Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Argon, Avatar użytkownika Deus
9a39e49a087d248b810257b7632dfb53
CZAT Z FN 15 października 2017 - początek o godz. 21.00! "PRZEPOWIEDNIE DLA POLSKI I ŚWIATA - ASTEROIDA, TRZECIA WOJNA ŚWIATOWA I NADEJŚCIE AWATARA!"
brak nowych PW
9a39e49a087d248b810257b7632dfb53
Strona 2 z 2 [ Posty: 47 ]

*< 1 2

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 5 lip 2017, 09:38
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 16:04

0
aleksandra137 napisał(a):
Uczniom szkoły w East Liverpool w USA zabroniono odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” podczas ceremonii wręczenia dyplomów. To efekt nacisków ateistycznej fundacji „Wolność od religii”. Dyrekcja szkoły przystała na ich wniosek, aby zerwać z tradycją i zrezygnować z modlitwy podczas uroczystości. Reakcja uczniów była szokująca.

Nie rozumiem trochę takich działań. Każdy wierzy w to, w co wierzy, albo nie wierzy i te światy nie powinny się przenikać, tylko istnieć obok siebie. Walka z religiami ze strony ateistów (taka agresywna) nie różni się niczym od tego samego w drugą stroną, tj. nawracania wbrew woli. Kierunek jedynie jest inny, bo odwrotny. Własnych przekonań i tak nikt nigdy nie zmieni wskutek takich, lub innych działań.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 5 lip 2017, 10:28
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 20:07

0
To wpisuje się w ogólną narrację i walkę z chrześcijaństwem. Tu powinna panować zasada większości - jeśli jest większość w tej szkole chrześcijan, to się modlą "Ojcze nasz". Jeśli większością będą muzułmanie to zaprowadzą swoje zwyczaje. I podobnie z ateistami.

Ale to mniejszość chce narzucać swoją wolę, dokładnie tak samo jest z LGBT.
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 5 lip 2017, 10:39
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Zgadza się, tak powinno być. W naszych czasach w ogóle definicja słowa mniejszość uległa jakiemuś spaczeniu. Bo to nie tylko LGBT, to dotyczy praktycznie wszystkiego, wszystko działa na odwrót.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 23:43
zaciekawiony

reputacja dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 19:56

0
W Rosji zdelegalizowano Świadków Jehowy:
http://fakty.interia.pl/swiat/news-rosy ... Id,2418300

Bywa i tak...
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 18 lip 2017, 16:45
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
W kontekście tego:
zaciekawiony napisał(a):
W Rosji zdelegalizowano Świadków Jehowy

ciekawe jest to:
Cytuj:
Majątek wspólnoty przejdzie na rzecz państwa.

Jestem ciekaw w jaki sposób chcą tego dokonać.
Nie wiem jak jest w Rosji, ale np. w Polsce wszystkie ich nieruchomości, etc. porejestrowane są na jakieś odgórne spółeczki (przypuszczam więc, że tak to u nich działa na całym świecie). Wszystkie pieniądze idą po prostu "wyżej". Warto by się temu przyjrzeć jak w Rosji to zostanie rozwiązane. Wiadomo, że u nich prawo to pojęcie względne, ale jakoś sobie tego nie wyobrażam, żeby od tak po prostu państwo pozajmowało ten cały majątek - zarejestrowany poprzez różne firmy-słupy na siedzibę w Nowym Jorku:

Obrazek
(ich główna kwatera w Nowym Jorku)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 00:56
zaciekawiony

reputacja dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 19:56

0
Mogą przejąć na przykład sale królestwa (domy modlitewne).

Bywa i tak...
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 02:28
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
zaciekawiony napisał(a):
Mogą przejąć na przykład sale królestwa (domy modlitewne).

No właśnie to może nie być takie proste... Chociaż z drugiej strony - Putin jakby chciał, to by nawet wjechał Specnazem i pozabierał wszystko siłą, ale bardziej chodziło mi o działania "zgodnie z prawem", bo kiedyś się nad tym zastanawiałem w kontekście czegoś podobnego, ale przy okazji Polski.

A zastanawiałem się dlatego, bo niedaleko mnie na osiedlu mają jedną ze swoich główniejszych siedzib (też to nazywają jakimś królestwem, czy czymś takim). Nieraz sobie to miejsce obserwowałem, żeby zobaczyć co się tam dzieje i na co dzień jest to wykorzystywane właśnie jako takie miejsce spotkań/modlitw, a raz do roku organizowane jest tutaj jakieś spotkanie zdaje się, że całego "kierownictwa" tego wszystkiego, w każdym razie widać, że same grube ryby się tutaj wtedy zjeżdzają. W ogóle cała ta siedziba wygląda tak (jeśli popatrzeć na całe osiedle): domek, domek, domek, WILLA, domek, domek, domek, domek, ... Wyróżnia się po prostu ten dom z pozostałych (w dodatku ostatnio go rozbudowali) - to takie trochę WTC wśród pozostałych zabudowań i widać, że niemałe pieniądze tam w to wszystko są wkładane. Nawet w Google, gdy ich wpisać, to wyskakują po prawej stronie w sponsorowanych wynikach:

Obrazek

Teraz to wygląda jeszcze potężniej. To powyżej to zdjęcie jeszcze sprzed rozbudowy tej posesji.

I teraz co roku mają cały ten zjazd i to co się wtedy dzieje, to naprawdę można postawić oczy ze zdumienia. Osiedle jest wtedy całe zastawione takimi autami, że ma się wrażenie, jakby zjechali się jacyś szejkowie. Raz tam nawet widziałem Aventadora, a poza tym to jakieś Porsche, Lexusy, S-klasy, etc. Naprawdę dość niespotykany widok, jakby jeden wielki salon samochodowy nagle zjeżdżał się pod jeden dom. Mają nawet wtedy własną ochronę.

No i zastanawiało mnie - co by się z tym wszystkim stało, gdyby tak dokonać takiej delegalizacji u nas w Polsce i w ogóle jakim cudem tu nie ma żadnych Urzędów Skarbowych, na kogo to wszystko jest pozapisywane itd. No bo nie oszukujmy się - normalny człowiek jak kupuje samochód za milion PLN, to może mieć problem z wytłumaczeniem się przed US. Tutaj jak widać problemów nie ma. No więc trochę popytałem i się dowiedziałem, że przekręty idą tutaj naprawdę potężne i że wszystko to należy poprzez różne bardziej podrzędne firemki właśnie do tej głównej filii w USA, w związku z czym w świetle polskiego (i nie tylko) prawa to nie jest takie proste, żeby np. przejąć te wszystkie majątki w momencie całkowitego tego zdelegalizowania, a że kiedyś ich zdelegalizują to mam taką nadzieję, że kiedyś to u nas nastąpi, bo ci ludzie to sekta jak każda inna i już niejednemu zniszczyli życie (znam parę przykładów wśród znajomych znajomych).

Rosja zrobiła dobry ruch tak swoją drogą.

PS. Jak mi się kiedyś uda utrafić w takie spotkanie, to może się przyczaję i porobię zdjęcia, to się wszyscy zdziwią, co się tutaj wtedy dzieje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 07:51
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 17 sie 2017, 14:37

0
Z rozliczeniami to oni nie mają problemów bo oficjalnie prosperują z darowizn, a takie darowizny to wyglądają tak że wysyłają podrzędnych członków grupy po domach czy na ulicę z darmowymi książeczkami do nawracania, ale ci podrzędni co je rozdają to sami za nie potem zborowi muszą płacić. Nie licząc ciągłych innych darowizn, z dobrego serca, aby wspomóc organizację, zapisywanie majątków po śmierci. To długa historia religijno finansowa.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 13:17
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 16:38

0
Katolicka czystka? Facebook usuwa wielkie katolickie strony na świecie.

https://churchpop.com/2017/07/18/a-cath ... worldwide/
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 13:24
MAG
reputacja dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 20 wrz 2017, 13:11

0
aleksandra137 napisał(a):
Katolicka czystka? Facebook usuwa wielkie katolickie strony na świecie.

https://churchpop.com/2017/07/18/a-cath ... worldwide/

Wiesz, niektóre z tych stron są trochę dziwne.
A z punktu widzenia kosmity - nawet - kontrowersyjne.
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 13:38
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
A z punktu widzenia kosmity - nawet - kontrowersyjne.

Zawsze miałem wrażenie, że jesteś inna...
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 13:43
MAG
reputacja dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
MAG napisał(a):A z punktu widzenia kosmity - nawet - kontrowersyjne.

Zawsze miałem wrażenie, że jesteś inna...

Dobrze, że tylko wrażenie. Gorzej gdybyś miał wiedzę..
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 14:11
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
Dobrze, że tylko wrażenie. Gorzej gdybyś miał wiedzę..

:ufo: fascynujące, lubię u kobiet długie szczupłe palce

Obrazek

Sokrates
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 14:14
MAG
reputacja dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
MAG napisał(a):Dobrze, że tylko wrażenie. Gorzej gdybyś miał wiedzę..

fascynujące, lubię u kobiet długie szczupłe palce

ach, gdyby tylko chodziło o długie, szczupłe palce .. ;)
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 14:16
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
ach, gdyby tylko chodziło o długie, szczupłe palce .. ;)

eh , te tajemnice, ale fajnie mnie intrygujesz :like

Sokrates
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 14:49
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Może chodzi o głowę :)

Obrazek
Re: Co z tą wiarą? Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 19 lip 2017, 16:07
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
Może chodzi o głowę :)

:) no ciekawe ,

Sokrates
Strona 2 z 2 [ Posty: 47 ]

*< 1 2

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Religie