Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
b4b61ec231cb5b8268e6b6e209fba9af
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
b4b61ec231cb5b8268e6b6e209fba9af
Strona 1 z 4 [ Posty: 99 ]

*1 2 3 4 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 15:58
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
Zainspirowany tytułem mam pytanie, a właściwie nie pytanie, tylko tak się po prostu nad tym zastanawiam, bo nie przekonuje mnie to o tych 72 poziomach - uważam, że tego nie można tak skatalogować i na pewno nie działa to w taki banalny wręcz sposób.

Generalnie chodzi mi o to, że wszyscy mówią tylko o tym, że reinkarnacja to ciągłe wcielanie się w inne osoby, ciągły rozwój itd. a mało kto porusza kwestię, że ciąg taki może przecież się skończyć. Tak przynajmniej zakładam, bo wiedzieć tego przecież nie mogę, ale zastanawiając się nad tym można dojść do wniosku, że przecież nie można rozwijać się i rozwijać w nieskończoność. Nawet wszelkie możliwe doświadczenia muszą mieć jakiś limit. Każdy zakłada, że "w następnym wcieleniu to, lub tamto", a co jeśli ktoś nie będzie już musiał, tylko o tym nie wie? Nikt przecież nie przyjdzie do niego i nie oznajmi mu "cześć, słuchaj, właśnie jesteś na 72 poziomie, a w związku z tym, że nie istnieje poziom 73, to za 30 lat twoja gra się kończy". Zastanawiał się ktoś kiedyś nad tym? Może nawet któreś z nas tutaj nie będzie musiało robić tego wszystkiego (żyć) od nowa? Co jeśli cała najgorsza droga jest JUŻ ZA NAMI, tylko tego nie wiemy, gdyż zwyczajnie nie pamiętamy? To nie jest wcale takie głupie pytanie, bo zauważcie, że myśląc o reinkarnacji głównie myśli się o tym co będzie, a zazwyczaj nie myślimy o tym co już mogło być (co najwyżej myślimy o max. 1-2 życiach wstecz, a mało kto zakłada, że mogło być ich już np. milion).

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 17:56
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Przeciętny ludzki duch, który od początku związany jest Ziemią i nie przybył z innej planety, ma kilka milionów lat. Przeszedł więc już wiele inkarnacji.
Reinkarnacja ma swój koniec mniej więcej po 3 miliardach lat, gdy duch łączy się ponownie z Kreacją.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 18:21
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Wątpię, aby chodziło w tym wszystkim o ramy czasowe.
Te "3 miliardy lat" to według jakiego czasu? Dla takiego fotonu przez 3 miliardy lat (w naszym pojmowaniu) nie upływa nawet sekunda, bo czas stoi w miejscu.

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 18:28
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Według lat ziemskich.
Nie oznacza to jednak reinkarnacji ciągle w materialnej postaci ludzkiej. Taka reinkarnacja trwa "zaledwie" 40-60 milionów lat.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 18:33
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nadal wątpię, aby chodziło w tym wszystkim o czas. To trochę tak jak z robieniem czegoś - jednemu dane zadanie zajmie chwilę, inny będzie się z czymś męczył przez długi czas, a i tak nie zawsze mu się uda to zadanie wykonać. Ja bym to widział bardziej na zasadzie właśnie takiego "zadania do wykonania", a nie na zasadzie konieczności wyrobienia normy w latach.

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 18:40
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pierwszy etap jest najtrudniejszy, dlatego jednym zajmuje 40 a innym 60 milionów lat. Potem jest już z górki. :)
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 19:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A wiedza o tych 40-60 milionach lat pochodzi z...?
Tak na marginesie, to licząc od teraz wstecz wychodziłaby to mniej więcej epoka niedługo po dinozaurach. Nadal mnie to trochę nie przekonuje. Nie ze względu na dinozaury oczywiście, tylko ze względu na czas sam w sobie. Po prostu w ogóle nie pasuje mi tutaj istnienie czasu w tym całym "reinkarnacyjnym równaniu".

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 19:59
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Na pytanie od czego i dlaczego zaczyna sie reinkarnacja tez nie ma odpowiedzi, sa jakies wydumane grzechy ktore trzeba odrobic w przyszlym zyciu ale zycie ludzkei to jestr tak pelne trudnosci, powiazan z innymi ludzmi ktorym sie wyrzadzilo jakas tam krzywde, ktora trzeba odpokutowac w przyszlym zyciu. Jednak jak czlowiek nawyrzadza innym jakichs tam mniejszych i wiekszych szkod, poruszajac sie przez rozne kraje jak to jest latwe obecnie, to ciekawe jak sie te jego sciezki skrzyzuja w przyszlych zyciach z nimi coby im to odplacil

The truth is out there
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 20:04
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Bo z reinkarnacją (samą w sobie) to jest tak, że jest ona logiczna tylko na jednym polu - że przyczyna rodzi (jakiś) skutek, ale na tym się kończy jej sensowność, jeśli się przyjmuje, że "samo się kręci", bo rozkładając to na czynniki pierwsze (ilości powiązań, wpływu na innych) nie ma absolutnie żadnej szansy, aby to logicznie działało bez żadnego odgórnego poukładania tego. Jednym słowem - reinkarnacja nie może działać sama z siebie bez mieszania do tego pojęcia Boga, który by to wszystko inteligentnie i sensownie poukładał. Jest zbyt dużo zależności.

PS. No chyba, że wyrzucimy z reinkarnacji prawo karmy, ale to wtedy będzie trochę dziwny twór, bo zdaje się, że jest to jedno z jej głównych założeń.

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: piątek, 28 lip 2017, 07:16
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

+1
Myślę, że reinkarnacja to nie tylko karma, ale również rozwój intelektualny.
Co do ilości wcieleń i poziomów do osiągnięcia to bym sobie nie zaprzątał tym głowy.
Bóg stworzył tak przeogromny wszechświat, że na pewno nudzić się nie będziemy.
Może kresem cyklu reinkarnacji jest coś, co w chrześcijaństwie określa się zbawieniem i rajem, czyli bezpośrednie obcowanie z Bogiem?
Tyle, że chrześcijaństwo zawęziło to do tylko jednego życia, a w rzeczywistości to wielokrotny proces.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: piątek, 28 lip 2017, 10:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+1
No właśnie o coś podobnego mi chodzi, mianowicie - dlaczego jedno z drugim nie miałoby się jakoś uzupełniać?

Logicznym wydaje się, że kiedyś taki cykl musi się zakończyć, w ogóle warunki do życia kiedyś definitywnie się skończą i Wszechświat wg modeli najprawdopodobniej zwyczajnie zamarznie, bo wszystko tak się od siebie oddali, że zapanuje jedynie ciemność, pustka i jedno wielkie zimno. Na samej Ziemi możliwość istnienia życia skończy się jeszcze prędzej (Słońce jest już w połowie swojej drogi). Więc nawet te aspekty już na samą logikę świadczą, że możliwość fizycznego życia prędzej, czy później się skończy. Tego możemy być pewni i raczej nie ma możliwości, aby było inaczej.

Druga sprawa jest taka, że nawet pomijając powyższe, to jakaś "meta" musi być, bo nie można rozwijać się w nieskończoność. Gdzieś i na czymś ten finisz musi być i na tym polu jak najbardziej można połączyć reinkarnację z czymś właśnie w rodzaju zbawienia. Jedno wcale nie musi wykluczać drugiego, te dwie sprawy przecież mogą się uzupełniać i wcale nie muszą ze sobą kolidować.

Co do tego rozwoju to oczywiście - pełna zgoda. Ja też akurat w tym widziałbym główny powód, a nie np. w samym prawie karmy jako takim (choć jedno z drugim się łączy, bo np. jedna decyzja tu może wpływać na doświadczenia tam, ale nie w formie jedynie prostej "nagrody i kary", tylko w formie bardziej właśnie magazynowania doświadczenia - w skrócie: trzeba przeżyć i trochę dobrego i trochę złego). Tu bym widział ten główny filar, a nie w prawie karmy jako takiej samej, pustej korelacji "przyczyna-skutek", a chyba właśnie najczęściej mówiąc o reinkarnacji ludzie podchodzą do tego w ten sposób (teraz będę robić dobrze, żeby później było mi lepiej).

Tymi ilościami i poziomami właśnie w ogóle nie zaprzątam sobie głowy, bo jak zresztą napisałem - takie tego rozkładanie jak na jakieś "levele" w ogóle do mnie nie trafia. Takie coś to może istnieć, ale co najwyżej w grze komputerowej, a nie tutaj, stąd bardziej w tych swoich rozważaniach chodziło mi o to "do czego trzeba dojść, żeby to wszystko się skończyło", a nie o to "kiedy i na jakim z kolei poziomie coś takiego się stanie".

