Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Argon, Google [Bot], Avatar użytkownika neo, Avatar użytkownika stefan12
04c69f79f11233f4bed2c5855a918ee0
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
brak nowych PW
04c69f79f11233f4bed2c5855a918ee0
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Senne deja vu ? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 28 cze 2017, 11:02
PeterMax00

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
środa, 19 lip 2017, 14:47

0
Hej!
Zapewne każdy z Was doświadczył choć raz w życiu deja vu i wie na czym to polega. Zazwyczaj jest to wrażenie, że już się w danym miejscu było/ już coś się robiło.
Ostatnio miewam co jakiś czas pewne flashbacki bardzo podobne do tradycyjnego deja vu, natomiast towarzyszy im zupełnie inne odczucie. Robiąc jakąś rzecz nagle poprzez jakieś skojarzenie (tak mi się wydaje, ale równie dobrze to może być samo z siebie) wpada mi do głowy myśl/obraz pewnego wydarzenia, którego mam wrażenie, że byłem świadkiem. Kiedy pierwszy raz mi się to zdarzyło pomyślałem, że być może widziałem to już w jakimś moim śnie, ale do końca nie jestem tego pewien. Najgorsze jest to, że 'widzę' ten obraz dosłownie przez pare sekund, a później trudno mi go sobie przypomnieć.
Dla zobrazowania mojego deja vu opowiem Wam mój wczorajszy przypadek. Sprzątam w domu gdy nagle pojawia mi się jakieś 'wspomnienie', w którym siedzę w nadmorskim barze (tak to wyglądało) i to z ludźmi, których nie znam, ale rozmawiam z nimi. Słyszę dialogi, ale nie potrafię ich zrozumieć, a teraz ciężko też mi je sobie przypomnieć. Trwa to kilka sekund, a może jej ułamek.. nie potrafię oszacować. Nagle wracam do mojego pokoju, w ręku trzymam odkurzacz i dalej sprzątam.Próbuję sobie przypomnieć co właśnie się wydarzyło, ale jest to bardzo odległe, za mgłą.
Przez dłuższą chwilę starałem sobie przypomnieć, czy to wydarzenie faktycznie miało miejsce (co jest raczej niemożliwe) lub śniło mi się, ale nie mogłem nic podobnego skojarzyć. Piszę tego posta, ponieważ może ktoś z Was miał podobne deja vu, albo wie co mi się mogło przydarzyć? Dodam, że ostatnio powróciłem do codziennych medytacji po przerwie. Może to jakoś wpływa na moją wyobraźnie i pracę mózgu.. :D
Pozdrawiam!
Re: Senne deja vu ? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 29 cze 2017, 00:48
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

0
Właściwie to kiedyś miewałem podobne, ale nigdy nie były to obrazy, a bardziej poczucie danej sytuacji (coś jak wspomnienie, przy czym niekoniecznie wspominając coś widzi się obraz, czasem jedynie same emocje, uczucia jakie wydarzeniu towarzyszyły - myślę, że wiesz o co mi chodzi). Ale to było kiedyś, kiedyś, teraz już nie miewam takich dejavu, natomiast powiem Ci, że parę razy złapałem się na tym, że było to przypomnienie sobie sytuacji ze snu. Nie kojarzyłem tego od razu, ale np. po jakimś czasie, gdy jakiś sen z jakiegoś powodu potrafił mi się przypomnieć w całości, to zauważałem, że no przecież dokładnie to zdawało mi się, że "widziałem" w swoim dejavu. Ale to tylko kilka razy tak mi się udało skojarzyć to ze snem. Tyle moich doświadczeń z dejavu. Również pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Senne deja vu ? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 29 cze 2017, 06:30
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 6 lis 2017, 09:13

0
u mnie cienko z deja wu , czasami , jednak nic sobie nie przypominam po tym snów, czy sytuacji , zwykłe odczucie.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Senne deja vu ? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 29 cze 2017, 07:58
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
piątek, 17 lis 2017, 13:55

0
Słyszałem o "dziwnych" stanach gdy ludzie zaczynali bądź wracali do medytacji. Być może to są Twoje wspomnienia z przeszłych żyć, być może wspomnienia snów, być może przyczyna jest jeszcze inna. Nie wiem. Czy te medytacje robisz tak sam z siebie, czy są związane z jakąś religią czy tradycją?
Re: Senne deja vu ? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 29 cze 2017, 16:07
PeterMax00

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
środa, 19 lip 2017, 14:47

0
@kanu Medytacje robię sam z siebie dla spokoju ducha :) Nie wydaje mi się, żeby te obrazy były związane z przeszłym życiem, ponieważ wyglądały na mocno teraźniejsze czasy... chociaż sam do konca nie pamiętam. W sumie jak dla mnie najbardziej prawdopodobne jest to co napisał Szczyglis, że przypominają mi się moje sny. Być może dzięki medytacji mam lepszą 'pamięć' do snów :p
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Moc Człowieka