Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
c3a74c05049e57442d3c33e7105d6ab2
c3a74c05049e57442d3c33e7105d6ab2
Strona 1 z 2 [ Posty: 36 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
"Coś za coś" Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 08:34
ahfgoago

0

0
każdy z nas powinien wiedzieć że za wszystko trzeba płacić, i to właśnie sprawia że życie jest "bez sensu", tak naprawdę my nie mamy kontroli nad własnym życiem, i wszystko co nas spotyka jest skutkiem naszej przeszłości na którą mają wpływ inne osoby,jest to uniwersalne prawo wszechświata.
ja już to zaakceptowałem, i szczerze mówiąc już mi nie zależy na rozwoju duchowym czy OBE, bo i po co?wprawdzie jestem chory psychicznie, ale skoro i tak za wszystko muszę płacić to akceptuję swoją ułomność.
Re: "Coś za coś" Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 13:12
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
ahfgoago napisał(a):
każdy z nas powinien wiedzieć że za wszystko trzeba płacić, i to właśnie sprawia że życie jest "bez sensu", tak naprawdę my nie mamy kontroli nad własnym życiem, i wszystko co nas spotyka jest skutkiem naszej przeszłości na którą mają wpływ inne osoby,jest to uniwersalne prawo wszechświata.
ja już to zaakceptowałem, i szczerze mówiąc już mi nie zależy na rozwoju duchowym czy OBE, bo i po co?wprawdzie jestem chory psychicznie, ale skoro i tak za wszystko muszę płacić to akceptuję swoją ułomność.

Nie zgadzam się - choć takie myślenie jest dla niektórych bardzo wygodne... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: "Coś za coś" Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 13:29
ahfgoago

0

0
walerus napisał(a):
ahfgoago napisał(a):

Nie zgadzam się - choć takie myślenie jest dla niektórych bardzo wygodne... 8-)

nie rozumiesz mnie, i nie możesz, moja choroba jest celowa, ale nie przekonam cię, mamy różne życia.
aha nie mam łatwego życia.
Re: "Coś za coś" Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 13:44
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
ahfgoago napisał(a):
walerus napisał(a):
ahfgoago napisał(a):
(...)moja choroba jest celowa (...)

rzeczywiście Cię nie rozumiem - sorry...
Ale po to jest forum żebym Cię spróbował zrozumieć i abyś Ty mi starał się dać się zrozumieć.
Albo takie niedomówienie jest dla Ciebie wygodne - albo jest celowe - albo chcesz coś przekazać - ale nie chcesz...
Pozdrawiam - jeszcze nie rozumiejąc... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: "Coś za coś" Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 14:02
donata
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
-

0
ahfgoago napisał(a):
nie rozumiesz mnie, i nie możesz, moja choroba jest celowa, ale nie przekonam cię, mamy różne życia

Kazdego z nas życie jest inne, więc na pewno wszyscy mamy różne życia ;)
ahfgoago napisał(a):

A kto je ma... :shock:

"Serce jest Świątynią Boga..."
Re: "Coś za coś" Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 15:25
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
Ja tam się niczym nie przejmuję, jeżeli coś robię i mam za to odpowiedzieć, to i tak odpowiem. Ale na 100% nie będę się tym zamartwiał za zycia :D

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: "Coś za coś" Napisane: piątek, 11 gru 2009, 21:50
evunja

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zgadzam się z Tobą że za wszystko trzeba płacić. Ale co by było warte życie gdyby wszystko było za darmo, podane jak na tacy, bez konsekwencji swoich czynów. Znudziło by się to nam bardzo prędko, albo byśmy stali się zwierzętami, bez używania rozumu, bez zahamowań.
Inni na pewno w jakiś sposób kształtują nasze życie, ale tak naprawdę to oni mogą dawać nam tylko różne możliwości, różne warianty przyszłości jaka może nas czekać, a co dalej z tym zrobimy to już od nas zależy. Sami powinniśmy wybrać drogę którą chcemy iść. Każdy z nas ahfgoago, Ty też.
I Ty też kształtujesz rzeczywistość.
Re: "Coś za coś" Napisane: sobota, 12 gru 2009, 05:57
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Owszem... Pieniądze może i nie są najlepszą rzeczą, ale w takim świecie w jakim isniejemy niestety ciągle będą wiodły prym.
Zobacz... Kiedyś ktoś wpadł na pomysł aby stworzyć tzw. "Banki czasu" i co ? Projekt umarł /a raczej zdechł/, choć w samym założeniu nieźle sobie to wykombinowali :twisted:

Obrazek

"Nigdy nie atakuj kogoś, kogo nie możesz pokonać... Wyjdziesz na idiotę."
'SylaSS'
Re: "Coś za coś" Napisane: sobota, 12 gru 2009, 10:25
ahfgoago

0

0
to dobrze że za wszystko trzeba płacić.
Re: "Coś za coś" Napisane: sobota, 12 gru 2009, 13:04
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
ahfgoago napisał(a):
to dobrze że za wszystko trzeba płacić.

Nie wiem czy to dobrze, ale jak do tej pory nie powstała żadna alternatywa :evil:
Można by to poukładać inaczej, jednakże trzeba by mieć poparcie większości i dobry plan :twisted:

Obrazek

'SylaSS'
Re: "Coś za coś" Napisane: sobota, 12 gru 2009, 14:18
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja bym tam wrócił do barteru - przynajmniej każdy by robił to w czym jest dobry... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: "Coś za coś" Napisane: sobota, 12 gru 2009, 14:29
ahfgoago

0

0
Cytuj:
Można by to poukładać inaczej

nie można, tak było zawsze i będzie.

Cytuj:
ale jak do tej pory nie powstała żadna alternatywa

alternatywy sobie sami wymyślamy,ale zawsze za wszystko trzeba płacić.
Re: "Coś za coś" Napisane: sobota, 12 gru 2009, 20:14
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
ahfgoago napisał(a):
Cytuj:

A nie prawda... Kiedyś marzono o lataniu, maszynach odwalających ciężką pracę za nas... To się zmieniło.

Obrazek

'SylaSS'
Re: "Coś za coś" Napisane: niedziela, 13 gru 2009, 10:22
ahfgoago

0

0
SylaSS napisał(a):
ahfgoago napisał(a):
Cytuj:

A nie prawda... Kiedyś marzono o lataniu, maszynach odwalających ciężką pracę za nas... To się zmieniło.

a prawda,za latanie i maszyny też trze.plac.
Re: "Coś za coś" Napisane: niedziela, 13 gru 2009, 21:09
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
evunja napisał(a):
Ale co by było warte życie gdyby wszystko było za darmo, podane jak na tacy, bez konsekwencji swoich czynów. Znudziło by się to nam bardzo prędko, albo byśmy stali się zwierzętami, bez używania rozumu, bez zahamowań.

I wy się dziwicie że Inni nie chcą nas odwiedzać? *
Niby po co mają nam pomagać; ( błąd ) jakim naszym celom mają pomóc się ziścić.
Nie macie żadnych celów, poza własnym celem (nazywacie to - rozwojem indywidualnym).
Niektórym nie przychodzi nawet do głowy co mogli by robić poza zmaganiem się z gotówką.
Nie wyobrażają sobie że mogą np. latać na Księżyc, wymyślać holograficzne obrazy, zasiedlać Marsa, budować wieże C.C. Clarka... Czyli wszystkim tym czym teraz się nie zajmujemy, bo niektórzy chcą tylko, od tak dla sportu, potroić liczbę zer na swym kącie.
Nie sądzisz chyba że aktualna rzeczywistość jest kluczowym osiągnięciem Ziemian. Nasz prawdziwy rozwój techniczny rozpoczął się od jakiś dwustu lat. Przy naszych nieograniczonych możliwościach rozwoju, albo wykończymy się wzajemnie w krótkim czasie, albo stworzymy "drużynę ludzkości". Musimy tylko popracować troszkę nad własną etyką.
Cele przyjdą same. **
Polecam wszystkim Projekt Venus: http://zeitgeistpolska.org/index.php?op ... e&Itemid=1

* Dla niewtajemniczonych - inni mieszkańcy kosmosu.
** Wszystko to co nie związane jest ze zdobywaniem gotówki.
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 09:07
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Przy obecnym stanie rzeczy, "Projekt Venus" nie ma szans zaistnieć. Ludzkość musi dorosnąć do niektórych rozwiązań a tak diametralne zmiany są tylko możliwe wtedy, jeśli dotknie nas globalna katastrofa. Na razie jesteśmy barbarzyńcami. Zatem czekamy na 2012, Nibiru, etc.

Obrazek

'SylaSS'
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 16:44
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ale sądrewniane chatki w lesie gdzie ludzie mają gospodarstwa i są praktycznie samowystarczalni uniezaleznieni od cywilizacji.... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 17:00
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
walerus napisał(a):
Ale sądrewniane chatki w lesie gdzie ludzie mają gospodarstwa i są praktycznie samowystarczalni uniezaleznieni od cywilizacji.... 8-)

Są nawet całe plemiona które sobie dobrze radzą, ale na skale globalną to nie wypali :twisted:

Obrazek

'SylaSS'
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 17:23
evunja

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
ahfgoago napisał(a):
Nie sądzisz chyba że aktualna rzeczywistość jest kluczowym osiągnięciem Ziemian

Oczywiście że nie jest, daleko nam do doskonałości pod każdym względem, trzeba pracować nad sobą, a taka praca też wymaga pewnych wyrzeczeń, które także nie są za darmo, tylko walutą tu jest nasz trud, również poświęcenie, samowyrzeczenie.
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 19:27
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
evunja napisał(a):
ahfgoago napisał(a):
Nie sądzisz chyba że aktualna rzeczywistość jest kluczowym osiągnięciem Ziemian

Oczywiście że nie jest, daleko nam do doskonałości pod każdym względem, trzeba pracować nad sobą, a taka praca też wymaga pewnych wyrzeczeń, które także nie są za darmo, tylko walutą tu jest nasz trud, również poświęcenie, samowyrzeczenie.

Dodałbym do tego takie magiczne słowo... Samokrytyka :twisted:

Obrazek

'SylaSS'
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 21:43
killemall
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
smiac mi sie chce jak ktos mowi ze za wszystko trzeba płacić
Zycie dostałes za darmo
Moze sie to w głowie nie miescic ale mozna kogos kochac tez za darmo lub byc kochanym ...
Co noc mozesz sobie poogladac gwiazdy na niebie za darmo
Wschody i zachody słonca za darmo nie mozliwe a jednak
za korzystanie tlenu tez sie nie palaci
itp itd itc
za wszystko inne zapłacisz kartą mastercard

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna.
Re: "Coś za coś" Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 09:22
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Kwestia systemu. Z wartości nie płacisz.

Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: "Coś za coś" Napisane: niedziela, 28 lut 2010, 00:42
Kamela
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czy za wszystko trzeba płacić? To kwestia interpretacji pojęcia „płacić”. Akcja wywołuje reakcje. Coś zrobię, pomyśle, stworzę, zrujnuję – każde działanie wiąże się z jego konsekwencjami. Chcesz zbudować drewnianą chatkę i spędzić życie na łowieniu ryb i łapaniu motyli? Bardzo proszę – co Cię przed tym powstrzymuje? Bo przecież nie pieniądze – na tyle zdołasz uzbierać przez krótki okres czasu. Uważasz, że zajmie Ci to znacznie dłużej? Masz rację – bo sam piętrzysz na swojej drodze przeszkody. Chcesz więcej – masz. Nie oczekujesz niczego – nic się nie wydarzy. Akcja – reakcja. Proste odwieczne prawo. Jeśli wydaje Ci się, że coś jest niemożliwe – spróbuj pomyśleć, że niemożliwe jest, aby stało się inaczej. Nie ma w tym żadnej magii.

