 kwi 2016, 13:25
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Tak, mamy shoutboxa i nie tylko. Od dawna. :)
Dobry pomysł z tymi ustawieniami - dam konfigurację w Panelu, żeby sobie wybrać sposób otwierania linków.
W nowej karcie będzie jako opcja.

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: wtorek, 26 kwi 2016, 18:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
/26 kwiecień 2016/
v.31

- usprawniłem dodawanie postów w szybkiej odpowiedzi (już działa jak powinno), to samo z szybką edycją.
- ulepszyłem notyfikacje
- ulepszyłem okno logowania (wyróżnia pola, 1 tabulator przełącza między polem loginu i hasła - to chciał Argon)

- pracuję nad tym nieszczęsnym usuwaniem postów...

//edit:
- naprawione usuwanie postów

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: wtorek, 26 kwi 2016, 19:39
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
v.31b

Dobra, no to jest nowa opcja - otwieranie zewnętrznych linków w nowej karcie/oknie.
Do włączenia w Profilu:

Obrazek

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: wtorek, 26 kwi 2016, 21:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
v.32

- poprawiłem wszystko co było do poprawienia w cytowaniu selektywnym, działa teraz tak jak powinno (Q i W też już działają bezawaryjnie), a i trochę intuicyjniej teraz jest z tym.

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: niedziela, 1 maja 2016, 11:12
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Bardzo ładne usprawnienia Szczyglis. Ja mam dodatkowo małą prośbę. Na forum wchodzę od razu przez okno "nowe posty" search.php?search_id=newposts czy istnieje możliwość by wrzucić tam jakieś info o nowych wiadomościach w skrzynce odbiorczej? Nie ukrywam, że często jestem bardzo zdziwiony gdy jednak kliknę na stronę forum, a tam wiadomość sprzed 2 tygodni. :P
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: niedziela, 1 maja 2016, 15:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
mancias napisał(a):
Bardzo ładne usprawnienia Szczyglis. Ja mam dodatkowo małą prośbę. Na forum wchodzę od razu przez okno "nowe posty" search.php?search_id=newposts czy istnieje możliwość by wrzucić tam jakieś info o nowych wiadomościach w skrzynce odbiorczej? Nie ukrywam, że często jestem bardzo zdziwiony gdy jednak kliknę na stronę forum, a tam wiadomość sprzed 2 tygodni.

Mancias, w prawym górnym rogu masz ikonkę od nowych wiadomości, a jak masz włączony javascript w przeglądarce to i okienko Ci wyskoczy z powiadomieniem. To jest tutaj od dawna :) Chyba, że o coś innego Ci chodzi, to musisz mi doprecyzować.

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 07:36
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cóż ja mam wyłączone JS z własnego wyboru, jednak skoro są już takie funkcjonalności to zrobię wyjątek.
A chodziło mi o to, żeby dać skopiować takie okienko w zakładce nowe posty:
Obrazek
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 13:06
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
mancias napisał(a):
Cóż ja mam wyłączone JS z własnego wyboru, jednak skoro są już takie funkcjonalności to zrobię wyjątek.A chodziło mi o to, żeby dać skopiować takie okienko w zakładce nowe posty:

Oki, dobra, pomyślimy nad jakąś informacją tam na górze o ilości nieodczytanych PW.
PS. Jak masz wyłączony JS, to pewnie też nawet nie wiesz, że i shoutbox tutaj jest od ponad 2 miesięcy ;)

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: wtorek, 3 maja 2016, 11:22
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Szczyglis, że zacytuje sam siebie.:P
mancias napisał(a):
O kurde to mamy shoutboxa?! Ja mam NoScripta więc nie widziałem na stronie takich wodotrysków.
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /02.04.2016/ #27 Napisane: wtorek, 3 maja 2016, 13:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
mancias napisał(a):
Szczyglis, że zacytuje sam siebie.:P
mancias napisał(a):

A no tak, faktycznie.
Coś mi się pomyliło z pamięcią, że to Neo pisał o NoScripcie, a nie Ty :)

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: czwartek, 5 maja 2016, 04:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Mancias, głównie Ciebie to zainteresuje:

informacja o nowych nieczytanych wiadomościach zrobiona:

Obrazek

:fun:

