Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
4579f4427e3a4423abc81a7a68ff21a6
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
4579f4427e3a4423abc81a7a68ff21a6
Strona 1 z 3 [ Posty: 63 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 2 maja 2015, 18:53
niebieskieucho
reputacja do poprawy
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
piątek, 26 kwi 2019, 11:10

0
Wygląda na to, że wreszcie silniki magnetyczne Muammera Yıldıza znajdą swoje zastosowanie na przekór niedowiarstwu "oficjalno"naukowych scepów. O ich zaletach nawet nie ma co wspominać. I tak oto - o ironio - Turcja (po wielkiemu cichu) wyprzedziła wszystkie potęgi technologiczne Zachodu i Wschodu, które zostają sprowadzane do roli dystrybutorów jej silników. Jeśli nauka "oficjana" czegoś nie rozumie, to z góry zakłada, że jest to niemożliwe. Być może w grę wchodzi również hamulec w postaci kręgów interesów energii konwencjonalnych. Szczegóły:
http://magneticmotors.com/?p=18
oraz
http://hmsbturk.com/tr/hakkimizda

Po zatrudnieniu automatycznego tłumacza można się zorientować (wersja angielska nie funkcjonuje):

Anasayfa - Strona startowa
Hakkımızda - O nas
Ürünler - Produkty
Haber ve Duyurular - Wiadomości i komunikaty
Fotoğraflar - Zdjęcia
Videolar - Filmy
SSS (Sıkça Sorulan Sorular) - Często Zadawane Pytania
İletişim - Kontakt

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: niedziela, 3 maja 2015, 20:31
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Poczekam aż pojawią się niezależne od firmy osoby, bo na razie to dowodzenie na zasadzie "ta wędlinka na pewno jest dobra bo już mają ją sprzedawać".

Bywa i tak...
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: poniedziałek, 4 maja 2015, 09:39
niebieskieucho
reputacja do poprawy
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):

0
Oczywiście. Trzeba poczekać na opinie użytkowników.

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: poniedziałek, 4 maja 2015, 14:41
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Temat bardzo ciekawy, jakiś czas temu zainteresowałem się tym i nawet kupiłem parę magnesów.
Ze względu na ograniczone możliwości warsztatowe, silnika nie zbudowałem, ale udało mi się zrobić platformę, która unosi się dzięki magnesom.

Może temat odkurzę i spróbuję coś wykombinować. Mam taki schemat:

Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: poniedziałek, 4 maja 2015, 16:24
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Tylko czemu niby miałoby się to kręcić?

Bywa i tak...
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: poniedziałek, 4 maja 2015, 19:12
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Te magnesy na zewnątrz koła odpychają te rozmieszczone po obwodzie wewnątrz.
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: wtorek, 5 maja 2015, 07:14
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tylko, że to nie zadziała, podobnie jak nie zadziała pętla ze sznurka przełożona przez ośkę i puszczona w ruch. Tak to już jest z energią, że nie bierze się znikąd. Pożyjemy zobaczymy.
Wieczorem jak kumpla zmęczę o fotki to wrzucę zdjęcia samochodu elektrycznego do którego pomagałem robić elektronikę. Uprzedzam pytanie, jest tam normalny silnik elektryczny.;)
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: wtorek, 5 maja 2015, 08:03
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
To jak wyjaśnisz to zjawisko "lewitacji"?

Coś takiego zrobiłem sam, do płyty podoklejałem magnesy i również umieściłem magnesy na podstawie i ścianach bocznych.
Te magnesy na bokach mają stabilizować lewitującą płytę, bo bez nich siła magnesów dolnych odpycha płytę w bok i wtedy płyta spada.
Skąd tu twoim zdaniem bierze się energia która przeciwdziała prawu ciążenia? Ja wiem - z magnesów. I na podobnej zasadzie może działać taki silnik.

Sorry za prostacki szkic, ale poza paintem nie mam nic lepszego do rysowania.

magnesy.jpg
magnesy.jpg [ 29.21 KiB | Przeglądane 2179 razy ]
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: wtorek, 5 maja 2015, 09:46
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Zachodzi tutaj równowaga sił, żadna energia nie jest wydzielana i dostarczana do płyty. Odbieranie energii z takiego układu powodowałoby rozmagnesowanie magnesów i opadanie płyty. Magnesy to nie silniki odrzutowe, które muszą spalać paliwo aby utrzymać pewien stan, ich odpychanie i przyciąganie to wynik energii nadanej podczas magnetyzacji - gdy ciało jest przyciągane, energia magnesu zmniejsza się, gdy jest odrywane energia zwiększa się o taką samą wartość, w efekcie nie ulega zmianie i nie powstaje nowa. A ponieważ zawsze trzeba zużyć energię aby namagnetyzować magnes, wszelkie procesy z użyciem magnesów mają bilans mniejszy od 100%.

W przedstawionym schemacie widzę podstawowy problem - podczas obrotu takiego koła w pewnych położeniach magnesy się odpychają a w innych przyciągają. Zatem koło raz jest przyspieszane a raz hamowane. Wszystkie znane mi próby takich silników kończyły się tym, że koło docierało do punktu równowagi sił i zatrzymywało się. Dalsze kręcenie wymaga użycia siły a całość stanowi jedynie łożysko magnetyczne.

Bywa i tak...
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: wtorek, 5 maja 2015, 10:12
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Myślisz, że to fake?

Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: wtorek, 5 maja 2015, 18:20
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wbrew pozorom energia w twoim układzie wzięła się z... kanapek. Ty podnosząc płytę z magnesami dodałeś energii potencjalnej do układu. Uprzedzając twoje pytanie jakbyś wsuwał magnesy pod płytkę to także ty byś dostarczał energii. A jak wyjaśnić lewitację? Otóż układy fizyczne dążą do minimum energetycznego, w tym przypadku chcą się "pozbyć" energii potencjalnej. Jednak ta zamieniana jest na energię związaną z polem magnetycznym, czyli "odpychaniem" się magnesów. W związku z tym, że, teraz będzie mega skrót, energia pola magnetycznego szybciej rośnie z mniejszą odległością niż maleje energia potencjalna, mamy lokalne minimum energetyczne. Można to porównać do sytuacji ze sprężynką. Ona także pod wpływem postawionego na niej ciężaru trochę się skurczy, ale zazwyczaj ustabilizuje się w punkcie równowagi, właśnie w minimum energii układu. Teraz ciekawostka, napisałem o lokalnym minimum energetycznym. Otóż jest jeszcze niższe minimum, mianowicie wtedy, gdy mamy przeciwne bieguny, które się "przyciągają". Otóż ta sytuacja z lewitacją jest niestabilna i układowi "opłaca się" zrobić koziołka i zmniejszyć swoją energię.
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 07:40
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Skoro więc mamy już siłę, w postaci oddziaływania pola magnetycznego, to wystarczy użyć jej do wykonania przemieszczenia i będziemy mieli już pracę.
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 11:08
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Wykonanie pracy przez taki układ, powoduje spadek ilości energii magnesu i spadek namagnesowania. Natomiast gdy płyta wisi nieruchomo, żadna praca się nie wykonuje. Zaś energia w magnesie została mu nadana w procesie magnetyzacji, nie wzięła się znikąd.

Bywa i tak...
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 11:21
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
To magnesy w silnikach elektrycznych się rozmagnesowują?
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 11:30
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 12:05
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 12:46
niebieskieucho
reputacja do poprawy
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):

0
Wkrótce przekonamy sie o zywotnosci tych silników. Producent na pewno daje na nie gwarancje dlugoterminowe, bo przeciez nikt by ich nie kupil po tak wysokich cenach na rok, czy dwa lata.

Niektórzy twierdza, ze jest to wbrew prawu zachowania energii. Tak nie jest, bo pobierana energia nie ma limitu. Nawiasem mówiac, zasada zachowania energii moze byc tylko czesciowo prawdziwa. Wiecej o tym na:
http://pinopa.republika.pl/ZlaZasFizyki.html

Tesla pozyskiwal wolna energie za pomoca cewki nazwanej jego imieniem (cewka Tesli). Przeprowadzil z powodzeniem próby takiego silnika zamontowanego w samochodzie Pierce Arrow (czytaj od: " Here is the story: " )
http://waterpoweredcar.com/teslascar.html
A bylo to w 1931 roku (!)