To prawda, że im bardziej nas życie doświadcza, tym bardziej skupiamy się na negatywach. Niektórzy wręcz są uzależnieni od tego ciągłego uczucia impasu, bo jest on im potrzebny do tworzenia, walki, budowania. Jeśli nie walczą, to nie wygrywają, a wtedy są nieszczęśliwi. Można odnieść wrażenie, że ludzie, którym się wszystko udaje, zbyt mocno ukierunkowani są na własne potrzeby i pragnienia. Zarzuca się im materializm, snobizm, płytkość rozumowania i odczuwania. Czy tak jest naprawdę? Czy aby odnieść sukces trzeba skupić się tylko i wyłącznie na sobie? Osobiście odnoszę wrażenie, że sukces (w potocznym znaczeniu tego słowa) odnosi się wtedy, kiedy jest się zorientowanym na drugiego człowieka. I wcale nie musi to wynikać z altruizmu. Zwyczajnie nie da się być szczęśliwym bez udziału w tym szczęściu drugiego człowieka. Pieniądze to wspaniała ułuda – potrafią zniwelować wiele problemów i przekuć je na sukcesy. Jeśli żyjemy w takich realiach, a nie winnych to należy się do nich dostosować. Jeśli masz siłę i chęć, aby je zmienić – zrób to. Wtedy ceną za Twój sukces będzie doświadczenie kolejnych przygód, radości. Takie jest moje zdanie :)

Antoine de Saint–Exupery: "Jeśli chcesz zbudować okręt, nie zwołuj mężczyzn, by zebrać drewno, rozdzielić pracę lub przydzielić zadania, lecz naucz ich tęsknoty za bezkresnym oceanem”.
Re: "Coś za coś" Napisane: niedziela, 28 lut 2010, 01:07
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
Nic dodać, nic ująć. W zasadzie napisałem coś o podobnej wymowie w temacie reinkarnacji. Jeśli będziesz czuć się winnym spotka cię kara i cierpienie. Jeśli będzie to uzasadnione i nie będziesz oczekiwać żadnych konsekwencji bo sens, intencje czynu, myśli były inne to nie spotkają cię żadne skutki ani cierpienie które nie zostały przez ciebie określone w tej intencji.

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: "Coś za coś" Napisane: piątek, 19 mar 2010, 05:39
drkidler
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
tak za wszystko trzeba płacić 8-)
za życie trzeba płacić za wolność trzeba płacić nawet za nieskończoność trzeba płacić
za OBE trzeba płacić za własne "ja" trzeba płacić,nie ma nic za darmo :evil:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej — Albert Einstein
Re: "Coś za coś" Napisane: piątek, 26 mar 2010, 15:26
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
drkidler napisał(a):
za życie trzeba płacić za wolność trzeba płacić nawet za nieskończoność trzeba płacić

Dlaczego ?

Re: "Coś za coś" Napisane: środa, 5 maja 2010, 01:47
drkidler
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Heruur napisał(a):
drkidler napisał(a):

Dlaczego ?

no właśnie dlaczego?
nie mam pojęcia.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej — Albert Einstein
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 17 gru 2012, 12:26
Gruzol

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
drkidler napisał(a):
Heruur napisał(a):
drkidler napisał(a):

Dlaczego ?

no właśnie dlaczego?
nie mam pojęcia.

haha rozwaliło mnie to,gratulacje za poczucie Chumoru,co do "coś za coś" temat rzeka,

jestem żniwiarzem...
Re: "Coś za coś" Napisane: poniedziałek, 17 gru 2012, 19:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lis 2018, 13:36

0
Co to jest Chumor? Jakiś nowy gatunek grzyba?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: "Coś za coś" Napisane: wtorek, 18 gru 2012, 18:18
Gruzol

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
ano nie ma nic za darmo,nie ma,gdyby było ludzie byliby jeszcze głupsi niż są nie zważali by na konsekwencje swoich czynów a wojnę światową mielibyśmy co pare lat,a tak to nie ma tak bo wszyscy boją się kary i piekła.

jestem żniwiarzem...
Strona 1 z 2 [ Posty: 36 ]

*1 2 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Cel Życia