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /26.04.2016/ #31 Napisane: sobota, 7 maja 2016, 23:48
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Nowa opcja - wstawianie playlisty z YT:

Przykład:
Kod:
[playlista]PLs6BwLmAM1EmgND_yhWmqqtYlp20kNB9G[/playlista]

Wynik:

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /07.05.2016/ #32 Napisane: poniedziałek, 9 maja 2016, 07:01
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dzięki Szczyglis, że chciało Ci się trochę podłubać.:)
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /21.05.2016/ #34 Napisane: sobota, 21 maja 2016, 21:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
v. 1.34
21.05.2016

Trochę nowego.
Przede wszystkim nowa opcja - "zakładki".
W prawym górnym rogu, można zrobić sobie listę ulubionych tematów i mieć do niej szybki dostęp.

Obrazek

Temat do zakładek dodajemy klikając na ikonkę nad tematem:

Obrazek

Po kliknięciu temat wędruje na listę:

Obrazek

Lista jest dynamicznie sortowana wg informacji o najnowszym poście - w skrócie - temat z możliwie najnowszą treścią pojawi się najwyżej. Przy okazji na liście informacja o dacie ostatniego posta i o tym kto go napisał. Administrację zakładkami otwiera się po klinięciu ikonki "gwiazdki" obok listy.

Dodatkowo, dokodziłem trochę rzeczy do:

1) szybkie dodawanie postów:

Obrazek

Są od teraz dostępne emotikonki, rozmiar tekstu, tablica kolorów.

2) szybka edycja - analogicznie:

Obrazek

3) szybkie cytowanie [Q, W] - zostało uspawnione i działa teraz nieco wygodniej.

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /12.10.2016/ #35 Napisane: środa, 12 paź 2016, 19:57
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Dodałem nową opcję.
Aby trochę poprawić czytelność na mniejszych rozdziałkach i na telefonach jest kilka zmian.
M.in., aby wyłączyć górne informacje o artykułach, zakładki itp.:

Obrazek

wchodzimy do Panelu Użytkownika: ucp.php?i=172

Wybieramy po lewej zakładkę Profil:

Obrazek

I na dole, wybieramy opcję: Wyłącz dodatki -> TAK

Obrazek

Forum się trochę odchudzi i będzie czytelniejsze na starszych urządzeniach:

Obrazek

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /12.10.2016/ #35 Napisane: środa, 12 paź 2016, 20:25
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
Wygląda ok w rozdzielczości 540 x 960. ;-)

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /12.10.2016/ #35 Napisane: czwartek, 13 paź 2016, 06:31
Jasper
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49

0
Świetnie bo czasami dużo wchodzę przez smartfona.
Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /07.11.2016/ #37 Napisane: poniedziałek, 7 lis 2016, 21:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
v.1.37

Nowa opcja - gry multiplayer, forumowicze mogą pograć sobie wspólnie w:

- szachy (2 graczy)
- warcaby (2 graczy)
- monopol (4 graczy)
- durnia (4 graczy)
- kalambury (wielu graczy)

Obrazek

Gry oczywiście wieloosobowe, więc można się zmierzyć wspólnie.

Więcej tutaj: viewforum.php?f=69

Dodatkowo naprawione kilka małych bugów w shoutboxie.

Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /07.11.2016/ #37 Napisane: niedziela, 18 gru 2016, 01:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
v.2.0

Przepisałem znaczną część kodu szablonu forum na wersję responsywną, tym samym powinniście w tym momencie zobaczyć różnicę w przeglądaniu na smartfonach/tabletach. Forum zostało praktycznie rozebrane na części pierwsze i złożone z powrotem w inny, lepszy sposób ;)

Zmieniłem także system zakładek - trzeba kliknąć w "gwiazdkę" po prawej, na górze, aby dopiero rozwinąć listę.

Re: Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /18.12.2016/ # Napisane: niedziela, 18 gru 2016, 19:46
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
to Marcin należą ci się wielkie podziękowania za wkład aby nam się lepiej klikało, ;)

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Re: [TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /18.12.2016/ # Napisane: poniedziałek, 19 gru 2016, 09:57
Jasper
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49

0
Wygląda ekstra :)
Strona 3 z 4 [ Posty: 104 ]

*< 1 2 3 4 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia