Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
3a49793a88e99e5a6bcf88f4c6bb2bd0
3a49793a88e99e5a6bcf88f4c6bb2bd0
Strona 1 z 1 [ Posty: 23 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 6 kwi 2013, 00:59
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=LUMM8rw7SOc

Ciekawy temat został poruszony o Kosmitach i Watykanie.
To co w tym filmie jest poruszone o zmianie Biblii, czy dodaniu informacji do niej o kosmitach, przez jezuitów, jest niedopuszczalne.

Apostoł Paweł ostrzega! że jeśli, ktokolwiek, nawet jeśli anioł z nieba zszedł by na ziemi( czy np.Kosmici jacyś)i nagle by teraz zaczął głosić inną ewangelię, niż ta która głosili apostołowie, to niech będzie przeklęty!

Tu jest wyraźnie zapisane, że Biblia, słowo Boże nie może być zmieniane w ogóle. Więc jeśli ktoś by tak czynił, to szatańskie zamysły wypełnia.

Napisane jest:

List do Galacjan BW-P-Romaniuka
8. I jesli znalazłby sie ktos mniejsza o
to, kto by to był: my sami czy jakis anioł
z nieba kto głosiłby inna Ewangelie niz
ta, która mysmy wam głosili niech bedzie
przeklety.
9. Juz powiedzielismy to, a teraz jeszcze
raz powtarzamy: niech bedzie przeklety
kazdy, kto by wam głosił ewangelie inna
niz ta, która otrzymaliscie.
10. Czy oznacza to, ze szukam uznania u
ludzi? Nie, ja pragne uznania tylko u Boga.
Czy zalezy mi na tym, by sie przypodobac
ludziom? Gdybym pragnał przypodobac
sie ludziom, z pewnoscia nie byłbym
sługa Chrystusa.
11. Zapewniam was, bracia, ze Ewangelia,
która głosze, nie jest pochodzenia ludzkiego.
12. Nie otrzymałem jej od nikogo z ludzi i
nie przejałem jej od nikogo sposród ludzi.
Objawił mi ja sam Jezus Chrystus.

Słowo Boże nie może być niczym zastąpione, z resztą Pan to wyraźnie mówi w swoich słowach. Ewangelia nigdy nie będzie zniesiona, to tylko Kościół katolicki, który już od dawna odstąpił od nauk Jezusa Chrystusa i także od dawna nie opiera swoich nauk na Biblii obiera taki kierunek i opiera się własnych wymyślonych dogmatach, które są niezgodne z prawdą i przesłaniem, które dał nam Pan Bóg.

A to, że Kosmici istnieją, to jak najbardziej prawda, ale nie zmienia to Ewangelii, ani jej nie unieważnia, bo nawet sama Biblia daje do zrozumienia, że w kosmosie jest życie inteligentne, że są inni mieszkańcy nieba, a wszystko stanie się zgodnie jak zapowiedziane jest, przez Pana Boga w pismach. To tylko Kościół Katolicki w to nie wierzy, kompletnie, nie wierzą także w Objawienie Jana - Apokalipsę, ale to będzie dla nich zaskoczeniem, bo to wszystko się wypełni co tam jest napisane.

<<< Książka roku "Wielki Bój" http://www.wielkiboj.pl/. >>>
Re: Watykan i Kosmici Napisane: niedziela, 7 kwi 2013, 08:53
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Alex80 napisał(a):
Tu jest wyraźnie zapisane, że Biblia, słowo Boże nie może być zmieniane w ogóle. Więc jeśli ktoś by tak czynił, to szatańskie zamysły wypełnia.

Co nie oznacza ze jakis zakaz zatrzyma takich co zmieniaja.

Cytuj:
A to, że Kosmici istnieją, to jak najbardziej prawda, ale nie zmienia to Ewangelii, ani jej nie unieważnia, bo nawet sama Biblia daje do zrozumienia, że w kosmosie jest życie inteligentne, że są inni mieszkańcy nieba, a wszystko stanie się zgodnie jak zapowiedziane jest, przez Pana Boga w pismach. To tylko Kościół Katolicki w to nie wierzy, kompletnie,

Wypisujesz cos calkiem przeciwnego, bo juz od cos 10 lat Watykan mowi o mozliwosci zycia pozaziemskiego, to jak to KK w to nie wierzy?
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2219
Watykanscy astronomowie wierza.

The truth is out there
Re: Watykan i Kosmici Napisane: niedziela, 7 kwi 2013, 15:25
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
KK chyba wierzy, jak widać w materiale, tylko jak oni mają to w planach wykorzystać do swoich celów? Mimo wszystko nie mogą zmieniać pisma świętego, bo i do tego są zdolni, aby swojej władzy nie utracić, raczej o to mi chodziło,Kościół chętnie by się pozbył Biblii, zresztą już od jej nauk dawno odeszli, na korzyść, czegoś nowego, co mogło by im zapewnić, że tak się wyrażę, supremacje na kolejne lata. Kościół Katolicki to nie jest taki sobie kościołek, to jest wielka instytucja, która kieruje się ściśle określona polityką wewnętrzną i zrobią wszystko aby tego co mają nie oddać, czyli władzy, nawet kosztem prawdy. Czyli przykładowo powiedzą, że tak są kosmici mamy z nimi kontakt, Biblia już jest nie ważna itp. Od dziś są ważne nowe prawdy. I tak będą snuli swoje kłamliwe pomysły, i właśnie to jest niebezpieczne. A Biblia jest cały czas ważna, choć by cała armia kosmitów przyleciała na ziemie. A to że kosmici istnieją, to owszem prawda, ale to tak jak mówiłem, nie unieważnia Biblii, Jezus Chrystus powróci na ziemie i wszystkie proroctwa się wypełnią z Pism jak jest zapowiedziane. Kk może w ten sposób sobie tworzyć kolejne doktryny oczywiście nie zgodne z prawdą, po to aby manipulować masami i mieć ich pod kontrolą, więc raczej tego bym się obawiał.

<<< Książka roku "Wielki Bój" http://www.wielkiboj.pl/. >>>
Re: Watykan i Kosmici Napisane: wtorek, 18 sie 2015, 12:35
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
środa, 19 wrz 2018, 19:58

0
http://strefatajemnic.onet.pl/extra/syn ... ych/2s1bt8

Czy Biblia mówi o obcych?
Kim są wzmiankowani pobieżnie w Księdze Rodzaju "synowie Boga", którzy mieli spłodzić z ziemskimi kobietami olbrzymów - nefilim? Kontynuację ich historii podaje apokryficzna Księga Henocha, wyjaśniając, że byli to upadli aniołowie zwani "obserwatorami", którzy zstąpili na Ziemię i zaczęli uczyć ludzkość podstaw cywilizowanego życia.

Jedną z wielu zagadek Księgi Rodzaju (gr. Genesis) - pierwszego i najbardziej enigmatycznego rozdziału Tory i Starego Testamentu są istoty zwane "synami Boga", które miały pojawić się między ludźmi i dać początek pokoleniu olbrzymów zwanych w tradycji hebrajskiej nefilim ("upadli").

"A kiedy ludzie zaczęli mnożyć się na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie jakie im się tylko podobały. (…) A w owych czasach byli na ziemi giganci, a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze mający sławę w dawnych czasach" - mówi księga.

Kim byli owi nadludzie i ich ojcowie? To pytanie studiujący Pismo zadają sobie od wieków. Najwyższy i jedyny Bóg - Elohim nie może przecież mieć dzieci! Jak to możliwe, by na samym początku świętej księgi judaizmu pojawiło się coś, co brzmi jak jawna herezja?

(...........)

Te oraz inne dziwne i dwuznaczne odniesienia w Starym Testamencie każą zastanowić się, czy jego najstarsze fragmenty nie są czasami kroniką kontaktu z rozwiniętą inteligencją z kosmosu - tą, która wzbijając kłęby dymu i ognia na oczach Izraelitów lądowała na szczycie Synaju jako "chwała pańska". Nie dziwi też, dlaczego prekursorzy teorii o starożytnych kosmitach: Mates Agrest, Iosif Szkłowski, Paul Misraki czy wreszcie Sitchin byli wyznania mojżeszowego. Wskazówki o odwiedzinach obcych znaleźli na samym początku świętej księgi swojej religii…
Re: Watykan i Kosmici Napisane: czwartek, 20 sie 2015, 11:10
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Tyle że, KK od teori geocentryzmu odszedł dość dawno, więc przyznanie, że nawet w ST są informacje o istotach pozaziemskich nie burzy podstaw wiary chrześcijańskiej.
Re: Watykan i Kosmici Napisane: czwartek, 20 sie 2015, 13:16
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
stefan12 napisał(a):
Tyle że, KK od teori geocentryzmu odszedł dość dawno, więc przyznanie, że nawet w ST są informacje o istotach pozaziemskich nie burzy podstaw wiary chrześcijańskiej.

Oczywiście, że nie burzy.
Właśnie KRK rozpoczął proces beatyfikacyjny Zecharii Sitchina pod patronatem Ericha von Danikena...
A Kuria Rzymska przekazała stosowne fundusze na dwie rzeźby upamiętniające synów bożych lądujących w statkach kosmicznych na Synaju; trwają jeszcze konsultacje ws. kłębów dymu i ognia.
Re: Watykan i Kosmici Napisane: czwartek, 20 sie 2015, 16:38
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Jak się UFO nie nawróci to z Synów Boga, Synami Szatana pewnie zostaną ;) Wszystko w imię jednej nieomylnej prawdy.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Watykan i Kosmici Napisane: czwartek, 20 sie 2015, 21:53
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
sirAzgar napisał(a):
Jak się UFO nie nawróci to z Synów Boga, Synami Szatana pewnie zostaną ;) Wszystko w imię jednej nieomylnej prawdy.

Tia, już by chcieli ewangelizować i kategoryzować po swoich śmieszych szufladkach. Umarłbym chyba ze śmiechu, gdybyśmy oficjalnie znaleźli pozaziemską cywilizację i jakby Watykan zaczął coś wtedy o religii gadać. Póki co mają problem z ludźmi z tej planety, bo imigrantów coraz więcej we Włoszech, a policja sobie nie radzi.

I bardzo cholera prawidłowo. Niech islam zaleje Europę, ale tak totalnie.
Czekam na ten moment i na wojnę (a to jest nieuniknione, kwestia czasu), gdzie wtedy będzie można ich zmieść z powierzchni ziemii, a może i z nimi cały świat. Byłoby ciekawie. Skończyłoby się bajdurzenie o religiach wszelakich, Jezusach, Allahach i tego typu postaciach, bajdurzenie o głupotach, skończyłby się rak, który toczy tą planetę - wiara. Ziemia by w końcu od tego szajsu odetchnęła. Odetchnęłaby od ludzi.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Watykan i Kosmici Napisane: piątek, 21 sie 2015, 07:20
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Hmm, zaczynam się martwić Szczyglis o twój stan emocjonalny.
Re: Watykan i Kosmici Napisane: piątek, 21 sie 2015, 08:09
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Czekam na ten moment i na wojnę (a to jest nieuniknione, kwestia czasu)..

A propos wojny.
Zostałbyś zmobilizowany na czas W?
Jaki stopień wojskowy przysługiwałby Ci w razie powołania?
Re: Watykan i Kosmici Napisane: piątek, 21 sie 2015, 10:25
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
szczyglis napisał(a):
Czekam na ten moment i na wojnę (a to jest nieuniknione, kwestia czasu)..

A propos wojny.
Zostałbyś zmobilizowany na czas W?
Jaki stopień wojskowy przysługiwałby Ci w razie powołania?

Tak, zostałbym. Wszyscy rezerwiści są powoływani w razie wojny.
A stopień mam starszy kapral w książeczce wojskowej, czyli młodszy podoficer. Trochę wyżej, niż zwykły szeregowy, ale do generała daleko :) Tak, czy siak strzelać i rzucać granatami umiem, a i czołgiem bym pojechał, bo byłem w jednostce właśnie na czołgach i trochę się nimi pojeździło :) Do wojska poszedłem już po studiach i to nie z przymusu, tylko poszło o zakład. Kiedyś z kumplem popiliśmy i sobie stwierdziliśmy, że następnego dnia idziemy do armii. Kto wykruszy, ten pipa i skończyło się na tym, że oboje poszliśmy w kamasze, zakładu nikt nie przegrał. Prawie w tym samym czasie dostaliśmy powołanie. Ja na północy kraju, kumpel na południu. Super przygoda, bardzo fajnie wspominam ten rok w koszarach, kto nie był w woju ten nie zrozumie. Mam kupę naboi od kałasza jako pamiątkę z tamtych czasów :)

Re: Watykan i Kosmici Napisane: piątek, 21 sie 2015, 23:14
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
Ja mam taką kategorię, że musiałaby wybuchnąć III wojna światowa żeby mnie wzięli...

Bywa i tak...
Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 08:34
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
zaciekawiony napisał(a):
Ja mam taką kategorię, że musiałaby wybuchnąć III wojna światowa żeby mnie wzięli...

Witam w klubie :)

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 09:10
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
zaciekawiony napisał(a):

PabloElDiablo napisał(a):
zaciekawiony napisał(a):

Witam w klubie :)

Szczęściarze kurcze. I znowu Szczygliś będzie się musiał za Was szczelać, a Wy tyłka nie ruszycie ;P

Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 09:43
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Coś Ty, ja tam się nie zamierzam chować po piwnicach, jest ci u mnie już trzy jednostki porządnej broni i pół szafy amunicji :)

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 11:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Coś Ty, ja tam się nie zamierzam chować po piwnicach, jest ci u mnie już trzy jednostki porządnej broni i pół szafy amunicji :)

Jak jeszcze bimber zagotujesz to robię u Ciebie bazę w razie wojny i będziem szczelać :D

Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 14:15
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):

Jak jeszcze bimber zagotujesz to robię u Ciebie bazę w razie wojny i będziem szczelać :D

czyli, "jak wywołałem III wojnę światową:... :D
Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 14:33
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Wracając do tematu wątku;

W "Nieznanym Świecie" (9/2015, str.8 "Pierwszy świadomy robot") jest zamieszczona, moim zdaniem, sensacyjna informacja.
Mianowicie "w lipcu br. na Politechnice w Nowym Jorku, przeprowadzono eksperyment, w wyniku którego maszyna po raz pierwszy w historii przejawiła świadomość swojego istnienia (..)".
Zastanówcie się, jakie mogą być tego reperkusje?
Jeżeli człowiek stworzyłby robota umiejącego nie tylko myśleć, ale posiadającego świadomość, jak my, to natychmiast pojawiłoby się pytanie o duszę.
Wnioski z odpowiedzi mogłyby wskazywać, że dusza wcale nie jest potrzebna do funkcjonowania inteligentnej istoty obdarzonej świadomością, że życie kończy się wraz z fizyczną śmiercią, nie ma raju, piekła, reinkarnacji.
Doprowadziłoby to do załamania wszystkich religii, twierdzących, że człowiek posiada duszę i byłoby ciosem dla wielu ludzi wierzących w życie pozagrobowe.
Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 15:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
"w lipcu br. na Politechnice w Nowym Jorku, przeprowadzono eksperyment, w wyniku którego maszyna po raz pierwszy w historii przejawiła świadomość swojego istnienia (..)".

Bzdura totalna, nie wiem kto pisał ten artykuł, ale poleciał w swojej fantazji za daleko. Uwierz mi, to moja branża akurat, a nad programowaniem SI pracowałem osobiście i wiem jakie są postępy - są bardzo marne. Tworzyem osobiście sieci neuronowe i je programowałem. Maszyna nigdy nie przejawi samoświadomości, takie cyrki to tylko w Matrixie, Odyseji i Terminatorze. To jest nierealne.

Można stworzyć zalążek tego - cos co będzie to udawać, ale nigdy nie stworzymy oprogramowania, które będzie świadome swojego istnienia. To nierealne. Oprogramowanie nigdy nie stanie się świadome samego siebie, od strony technicznej jest to definitywnie niemożliwe. Skynet z Terminatora, Bishop z Aliena oraz maszyny z Matrixa to bajka - nierealne do wykonania.

Poza tym nikt jeszcze nie stworzył oprogramowania i procesora wykonującego instrukcje w sposób abstrakcyjny, a bez tego nawet nie ma co myśleć o SI. Procesory kwantowe operujące na superpozycji cząstek i kubitach mogących przyjmować różne stany jednocześnie to póki co zalążki i nawet takie giganty jak Google nie potrafią sobie z tym poradzić, pomimo tego, że dysponują miliardowymi budżetami.

Biorąc pod uwagę obecną moc obliczeniową można stworzyć coś "udającego" SI, ale prawdziwej SI póki co przy obecnej technologii stworzyć się nie da i mówię Ci to jako człowiek związany z tematem "od kuchni strony".

Re: Watykan i Kosmici Napisane: sobota, 22 sie 2015, 15:28
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
Media mocno przekręciły sens artykułu. Robot miał określić swój stan na podstawie dostępnych danych, ale tak ustawiono jego programy, że nie mógł sprawdzić wewnętrznie (sprawdzając poprawność działania systemu). Chodziło konkretnie o zdolność do wygenerowania odpowiedzi na pytanie. Pytano go o to, czy jest w stanie mówić. Nie mógł sprawdzić, czy ma sprawną kartę dźwiękową bo możliwość tą mu zablokowano. W tej sytuacji wydał komunikat "nie wiem" (choć równie dobrze mógłby wydać pisk lub komunikat "brak danych" ale tak go zaprogramowano). Ponieważ miał sprawne mikrofony służące do odbioru dźwięku, słysząc że rzeczywiście odpowiedział, uzyskał brakujące dane o sprawności systemu generowania dźwięków, i dodał drugą odpowiedź "tak umiem mówić".
Tylko co to ma wspólnego z samoświadomością?

Aby móc stworzyć maszynową samoświadomość (oraz rozpoznać ją) trzeba by najpierw znaleźć odpowiedź na pytanie co to jest świadomość, a tutaj to filozofowie nie mogą się ze sobą dogadać...

Bywa i tak...
Re: Watykan i Kosmici Napisane: niedziela, 23 sie 2015, 15:18
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Niestety, nie potrafię podjąć z Wami poważnej dyskusji w tym temacie ani dorównać Wam wiedzą.
Sądzę jednak, że wbrew temu, co piszesz Szczyglis, prace nad sztuczna inteligencją trwają i przynoszą owoce, a technologie rozwijają się w tempie wykładniczym.
Wskazywałby na to list otwarty wystosowany w tym roku przez ekspertów z dziedziny robotyki i sztucznej inteligencji oraz przez naukowców (m.in.Hawking), ostrzegający przed używaniem SI w armii.
Mnie interesuje ten problem od strony religijnej i etycznej.
Jak na stworzenie przez człowieka SI lub świadomej maszyny zareagują religie, czy się utrzymają, czy runą? jak zniosą to ludzie?
Czytałam kiedyś wywiad z Dalaj Lamą, w którym mówi, że buddyzm może zaakceptować sytuację, kiedy technologia wytworzy na tyle skomplikowaną SI, że połączy się ona z tym Kontinuum (buddyzm odrzuca możliwość istnienia duszy), które stanowi teraz o życiu i świadomości człowieka
Re: Watykan i Kosmici Napisane: niedziela, 23 sie 2015, 17:13
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Cytuj:
Jak na stworzenie przez człowieka SI lub świadomej maszyny zareagują religie, czy się utrzymają, czy runą? jak zniosą to ludzie?

A właściwie powinno się zmienić sposób myślenia i olać religię, aby w końcu cywilizacja parła do przodu nie hamowana przez archaiczne systemy. Zapewne doczekalibyśmy czasów terminatorów, i religia jako jedno ze źródeł nadziei znowu by się pojawiła. 8-)

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Watykan i Kosmici Napisane: poniedziałek, 24 sie 2015, 07:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):
[...]Sądzę jednak, że wbrew temu, co piszesz Szczyglis, prace nad sztuczna inteligencją trwają i przynoszą owoce, a technologie rozwijają się w tempie wykładniczym. [...]

To nie do końca prawda. Oczywiście potrafimy tworzyć i uczyć sieci neuronowe, sam coś takiego programowałem kiedyś, ale z prawdziwą SI nie ma to zbyt wiele wspólnego. Jesteśmy w stanie tworzyć dość mocno rozbudowane sieci, ale nawet te najbardziej skomplikowane są na poziomie nawet nie umysłu malutkiego dziecka. O samoświadomości nie ma tu w dodatku żadnej mowy, to wciąż tylko algorytmy, które pracują tak jak im każemy. Nikt jak do tej pory nie stworzył imitacji abstrakcyjnego myślenia i elementów losowych - to są wciąż pseudo-losowe algorytmy. Póki co to nawet nie wiemy do końca jak nasze własne mózgi działają.

Mamy algorytmy rozpoznawania obrazu oparte na pseudo-SI, mamy drony sterowane pseudo-SI i potrafiące same startować z lotniskowców i potrafiące podejmować podstawowe decyzje w tym i te świadczące o odpaleniu lub nie rakiety, a więc o ludzkim życiu, ale to wciąż pseudo-twory, nie mające nic wspólnego z maszynową "świadomością" znaną z Terminatorów.

Technologia tak naprawdę stoi w miejscu od 50 lat jeśli chodzi o procesory. Wciąż rośnie jedynie moc obliczeniowa i to wszystko. Układy są oparte wciąż na tym samym koncepcie co 50 lat temu - nic do przodu w tej materii nie poszło, a procesory kubitowe to ciągle pieśń przyszłości. Nie ma tutaj żadnego postępu tak naprawdę.

sirAzgar napisał(a):
Cytuj:

A właściwie powinno się zmienić sposób myślenia i olać religię, aby w końcu cywilizacja parła do przodu nie hamowana przez archaiczne systemy. Zapewne doczekalibyśmy czasów terminatorów, i religia jako jedno ze źródeł nadziei znowu by się pojawiła. 8-)

Czasów Terminatora to być może doczekają nasze pra-pra wnuki, bo na pewno nie my. Jest to nierealne przy obecnej technologii, więc nie ma się czego bać póki co. To wciąż jedynie science-fiction. Może kiedyś, za jakieś 200 lat, jeśli się do tego czasu nie wytłuczemy na tle religijnym, ale na pewno nie wcześniej. Oczywiście zbudować taką maszynę jesteśmy jak najbardziej w stanie już teraz, ale wciąż pozostaje problem z oprogramowaniem - Skynetu póki co zbudować nie zbudujemy w najbliższych czasach.

PS. Taka ciekawostka - wiecie, że w latach 70-tych Rosjanie jako jedyni na świecie opracowali działający procesor operujący na 3 stanach, zamiast na dwóch? Eksperymentalnie jedynie, ale działało to to.

PPS. Polecam Wam film "Ex Machina", z tamtego roku. W jakiś sposób stara się pokazać jak by taki test Turinga mógł wyglądać w rzeczywistości jeśi chodzi o SI.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=XYGzRB4Pnq8

A tego raczej tak jak napisałem za naszego życia nie doczekamy:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=HgV7-MJwUBw

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=2_q5-MFu9QU

Strona 1 z 1 [ Posty: 23 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Religie