--
Ci którzy twierdzą że rozumieją relatywistykę automatycznie przyznają, że rozumieją nonsensy

Those who claim that understood Relativity, automatically admit that they understood nonsense

Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 17:12
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Lewitacja podana w twoim eksperymencie nie jest rodzajem pracy w sensie fizycznym. Równie dobrze krzesło na którym siedzisz wykonuje pracę. Nie ma w tym przypadku jakiekolwiek zmiany energii więc gdzie niby jest praca?
Nie, magnesy w silnikach się nie rozmagnesowują. Zasada działania silnika DC polega w wielkim skrócie na odpychaniu elektromagnesu złożonego z cewki od magnesu trwałego. Ruch, a zatem i praca powstaje poprzez cykliczne przełączenia pomiędzy kolejnymi elektromagnesami w silniku. Zatem mamy po prostu zmianę kierunku przepływu prądu w uzwojeniach, a zatem i zmianę kierunku pola elektromagnesu. Magnes trwały nie zamieni sobie od tak swoich biegunów i dlatego silniki magnetyczne nigdy nie zadziałają.
A co do silnika z filmiku, to działa dlatego, że gościu odsuwa i przybliża magnes w odpowiednim momencie, równocześnie dostarczając mu energii. Natomiast w ostatnim fragmencie jest to zwyczajna sztuczka, gdzie najpewniej elektromagnes dodaje energii do układu.
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: środa, 6 maja 2015, 18:41
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Znany jest ładunek elektryczny i elektromagnetyczny. Ale jest pole magnetyczne ale nie jest znany ładunek magnetyczny. Ładunek jednostkowy, coś jak elektron. Jest magnes. Ale co powoduje, że on jest magnesem. Skąd się bierze to pole magnetyczne? Bo jest różnica między polem magnetycznym a elektromagnetycznym. Jak dotąd nie umiemy tworzyć pola magnetycznego a tylko elektromagnetyczne. A to różnica. W wytworzenie pola elektromagnetycznego musimy włożyć energię. / cokolwiek to znaczy/
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: czwartek, 7 maja 2015, 09:51
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Potrafimy tworzyć pole magnetyczne - na tym polega działanie elektromagnesów. Prąd płynący w cewce owiniętej wokół pręta generuje pole magnetyczne. Jeśli jest to prąd stały, będzie to pole stałe bez składowej elektrycznej.

Wyjaśnię jeszcze jak to jest z tą magnetyzacją - każde ciało ferromagnetyczne ma tą właściwość, że jego atomy wykazują pewną jednostkową magnetyczność. Każdy wykazuje spin elektronów, wywołujący powstanie lokalnego pola magnetycznego. Pewne grupki atomów sprzężają swoje spiny, tworząc obszary lokalnej stałej magnetyzacji, tzw "domeny".
Tyle tylko, że w zwykłym kawału żelaza, kierunki magnetyzacji atomów i domen są porozrzucane przypadkowo, więc jako wypadkowa kawałek metalu nie jest magnesem. Aby to zmienić, należy uporządkować spiny - mogą ulegać przesunięciu, ale czynią to z pewnym oporem, związanym z bezwładnością i siłą oddziaływań między atomami.
Zwykle czyni się to umieszczając ferromagnetyk w odpowiednio silnym polu magnetycznym - spiny są porządkowane wzdłuż linii pola, wszystkie tak samo, i cały kawałek metalu staje się wielką domeną magnetyczną. Można to też uzyskać ochładzając w polu odpowiednio rozgrzany metal, a także działając mechanicznie na metal umieszczony w polu. Jeśli umieścimy długi pręt metalu ukośnie, dolnym końcem na północ, pod kątem lokalnej deklinacji magnetycznej i kilka razy mocno uderzymy młotkiem w drugi koniec, możemy sprawić że stanie się słabym magnesem.

Uporządkowanie spinów pochłania energię. Siła magnesu zależy od własnej zdolności do magnetyzacji i przyłożonego pola podczas magnetyzacji. Zanik namagnesowania następuje przez ponowne porozrzucanie kierunków spinów w materiale. Siła magnetyczna nie bierze się znikąd, nie jest pobierana z kosmosu czy skądtam. A co za tym idzie, nie można z niej ciągle czerpać i nie zużyć. A na tym polega koncepcja silników ciągle dających więcej energii.

