Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
3206d70d6cdc8a84067e4bd8c9a7c572
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
3206d70d6cdc8a84067e4bd8c9a7c572
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: poniedziałek, 24 kwi 2017, 23:19
su30

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 kwi 2017, 11:06

0
Co sądzicie o tym, że telewizja, radio, gazety, internet potrafią kreować nasze spojrzenie na rzeczywistość czy świat, bez namacalnych dowodów? W stylu "Wierzę w Boga..." ale go nikt nie widział? Czyt. tv, internet, gazeta, sąsiadka jak coś powie to jest prawda.
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: poniedziałek, 24 kwi 2017, 23:51
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
Bo kreują. Nie wiem jak z kwestią Boga, bo ten temat jest raczej poruszany jedynie w bardziej katolickich mediach, ale jeśli chodzi o bardziej codzienne tematy - to przecież wszystko to co serwuje się ludziom to jedna wielka papka. Ba - wojny przecież teraz prowadzi się za pomocą mediów! Ten kto ma media, ten ma władzę, bo posiada narzędzie do kreowania swojej wizji świata. Polityka? Tu też rządzą media, a nie politycy jako tacy. A ludzie niestety mają to do siebie, że nie chce im się weryfikować informacji, zamiast tego przyjmują wiele z tych wszystkich wykreowanych rzeczy jako prawdę objawioną. Długo by wymieniać. W ogóle zauważyłem, że ludzie są coraz bardziej leniwi i coraz łatwiej nimi sterować, mało kto teraz obecnie posiada własne zdanie (zaznaczam - własne, a nie wkodowane mu przez innych). Niestety.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: wtorek, 25 kwi 2017, 07:33
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
ja to skwituje starym kawałem PRL-owskim

Przychodzi do lekarza roztrzęsiony człowiek i mówi.
-Panie doktorze źle ze mną. Co innego widzę, co innego słyszę a co innego czytam w gazetach.

I tak jest nadal, czasy inne ale propaganda na podobnym poziomie.
Telewizja jest tego najlepszym przykładem, jak wydarzenia przedstawia TVP, a jak np. TVN. Różnica jest taka że mamy teraz jakąś równowagę, a kiedyś wszyscy piali jednym głosem aby ludzi ogłupić.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: wtorek, 25 kwi 2017, 09:39
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
zawsze mówiąc o mediach przypomina mi sie taka historia - jak byłem mały ( no tak powiedzmy ok 12-13 lat ) tata zabrał mnie na jakieś zawody sportowe + jednocześnie było to jakieś wydarzenie organizacyjno/polityczne zw. z olimpiadą, związkiem olimpijskim był tam Kwaśniewski ( nie był wtedy jeszcze prezydentem tylko chyba ministrem ds. młodzieży czy coś ). Wydarezenie miało jakąś tam dużą rangę no i wieczorem było pokazane sprawozdanie w tv - oczywiście jak pokazali to usiadłem obejrzeć - patrze i ni ch... wogóle o co kaman? co oni mówią? - byłem tam przecież a oni co innego pokazują
mówia jakieś inne wogóle inne rzeczy zero o sportowcach i zawodach za to kupa jakiegos pieprzenia nie w temacie z ludzmi niewiadomo skąd i gdzie :roll: ... także ten :roll:
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: wtorek, 25 kwi 2017, 15:47
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Szczytem szczytów były też transmisje z Marszów Niepodległości w TVN-ach. Kogo by nie zapytać, to każdy mówił, że była fajna, sympatyczna atmosfera, ludzie z całymi rodzinami itd... A co w tym czasie pokazywały media? Normalnie relacje z pola bitwy z komentarzem, że trwa właśnie jakiś armageddon. Wiecie co mnie ciekawi ostatnio? Ile jest prawdy w prawdzie o Korei Północnej? Żeby się jeszcze nie okazało, że całe to szaleństwo Kima to jeden wielki, wymyślony myk, tak jak Irak, Syria i te sprawy, bo kłamstwa są wszędzie, z każdej strony.

Gadowski kiedyś w jednym z filmów opowiadał o wojnie na Bałkanach. Był tam, robił wywiady z ludźmi, był korespondentem. I co się okazuje? Że wszystko to co wiemy o wojnie w Bośni, Serbii, Jugosławii to jedna wielka propaganda wykreowana przez kupioną firmę od PR-u. Gdy człowiek tego słucha to ma wrażenie, że żyje wręcz w jakiejś innej, alternatywnej rzeczywistości. Nie można wierzyć nikomu, bo świat jest obecnie tak sterowany i kreowany na każdym kroku przez media, że głowa pęka.

O tym wystąpieniu mowa. Trochę długie, ale polecam - Gadowskiego się bardzo miło słucha, zwłaszcza, iż on jeździ i jeździł po świecie i zbiera informacje z pierwszej ręki, a nie powtarza po innych. Jeden z ostatnich prawdziwych dziennikarzy.

Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: środa, 24 maja 2017, 19:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 10:35
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
sobota, 9 lut 2019, 16:24

0

"It is not in the stars... but in ourselves."
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 17:55
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
500+ to dodatek, ale wiele rodzin z tego żyje, wśród tych normalnych trafi się jakiś odsetek żerujących

Sokrates
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 18:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Oboje macie rację. Wielu biednym rodzinom 500+ pomogło i pomaga, ale też i wiele jest patologii typu Sebix + Dźesika = Brajanek, a tego to i ja zdzierżyć nie mogę. Tej rodzince na filmie to powinni jeszcze pałą przez łeb przyłożyć, podziwiam spokój panów funkcjonariuszy. Nie to, żebym bronił policji, bo i tam jest trochę patologii (jak wszędzie), ale w tym akurat przypadku gleba się Sebixowi należała, Dżesice w sumie też (ja mam buciki za 200zł, bluzeczkę za 800, czapkę wypie...ę do kosza...etc.). Szacun dla policjanta, że i jej nie powalił na glebę, tylko zachował spokój.

Prawo jest jasne - policjant prosi o dowód, masz obowiązek się wylegitymować. Jak tego nie zrobisz, to policjant ma obowiązek doprowadzenia na komendę w celu ustalenia tożsamości. Proste. A jak się rzucasz? Nie miej potem pretensji za skucie w kajdanki.

Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 18:32
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
no ale lewactwo chciało pokazać jaka obecna policja jest zła, ja też biorę 500 + to mam na opłacenie przedszkola bo 400 zł. mnie ono kosztuje .

Sokrates
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 18:43
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Co do tego pokazania, to też chcieli pokazać, bo dobry okres na to jest (sytuacja z paralizatorem z Wrocławia - tak notabene, co jest z tym Wrocławiem? Co jakaś afera, to Wrocław...). Głośno teraz jest o tamtej akcji z Wrocławia, co gość umarł w kiblu, to teraz się pod chwilowy "hejt" na policję podczepiają. W to im graj. Nasza policja to tak w ogóle nic u nas nie może. Niech się Sebix przejedzie do USA, to za akcję taką jak na filmie w gratisie dostanie jeszcze kulkę w głowę, a nie tylko kajdanki na ręce. Nie bronię policji, ale też i nic do nich nie mam, bo nikogo normalnego z ulicy nie zawija się w takich okolicznościach. Nie jeden mandat w życiu dostałem, czy jakieś pouczenie i z niejednym policjantem w życiu rozmawiałem, jakoś nikt nigdy nie rzucał mną o glebę, bo i rozmowa zawsze była kulturalna, a nie na zasadzie, że wyciągam telefon i wyzywam funkcjonariusza od psów. Kto się prosi o kłopoty - ten je ma, sprawa jest prosta.

Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 18:47
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
jakby każdy mógł w kraju na policjanta narobić, to było by bezprawie, sami sobie pokazówkę nagrali , i policja ma dowód jaka była prawda, a co by było jakby tylko były same zeznania i artykuł Wyborczej, by było Policja zła, a może i by wywalili kogoś z roboty aby sprawę zamieść po dywan

Sokrates
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 19:02
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

+1
zauważcie ze w wielu "postępowych" krajach tego typu akcje kiedy policjanci zabijają przysłowiowego "niewinnego murzyna" powodowały bardzo silne wzburzenie i zamieszki łącznie z koniecznością wprwadzenia stanu wyjątkowego... teraz zobaczcie jak tvn do zarzygania epatuje i nagłaśnia te historie ( jaka by ona nie była tragiczna ) .. no k.. codziennie po 100razy główny news w kazdym programie od faktów po szkło kontaktowe... ciekawe prawda? Tylko czemu jakoś te cholerne zacofane katolickie polskie społeczeństwo wciąż nie wychodzi na ulice aby rozprawić sie z tym antydemokratycznym faszystowskim reżimem Kaczyńskiego :mrgreen: :roll:
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 19:04
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Para chciala kozakowac i zapewne pochwalic sie jak splawili policjantow, dzisiaj to modne, jednak nagranie tylko im szkodzi.

