Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
c4077be29787bc1acc7e3fc870c5fabb
c4077be29787bc1acc7e3fc870c5fabb
Strona 1 z 3 [ Posty: 65 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Matka Boska - Regentka Napisane: piątek, 27 gru 2013, 10:55
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Regent - to słowo oznaczające kogoś wykonującego funkcję króla gdy on jest małoletni, jest dzieckiem. Przypatrując się wizerunkom Matki Boskiej widzimy każdorazowo - począwszy od Izydy i Horusa, kobietę z małym dzieckiem. I z godnie z naukami kościoła MB jest POŚREDNIKIEM ludzi z Bogiem. Do niej należy się zwracać, ja prosić tj do niej się modlić itd. I to ona dokonuje cudów tj. zjawisk typu Fatima. A dlaczego to tych cudów nie dokonuje osobiście Bóg? Nie potrafi? Dlaczego nie ma modlitwy do Boga ale jest pełno do MB? Czyżby gdy Bóg był małym dzieckiem to ona zagarnęła cała władzę boską ? I rządzi jako regentka. Jest pełno kościołów z kultem Matki Boskiej ale nie ma żadnego z kultem Boga. I kościół twierdzi że Bóg jest w "niebie", nie precyzując dokładnie gdzie to jest. Ale z drugiej strony "Bóg umarł". Został zabity i pozostaje wizerunek jako obowiązujący kanon Matki Boskiej z dzieciątkiem na ręku. A co dzieciątko może ? NIC. Bo jest nie świadome. Tylko pytanie : Kto to jest Matka Boska? Oczywistą rzeczą jest, że aby być w tym naszym świecie, trzeba się urodzić. No, więc kto jest tym która ma urodzić Boga? No bo jakaś musi być. A jak ona nie chce? A z drugiej strony ON musi się urodzić z dziewicy. A skąd ją obecnie wziąć? I czy to musi być żydówka? Czy może chinka. / celowo małe słowa/ ? Czy Polka? Bo to stanowiłoby o osobowości TEGO co by się narodził. No, więc kim jest MATKA BOSKA?
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: piątek, 27 gru 2013, 12:34
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Cytuj:
A z drugiej strony ON musi się urodzić z dziewicy. A skąd ją obecnie wziąć?

W ciekawych kręgach się obracasz twierdząc że nie ma dziewic.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: piątek, 27 gru 2013, 14:59
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Sądzę, że jednak pewnym parametrom musi odpowiadać. Tzn. Jej zasób wiedzy, słów i pojęć musi być odpowiedni. Chyba jednak tzw. gimbusy odpadają.
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: piątek, 27 gru 2013, 17:12
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ewah, tak właśnie dziś zwodzi ludzi KrK swoimi fałszywymi naukami, cały czas pokazują, że jakby ten Jezus był cały czas malutki, jakby potrzebował cały czas opieki, jakby ciągle potrzebuje mamy przy sobie, największym świętem w KrK jest Boże Narodzenie, pokazują rodzącego się Jezusa, gdzie znowu malutki Jezus, który potrzebuje opieki mamy jakby nigdy nie dorósł, ciągle pokazują go martwego na krzyży, a On zmartwychwstał. Czasem mam wrażenie, że KrK jakby chciało zatrzymać czas i historię tymi symbolami, zapomnieli oni że Jezus przyjdzie na ziemie z powrotem. Cały czas jest propagowane na wielką skalę kult maryjny, jakby to ona była bogiem, królową nieba, a przecież to Jezus Chrystus Jest jedynym pośrednikiem między człowiekiem, a Bogiem, to Jezus umarł za wszystkich ludzi i pojednał ludzi z Bogiem i on tylko nie miał grzechu na ziemi, jako jedyny, Także to Jezus nie Maria przyjdzie w potężnej chwale Boga ojca na ziemię, a Maria oczekuje na zmartwychwstanie, przy powtórnym przyjściu Jezusa.

To jest wielkie zwiedzenie w nauce KrK. Takie nauczanie o królowej niebios, o matce bożej ,oczywiście pochodzi z pogaństwa i ma swoje źródło w właśnie w starych pogańskich religiach, bądź kultach ludowych.

Kult maryjny, właśnie to jest odpowiednik kultu izydy, tak samo kult czarnych madonn, który do dziś przetrwałe w KK tak samo wywodzi się ze starych pogańskich kultów. To co przekazuje Kk, to nie jest nauką Biblijną, której uczył Jezus.

Obrazek

http://fotolek.pl/upload/1388155842-izydamadona.jpg

<<< Książka roku "Wielki Bój" http://www.wielkiboj.pl/. >>>
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: piątek, 27 gru 2013, 17:39
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 11 sie 2018, 20:33

0
Może zanim zaczniecie deprecjonować Matkę Bożą poczytajcie spisane wypowiedzi podczas egzorcyzmów.

Kiedy mówi się o Matce Bożej, demony reagują atakami furii i szału. Nienawidzą Matki Bożej, nigdy nie odważą się wypowiedzieć Jej imienia. Mówią "ona", albo "tamta". Pada cały stek najgorszych bluźnierstw pod adresem Matki Bożej. Uskarżają się, że niszczy ich plany. Demon reaguje gwałtownie na
wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Wykrzykuje, „że ten... taki nie taki (i tu mówi o papieżu Janie Pawle II słowami, których nie da się powtórzyć) poświęcił świat temu Niepokalanemu Sercu i że ten akt pokrzyżował piekłu pewne plany na skalę światową”.

Innym razem, ku wielkiemu zaskoczeniu egzorcysty, kiedy podczas modlitwy odczytywane były wezwania do Matki Bożej, demon zaczął krzyczeć "Tylko Ona jest wszędzie. Ona mnie zabija. Zawsze mnie zabijała. Wszystko przewraca do góry nogami. Ten jej przeklęty płaszcz mnie dusi, za każdym razem. Żaden z nas tego nie wytrzyma". Wtedy egzorcysta zawołał: "Dziękuję Ci Matko, dziękuję Twemu Niepokalanemu Sercu!" Demon odpowiedział: "Zostaw to Serce w spokoju. Przebiliśmy je mieczem - a ono nie umarło. Ukrzyżowaliśmy Jej Syna, a ona nie umarła, dostała więcej dzieci!" Każda dusza, która jej się poświęca wyciąga kolec z Jej serca. A każdy taki wyciągnięty kolec jest jak ognisty pal, który przebija nasz mózg. My ich bijemy, pokonujemy ich, palimy, drapiemy, rozszarpujemy ich na kawały, a oni padają na kolana i się modlą. My im ubliżamy, szkalujemy ich, znieważamy - a oni padają na kolana i się modlą. Ta tortura nigdy się nie skończy! Ta tortura nigdy się nie skończy! Jest ich za dużo! Za dużo! Tylu głupców się Jej poświęca. Tylko na to czekają, żeby umrzeć dla tej... i dla jej Syna!

http://www.echochrystusakrola.org/asset ... rcyzmu.pdf
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: piątek, 27 gru 2013, 19:40
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czuć KrK w całej okazałości, egzorcystą był pewno jakiś Ksiądz katolicki :)

Ja osobiście uważam mamę Jezusa, Marię, za apostoła ale tej żeńskiej strony, swoja misję wypełniła, użyczyła ciała niemowlęcia, użyczyła je Bogu Jezusowi, który istnieje od zawsze i żył już w niebie za nim powstała nasza ziemia. Maria wypełniła swoja misję doskonale zajmowała się Jezusem i opiekowała nim jak był mały, była zawsze przy Nim. Apostołowie, było ich 12 i Jezus wypełnili ta część misji należącą do strony męskie, czyli głosić ewangelie po świecie. Nie wolno zapominać, że Maria matka Jezusa(co do ciała tylko i wyłącznie) była zwykłą, normalną kobietą, żyjącą w tamtych czasach, została wybrana przez Boga do wypełnienia misji ze strony kobiety, czyli do narodzenia Jezusa Chrystusa. Dlatego tak samo apostołowie, jaki Maria wypełniali misję, która przygotował Bóg dla ludzkości, aby mogli zostać zbawieni, przez wiarę w Jezusa Chrystusa, który umarł za nas wszystkich i jako jedyny miał możliwość nas zbawić, Jezus także jako jedyny nie miał grzechu, na ziemi. Większość ludzi nie rozumie właśnie tego, że Maria (matka Jezusa co do ciała) i apostołowie wypełniali misje na ziemi, którą zlecił im Bóg, i taktują Marię jako prawdziwą matkę Jezusa w sensie całkowitym, chodzi o pojęcie ciała jak i ducha, to oczywiście błędne myślenie, Jezus już istniał od dawien dawna w niebie ze swoim Ojcem od zawsze, a wstąpił w dzieciątko poczęte z Marii jako pełnia bóstwa, czyli w tym ciele duch był Boży, duch we Jezusie jest Bogiem, więc Maria co do ciała dzieciątka Jezus, jest jego matką, tylko tyczy się to do ciała, że Mu go użyczyła aby mógł wypełnić swoją misję na ziemi.

Więc trzeba zrozumieć, że Maria i apostołowie byli normalnymi ludźmi, którzy mieszkali na ziemi w tamtych czasach i wypełnili misję od Boga.

Takie głupoty są pisane, że Maria jest królowa nieba, nawet się mówi, że to ona przyjdzie zamiast Jezusa, najróżniejsze kłamstwa się wypowiada, że demony gani itp. Albo modlitwy do serca maryjnego, to są oszczerstwa, jakieś manipulacje diabelskie i praktyki, to są po prostu kłamstwa.

Przede wszystkim trzeba rozgraniczyć kim byli ludzi którzy brali udział w misji na ziemi, a kim był Jezus i kto rzeczywiście może nas zbawić, oczywistym jest, że tylko Jezus Chrystus. Choć uczucia Marii do Jezusa były na pewno wyjątkowe, bo przecież Jezus narodził się z Niej, każda matka by czuła podobnie, ale nie wolno zapominać po co przyszedł Jezus na ziemię i że był synem Mari tylko co do Ciała, on przyszedł tu w konkretnym celu wypełnić misję i niewolno o tym zapomnieć, bo wtedy zradza się się nam taka pseudo nie Biblijna religia, jaka właśnie jest obecnie w KK.

Jak to jest, że w KK oddaje się pokłony figurkom Maryjnym i czci się je i wychwala w niebo głosy, buduje się im sanktuaria maryjne wielkie gigantyczne świątynię, wychwala się te figurki, a one przemawiają głosem ludzkim, zwodząc ludzi na ziemi, nie dość, że przemawiają ludzkim głosem, to jeszcze każą sobie one budować te świątynie :shock: Taka jest prawda, figurki maryjne przemawiają głosem i to ludzkim, tylko nie ma wątpliwości kto przemawia przez te figurki, przemawia szatan i jego demony kierując ludzi ku własnej zgubie. Bóg wyraźnie zakazał czcić, figurki obrazy itp. Choć by mówiły ludzkim głosem, ale jak widać większość ludzi lekceważy Boże ostrzeżenia, ten głos właśnie nakazuje dawać większą cześć, chwalę figurkom marii niż Bogu. Trzeba także pamiętać, że Bóg nigdy nie przemawia przez: figurki obrazy, posągi, rzeźby, Bóg zawsze mówi i przemawiał przez proroków tylko i wyłączne i nie ma inaczej.
Dlatego co do mowy demonów które tak mówiły o marii, to także jest taka manipulacja szatana, właśnie żeby pokazać, że to marii się boją najbardziej, a przecież wiadomo, że to Bóg ma władze i Jezus nad wszystkim i moc i królowanie, ma także władzę aby zniszczyć zło. W opisach z apokalipsy, św. Jana jest wyraźna mowa także o tym, że to właśnie Jezus Chrystus będzie powracał na ziemię w Chwale Boga Ojca, a nie Maria, nie zapominajmy o tym. Bibliia także nas ostrzega, że będą się działy wielkie cuda, zwiedzenia czynione mocami diabelskimi, trzeba być czujnym i poznać czego nauczał Jezus wczesniej, bo potem to będzie za późno. A jeśli ktoś nie będzie miał korzeni w Chrystusie Jezusie i wiary, to zwiedzenia będą tak ogromne i tak mocne, że niewielu się ostanie, tak wielkie rzeczy dziać się będą oczywiście za sprawą szatana.

Więc aleksandra, trzeba być bardzo ostrożnym i uważać, zresztą polecam ten film poniżej tam wszystko jest pokazane w szerszym spektrum, tego o czym tu napisałem, warto obejrzeć ten film do końca.

Film -

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=hXAThYuLnPA

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: piątek, 27 gru 2013, 20:16
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
http://w97.wrzuta.pl/film/3kMEmaMC28l/e ... ent_z_tvp2

W trakcie egzorcyzmow Anneliese, jak wezwano Marie i odspiewano Magnificat w 35 minucie slychac ze to podzialalo na demony bo zaczely drzec sie "Sie komme" - "Ona nadchodzi!!", cos im nie pasuje Matka Boska. Ciekawe czemu?

The truth is out there
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: sobota, 28 gru 2013, 11:24
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Bo jest regentką i sprawuje władzę. Proste.
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 01:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Alex, kochasz Jezusa?
Miałem właśnie coś dziwnego, przysypiało mi się, usłyszałem głos i zobaczyłem tak jakby Twoje posty, to było dziwne. Poczułem głos, który powiedział "robisz to źle". Zobaczyłem Jezusa. Coś w tym stylu (gdybym tego nie dopisał to byście mnie wzięli za wariata).
I poczułem, że to szło do Ciebie, nie umiem opisać.
Jestem trzeźwy, nie naćpany.

Prawdopodobnie mi się śniło, może na chwilę usnąłem, ale poczułem się nie wiem dlaczego w obowiązku to napisać.

PS. No kurcze, naprawdę to poczułem.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 08:23
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Takie głupoty są pisane, że Maria jest królowa nieba, nawet się mówi, że to ona przyjdzie zamiast Jezusa,

Alex, to chyba sam wymyśliłeś, w życiu o czymś takim nie słyszałem.

Cytuj:
Zobaczyłem Jezusa. Coś w tym stylu (gdybym tego nie dopisał to byście mnie wzięli za wariata).

Szczyglis musisz się bardziej postarać, aby wziąć cię za wariata. :D
NO patrz, ja się często z Alexem się nie zgadzałem, a teraz nawet Jezus :lol: . A tak poważnie to mi często u ludzi w wierze brakuje elastyczności, tego słodkiego elementu który oddziela nas od fanatyzmu. Jeżeli nie zostawiamy sobie miejsca na jakąkolwiek wątpliwość, która pozwoli nam stanąć z boku i jakoś zredukować to co możemy źle odbierać, to raczej nie jest to zdrowe. Jeśli chcemy się rozwijać, to musimy sobie uzmysłowić, że każdy może się mylić, nikt nie jest nieomylny.

Sokrates
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 17:07
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
usłyszałem głos i zobaczyłem tak jakby Twoje posty, to było dziwne. Poczułem głos

Może pamiętasz, kiedy pisałam o tym zjawisku, o "słyszeniu głosu" rok temu. viewtopic.php?f=53&t=2737&hilit=g%C5%82osy Wtedy dość ostro zareagowałeś. Teraz cieszę się, że sam to przeżyłeś i wiesz, że "słyszeć" nie znaczy od razu, że ktoś zwariował. :D Teraz sam przyznasz, że jest to dość specyficzne doświadczenie, którego nie da się sceptykowi racjonalnie do końca wytłumaczyć. Jakbyś ten głos opisał, jaki on był? Chciałabym to porównać do swoich doświadczeń.
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 17:43
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Aleksandro, wiem. I przepraszam jeszcze raz. Wiem, że byłem bardzo sceptyczny, wiem. Przepraszam raz jeszcze. Jaki to był głos? Nie wiem, nie umiem opisać. To nie był głos taki fizyczny, to było takie jakby wewnętrzne odczucie, trudne bardzo do opisania. Tak jakby ktoś powiedział ci coś wewnętrznie, tak że czujesz to w trzewiach, ale nie słyszysz tego uszami, ani werbalnie nawet w głowie. Nie umiem tego opisać. Ale to było ciepłe, życzliwe, pełne miłości.

edit: to nie były nawet słowa, a bardziej odczucie, które dało się ubrać w słowa.
Coś bardzo dziwnego.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 17:50
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Nie przepraszaj, bo mi głupio :? , naprawdę nie o to mi chodzi. Wszystko ma swój czas. Sam musiałeś do tego dojść i to zrozumieć. I to jest piękne :)
A głos...długo go nie zapomnisz :) To jedno z najpiękniejszych doświadczeń.
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 21:47
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Szczyglis, ten głos przemówił do Ciebie, nie do mnie, to Ty robisz coś źle, czyli nie tak jak powinno być lub mogło by być, a nie ja, a że widziałeś moje posty, podczas gdy głos przemówił, to zastanów się głębiej, co to może znaczyć? to ma oczywiście związek z moimi postami, ale Jezus kierował słowa do Ciebie, że właśnie w tej sprawie coś robisz nie tak. To jest przesłanie dla Ciebie szczyglis :) Zrozum dobrze przesłanie które otrzymałeś. Głos przemówił do Ciebie, a to co widziałeś to jest to w czym jest problem i gdzie robisz coś nie tak, piszę całkiem poważnie.

Azgar, to obejrzyj sobie ten film po niżej, to zobaczysz, nic sobie nie wymyślałem, przez figurki marii zaczynają działać tajemne złe siły, te siły narzucają jak mają wierzyć w Marię ludzie, głos im tam podpowiada, to się nie dzieje bez przyczyny, to zaczyna sterować ludźmi i narzuca im pewne drogi.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... XAThYuLnPA

Ostatnio edytowano niedziela, 29 gru 2013, 22:29 przez Alex80, łącznie edytowano 2 razy
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 22:22
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Ten twój film u mnie nie działa, a dziwne.
Zastanawiam się Alex co musiało by się stać abyś zmienił swoje poglądy. Przyszedł by do ciebie sam Bóg i ci pokazał, a ty i tak uznał byś go za szatana, bo to co byś zobaczył było by nie zgodne z twoimi poglądami. Brak ci elastyczności i dążenia do prawdy, ugrzęzłeś bo ślepo uwierzyłeś w coś i przestałeś szukać, tak to z mojej strony wygląda.

Sokrates
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: niedziela, 29 gru 2013, 22:44
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wiesz co elastyczność nie ma nic wspólnego z Prawdą, elastyczni są Ci którzy jeszcze prawdy nie znają do końca, którzy nie mają korzeni w Jezusie Chrystusie, bo kto zna Boga nie potrzebuje być elastycznym, elastyczność to taka pewna niepewność, pewna bariera, czy poziom bezpieczeństwa w którym człowiek czuje się bezpieczniej, można spróbować troszkę tego i tamtego, ja to rozumiem doskonale, jest to w pewnym sensie rozsądne i niejako bezpieczne, ale co do mnie to ja jestem już utwierdzony w Bogu w Jezusie Chrystusie i wiem, że ta droga jest pewna i prawdziwa, kto nią pójdzie nie będzie zawstydzony. A może Azgar właśnie przyszedł do mnie Pan Bóg i wszystko się zgadza z Biblijnymi opisami i moimi poglądami? I jeszcze bardziej jestem utwierdzony w Jezusie Chrystusie, pamiętaj, że Bóg, Jezus ukazuje się, obawia się komu chce i kiedy chce i On to naprawdę robi, całkiem poważnie piszę.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 00:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Alex80 napisał(a):
Jezus ukazuje się, obawia się komu chce i kiedy chce i On to naprawdę robi, całkiem poważnie piszę.

Więc całkiem poważnie przeczytaj co napisałem wcześniej.
Ten Twój "kościółek" sprał Ci mózg ewidentnie.
Nie znasz żadnej prawdy Człowieku, nie ośmieszaj się.
Jedyne co znasz, to prawdy głoszone przez ten "wasz" kościółek".

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 09:17
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Szczyglis, prawdy które ja mówi, pochodzą z Pisma Świętego z Ewangelii, opieram się na słowie Bożym, więc mówię to co chciał i nadal chce Bóg przekazać wszystkim ludziom, bo nauki pochodzą od Niego i przekaz także, więc jeśli mówię Ja, jeśli mówi mój Kościół, to wszystko pochodzi od Boga, bo wszyscy opieramy się na naukach Bożych i na Biblii, taka też Jest Jego wola aby przekazywać to wszystko ludziom, aby ludzi mogli poznawać Boga.

szczyglis, Bóg przemawia, przez sny i wizje do ludzi na ziemi, nigdy nie zapominaj o tym, tak było jest i będzie.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 10:05
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
Alex80 napisał(a):
Szczyglis, prawdy które ja mówi, pochodzą z Pisma Świętego z Ewangelii, opieram się na słowie Bożym, więc mówię to co chciał i nadal chce Bóg przekazać wszystkim ludziom, bo nauki pochodzą od Niego i przekaz także, więc jeśli mówię Ja, jeśli mówi mój Kościół, to wszystko pochodzi od Boga, bo wszyscy opieramy się na naukach Bożych i na Biblii, taka też Jest Jego wola aby przekazywać to wszystko ludziom, aby ludzi mogli poznawać Boga.

szczyglis, Bóg przemawia, przez sny i wizje do ludzi na ziemi, nigdy nie zapominaj o tym, tak było jest i będzie.

Może Jezusowi chodziło o to, że tylko jego prawda i Boża prawda jest najważniejsza, a nie prawda , która "klepie" ksiądz w kościele, może NIT O TO CHODZI?! Nie myślałeś o tym?

Tak się kiedyś zastanawiałam i doszłam do wniosku, że jakby Jezus przyszedł teraz na ziemię to nic by z naszych księżulków i kościołów nie zostało. Myślę, że Bóg nie tak wyobrażał sobie głoszenie jego prawdy wiary i jego nauk. Nie w ten sposób i nie tą drogą...
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 11:16
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Racja Archeozoolog, dokładnie prawda Boża jest najważniejsza, która pochodzi ze źródła, czyli od słowa Bożego z Biblii i tam trzeba zmierzać. Bo są kościoły które tworzą swoje doktryny na własne potrzeby nie opierając się na słowie Bożym tylko np. Na tradycji, bądź na innych rzeczach odchodząc od prawdy Bożej, a jak się okazuje te tradycje pochodzą z pogaństwa i tak to powstaje błędne koło, bo to nas odciąga od prawd Bożych, tworząc podziały i odłamy. Ogólnie nie ma czegoś takiego jak religia, są tylko nauki i przekazy płynące od Boga, a ta nauka jest jedna, a ludzie na przestrzeni wieków z różnych powodów potworzyli różne doktryny nawymyślane, pozmieniane na własne potrzeby, dlatego ja wybrałem kościół, zbór Adwentystów Dnia Siódmego, bo są najbliżej według mnie prawdy Bożej i opierają się na słowie Bożym, ale oczywiście znajdą się tacy co powiedzą, że nie! to ich kościół mówi prawdę itp. A wy jesteście sektą. Dlatego człowiek powinien najpierw zacząć badać Biblię, słowo Boże, żeby zrozumieć jaka jest prawda i czego Bóg oczekuje od ludzi, a potem zastanowić się jaki kościół jest najbliżej prawdy i w ogóle co jest prawdą. Tak samo jak tu piszę swoje posty to opieram je na Biblii i na naukach Jezusa Chrystusa, nie na jakiś tam wymysłach, ale odnoszę się do słowa Bożego tylko i wyłącznie i każdemu polecam Biblię, żywe słowo Boże do czytania i studiowania, bo tam właśnie w tym słowie jest zbawienie, czyli w Jezusie jest zbawienie. I ja także tak robię, polecam wszystkim poznawać Boga po przez Biblię i nauki płynące ze źródła, a nie po przez nauki różnych teologów, które nie opierają się na Biblii i słowie Bożym, bo przecie ktoś może mówić od siebie i nie opierając się na Biblii i na tym co chciał Bóg. Dlatego ja zawsze wklejam cytaty z Biblii na potwierdzenie, że właśnie opieram się na Biblii tylko i wyłącznie.

Archeozoolog, to jak powinno być głoszone słowo Boże ?????

Jak otworzysz Biblię, to w niej jest instrukcja, którą Bóg polecił idźcie na świat i głoście o nadchodzącym królestwie Bożym i sądzie, o bliskim przyjściu Jezusa na ziemię, a kto uwierzy w Ewangelię zbawiony będzie. Masz racje także, że to co mówią księża za kazalnicą to jest parodia głoszenia słowa Bożego, a gdy chodzą po kolędzie, to tylko po pieniądze. Przede wszystkim głoszenie słowa i Ewangelizacja powinna opierać się na czystym słowie Bożym.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 14:26
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
Jak powinno być? Myślę, że tak samo jak to robił Jezus i apostołowie: chodzili i głosili słowo Boże, pod gołym niebem, prosto i bez zawiłości, ktoś czegoś nie rozumiał to mu tłumaczono lub pokazywano (cudami). Myślę, że nie chodzi o to nawet gdzie to się odbywa, pod gołym niebem czy w sklepie, czy w domu..ważne żeby mówić prawdę a nie zatajać jak to robią księża, nie brać za to pieniędzy i nie potępiać kogoś np bo jest homoseksualista to już jest grzesznikiem, albo odmawiać chrztu dzieciom po in vitro...Prawda leży u źródła trzeba do niego powrócić...
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 15:02
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Masz racje co do sposobów głoszenia słowa Bożego, to prawda. Ale co do homoseksualizmu, to akurat tu sprawa jest łatwa i klarowna, Pismo Święte, słowo Boże nam wyraźnie mówi, żeby ludzie odstąpili od takich praktyk i sposobu życia, Bóg tego nie akceptuje, ale chce aby ludzie odstąpili od takiego stylu życia, bo kto czyni wszeteczeństwo i taki nierząd, zresztą tak jak było w Sodomie i Gomorze nie wejdzie do królestwa Bożego i to jest Boża decyzja i wola. Tak samo pedofile mówią, że jak można ich potępiać, ale widzę, dziś nawet nazywają ich orientacją seksualną w niektórych kręgach, co oczywiście jest skandalem niesłychanym, takie głosy się pojawiły całkiem niedawno, ale to wystarczy, żeby zrozumieć do czego dąży świat, ale każda z tych grup szuka swego, a nie Boga i Jezusa. Niedługo także będą wołać o swoje prawa, to tylko kwestia czasu, jak pedofile zaczną tęcze budować swoją, ale to tylko świadczy, że każda z tych dziwnych grup z czasem będzie chciała swoich praw, zoofile potem będą pikietować, jak zobaczą, że homoseksualistą się udało i innym się udało, niemoralnych grup z czasem będzie przybywać, świat nam się sypie przez palce i upada moralnie w zawrotnym tempie i to cały czas przyspiesza, ale Bóg to przewidział i także pisma o tym mówią, że tak będzie na ziemi, to tylko świadczy, że Przyjście Jezusa jest bardzo bliskie. Więc wcale się nie dziwie, że Biblia mów, że zbawionych będzie mniej jak potępionych, a właściwie zbawieni to będą resztki ludności z państw i miast i z narodów, to będą Ci który uwierzyli Bogu, choć wiele u Boga jest mieszkań, Bóg chce hojnie zbawić wszystkich, bez wyjątku, to jak widać niewielu chce z tego daru skorzystać.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 16:18
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Alex twój problem jest taki że nie rozumiesz tego co to jest sama prawda, a co to jest wyuczona prawda danej wspólnoty religijnej.
To co głosisz to nie jest sama prawda, tylko adwentystyczny punkt widzenia i interpretacji biblii.

Sokrates
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 17:18
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
sirAzgar, wspólnoty chrześcijańskie, a w szczególnie te protestanckie uważają dość podobnie w wielu kwestiach interpretacji Biblii, choć są pewne sporne problemy i różnice w niektórych tematach i to spore, to wiadome nie wszystko jest takie proste, a niektórzy także inaczej uważają, bądź chcą wygody i odrzucają niektóre Biblijne prawdy dla własnej wygody, bo po co się trudzić. Ja tu pisząc to przede wszystkim kieruje się Biblijnymi podstawami, a nie jakimiś wyuczonymi regułkami, a także mój Kościół i jego doktryna opiera się na Biblii, więc to wszystko bierze się ze studiowania Biblii, a adwentyści się opierają na Biblii i naukach Jezusa Chrystusa, więc Biblia jest naszym Adwentystycznym punktem widzenia. To powiedz gdzie leży prawda według Ciebie Azgar? kto ją ma ???? Ja Ci na to pytanie odpowiem, Biblia, słowo Boże ma samą prawdę, kieruj się w tym kierunku, sprawą Boga jest prawdę ukryć w słowach, a sprawą królów jest ją odnaleźć i odkryć.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 20:25
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Ja tu pisząc to przede wszystkim kieruje się Biblijnymi podstawami, a nie jakimiś wyuczonymi regułkami, a także mój Kościół i jego doktryna opiera się na Biblii, więc to wszystko bierze się ze studiowania Biblii, a adwentyści się opierają na Biblii i naukach Jezusa Chrystusa, więc Biblia jest naszym Adwentystycznym punktem widzenia. To powiedz gdzie leży prawda według Ciebie Azgar? kto ją ma ???? Ja Ci na to pytanie odpowiem, Biblia, słowo Boże ma samą prawdę, kieruj się w tym kierunku, sprawą Boga jest prawdę ukryć w słowach, a sprawą królów jest ją odnaleźć i odkryć.

Wszystkie wspólnoty chrześcijański opierają się na biblii, tylko każda ją inaczej interpretuje i właśnie te interpretacje są podstawą do zadawania pytań i szukania prawdy, nie możesz stwierdzić że ty jeden i adwentyści poznaliście prawdę bo to po prostu wyraz pychy i fanatyzmu. Ja kiedyś wierzyłem w kk potem jak zacząłem szukać prawdy, doszedłem do wniosku że wszyscy się gdzieś mylą. Bóg jest prawdą, Bóg wie wszystko, ale na pewno nie człowiek. Te wasze poglądy na ewolucje są dla mnie nie do przyjęcia, i to jest dla mnie błędna interpretacja biblii, i tak jest z wieloma dziedzinami jakie jakoś sobie tłumaczycie dzięki biblii. Mylisz się w wielu sprawach choć uwierzyłeś że dzięki biblii stałeś się nie omylny w sprawach wiary, ja natomiast mam pokorę do pewnej wiedzy, wiem że poznać wszystko jest niemal niemożliwe, nawet mając w ręku PS.

Sokrates
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 23:51
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ewolucja to już jest totalny kit, sorry jeśli w to wierzysz Azgar to tak samo jak byś wierzył w globalne ocieplenie itp. To wszystko wymyślają naukowcy dla swoich poglądów, celów dla kasy, piszą książki, całkiem jak Patryk Geryl, inna teoria na każda dekadę, a biznes się kręci.
Ja wierzę w Kreacjonizm jak i wszyscy prawdziwi Chrześcijanie, wielokrotnie tu na forum pisałem o tym pokazując wiele dowodów, że właśnie Biblia się nie myli i przekazuje prawdę, a kreacjonizm jest faktem.

Każdy kto studiuje Biblię i naprawdę chce poznać prawdę, staje bliżej niej, właśnie dzięki Pismu Świętemu. Tak jak sprawdzałem doktryny rożnych społeczności chrześcijańskich, to właśnie uważam, że Adwentyści są najbliżej prawdy Biblijnej, to oczywiście mój punkt widzenia, ale każdy niech bada sam i sprawdza jak jest. Jeszcze raz napiszę, że najbliżej prawdy jest ten, kto opiera się na słowie Boga, na Biblii, oczywiście są różne interpretacje Biblii, ale niektóre społeczności to sobie po prostu robią kpiny z interpretacji. Nigdy wszystkiego nie będziesz wiedział, tak jak wie Bóg, trzeba zaczekać na powrót Jezusa, no chyba, że Ci Bóg objawi, za pośrednictwem Ducha Świętego to jest jak najbardziej realne, Biblia to nie jest zwykła książka, jeden będzie czytał ten sam tekst i zrozumie niewiele, lub wcale, a drugi przeczyta to samo, dotknie go Duch Święty i zrozumie 10 razy więcej czytając to samo i pojmę całą głębie tego tekstu.

Więc gdy mówimy Biblia, to trzeba wiedzieć, że także mówimy o Bogu, który ma wiele możliwości by kogoś jeśli zechce uświadomić o pewnych sprawach i rzeczach, tu działa już Boża tajemnica, dlatego z Bogiem można na prawdę wiele.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: wtorek, 31 gru 2013, 01:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Chyba się Alex naćpałeś, bo właśnie kreacjonizm to kit, a te Twoje "dowody" to chyba Ci się coś pomyliło. Neguj sobie ewolucję, neguj lata badań i wierz jedynie w to co guru w kościele powie, zapewne dobrze na tym wyjdziesz.

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: wtorek, 31 gru 2013, 08:26
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Kreacjonizm miał miejsce bytu w średniowieczu gdy ludzie byli analfabetami, a jedyną rzeczą jaką się uczyli była religia. Ja kompletnie nie rozumiem jak można być kreacjonistą, jak zamieść pod dywan setki tysięcy odkryć, jak spojrzeć w gwiazdy, w historię ziemi, stare wygasłe wulkany które były aktywne przed domniemanym stworzeniem {czyli ok 5 tyś lat pne.} świata, leje po-implozyjne które są dowodami na niszczenie ziemi przez meteoryty. Wystarczy przetrzeć oczy i wyjrzeć przez okno, by stwierdzić że ziemia ma naprawdę bogatą i starą historię. Nie, zamiast tego Alex ty masz kilka zdań w biblii. Historia Adama I Ewy była opowieścią przekazywaną sobie z ust do ust przez jakieś tam plemiona, dopiero potem była spisana. I to właśnie tak wygląda że pasterze kóz, czy owiec którzy sami nie umieli czytać, pisać, a piorun z nieba uważali za wyraz gniewu bożego teraz są dla ciebie autorytetem w zakresie, paleontologi i historii ziemi, tylko dla tego bo ich opowieści uznałeś że są pochodzące od Boga.

Cytuj:
Ewolucja to już jest totalny kit, sorry jeśli w to wierzysz Azgar to tak samo jak byś wierzył w globalne ocieplenie itp. To wszystko wymyślają naukowcy dla swoich poglądów, celów dla kasy, piszą książki, całkiem jak Patryk Geryl, inna teoria na każda dekadę, a biznes się kręci.

Sory Alex ty na prawdę wierzysz że ci naukowcy świadomie ukrywają prawdę dla kasy, odkrywają szczątki tyranozaura i stwierdzają że żył 4 tyś. lat temu, ale napiszemy dla kasy że 300 milionów lat temu. To są kolego brednie, jak by znaleźli takie szczątki to by właśnie zarobili jak by stwierdzili że on niedawno umarł, i to zarobili by grubą kasę, bo w końcu nadarzyła by się sposobność aby uzyskać komórki do klonowania.
Pogląd że naukowcy się zmówili aby nie mówić prawdy jest absurdem, ale widać tak właśnie wygląda edukacja u adwentystów, aby sobie jakoś ten kreacjonizm wytłumaczyć.

Sokrates
Re: Matka Boska - Regentka Napisane: wtorek, 31 gru 2013, 09:36
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Azgar, ewolucja to jest mocno obszyta mitem i fantazją, począwszy od już obalonych teorii Darwina na których tak się ewolucjoniści opierali i w nią wierzyli, a okazało się że się skompromitowali, do innych błędnych twierdzeń naukowych. Musisz pamiętać, że teorie ewolucji to niesprawdzone teorie wykalkulowane i wymyślana w głowach naukowców lub oparta na jakiś tam prowizorycznych badaniach, które niestety odbiegają od realiów prawdziwości i realności stanu rzeczywistego, bo nie ma możliwości sprawdzenia tych teorii w realny sposób, bo to po prostu jest nie możliwe (ograniczenia technologiczne i ogrom potęgi, która przerasta ludzi i ich możliwości na zawsze) to wszystko jest tylko czysto teoretyczne założenie, które mówi nam, że tak mogło być, ale nie musi wcale, bo nikt nigdy tego nie udowodni, a badanie zawsze można powtórzyć, a na powstałych wynikach zawsze można te teorie obalić. W Kreacje wierzą wszyscy Chrześcijanie, nie tylko adwentyści. Ale jak chcesz wierzyć, ze człowiek pochodzi od małpy, a może od świni? bo przecież świnki tez mają ludzkie geny :shock: to OK rozumiem, o kurcze chyba odkryłem nową teorie ewolucji przez przypadek :D

Re: Matka Boska - Regentka Napisane: wtorek, 31 gru 2013, 09:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Mnie nie obchodzi Darwin i jego małpia teoria, ja twierdzę że człowiek rozwiną się z prostszych form życia i w jakiś sposób wyewoluował, czy to przez naturalne procesy, czy jak niektórzy twierdza przez kosmitów, olewam to i nie drążę, po prostu nastąpił proces ewolucji.

Cytuj:
Musisz pamiętać, że teorie ewolucji to niesprawdzone teorie wykalkulowane i wymyślana w głowach naukowców lub oparta na jakiś tam prowizorycznych badaniach, które niestety odbiegają od realiów prawdziwości i realności stanu rzeczywistego,

Naprawę masz małe pojęcie o ogromie dowodów na temat historii ziemi, twierdząc że to są prowizoryczne badania, naprawdę blade.

Cytuj:
W Kreacje wierzą wszyscy Chrześcijanie, nie tylko adwentyści.

To zdanie traktuje jako żart.

Historia ziemi jest długa, i w wielu dziedzinach świetnie udokumentowana. Czego notabene nie można powiedzieć o Adamie i Ewie, kilka fragmentów w biblii ot co. Co my tu w ogóle porównujemy, to jak szklanka wody w rzece. Rzeka ją pochłonęła, chociaż niektórzy ją nadal rozpamiętują.

Sokrates
Strona 1 z 3 [ Posty: 65 ]

*1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Religie