Bywa i tak...
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: piątek, 8 maja 2015, 23:51
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Czy pole magnetyczne magnesu / nie elektromagnesu/ zużywa się? I zanika.
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 00:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 07:02
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Źle to rozumujecie. Czy elektrownia słoneczna, wiatrowa czy wodna to perpetum mobile? NIE, ale produkują energię elektryczną wykorzystując siłę przyrody. W podobny sposób można by wykorzystać siłę magnetyczną.
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 14:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 17:16
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Silniki magnetyczne są oparte o myślenie, że energia z jaką magnes przyciąga bierze się znikąd, ewentualnie jest brana z jądra ziemi albo z kosmosu. A tymczasem jest to ta sama energia zużyta do namagnesowania. Gdy magnes przyciąga metal to wykonuje pracę, i traci część energii. Oderwanie tego metalu jest wykonaniem pracy na magnesie i oddawaniem mu dokładnie tej samej ilości energii. Tak też dzieje się w tym silniku - w jednych ustawieniach magnesy się przyciągają i wytwarzają energię a zaraz potem są oddalane i tyle samo energii pochłaniają. Część energii rozprasza się w formie ciepła.
Silnik bez żadnego zasilania zatrzyma się w ustawieniu o najniższej energii. Silnik obracany z zewnątrz staje się tylko magnetycznym łożyskiem, nie dającym żadnej energii więcej a nawet nieco wytracającym.

Kiedyś w Politechnice Lubelskiej opowiadano mi taką anegdotkę o magnesach - w latach 90. mieli tam jeden z pierwszych w kraju aparatów NMR z nadprzewodzącymi elektromagnesami. Nadprzewodnik musiał być stale chłodzony ciekłym helem. Niestety ten stary typ aparatu nie miał dobrego ekranowania pola magnetycznego, więc do odległości dwóch metrów lepiej było nie podchodzić z czymkolwiek magnetycznym w ręku, ubraniu lub ciele.
Ale zdarzyło się, że w pomieszczeniu badawczym musiano dokonać małej modernizacji, polegającej na wymianie ogrzewania. Robotnicy wycięli rurę i wynosili ją z pomieszczenia, podeszli za blisko i przyciągnęło. Więc każdy chwycił za koniec i szarpnęli porządnie. Tym samym wykonali prace, która w krótkim czasie nadała nadprzewodnikowi dużo energii. Jego temperatura wzrosła o kilka kelwinów, przestał być nadprzewodnikiem, rozgrzał się, hel w obudowie zawrzał, a zawór bezpieczeństwa otworzył się i kilkanaście litrów drogiego helu uleciało do atmosfery...

Bywa i tak...
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 18:44
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 19:23
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Wy nadal myślicie teoretycznie o perpetum mobile, a ja myślę praktycznie, a właściwie to ekonomicznie. Nawet jeśli magnesy tracą energię, to wystarczy, że koszt zbudowania takiego silnika będzie mniejszy od wartości energii jaką wytworzy w trakcie swojej pracy, to już będzie oznaczać zysk energetyczny.
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 19:30
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
To pora zacząć myśleć fizycznie, a nie ekonomicznie. :) Ile energii włożysz, tyle co najwyżej uzyskasz. Zadziwia mnie, że ludzie kombinują nad takimi silnikami, a mogliby sobie za taki koszt zbudować małą turbinkę wiatrową chociażby do grzania wody...
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: sobota, 9 maja 2015, 19:33
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Ruszyła produkcja silników magnetycznych Napisane: niedziela, 10 maja 2015, 23:53
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Szczyglis - czytaj ze zrozumieniem. Podręcznik fizyki to ja znam. Ale tam nigdzie nie pisze że magnes / nie elektromagnes/ sam się rozładowuje wskutek zużycia. Ile razy trzeba przyłożyć do magnesu stałego np. kawałek żelaza aby go rozładować ? / ten magnes/ Czy magnes stały to rodzaj baterii?
Strona 1 z 3 [ Posty: 63 ]

*1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Nauka