Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
217f5ad547e49045b771fd85e5018627
217f5ad547e49045b771fd85e5018627
Strona 1 z 4 [ Posty: 107 ]

*1 2 3 4 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 20:18
killemall
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czesto sie nad tym zastanawialem czy ono istnieje czy tez nie
Bo w sumie jeśli mialo by istniec to co wolna wola ??
Czy da sie wolna wole połączyc z przeznaczeniem ?
kiedys strasznie bronilem sie przed tym pojeciem
Myślalem nie ma takiej sily ze cos moglo by w moim zyciu z gory przewidziane i nie mogl bym nic z tym zrobic...
A jednak z biegiem lat i doswiadczen zyciowych trocho moje poglady na ten temat sie zmienily
Byly sytuacje w ktorych czulem ze mi cos bylo przeznaczone i ze musze tak postąpic bez wzgledu na skutki
Takie dziwne wewnetrzne uczucie
Pozniej spotkalem sie z ciekawa teoria ktora zaklada ze
Jeśli zalozymy ze istnieje reinkarnacja
I po smierci mamy wybor ktore zycie wybierzemy np sposrud kilku i sami dokonujemy wyboru
Najwazniejsze elementy zycia sa juz w nas zapisane czyli musza sie spelnic a na poboczne watki mamy wplyw
W sumie nie wiem co o tym sadzic ale mysle ze ciekawa teoria
Jestem ciekaw co wy na ten temat sadzicie

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna.
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 23:31
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Przeznaczenie to efekt końcowy zaś swoja wola polepszymy to albo pogorszymy ,główny nurt przeznaczenia to misja zadanie do wykonania ,jeżeli dodamy jeszcze karmę to sprawy się komplikują .
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 09:15
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
Przeznaczeniem życia jest śmierć. Katolicy zawsze będę udowadniali, że istnieje wolna wola dana od Boga, który zapisał wszystkie księgi świata. Nielogiczne, ale tak jest. Z resztą nie zawsze logika jest najlepszym wyjściem.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 10:58
mrmarhol
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 6 cze 2018, 18:29

0
Ja kiedyś myślałem, że skoro mamy wolną wolę, to nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie. Potem pod wpływem pewnych wydarzeń w moim życiu zmieniłem zdanie o 180 stopni, myśląc, że jednak to co dzieje się z nami za naszego życia jest wynikiem przeznaczenia i nie wiele możemy z tym zrobić. Po wielu latach rozważań i rozmów z osobami które mogę uznać za wysoko rozwinięte duchowo doszedłem do wniosku, że nasze zycie jest w pewnym sensie zaplanowane przez nas samych, zanim przyjdziemy na ten świat. Jednocześnie jest wiele dróg czy też możliwości które możemy wybrać w naszym życiu, przez co nasze losy mogą się potoczyć tak, a nie inaczej. Pczy czym wiele przeżywając nasze życie, to wcielenie, dojdzie do wielu wydarzeń na które nie mamy wpływu i obojetnie co bysmy zrobili są one nie zmienne. Porównałbym to do budowy budynku. Fundamenty i konstrukcja przez okres jego istnienia pozostaje nie zmieniona, podczas gdy wewnątrz możemy pomieszczenia, czy nawet ścianki działowe przemieszczać i ustawiać jak nam się podoba.
Tak czy inaczej, to my zaplanowaliśmy sobie to życie, a przychodząc tutaj podjęlismy decyzję czego chcielibyśmy się nauczyć w tym wcieleniu.

"Moją ojczyzną jest świat, a moją religią jest czynienie dobra" Thomas Paine
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 11:22
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Planujemy to na co nam karma pozwala ,i niema puntu odniesienia wszystkie dusze w naszej rzeczywistości maja ten sam stopień energetyczny ,karmę nabyta możemy wyczerpać do końca albo podnieść ja ,wszystko zależy od naszej woli ,mamy niezaprzeczalne prawo wolnego wyboru .
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 11:30
mrmarhol
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 6 cze 2018, 18:29

0
Majestic napisał(a):
Planujemy to na co nam karma pozwala ,i niema puntu odniesienia wszystkie dusze w naszej rzeczywistości maja ten sam stopień energetyczny ,karmę nabyta możemy wyczerpać do końca albo podnieść ja ,wszystko zależy od naszej woli ,mamy niezaprzeczalne prawo wolnego wyboru .

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Możesz to rozwinąć?

"Moją ojczyzną jest świat, a moją religią jest czynienie dobra" Thomas Paine
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 12:47
killemall
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Hmm ale patrzac na to wszystko to sie nie łączy bo niby gdzies wyczytalem ze samobujcy pozniej cierpią i musza ogladac jak by ich zycie sie potoczylo gdyby nie popelnili samobujstwa
Ale jesli istnieje przeznaczenie te samobujstwo jest wazna rzecza i musialo byc one przewidziane czyli przeznaczone co o tym myślicie ??

Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 14:02
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Przeznaczenie nie jest samoistna forma egzystencji ,jest to wynik naszych wcześniejszych reinkarnacji i na tej płaszczyźnie budowany jest plan naszego przeznaczenia .Jest to misja do wykonania i nic więcej ,na tej podstawie budujemy resztę nasz cały bagaż energetyczny który zamieni się w karmę .Tak samobójcy cierpią i nie patrzą na swoje życie patrzą na skutki swego czynu ,ale nie jest to bezkarne egzystują w miedzy świecie i czekają na jakąkolwiek możliwość wejścia w rytm dalszego rozwoju walcząc o przeżycie energetyczne
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 17:06
killemall
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Majestic napisał(a):
walcząc o przeżycie energetyczne

CZyli co sugerujesz ze "dusza" nie jest nieśmiertelna ?

Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 18:17
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie zupełnie ale może nie starczyć tej energii na kolejne wcielenie ,i powędrujemy wręcz na zagładę z dala od tego co się nazywa ludzka dusza ,jedynym awaryjnym wyjściem jest wcielić się w jakieś zwierze ,to będziemy mieli szanse w stu procentach naładować akumulator i ponownie się reinkarnowac w ludzkim ciele w jakiejś dzielnicy slamsów gdzie podobne dusze o niskiej energii się reinkarnowaly .Jak wcześniej wspomniałem zatracone dusze staja się wampirami energetycznymi itp .
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 20:02
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Prorocze sny które mi się spełniają idealnie co do sytuacji są dla mnie mocnym argumentem tego że wiele rzeczy jest niemal nieuniknionych ( dla mnie przeznaczonych). Czym są więc przepowiednie jak nie przeznaczeniem............ mam wiele argumentów dla siebie

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 20:18
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
sirAzgar napisał(a):
Prorocze sny które mi się spełniają idealnie co do sytuacji są dla mnie mocnym argumentem tego że wiele rzeczy jest niemal nieuniknionych ( dla mnie przeznaczonych). Czym są więc przepowiednie jak nie przeznaczeniem............ mam wiele argumentów dla siebie

A ja uważam ,że nie ma przyszłości ani przeszłości, to co widzimy w snach "proroczych", to chwilowy wgląd w czasy równoległe, TERAZ żyjemy TU i TAM ...czasami udaje nam się wyskoczyć poza iluzję, ale większość właśnie ten wyskok traktuje jako iluzję...mamy wolną wolę.
Przeznaczeniem jest jedynie nasze uwolnienie się od iluzji, ale drogę do tego uwolnienia, każdy wybiera sam.
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 20:53
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Bez wątpienia Motylek masz dużo racji, znaczy ma to sens jest to cholendarnie skomplikowane bo ma dużo wzajemnych zależności .Podam przyklad może nie bezpośredni ,umarła pewna osoba za dni kilka było to lato dzieci widziały ta osobę w ogrodzie gdzieś za kwiatami ,krzewami ,i co najważniejsze opisały jakieś ubranie tej osoby ,zastanowił mnie fakt wsunie dlaczego osoby z tamtego świata coś na sobie maja ,pierwsze myślałem że ze śmiercią zabiera się też energetyczne odbicie ubrania ,ale nie zawsze osoby te pokazują się w tym w czym umarły albo z czym zostały złożone ,Dodając światy równoległe, nabiera to jakiegoś sensu .A jeżeli tu obecnie to jakaś iluzja to tłumaczyłoby to, nasze wizje sny i proroctwa ,wtedy przeznaczenie ma sens ,ale nie uwolnimy się od skutku i przyczyny .Można by założyć że to się uzupełnia ale wtedy trzeba szukać wspólnego ogniwa i punktu wyjścia .
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 21:06
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
motylek napisał(a):
sirAzgar napisał(a):

A ja uważam ,że nie ma przyszłości ani przeszłości, to co widzimy w snach "proroczych", to chwilowy wgląd w czasy równoległe, TERAZ żyjemy TU i TAM ...czasami udaje nam się wyskoczyć poza iluzję, ale większość właśnie ten wyskok traktuje jako iluzję...mamy wolną wolę.
Przeznaczeniem jest jedynie nasze uwolnienie się od iluzji, ale drogę do tego uwolnienia, każdy wybiera sam.

Wszechświat to wirujący chaos. Chaos ten do pewnego stopnia jest uporządkowany czyli zwyrodniały w sensie tej chaotyczności. Chaos zrealizowany to przeszłość, mądrość, akasza. Chaos niezrealizowany to coś co potencjalnie może się stać. Jako że najpierw była energia a potem synteza informacji tej energii, przyszłość jest na tyle pewna, na tyle zdeterminowana jako coś co na pewno się stanie na ile jest w tej determinacji by się tak stało nasza wola by tą przyszłość zmieniać i kształtować. Nie ma iluzji i nie ma uwolnienia od niej, bo wszystko jest realne zgodnie z własną siłą i na miarę własnego przejawiania się. Ten pierwotny, bez końca wirujący, bijący jak serce wszechogarniający chaos niezrealizowany (samorealizujący się, samoprzejawiający, samookreślający) nazywany jest przez niektórych Bogiem. I to nie jest miłość czy boża iskra czy coś innego. Dobro i zło to to samo w tej nieskończoności. Pozytywne i negatywne też, bo to jest tam niespolaryzowane. Wszechświat jest na zawsze niedokończony, niedoskonały, niekompletny i dlatego jest możliwy zawsze jakiś sens, cel, rozwój, swobodna egzystencja, przejawianie się. To jest wszystko, całość. To jest wszystko i nic. Ot co, wszechświat nigdy nie został stworzony, to od początku (a raczej jego braku) jest ten sam, do pewnego stopnia określony chaos, pierwotny wir niczego co pociąga za sobą istnienie energii a ta za sobą ducha. W obliczu przestrzeni jest możliwe materialne istnienie takiego świata jak nasz.

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 21:11
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
motylek napisał(a):
Jest w tym prawda co do iluzji czasu, lecz jako że mamy nasze ciała i widzimy przemijanie, możemy też to co prorocze w kategorii czasu rozpatrywać. Jeżeli czas nie istnieje ,wiele rzeczy staje się mało istotnych, a nasza przyszłość.... hehe nie ma czasu , nie ma przyszłości.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 21:14
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
Majestic -
A jeżeli tu obecnie to jakaś iluzja to tłumaczyłoby to, nasze wizje sny i proroctwa ,wtedy przeznaczenie ma sens

Nie do końca, bo wszystko ciągle się zmienia i owszem prawo przyczyny i skutku towarzyszy nam ciągle, ale i na to mamy wpływ.
Ciągle więc zachodzą zmiany, na wszystkich płaszczyznach. Rozpuszczając karmę tu i teraz, wpływamy jednocześnie na wszystkie nasze życia w innych wymiarach, bo wszystko jest ze sobą połączone i od siebie nawzajem zależne.
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 21:20
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
sirAzgar napisał(a):
motylek napisał(a):
Jest w tym prawda co do iluzji czasu, lecz jako że mamy nasze ciała i widzimy przemijanie, możemy też to co prorocze w kategorii czasu rozpatrywać. Jeżeli czas nie istnieje ,wiele rzeczy staje się mało istotnych, a nasza przyszłość.... hehe nie ma czasu , nie ma przyszłości.

Wszystko zależy od tego z jakiej perspektywy chcesz na to patrzeć.
Ten sam świat inaczej widzi mrówka w mrowisku i ptak w locie, obydwa są prawdziwe, ale za razem zupełnie inne.
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 21:32
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
No właśnie ma sens tylko w tym małym wycinku , i jak sama wspominasz wszystko jest w ruchu ,i jak uchwycić kolej rzeczy w pozornym chaosie ,dawno temu spaliłem tego liścia wiadomo jakiego ,i miałem wizje tego schematu i rozumiałem go jak na niego patrzyłem ,później uleciało to zrozumienie .
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: środa, 24 lut 2010, 12:45
danuta

reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
-

0
motylek napisał(a):
Cytuj:
Majestic -
A jeżeli tu obecnie to jakaś iluzja to tłumaczyłoby to, nasze wizje sny i proroctwa ,wtedy przeznaczenie ma sens

Nie do końca, bo wszystko ciągle się zmienia i owszem prawo przyczyny i skutku towarzyszy nam ciągle, ale i na to mamy wpływ.
Ciągle więc zachodzą zmiany, na wszystkich płaszczyznach. Rozpuszczając karmę tu i teraz, wpływamy jednocześnie na wszystkie nasze życia w innych wymiarach, bo wszystko jest ze sobą połączone i od siebie nawzajem zależne.
... No i proszę całe moje przedstawienie poglądu na życie, utrwalona obserwacja przez liczne, własne doświadczenia i kto to mówi?- Motylek, który nie chciał słuchac i nigdy się ze mną nie zgodził :)... Ale to "rozpuszczając karmę" trochu mnie smieszy, bo skoro wszystkie nasze zycie są jakby teraz mimo odległości czasowych, to to co robimy teraz, jak zyjemy, jak myslimy dociera zawsze i we wszystkie i ma oddziaływanie natychmiastowe, po dotarciu tam, wpływ, realizacje innych naszych zyc, to energia tworzącą życie, w ciągłym ruchu, jak mozna rozumiec to "rozpuszczanie"?-Jako realizacje wszystkiego tutaj i pozbawienie tej energii dalszego rozwoju?? Wypalenie jej? Majestic, a jesli to obecne to iluzja, jak i ja mówię :), to co wtedy? Ileż zostanie dla wieczności?..Pozdrawiam!
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: środa, 24 lut 2010, 17:57
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
I to jest właśnie dylemat poczuć smak iluzji jak się jest iluzja ,bo tak naprawdę nic niema i to nie nasza wina ,że energia chciała poznać samą siebie .
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: środa, 24 lut 2010, 18:56
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
Majestic napisał(a):
I to jest właśnie dylemat poczuć smak iluzji jak się jest iluzja ,bo tak naprawdę nic niema i to nie nasza wina ,że energia chciała poznać samą siebie .

Nie chciała. Ona sama się określa do dziś. To nie jest potrzeba, to jest świadomość. Ale prawdą jest że materialna rzeczywistość jest jeszcze głębszą i większą iluzją niż sen. Zaś sen to czas świadomości duszy w materii i poza nią. Ale nie należy traktować tej iluzji jako kłamstwa, czegoś złego od czego należy uciekać. To jest spowolniona energia, do takiego stopnia w którym możemy zauważyć i doświadczyć informacji w niej zawartej. Żyjemy po to by wzbogacać się wewnętrznie, wzmacniać energetycznie. Nie ma końca ciągła wymiana informacji między materią a energią. Nie da się oddzielić informacji od energii lub materii bo sama w sobie, nawet cząstki elementarne są energią. Materia nie jest o cięższych wibracjach tylko o większej głębi doświadczania i spowolnionej energii do poziomu w którym informacja w niej zawarta, a wzbogacająca wnętrze, rozwijająca naszą jaźń jest namacalna i doświadczalna. Czas poza materią nie istnieje, nie ma tam początku ani końca. Nie ma czasu, jest wieczność. Duch to synteza informacji energii. Tak więc za życia jest czas na naukę i zmiany. To za życia dokonuje się dalsza synteza informacji w energii jaką jest duch. W połączeniu z bezkresną przestrzenią wszechświata to jest całość, nierozerwalna jedność. ;)

Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: środa, 24 lut 2010, 22:05
killemall
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja mam takie przemyślenie jeśli dobro nie moze istnieć bez zła
CZarne bez białego itp
CZyli tak naprawde czasem czynniac zlo dajemy wykazać sie dobru
Tak jakos dziownie to ujelem nie wiem czy wiecie co mam na myśli
Ale chodzi mi o to ze aby sie rozwijać w pelnym slowa tego znaczeniu musimy doświadczać dobrych i złych przezyc
Bo jak dla mnie zło podkreśla dobro i na odwrot
A jeśli chodzi o przeznaczenie to czy jeśli jest nam cos przeznaczone np zamordowanie czlowieka
CZy istnieje taka sila gdzies w glębi czlowieka zeby jednak w brew przeznaczeniiu tego nie zrobic ??
Pytam poniewaz sam nie wiem co o tym sadzic i jestem ciekaw waszych opini

Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: środa, 24 lut 2010, 23:39
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
Sam określasz sobie normy i zasady postępowania oraz granice których nie przekraczas. Jesteś samookreślającą się świadomością więc istnieje to, co uznasz za istniejące, prawdą jest to co uznasz za prawdę. We wszechświecie nie istnieje pojęcie dobra i zła, tam jest to postrzegane jako jedna i ta sama siła oddziaływania. Dualizm, rozdzielność dobra i zła, wyraźnej granicy między nimi jest pojęciem typowo ludzkiego postrzegania zdarzeń i zależności w materialnej rzeczywistości. Tam, poza czasem to jest jedno i to samo, działanie zdeterminowane przez wolę. To czego doświadczyliśmy wcześniej określa i ukierunkowuje nasze przyszłe działania. Niektórzy nazywają to karmą ja zaś twierdzę że jest to swobodny i odpowiedzialny wybór takiej świadomości, energii, istoty. Przeszłość obowiązuje twoją przyszłość na tyle na ile tu i teraz tą przyszłość kształtujesz i zmieniasz. Mając zaś władzę nad przyszłością teraz zmieniasz przeszłość i odwrotnie. Zmieniając swe nawyki i powiązania, struktury z przeszłości wpływasz na to jaka będzie przyszłość. Karma to jest bierne podleganie, płynięcie z prądem ducha czasu bez zmian, powtarzanie tych samych wzorców i schematów bez przerwy. Dodając sobie nowych uzależnień, wpadając w nowe układy to dokładanie sobie karmy. Karma zawsze jest bierna i bezwolna i nie jest ani wolą ani doświadczeniem z poprzednich żyć. To są takie schematy które ograniczają i osłabiają naszą wolę i decydowanie, siłę determinacji. Im więcej karmy tym mniej woli i świadomości w działaniu. Ale karma nie zobowiązuje, nie trzeba jej odrabiać bo nie jest obowiązkiem. Ona nie jest twoją wolą ani twoimi wyborami, tylko efektem ubocznym. Dlatego należy pozbyć się jej, by przestała istnieć dla ciebie. Karma to nieznajomość siebie i własnej woli, gdy sobie to przypomnimy to jej już nie ma. Żadna świadoma istota siebie i własnej natury, woli, z w pełni ku temu rozwiniętą jaźnią - samoświadomością nie ma karmy i się nią nie kieruje. Nigdy. Tak w ogóle to karmą nie należy się przejmować, bo tak naprawdę nie istnieje i jest pojęciem przestarzałym, obcym i nieznanym we wszechświecie. Jest tylko działanie będące owocem mniej lub bardziej świadomych wyborów. Następstwa, konsekwencje zależą od twoich oczekiwań i nastawienia na rezultaty twojego działania przez twoje wybory <- to obowiązuje we wszechświecie ale często chamsko i obłudnie bywa mylone z karmą-dogmatem, schematem przez istoty nią omamione i oszukane. Karma to nauka, proces nauki. Karma to postępowanie wbrew sobie, własnej woli i naturze czyli nieznajomość siebie, nieuświadomienie tego kim jest się naprawdę. Karma to jest nauka na własnych błędach, przypominanie sobie siebie. Przejawem, kumulacją karmy, jej kreacją jest ego. Ego nie ma poza życiem materialnym ale ono towarzyszy nam w materialnej inkarnacji bo jest osobą, osobowym przejawem karmy. Dopóki nadmiernie nie utoźsamimy się z źyciem, póki to źycie materialne nie przysłania naszego duchowego dziedzictwa, nie jest jałowe i pozbawione duchowości, potąd nie ma ego bo jest nim materializm, kult materii i utożsamienie się wyłącznie z materią, z własnym fizycznym ciałem, z tym obecnym życiem i osobowością, zewnętrznym przejawem wnętrza.

Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: czwartek, 25 lut 2010, 11:58
killemall
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Też mi się tak wydaje ze dobro i zlo te pojęcia nie maja większego znaczenia
A co do karmy to zawsze wydawało mi się ze ma sens
Porostu prowadzi do tego ze stajemy w rożnych sytuacjach
Które pozwalają nam się rozwijać ...
Bo gdybyśmy zawsze byli stawiani w tych samych sytuacjach rozwój czego kolwiek byłby nie możliwy
Wydaje mi się że wszystko czego doświadczamy ma poniekąd swój cel
I musi zostać w nas w pewien sposób zakodowane
Wiec nasze przyzwyczajenia nałogi nasz wrażliwość mogła kształtować się przez wiele naszych wcieleń ...

Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: czwartek, 25 lut 2010, 16:41
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Te światy równoległe to niezła ściema - takie dodatkowe wytłumaczenie niewiedzy - podobnie jak z reinkarnacją.
Ale to mój osobisty pogląd tylko... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: czwartek, 25 lut 2010, 18:20
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jak w niebie tak i na ziemi to zapewne nie jest ściemą ,albo odwrotnie jak na ziemi tak i w niebie ,chciałem powiedzieć na stacji orbitalnej .
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: czwartek, 25 lut 2010, 21:18
killemall
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
walerus napisał(a):
Te światy równoległe to niezła ściema - takie dodatkowe wytłumaczenie niewiedzy - podobnie jak z reinkarnacją.
Ale to mój osobisty pogląd tylko... 8-)

Wytłumaczenie niewiedzy ?
Co masz na myśli bo chyba nikt nie posiada wiedzy na ten temat można być tylko teoretykiem
A jak jest w praktyce kazdy z nas kiedys sie przekona
Ale po to jest forum zeby wymieniac poglądy ...

Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: czwartek, 25 lut 2010, 22:41
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Oni przecież są prosto od boga ,świadomie wykluczyli reinkarnacje żeby pospólstwo wykluczyć ,jakby to wyglądało zwykły wieśniak prosto od gnoju reinkarnuje się w rodzinie dostojnika .Reinkarnacja rujnuje ten wygodny i wymyślony system ,światy równolegle ,miedzy światy ,to tabu ,rodzisz się a jak umierasz to zjawia się twoja dusza ,następnie najlepiej piekło ,a jak masz szczęście to powstaniesz z zmarłych ,ślady ludzkie te oficjalne istnieją 50 tys lat ,to znaczy że oni już tyle czekają na powstanie z zmarłych .poco dociekać i szukać dowodów wystarczy wysłać kogoś do wariatkowa że głupoty opowiada .A jak się nieco cofniemy to na stos ,polowe postępowej europy wycieli w ten sposób ,jedynie Kopernikowi się udało bo miał układy i jak ruszył ziemia to pospadali z tych swoich" kiosków "
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: czwartek, 25 lut 2010, 23:38
Kamela
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jeśli by przyjąć, że reinkarnacja jest faktem, to czy aby na pewno wspomnienia, których doświadczamy na przykład podczas regresji hipnotycznej są naszymi doświadczeniami? Być może nasza energia, pamięć, w skrócie informacja miesza się z innymi i to co przypisujemy sobie jest tak na prawdę pamięcią o kimś innym? Przeznaczenie…

Gdyby przyjąć, że wszystko jest chaosem i swobodnym przepływem energii, to nie ma przeznaczenia. Ułudą jest nawet stanowienie o sobie samym. To, że na naszą głowę spada bryła lodu nie jest przeznaczeniem. Po prostu nasze molekuły zderzyły się przypadkowo z molekułami bryły lodu. Być może tak bardzo chcemy być wyjątkowi, że sami dopisujemy ideologię do rzeczy prostych – następuje przerost formy nad treścią.

Jak się ma do tego umiejętność przewidywania przyszłości, którą niektórzy posiadają? Czy faktycznie widzą oni przyszłość, czy są wstanie zakodować molekuły do określonego układu poprzez sam proces wizjonerski? A może poprzez informowanie nas o tym, co stać się może, tym samym programują nas do określonych działań – wywołują określony przepływ energii, który sami wzmacniamy poprzez wiarę w trafność przepowiedni? Jesteśmy wstanie pocierając siarczaną końcówkę zapałki o draskę wywołać ogień. To samo może dotyczyć wpływu na otaczający nas świat. To, że nie zdajemy sobie sprawy, jak to działa nie oznacza, że tak się nie dzieje. Nieustające impulsy energetyczne, które wysyłamy w przestrzeń gdzieś docierają. I z czymś się łączą, w coś uderzają. Coś tworzą lub … giną niezauważone. Osobiście wolę wywoływać ogień, nawet nieświadomie, jednocześnie będąc gotową na nagłe zderzenie z bryłą lodu. Ot taka filozofia :)

Antoine de Saint–Exupery: "Jeśli chcesz zbudować okręt, nie zwołuj mężczyzn, by zebrać drewno, rozdzielić pracę lub przydzielić zadania, lecz naucz ich tęsknoty za bezkresnym oceanem”.
Re: Czy istnieje przeznaczenie ?? Napisane: piątek, 26 lut 2010, 00:38
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
Wszystko jest chaosem, ale jak ja to nazywam zwyrodniałym. Czym jest chaos? To wszystko i nic, taka wirująca nicość, pustka. Dla nas to może być nieskończoność i pozorny bezruch. Ruch tej spirali bez końca powoduje że staje się energia. Energia łączy się i dokonuje się w niej synteza. I od tego momentu mamy do czynienia z duchem, który jak cały ten wszechświat samookreśla się w przestrzeni czym jest i jakie są poczynania. Ten chaos, cały wszechświat jest częściowo uporządkowany przez ducha właśnie, inteligentną (świadomą) formę energii. Mówię częściowo, bo duch wynika z energii a energia z ducha w tej przestrzeni i ta świadomość określa sobie warunki egzystencji. Więc skoro wszechświat nie został stworzony, nigdy nie zaczął istnieć bo jest zorganizowaną formą chaosu, ale zmienną tak jak sam chaos pierwotny. Dlatego przyszłość nie jest pojęciem stałym. To duch, energia, świadomość ją określa, cały wszechświat dopiero się staje, poznaje siebie bez końca, samookreśla. Można tu zastosować pojęcie karmy, przyczyny i skutku ale nie w jej pierwotnej wersji. Tu raczej chodzi o to co ta świadomość zrobiła i co jest jest tożsame, poznane, określone, zaistniałe i na podstawie tego będzie to co ma być. Ale nie ma tu żadnych lekcji karmicznych, nie ściga nas karma/przeszłość lub nieuchronne przeznaczenie, ponieważ świadomość-duch się samookreśla i kreśli swój los, istnienie na bieżąco. Stare schematy można zmienić na nowe, tą myśl można zmienić na inną. Jest tylko zarys, mentalny obraz co do tego co chcemy zrobić i to co nam z tego wyjdzie ze względu na to czym się staliśmy i czym się stajemy. To od nas zależy urzeczywistnienie, realizacja naszych założeń, które po drodze mogą ulec zmianie. Ważne są te ogólne, całościowe założenia, wszystkie składniki (najważniejsze doświadczenia) ciasta (życia) i od nas zależy czy wyjdzie nam fajny wypiek (udana inkarnacja, przeżyte życie, rozwój duchowy) czy zakalec (niespełnienie, niezrealizowanie siebie, zastój jest gorsze od kary i śmierci, bo w wieczoności jest wieczne, jak nienasycenie, żal, głód, cierpienie) gdy postępujemy na siłę i wbrew sobie. To się zmienia i jest możliwe do zmian, gdyż jedyną stałą we wszechświecie jest zmienność. Coś w tym wszechświecie, chaosie istnieje, jest zorganizowane i uporządkowane ale nie do końca, by można swobodnie się określać i rozwijać. Coś jest, ale jest zmienne. Bo zmienność jest domeną chaosu. Porządkowanie, organizowanie jest cechą ducha, syntezy informacji, energii, świadomości.

Strona 1 z 4 [ Posty: 107 ]

*1 2 3 4 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia