Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
fe7eee012b26ae203c0bc1f6109bee30
fe7eee012b26ae203c0bc1f6109bee30
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Tęsknota, miłość, pasja Napisane: poniedziałek, 12 kwi 2010, 20:55
Krystian

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ostatnio zastanawiałem się nad uczuciem jakie towarzyszy mi przy lotnictwie...
Ciężko mi to określić...
Jak jestem na lotnisku, czy w samolocie czuję coś, jakby tęsknotę do latania, jakby żal, że nie mogę tam być... Często aż łzy mi się cisną do oczu... Wiem, że to dziwnie brzmi, ale nie przesadzam...
Wiem, że muszę zosatać pilotem, że muszę latać... To po prostu WIEM, będzie wiele przeszkód zapewne na mej drodze, ale ja muszę... nie mam innego wyjścia, mógłbym zrobić prawie wszystko, żeby polatać...

Zdaję sobie sprawę z zagrożeń, jeszcze teraz ta katastrofa... wszyscy mówią, żebym to przemyślał, żebym zabrał się za coś innego.. Ale jak mam się zabrać, kiedy tylko latanie wydaje sie sensem mojego zycia, mojej przyszłości...
Mógłbym być żebrakiem na bruku, mieszkać pod mostem, byle raz na kilka dni móc wsiąść za stery i wzbić się w przestworza. Wiem co piszę i jestem tego swiadomym...nie widzę sensu dla siebie poza lataniem... Mógłbym byc arheologiem, fizykiem kwantowym, mikrobiologiem, genetykiem, czy hirurgiem, bo to jest ciekawe i mnie interesuje poniekąd... ale kimkolwiek bym nie został, zawsze bym dążył na lotnisko...
Ale...
Odkąd poznałem smak miłości do kobiety, tylko ona miała by wpływ na moja przyszłość, dla kochanej przeze mnie kobiety mógłbym zrezygnować ze wszystkiego, tylko jedno jej słowo... Na szczęście nie ma zamiaru go wypowiedzieć.. Miłość może być ślepa, ale jakże potężna... ale nie o tym chciałem pisać...

Jeśli "wędrówka dusz" istnieje, a w nią wierzę, to wiem, ze latałem, jestem tego pewien, bo niby z kąd ta tęsknota?

to jakby się opiera na słowach przypisywanych Leonarda da Vinci:
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"...

W sumie nie mam pojęcia co mnie skłoniło, żeby to napisać... może chciałem sie tym podzielić, wyraźić słowami co czuję, przekazać to innym...
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia