Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
9544e64d1d9308de709917eb03a8e881
9544e64d1d9308de709917eb03a8e881
Strona 3 z 4 [ Posty: 99 ]

*< 1 2 3 4 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 19:00
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
danuta napisał(a):
Relatysta po co chowac, niszczyc i co na nowo tworzyc od zera?? :D

Błąd w rozumowaniu, po co od zera cokolwiek tworzyć, skoro za jakiś trzeba będzie znowuż korygować i zmieniać. Wszechświat sie rozwija, my się rozwijamy, Bóg wraz z nami się rozwija/zmienia.
Co do tych niezmiennych i niezbadanych prawd odsyłam do swojego postu:
viewtopic.php?f=24&t=22&p=2439#p2439
Te stare przesądy sa jak kula u nogi, trzymająca nas na łańcuchu tradycji.
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 19:16
danuta

reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
-

0
Błąd w rozumowaniu Twoim. Ja pisze, że do tej pory nie zrozumiano o czym napisane jest w starych księgach, a Ty piszesz o starych przesądach, czy prawdach nadanych przez pokolenia, bo ktos tak wywnioskowal i uważał, że słusznie.
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 19:38
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51

0
TO CO WIADOMO O BOGU. Jest 33 kosmosy. Z tego jeden, zawsze jeden, jest realny, rzeczywisty ,prawdziwy. I tworzą swego rodzaju okrąg. I w środku tego okręgu jest, znajduje sie JA BÓG. Kula o wielkości dwu-trzykrotnej wielkości Kosmosu. I przebiegają tam procesy których efektem jest INFORMACJA. I ta informacja "plynie' jest wchłaniana przez kosmosy i każdy z nich tworzy z tego ŻYCIE, z tej informacji. I tylko jedno życie, jednego KOSMOSU jest realne, rzeczywiste, prawdziwe. I wy otrzymujecie to życie do przeżywania tj do OPISANIA swoimi uczuciami jakie to życie jest. Tworzycie swego rodzaju POWIEŚĆ, wielo,wielowątkową i BÓG wie co tworzy. JEST TEGO ŚWIADOMY. To tak jakby czytał sobie n-ilościową powieść. I tu na tej planecie zaczęto pisać HORROR. A BÓG nie lubi horrorów. N-wiele planet tworzy swoimi przeżyciami te powieści. I BÓG dotychczas niewtrącał się w tworzenie tych powieści. Ale teraz jest inaczej bo nie lubi horrorów. P.s czy można "takie coś" jak to JA BÓG w jakiekolwiek sposób opisać? To coś ma wielkość TRZECH kosmosów. Także w jakiś sposób nasze życie to MYŚLI BOGA. urealnione, urzeczywistnione, i PRAWDZIWE. I są fałszywe,astralne, KŁAMSTWO.
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 20:22
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
danuta napisał(a):
Ja pisze, że do tej pory nie zrozumiano o czym napisane jest w starych księgach, a Ty piszesz o starych przesądach, czy prawdach nadanych przez pokolenia, bo ktos tak wywnioskowal i uważał, że słusznie.

To powiedz jak rozróżnić to co, dla niektórych, jest ważne od tego co dziś jest śmieszne? Skoro razem stoją obok siebie w tekście. ;)
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 20:28
danuta

reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie trzeba rozróżniac, bo włąśnie o to chodzi -co dla kogo jest ważne i co dla kogo jest śmieszne- czy dla wszystkich to samo??
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 22:00
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
danuta napisał(a):
Nie trzeba rozróżniac, bo włąśnie o to chodzi -co dla kogo jest ważne i co dla kogo jest śmieszne- czy dla wszystkich to samo??

Śmiesznym jest traktowanie wszystkiego co stare i zmurszałe, jako drogowskaz naszych współczesnych poczynań.

P.S Naprawdę nie śmieszyły cię moje przykłady "praw wiecznych i niezmiennych"?
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 22:38
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
P.s skąd wiem o BOGU? Po prostu taką wiedzę o sobie udostępnił.
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 22:56
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
jurek nie obraź się ale zaczynasz tworzyć tu jakiś system wierzeń nie poparty żadnymi dowodami ani niczym co mógłbyś udowodnić, wybacz ale czytając te twoje opisy wszechświata i to że uważasz że twoje myślenie jest lepsze i pełniejsze od innych ludzi sprawia że przestaje twoje odpowiedzi odbierać poważnie, nie wiem za kogo się uważasz ale nie przedstawiłeś ani jednego dowodu twojej wyjątkowości. Radziłbym zastanowić się nad sobą i tą twoją wątpliwą wyjątkowością. I jak żeś doszedł do tego że są 33 kosmosy , tymi teoriami pobiłeś wszystkich naukowców świata bo oni o takich fenomenach nie wiedzą. Wiec ja ogłaszam się teraz jasnowidzem i stwierdzam że się przyjacielu mylisz

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 28 gru 2009, 23:20
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Echhhh... Znów Sumerowie, Nibiru i En-Ki. Śmierdzi mi to Projektem Cheops :lol:

Obrazek

"Nigdy nie atakuj kogoś, kogo nie możesz pokonać... Wyjdziesz na idiotę."
'SylaSS'
Re: Bóg Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 07:18
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tekst bardzo dobry dla zwolenników kreacjonizmu. :lol:
Sumerowie mieli juz rozwinięta cywilizacje, gdy Bóg biblijny dopiero zaczynał tworzyć świat.
"Nazywajmy rzeczy po imieniu a zmienią się w oka mgnieniu", jak śpiewa zespół Raz Dwa Trzy.
Biblijni Elohim, to nie to samo co abstrakcyjny synonim Bóg.
Polecam zgrabny tekst o Sumerach:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7036
Re: Bóg Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 09:30
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
jurek napisał(a):
TO CO WIADOMO O BOGU.

To zdanie już z założenia jest wadliwe, bo nie mamy wiedzy o bogu tylko wiarę w boga.
jurek napisał(a):
Jest 33 kosmosy. Z tego jeden, zawsze jeden, jest realny, rzeczywisty ,prawdziwy. I tworzą swego rodzaju okrąg. I w środku tego okręgu jest, znajduje sie JA BÓG.

A gdzie to wyczytałeś takie wiadomości, które uznajesz jako wiedzę, czyli założenia poparte dowodami ?
jurek napisał(a):
Kula o wielkości dwu-trzykrotnej wielkości Kosmosu.
I przebiegają tam procesy których efektem jest INFORMACJA. I ta informacja "plynie' jest wchłaniana przez kosmosy i każdy z nich tworzy z tego ŻYCIE, z tej informacji. I tylko jedno życie, jednego KOSMOSU jest realne, rzeczywiste, prawdziwe.

A reszta to co ?
jurek napisał(a):
I wy otrzymujecie to życie do przeżywania tj do OPISANIA swoimi uczuciami jakie to życie jest. Tworzycie swego rodzaju POWIEŚĆ, wielo,wielowątkową i BÓG wie co tworzy. JEST TEGO ŚWIADOMY. To tak jakby czytał sobie n-ilościową powieść. I tu na tej planecie zaczęto pisać HORROR. A BÓG nie lubi horrorów. N-wiele planet tworzy swoimi przeżyciami te powieści. I BÓG dotychczas niewtrącał się w tworzenie tych powieści. Ale teraz jest inaczej bo nie lubi horrorów. P.s czy można "takie coś" jak to JA BÓG w jakiekolwiek sposób opisać? To coś ma wielkość TRZECH kosmosów. Także w jakiś sposób nasze życie to MYŚLI BOGA. urealnione, urzeczywistnione, i PRAWDZIWE. I są fałszywe,astralne, KŁAMSTWO.

Tego nawet nie będę komentował, bo takie teorie, bez żadnych, ale to kompletnie żadnych dowodów, sa warte mniej niż Baśnie z 1000 i 1 nocy i Iliada i Odyseja razem wzięte.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Bóg Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 16:23
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar- od ponad roku pisze na tych forach i NIKT nie zglosił sie do mnie z propozycja np przebadania moich możliwości, umiejetności itp. TO JA MAM CHODZIĆ PO ULICACH I OGŁASZAĆ "kto zechce '? Zakładasz mi kłam, twierdzisz że to nie prawda, a masz na to dowód? Uważacie że Bóg -starzec z brodą jaki jest przedstawiany w ikonografi to JEST prawdziwy? Jaki obraz BOGA, jego postaci FIZYCZNEJ ma być? Karzełek siedzący gdzieś ? Przesiąkneliście klamstwem którym karmieni jesteście od tys lat. I to kałamstwo uznajecie za prawdę. Kto spalił bibiotekę aleksandryjską? kto spalił ksiegi Majów, Kto palił na stosie gloszących prawdę?
Re: Bóg Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 18:31
Paszczak
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Logika to zbiór zasad wynikających z obserwacji rzeczywistości materialnej. Nie można za jej pomocą udowadniać czegoś pozamaterialnego. To tak jakby, za pomocą matematyki opisywać poezję, albo ułożyć z kamieni coś co przypomina powietrze.

“Myślę, że tylko i.... człowiek mało rozumny
może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje
pewna niepojęta moc, czy siła posiadająca
nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę,
która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat
zaistniał.”
Re: Bóg Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 19:32
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
Logika to myśli ROZUMU. A to nie wszyscy posiadają. Wiekszość "myśli" uczuciami.
Re: Bóg Napisane: wtorek, 29 gru 2009, 23:04
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Jurek -ja myślę że bez problemu możesz się wykazać w kolejnym eksperymencie fundacji nautilus, tylko pisz na forum abym mógł widzieć twoja odpowiedz przed ogłoszeniem wyników.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Bóg Napisane: środa, 30 gru 2009, 16:37
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar - zgoda
Re: Bóg Napisane: środa, 30 gru 2009, 18:41
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Logika (gr. λόγος, logos - rozum) nauka normatywna, analizująca źródła poznania pod względem prawomocności czynności poznawczych z nimi związanych. Zajmuje się badaniem ogólnych praw, według których przebiegają wszelkie poprawne rozumowania, w szczególności wnioskowania. Logika, jako dyscyplina normatywna, nie tylko opisuje jak faktycznie przebiegają rozumowania, ale także formułuje twierdzenia normatywne, mówiące o tym, jak rozumowania powinny przebiegać.

Jurku, nie wiem tak na prawdę po czyjej/jakiej Ty jesteś stronie. Odnoszę wrażenie, że jesteś jak chorągiewka na wietrze, zawsze ustawiasz się z wiatrem...

Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Bóg Napisane: środa, 30 gru 2009, 18:55
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
Heruur napisał(a):
Jurku, nie wiem tak na prawdę po czyjej/jakiej Ty jesteś stronie. Odnoszę wrażenie, że jesteś jak chorągiewka na wietrze, zawsze ustawiasz się z wiatrem...

Jurek to po prostu wygodne narzędzie dla innych. To taki nieświadomy swego stanu żywy GPS który utracił ciągłość i równowagę psychiczną a teraz posuwa się naprzód jak mu wyjdzie z wyliczeń rozdziwaczałego procesu myślenia, który można modelować jak plastelinę za pomocą pewnych sugestii. Jest tak bo skupia się tylko na rozumnym przemyśleniom, które mimo wszystko kształtuje wyobraźnia, bawi się z nim i prowadzi na manowce, jak komu pasuje. Tymczasem nadal podlega irracjonalej i uczuciowo-emocjonalnej sferze tylko ją ignoruje. Co nie zmienia faktu, że w nim ta część dominuje i jest bardziej rozwinięta niż racjonalna. To tak jakby humanista od filozofii i polskiego na siłę chciał być wykładowcą matematyki i fizyki. Taki właśnie problem ma jurek. Jest wewnętrznie uczuciowy, emocjonalny a chce na siłę być racjonalny co prowadzi do takich karkołomnych kombinacji. Ale na zmiany trzeba czasu i woli.

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Bóg Napisane: środa, 30 gru 2009, 21:18
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
No to jedziemy dalej...
Kazanie niedzielne - pierwszy dzień świąt.... - katecheta: ksiądz doktor profesor...
Jezus - syn pierworodny Boga posłany na Ziemię by oddać ziemskie życie za nasze grzechy - uzmysłowić nam że śmierć ciała to nie śmierć ducha...
Pierworodny - czyli pierwszy syn, dziecko Boga!
Reszta dzieci - to my sami!
Dlatego księża następcy Jezusa i apostołów i papieży mówią: bracie i siostro!
Jesteśmy tacy jak Jezus - tylko moc dana od Boga jest mniejsza - gdyż mniejsze zadania dane przed nami stoją...
Wiara - wielokrotnie mniejsza od wiary Jezusa - stąd tak mała moc w nas,
Zwątpienie? - nawet Jezus je miewał....
Czeka na nas miejsce przy prawicy w domu Boga Ojca! Czyli jednak jesteśmy jego dziećmi i On czeka już na nas.
Piekło - tutaj Heruur dał mi do myślenia - może to po prostu najcięższa odmiana Czyśćca - w końcu swoich dzieci Bóg by nie poświęcił.
Bracia i siostry - spotkamy się kiedyś "po drugiej" stronie jako rodzina Boga jedynego - a teraz tyle w nas wzajemnej nienawiści i niechęci...
Eksperyment się kręci a walerus i tak wie mniej niż zje - bo ostatnio pojadł sobie zbyt dużo...
Pozdrawiam 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Bóg Napisane: środa, 30 gru 2009, 21:24
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
Henito- to już koniec.
Re: Bóg Napisane: środa, 30 gru 2009, 21:34
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
jurek napisał(a):
Henito- to już koniec.

No chyba że twój, bo dzisiaj to jest dzień mojej transformacji, połączenia się z kosmosem i wszystkim co istnieje, przejęcie tego za własne istnienie. Ale w pewnym sensie to koniec (tylko nie taki jakiego się spodziewasz po swojemu), za to jakie moce i możliwości po tym. Ten świat to jak sen, a ja w nim jak w LD.

Re: Bóg Napisane: sobota, 2 sty 2010, 14:39
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
No chyba, ze jurek już zakończył przygodę z tym forum.

Re: Bóg Napisane: sobota, 2 sty 2010, 14:46
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
szkoda Jurka - dobrego wujka - ale może w tym temacie się tylko wyczerpał...? 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Bóg Napisane: sobota, 2 sty 2010, 15:31
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie lamentujcie drodzy Forumowicze, Jurek bana nie dostal ;)
A serio mowiac, to moze po prostu odsypia sylwestrowe szalenstwa...
Ostatni raz pokazal sie na forum w sylwestrowy wieczor, pewnie wroci niebawem :)

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Bóg Napisane: sobota, 2 sty 2010, 22:33
BlueAngel333
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:19

0
Szczerze mówiąc przy filmie ,,Bruce Wszechmogący / Bruce Almighty (2003),, dokonałam stwierdzenia o Bogu , i powiedziawszy sobie ze jeśli to prawda nie będę tego pamiętać wiec chciałam zapisać to na kartce ale nie chciał pisać mi długopis! W poszukiwaniu czegoś do pisania brat odwrócił moja uwagę od tego co miałam zapisać pewna prośba która trwała dosłownie sekundy , gdy już znalazłam drugi długopis zapomniałam co miałam napisać! Wiec ten wniosek który wysnułam o Bogu był prawdziwy, wielokrotnie oglądałam ten film z nadzieja ze przypomni mi się co odkryłam ale niestety do dziś nie potrafię sobie tego przypomnieć ,a ja sama czuje się jakby ktoś wykasował moja myśl. Byc może gdybym poddała się hipnozie regresyjnej może bym mogla się cofnąć do tego czasu i przypomnieć sobie cóż takiego odkryłam .

To tak bardziej dla Ciekawostki napisałam, nie głoszę tu żadnej herezji czy czegoś podobnego .

pozdrawiam

"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"
Re: Bóg Napisane: niedziela, 3 sty 2010, 19:38
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
Tiamant - bo jest ktoś kto czyta wasze myśli i kasuje je. Mądre kasuje.
Re: Bóg Napisane: niedziela, 3 sty 2010, 19:47
BlueAngel333
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:19

0
Jurku Witaj !
To nie tak , zresztą nie napisałam wcześniej ze miedzy czasie jeszcze usłyszałam głos który powiedział mi ze muszę o tym zapomnieć by nikomu nie powiedzieć bo inni również muszą do tego dojść tak jak ja to zrobiłam ale sami bez pomocy innych .

"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"
Re: Bóg Napisane: niedziela, 3 sty 2010, 20:49
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):

0
Tiamant napisał(a):
Jurku Witaj !
To nie tak , zresztą nie napisałam wcześniej ze miedzy czasie jeszcze usłyszałam głos który powiedział mi ze muszę o tym zapomnieć by nikomu nie powiedzieć bo inni również muszą do tego dojść tak jak ja to zrobiłam ale sami bez pomocy innych .

To bez znaczenia czy zapomniałaś, bo to nadal w tobie tkwi. Pamięć ducha nie działa wstecz, dusza nigdy niczego nie zapomina, może jedynie być przesłonięte jej przez kogoś, bądź ona sama zepchnąć to do podświadomości. Zresztą wola boska czy nieboska najskuteczniejsza jest niestłumiona przez nasze przeżycia i wiedzę i jako taka działa nawet nieokreślona i niewypowiedziana.

Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 4 sty 2010, 14:57
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tiamant - jeśli odkryłaś cos ważnego - to będziesz spokojniesza na przyszłość i proszę Cię zarażaj tym spokojem innych abyśmy też doszli...
Stopni do odkrycia na drabinie poznania jest wiele ale wszystkie te drabiny mogą prowadzić do jednego miejsca... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Bóg Napisane: poniedziałek, 4 sty 2010, 15:33
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
To bez znaczenia czy zapomniałaś, bo to nadal w tobie tkwi. Pamięć ducha nie działa wstecz, dusza nigdy niczego nie zapomina, może jedynie być przesłonięte jej przez kogoś, bądź ona sama zepchnąć to do podświadomości. Zresztą wola boska czy nieboska najskuteczniejsza jest niestłumiona przez nasze przeżycia i wiedzę i jako taka działa nawet nieokreślona i niewypowiedziana.

W pełni się z Tobą zgadzam Henito, dusza nie zapomina nigdy i niczego.
Strona 3 z 4 [ Posty: 99 ]

*< 1 2 3 4 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Religie