No i co do tego, że Wszechświat jest tak gigantyczny, że nie ma w nim miejsca na nudę - teoretycznie tak, tylko czy pojęcie "nudy" jest aby na miejscu? To jest w ogóle trochę teraz dla mnie zabawne, bo jeszcze jakiś czas temu powiedziałbym, że TAK i że bez "tego, czy tamtego" zapewne nie byłoby co robić. Zresztą nie tyle co powiedziałbym, co przecież tak właśnie nawet tutaj pisałem. Tylko, że teraz to najchętniej to bym w ogóle to wykreślił i dziwię się sobie jak mogłem tak o tym myśleć. Czy ta "nuda" jest więc naprawdę możliwa, czy to tylko nam się nieraz wydaje, że człowiek musi być wiecznie głodny coraz to nowych doświadczeń? Może nie musi być, tylko pytaniem teraz jest, czy ma w ogóle wpływ na to, czy te dane doświadczenia dalej zbierać (czy byłoby to narzucone wbrew woli), czy też może w tej materii podjąć jakąś decyzję i powiedzieć "ja bym tutaj się zatrzymał, bo nie chcę już niczego więcej...".

Do tego wszystkiego oczywiście nie dojdziemy (w sensie odpowiedzi teraz), możemy sobie jedynie gdybać i teoretyzować, bo nikt z nas tego nie wie, ale jest to jak dla mnie dość ciekawe do przemyślenia.

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: piątek, 28 lip 2017, 12:19
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

+1
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: piątek, 28 lip 2017, 20:59
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 14 paź 2018, 21:43

0
Wiadomo, że reinkarnacja się kończy. Zresztą ja już w tym momencie odczuwam znudzenie tym światem i rozczarowanie.
A co do tego, że reinkarnacja ludzi na Ziemi trwa 40-60 mln lat to wątpię, chyba że liczyć że byliśmy wcześniej dinozaurami.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: piątek, 28 lip 2017, 22:16
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Od kiedy ludzie istnieją na Ziemi? Od 40 milionów lat?
Pierwsi praludzie pojawili się zaledwie kilka milionów lat temu. Dinozaury nie mają więc tu nic do rzeczy. Jeśli reinkarnacja trwa 40-60 milionów lat w ludzkiej postaci, to znaczy, że wszyscy jesteśmy na początku drogi.
Skąd wiadomo, że reinkarnacja się kończy?
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 00:09
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 09:46
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Te 40-60 milionów lat pochodzi stąd:
https://www.youtube.com/watch?v=HF3SuQjGUhA
Dotychczas nie znalazłem pełniejszego i bardziej spójnego logicznie opisu reinkarnacji i dlatego konfrontuję go z innymi poglądami na ten temat.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 14:19
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Dziwne że dinozaury istniały tyle milionów lat i nie wynalazły komputera.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 14:55
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Na innych planetach ludzie mogli powstać z gadów, płazów czy ptaków. Na Ziemi powstali z ssaków. Kto wie jak byśmy wyglądali gdyby nie zagłada dinozaurów.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 16:30
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Temat poważny o kresie wędrówki, a oni się kłócą o dinozaury...

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 16:40
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wcale się nie kłócę. Całkiem poważnie mówię o ptakach - np. biblijni aniołowie.
Natomiast biblijni archaniołowie mogli być istotami pół-duchowymi, czyli ludźmi którzy przeszli do drugiego etapu reinkarnacji, który trwa 56 milionów lat.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 17:42
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

+1
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 17:44
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 19:52
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Moim zdaniem każdy człowiek ma na celu się przeanielić. Taki jest własnie koniec reinkarnacji, bycie aniołem.
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: sobota, 29 lip 2017, 20:53
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Właśnie czytam "Dalekie Podróże" Monroe, I tam jest ciekawie wyjaśniony watek reinkarnacji. Rośliny mają swoje poziomy wibracyjne, zwierzęta wyższe, a ludzie są w przedziale od poziomu 14, do 21. Tak określają z tamtej strony poziomy rozwoju. Można dalej inkarnować lub poprzestać jeśli się osiągnie dany poziom. Im wyższy poziom wibracji tym mniejsza możliwość że się tu wróci.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: niedziela, 30 lip 2017, 01:49
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: niedziela, 30 lip 2017, 12:25
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: niedziela, 30 lip 2017, 14:21
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Sokrates
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: niedziela, 30 lip 2017, 14:27
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Dlatego według mojej wiedzy nadszedł "czas boskiej sprawiedliwości".
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: niedziela, 30 lip 2017, 16:01
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Sokrates
Re: Kiedy kończy się reinkarnacja? Napisane: niedziela, 30 lip 2017, 17:16
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Strona 1 z 4 [ Posty: 99 ]

*1 2 3 4 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia