HYDEPARK NAUTILUS
http://forum.nautilus.org.pl/

Watykan i Kosmici
http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic.php?f=29&t=3167
Strona 1 z 1

Autor:  Alex80 [ sobota, 6 kwi 2013, 00:59 ]
Tytuł:  Watykan i KosmiciCiekawy temat został poruszony o Kosmitach i Watykanie.
To co w tym filmie jest poruszone o zmianie Biblii, czy dodaniu informacji do niej o kosmitach, przez jezuitów, jest niedopuszczalne.


Apostoł Paweł ostrzega! że jeśli, ktokolwiek, nawet jeśli anioł z nieba zszedł by na ziemi( czy np.Kosmici jacyś)i nagle by teraz zaczął głosić inną ewangelię, niż ta która głosili apostołowie, to niech będzie przeklęty!

Tu jest wyraźnie zapisane, że Biblia, słowo Boże nie może być zmieniane w ogóle. Więc jeśli ktoś by tak czynił, to szatańskie zamysły wypełnia.

Napisane jest:

List do Galacjan BW-P-Romaniuka
8. I jesli znalazłby sie ktos mniejsza o
to, kto by to był: my sami czy jakis anioł
z nieba kto głosiłby inna Ewangelie niz
ta, która mysmy wam głosili niech bedzie
przeklety.
9. Juz powiedzielismy to, a teraz jeszcze
raz powtarzamy: niech bedzie przeklety
kazdy, kto by wam głosił ewangelie inna
niz ta, która otrzymaliscie.
10. Czy oznacza to, ze szukam uznania u
ludzi? Nie, ja pragne uznania tylko u Boga.
Czy zalezy mi na tym, by sie przypodobac
ludziom? Gdybym pragnał przypodobac
sie ludziom, z pewnoscia nie byłbym
sługa Chrystusa.
11. Zapewniam was, bracia, ze Ewangelia,
która głosze, nie jest pochodzenia ludzkiego.
12. Nie otrzymałem jej od nikogo z ludzi i
nie przejałem jej od nikogo sposród ludzi.
Objawił mi ja sam Jezus Chrystus.


Słowo Boże nie może być niczym zastąpione, z resztą Pan to wyraźnie mówi w swoich słowach. Ewangelia nigdy nie będzie zniesiona, to tylko Kościół katolicki, który już od dawna odstąpił od nauk Jezusa Chrystusa i także od dawna nie opiera swoich nauk na Biblii obiera taki kierunek i opiera się własnych wymyślonych dogmatach, które są niezgodne z prawdą i przesłaniem, które dał nam Pan Bóg.

A to, że Kosmici istnieją, to jak najbardziej prawda, ale nie zmienia to Ewangelii, ani jej nie unieważnia, bo nawet sama Biblia daje do zrozumienia, że w kosmosie jest życie inteligentne, że są inni mieszkańcy nieba, a wszystko stanie się zgodnie jak zapowiedziane jest, przez Pana Boga w pismach. To tylko Kościół Katolicki w to nie wierzy, kompletnie, nie wierzą także w Objawienie Jana - Apokalipsę, ale to będzie dla nich zaskoczeniem, bo to wszystko się wypełni co tam jest napisane.

Autor:  Argon [ niedziela, 7 kwi 2013, 08:53 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  Alex80 [ niedziela, 7 kwi 2013, 15:25 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

KK chyba wierzy, jak widać w materiale, tylko jak oni mają to w planach wykorzystać do swoich celów? Mimo wszystko nie mogą zmieniać pisma świętego, bo i do tego są zdolni, aby swojej władzy nie utracić, raczej o to mi chodziło,Kościół chętnie by się pozbył Biblii, zresztą już od jej nauk dawno odeszli, na korzyść, czegoś nowego, co mogło by im zapewnić, że tak się wyrażę, supremacje na kolejne lata. Kościół Katolicki to nie jest taki sobie kościołek, to jest wielka instytucja, która kieruje się ściśle określona polityką wewnętrzną i zrobią wszystko aby tego co mają nie oddać, czyli władzy, nawet kosztem prawdy. Czyli przykładowo powiedzą, że tak są kosmici mamy z nimi kontakt, Biblia już jest nie ważna itp. Od dziś są ważne nowe prawdy. I tak będą snuli swoje kłamliwe pomysły, i właśnie to jest niebezpieczne. A Biblia jest cały czas ważna, choć by cała armia kosmitów przyleciała na ziemie. A to że kosmici istnieją, to owszem prawda, ale to tak jak mówiłem, nie unieważnia Biblii, Jezus Chrystus powróci na ziemie i wszystkie proroctwa się wypełnią z Pism jak jest zapowiedziane. Kk może w ten sposób sobie tworzyć kolejne doktryny oczywiście nie zgodne z prawdą, po to aby manipulować masami i mieć ich pod kontrolą, więc raczej tego bym się obawiał.

Autor:  aleksandra137 [ wtorek, 18 sie 2015, 12:35 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

http://strefatajemnic.onet.pl/extra/syn ... ych/2s1bt8

Czy Biblia mówi o obcych?
Kim są wzmiankowani pobieżnie w Księdze Rodzaju "synowie Boga", którzy mieli spłodzić z ziemskimi kobietami olbrzymów - nefilim? Kontynuację ich historii podaje apokryficzna Księga Henocha, wyjaśniając, że byli to upadli aniołowie zwani "obserwatorami", którzy zstąpili na Ziemię i zaczęli uczyć ludzkość podstaw cywilizowanego życia.

Jedną z wielu zagadek Księgi Rodzaju (gr. Genesis) - pierwszego i najbardziej enigmatycznego rozdziału Tory i Starego Testamentu są istoty zwane "synami Boga", które miały pojawić się między ludźmi i dać początek pokoleniu olbrzymów zwanych w tradycji hebrajskiej nefilim ("upadli").

"A kiedy ludzie zaczęli mnożyć się na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie jakie im się tylko podobały. (…) A w owych czasach byli na ziemi giganci, a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze mający sławę w dawnych czasach" - mówi księga.

Kim byli owi nadludzie i ich ojcowie? To pytanie studiujący Pismo zadają sobie od wieków. Najwyższy i jedyny Bóg - Elohim nie może przecież mieć dzieci! Jak to możliwe, by na samym początku świętej księgi judaizmu pojawiło się coś, co brzmi jak jawna herezja?

(...........)

Te oraz inne dziwne i dwuznaczne odniesienia w Starym Testamencie każą zastanowić się, czy jego najstarsze fragmenty nie są czasami kroniką kontaktu z rozwiniętą inteligencją z kosmosu - tą, która wzbijając kłęby dymu i ognia na oczach Izraelitów lądowała na szczycie Synaju jako "chwała pańska". Nie dziwi też, dlaczego prekursorzy teorii o starożytnych kosmitach: Mates Agrest, Iosif Szkłowski, Paul Misraki czy wreszcie Sitchin byli wyznania mojżeszowego. Wskazówki o odwiedzinach obcych znaleźli na samym początku świętej księgi swojej religii…

Autor:  stefan12 [ czwartek, 20 sie 2015, 11:10 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Tyle że, KK od teori geocentryzmu odszedł dość dawno, więc przyznanie, że nawet w ST są informacje o istotach pozaziemskich nie burzy podstaw wiary chrześcijańskiej.

Autor:  MAG [ czwartek, 20 sie 2015, 13:16 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  sirAzgar [ czwartek, 20 sie 2015, 16:38 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Jak się UFO nie nawróci to z Synów Boga, Synami Szatana pewnie zostaną ;) Wszystko w imię jednej nieomylnej prawdy.

Autor:  szczyglis [ czwartek, 20 sie 2015, 21:53 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  stefan12 [ piątek, 21 sie 2015, 07:20 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Hmm, zaczynam się martwić Szczyglis o twój stan emocjonalny.

Autor:  MAG [ piątek, 21 sie 2015, 08:09 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  szczyglis [ piątek, 21 sie 2015, 10:25 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  zaciekawiony [ piątek, 21 sie 2015, 23:14 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Ja mam taką kategorię, że musiałaby wybuchnąć III wojna światowa żeby mnie wzięli...

Autor:  PabloElDiablo [ sobota, 22 sie 2015, 08:34 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  szczyglis [ sobota, 22 sie 2015, 09:10 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  PabloElDiablo [ sobota, 22 sie 2015, 09:43 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Coś Ty, ja tam się nie zamierzam chować po piwnicach, jest ci u mnie już trzy jednostki porządnej broni i pół szafy amunicji :)

Autor:  szczyglis [ sobota, 22 sie 2015, 11:00 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  MAG [ sobota, 22 sie 2015, 14:15 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  MAG [ sobota, 22 sie 2015, 14:33 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Wracając do tematu wątku;

W "Nieznanym Świecie" (9/2015, str.8 "Pierwszy świadomy robot") jest zamieszczona, moim zdaniem, sensacyjna informacja.
Mianowicie "w lipcu br. na Politechnice w Nowym Jorku, przeprowadzono eksperyment, w wyniku którego maszyna po raz pierwszy w historii przejawiła świadomość swojego istnienia (..)".
Zastanówcie się, jakie mogą być tego reperkusje?
Jeżeli człowiek stworzyłby robota umiejącego nie tylko myśleć, ale posiadającego świadomość, jak my, to natychmiast pojawiłoby się pytanie o duszę.
Wnioski z odpowiedzi mogłyby wskazywać, że dusza wcale nie jest potrzebna do funkcjonowania inteligentnej istoty obdarzonej świadomością, że życie kończy się wraz z fizyczną śmiercią, nie ma raju, piekła, reinkarnacji.
Doprowadziłoby to do załamania wszystkich religii, twierdzących, że człowiek posiada duszę i byłoby ciosem dla wielu ludzi wierzących w życie pozagrobowe.

Autor:  szczyglis [ sobota, 22 sie 2015, 15:00 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  zaciekawiony [ sobota, 22 sie 2015, 15:28 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Media mocno przekręciły sens artykułu. Robot miał określić swój stan na podstawie dostępnych danych, ale tak ustawiono jego programy, że nie mógł sprawdzić wewnętrznie (sprawdzając poprawność działania systemu). Chodziło konkretnie o zdolność do wygenerowania odpowiedzi na pytanie. Pytano go o to, czy jest w stanie mówić. Nie mógł sprawdzić, czy ma sprawną kartę dźwiękową bo możliwość tą mu zablokowano. W tej sytuacji wydał komunikat "nie wiem" (choć równie dobrze mógłby wydać pisk lub komunikat "brak danych" ale tak go zaprogramowano). Ponieważ miał sprawne mikrofony służące do odbioru dźwięku, słysząc że rzeczywiście odpowiedział, uzyskał brakujące dane o sprawności systemu generowania dźwięków, i dodał drugą odpowiedź "tak umiem mówić".
Tylko co to ma wspólnego z samoświadomością?

Aby móc stworzyć maszynową samoświadomość (oraz rozpoznać ją) trzeba by najpierw znaleźć odpowiedź na pytanie co to jest świadomość, a tutaj to filozofowie nie mogą się ze sobą dogadać...

Autor:  MAG [ niedziela, 23 sie 2015, 15:18 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

Niestety, nie potrafię podjąć z Wami poważnej dyskusji w tym temacie ani dorównać Wam wiedzą.
Sądzę jednak, że wbrew temu, co piszesz Szczyglis, prace nad sztuczna inteligencją trwają i przynoszą owoce, a technologie rozwijają się w tempie wykładniczym.
Wskazywałby na to list otwarty wystosowany w tym roku przez ekspertów z dziedziny robotyki i sztucznej inteligencji oraz przez naukowców (m.in.Hawking), ostrzegający przed używaniem SI w armii.
Mnie interesuje ten problem od strony religijnej i etycznej.
Jak na stworzenie przez człowieka SI lub świadomej maszyny zareagują religie, czy się utrzymają, czy runą? jak zniosą to ludzie?
Czytałam kiedyś wywiad z Dalaj Lamą, w którym mówi, że buddyzm może zaakceptować sytuację, kiedy technologia wytworzy na tyle skomplikowaną SI, że połączy się ona z tym Kontinuum (buddyzm odrzuca możliwość istnienia duszy), które stanowi teraz o życiu i świadomości człowieka

Autor:  sirAzgar [ niedziela, 23 sie 2015, 17:13 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  szczyglis [ poniedziałek, 24 sie 2015, 07:26 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici


Autor:  Małyszka [ środa, 5 gru 2018, 11:36 ]
Tytuł:  Re: Watykan i Kosmici

A niechże się Ci kosmici w końcu ujawnią i pokażą przed kamerami a nie chowają się i chowają. Ciekawe dlaczego się tak ukrywają, przecież my byśmy im nie zroibili krzywdy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/