Po zamachu na koncert w Manczesterze, mewdia mowili ze to "incydent", 22 ludzi nie zyje w wyniku zamachu bombowego, 59 rannych w szpitalach a to to tylko "incydent"

The truth is out there
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 19:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
U mas zgarnęli dwoje cwaniaków , u nich zabito 22 osoby , to i to incydent. I znowu znicze kwiatki i bezradność

Sokrates
Re: Ile jest prawdy w prawdzie? Napisane: czwartek, 25 maja 2017, 19:09
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Policja nie jest zła, policja może być zła, gdy się fika i komuś puszczą nerwy, a że puścić mogą to się nie dziwię, gdy przez cały dzień słucha się jakim to psem się nie jest. Opowiem pewną sytuację.

Kiedyś, kilka lat temu siedziałem w samochodzie z kolegą na dworcu w swoim mieście. Kumpel robił wieczorkiem imprezę, plan był taki, że zostawiamy auto na dworcu, jedziemy do niego autobusem, zakupiliśmy dużo piwa. Zaparkowaliśmy, staliśmy, czekaliśmy na autobus. Do niego jest kiepskie połączenie, to była zima, potem miałem wrócić też autobusem i sobie na spokojnie odebrać auto z dworca. No i 2, czy 3 autobusy nie przyjechały, otworzyliśmy sobie w aucie to piwo, stwierdziliśmy, że pewno dopiero tym wieczornym uda się pojechać. Poszła jedna puszka, druga, trzecia. W samochodzie. Podszedł patrol policji - co tu robicie, na co czekacie, etc... Na nasze nieszczęście ponoć w tym miejscu często parkuje tzw. dilerka na dworcu. I teraz jaka sytuacja - ja siedzę na miejscu kierowcy, z piwem między nogami, za nami pełno otwartych puszek po piwie, w dodatku taka miejscówka. Dodatkowo - zapomniałem wtedy wziąć dowodu rejestracyjnego od auta. Nie miałem dokumentów na samochód.

I teraz sobie wyobraźcie jak to wyglądało...
A jak się skończyło już mówię. Podjechały 3 radiowozy, wezwali przez radio. Nam kazali wysiąść i do radiolki. W radiolce trzepanie do skarpetek, pytania co tu robicie, etc... Ja bez dokumentów na swój własny samochód... Samochód oczywiście też przetrzepany cały, schowki, bagażnik, wszystko. W dodatku policjant do mnie mówi - o panie, ty z piwem za kółkiem to już masz prze.....e. Siedziałem w radiowozie - mówię do policjanta - ale panowie, nie da się jakoś sprawdzić w komputerze, że to mój samochód? Oni na to - sprawdzimy, sprawdzimy... Sprawdzili.

Długo cała akcja trwała, wiecie jaki fejm - cały dworzec się patrzył, bo gości trzepią, 3 radiowozy na sygnale, ogólnie się dzieje... a finał taki - jesteśmy czyści, pełna kultura, na dworze nawet jeszcze po wszystkim pożartowaliśmy z policjantką, a na odchodne kumpel zawołał do policjanta, czy można sobie zapalić w aucie (bo dworzec) tak, żeby kolejny raz nie podchodzili. Policjant, kawał byka podszedł, mówi - tak, ale tak żeby ludzie nie widzieli, to sobie palcie. Nie skończyło się nawet na pouczeniu, tylko na słowach "siedźcie w aucie, pijcie piwo, zapalcie papieroska, tylko niech wam broń Boże nie przyjdzie go odpalać (w sensie - auta), etc..". Ekipa pojechała, nie dostałem nawet mandatu za brak dowodu rejestracyjnego.

Można? Można. Bo rozmawiałem z policją jak człowiek z człowiekiem, a nie w stylu "ty psie, etc....".

Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Nauka