Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
b80347b318487d3e1c33fb4ee368e3a9
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
b80347b318487d3e1c33fb4ee368e3a9
Strona 3 z 3 [ Posty: 68 ]

*< 1 2 3

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: wtorek, 21 cze 2016, 00:20
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
A czemu niby efekt miał zachodzić tylko i wyłącznie w tamtej łazience? Dany niski kąt oświetlenia można złapać każdego dnia; krany takiej konstrukcji są pospolite. Gałęzie drzew nie są potrzebne bo i bez nich promienie słońca są równoległe.

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: wtorek, 21 cze 2016, 08:19
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
W opisie patentu wyraznie mowi sie o wywolanie kontrastu. Prosze wczytac sie w dokumentacje patentu.

Zgloszenie w moim imieniu i sprawdzenie oryginalnosci patentu dokonal specjalista dr inz. , dr. inz. adwokat patentowy
Heldt (podwojny tytul naukowy).

Nie wszystko da sie opatentowac, po to sa urzedy patentowe, ktore sprawdzaja zasadnosc.
Ponadto patent kosztuje i to dosc drogo, placi sie za opracowanie, zgloszenie i ochrone patentowa.
Droga zgloszenia jest bardzo dluga i kosztowna.

Jezeli ktos uwaza inaczej niech sam sprobuje zglosic europejski patent!

Efekt jest mozliwy w kazdym miejscu przy zachowaniu warunkow podanych w patencie. W patencie nic a nic nie mowi sie
o sosnach czy promieniach slonecznych, tak jak to ktos tu na sile wmawia, tylko dlatego ze nie wlada j. obcymi.

W opisie w j. polskim (internet) oczywiscie opisalem warunki jakie panowaly podczas obserwacji.

Przeprowadzono juz w laboratorium wielokrotnie proby powtorzenia doswiadczenia uzywajac promieni lasera rubinowego
lecz nie uzyskano zadnego i w zadnej formie odbitego obrazu na ekranie. Jezeli bylyby to efekty sil lepkosci w wyplywajacej
strudze wody to uzyskaloby sie bez trudnosci obraz tych efektow.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: wtorek, 21 cze 2016, 08:52
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
cytat"...Aż strach pomyśleć co się stanie jak zabierzesz się za konstruowanie silnika, na bank sprawność 150%.;) ...)

Ktos tu na sile wmawia mnie konstrukcyjne bzdury, chcac zdyskredytowac publicznie moja osobe. To wedlug etykiety tego
forum jest niedopuszczalne i spowodowac moze wylaczenie tej osoby z tego grona.

Ja zaliczam sie do eliternatego grona kosntruktorow najwiekszego samolotu pasazersliego A380 i swoja praca w Airbus
odpowiadam prawnie az 25 lat. Ponadto ukonczylem renomowana Politechnike Gdanska i jestem dyplomowanym inzynierem
(tytul taki uzyskuje sie po weryfikacji tu na Zachodzie). Ponadto jestem wyksztalconym na Zachodzie informatykiem.

Dlatego prosze troche kultury w konwersacji i poszanowanie dobr osobistych innych osob!

Jestem otwarty na wszelkie pytania, moze dla niektorych odpowiedzi moje sa kontrowersyjne.

Przytocze jedna historie co przedstawiono nam podczas wykladow na politechnice. W USA dla rozwiazania trudnych problemow
technicznych powoluje sie grono roznych specjalistow zbardzo odleglych dziedzin (tzw. burza mozgow). Byl w tym gronie powolany
takze filozof. Chodzilo o wywiercenie bardzo malych otworow w bardzo twardym materiale. Podczas dyskusji zabral glos
filozos i powiedzial, ze dla niego jest obojetnie czy wpierw wierci sie material lub czy wpierw istnieje otwor a potem material.

Zdawaloby sie, ze mowi niedorzecznosc, lecz po glebszej analizie przez fachowcow puszczono wpierw strumien laserowy a potem
podsunieto pod ten strumien przedmiot.

Tyle daje kulturalna, konstruktywna konwersacja, zycze takiej wszystkim na tym forum.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: wtorek, 21 cze 2016, 12:02
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Skoro efekt jest możliwy do odtworzenia w dowolnym miejscu, to czemu nadal dysponuje pan tylko zdjęciami z lat 70? Nie udało się ze słońcem i kranem? Nie udało się z lampą dającą równoległe promienie?

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: wtorek, 21 cze 2016, 13:10
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
cytat:
"... Nie udało się ze słońcem i kranem? Nie udało się z lampą dającą równoległe promienie?..."

W opisie patentu mowi sie o zrodle swiatla dajaca silne oswietlenie promieniami rownoleglymi.
Owszem reflektor o czaszy paraboidalnej daje wiazke rownolegla, lecz nie na tyle silna.

Myslalem o laserze lecz proby przeprowadzone w kwietniu br w Polsce nie daly zadnego efektu,
wogole zadnego obrazu odbitego od wewnetrznej scianki strumienia.

Dlaczego akurat silne oswietlenie promienimi slonecznymi dalo ten efekt w 1972 i 1973, nie wiem.
Jest to dla mnie to i dla innych bardzo enigmatyczne. Jezeli jest to efekt lepkosci cieczy to dlaczego pod
tym katem sie to nieuwidacznia po oswietleniu laserem?

Oficjalnie wiadomo, ze rano miedzy godz 9-10 promienie sloneczne sa najbardziej spolaryzowane, czy to
daje w sumie ten efekt swietlny?

Licze na to, ze uda sie wreszcie ten efekt powtorzyc i sprawdzic pochodzenie tego zjawiska.

Ja nie mam obecnie zadnych praktacznych mozliwosci.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: piątek, 24 cze 2016, 10:34
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie mam zdania (ani za ani przeciw) na te informacje pod linkiem dotyczacym antygrawitacji:

https://tajemnice.robertbrzoza.pl/finan ... wiatowego/

Co wy na to?
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: piątek, 24 cze 2016, 12:13
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Bardzo dużo gadania i zupełny brak źródeł, które to potwierdzają.

Wirujące nadprzewodniki nie ekranują pola grawitacyjnego.

Strona nie wygląda na wiarygodną.

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 26 lis 2017, 14:51
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
tu troche o niedawnej jednoczesnej detekcji fal grawitacyjnych potwierdzonej w zakresie fal elektromagnetycznych powstałych podczas kolizji gwiazd neutronowych :idea:

Strona 3 z 3 [ Posty: 68 ]

*< 1 2 3

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Nauka