Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Google [Bot]
83bbbf3c4ed82e79d51e07c6e30e1939
83bbbf3c4ed82e79d51e07c6e30e1939
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Po co Wam religia? Napisane: sobota, 31 sty 2015, 21:07
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Na początek pozwolę sobie wkleić to co napisałem parę dni temu:

Cytuj:
Bóg istnieje, tego jestem pewien, ale NA BANK nie taki jakiego sobie wyobrażacie.
A gdybyście jeszcze nie wiedzieli - to Ziemia jest tylko jedną z pierdyliarda miliardów planet pośród miliarda miliardów galaktyk. A niektórzy jeszcze potrafią twierdzić, że "bóg" czeka na odklepanie paciorka...
I niestety niektórzy wierzą wciąż, że akurat ta mała kropka, zwana Ziemią i jakiś kropkowaty naród to wybrany przez Boga "super naród". No super. Popatrzcie lepiej w górę, w gwiazdy, a nie w Biblię/Koran i zastanówcie się nad sensownością swojej wiary, bo odpowiedź macie przed nosem, a raczej nad nosem, zwyczajnie patrząc w górę.

Do wierzących: polecam obejrzeć na pełnym ekranie poniższe i się zastanowić.
Zmapowana galaktyka Andromedy. Nasza Ziemia nawet nie była by tutaj pikselem.

/kto ma mocarnego kompa i monitor z opcją 4k, to polecam obejrzeć w 4k/

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=udAL48P5NJU

Każdy z tych jasnych punkcików to gwiazda wokół której mogą krążyć planety takie jak nasza. Ta WIELKOŚĆ jest nie do ogarnięcia rozumem (i jak się okazało nawet przez nasze komputery, bo samo to zdjęcie waży ponad 4 GB (!) ), a to tylko kawałek jednej z miliardów galaktyk. A Wy tutaj o jakiś religiach i że niby Ziemia jest wyjątkowa... No ludzie...trochę logiki proszę. Jakie religie? Jakie Jezusy? Jakie grzechy? Nawet mrówki znaczą więcej dla nas, niż my dla Wszechświata. Nie jesteśmy nawet malutką kropeczką w całym tym ogromie. Nie jesteśmy nawet miliardową częścią takiej kropeczki.

Gdyby jednak ktoś miał jeszcze wątpliwości:
/od 0:14/

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=HEheh1BH34Q

PS. To stary filmik, bo po jego publikacji odkryto jeszcze większą gwiazdę, przy której Canis Majoris się chowa.

A teraz pytanie - do wierzących?
W co wierzycie? W Jezusa/książkę koła rybackiego z przed 2000 lat?
Jaki sens ma religia? Nie ma żadnego.
To jest tylko wygodnictwo. Nie radzę sobie w życiu - to Bóg pomoże.
Nie znam odpowiedzi na jakieś pytanie - pewnie Bóg zna.
Wszystko Bóg. Kiedyś Galileusza chcieli spalić w imię "Boga".
Wszechświat jest tak ogromny i nieskończony, że wiara w jakieś bożki to dla mnie nieskończony idiotyzm. Czekam na hejty i cytaty z książki kółka rybackiego z przed 2000 lat :D

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 31 sty 2015, 21:39
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Coraz częściej się przekonuje że nasze cierpienie jest dla istot wyższych, czy tam Boga, mało istotne. Co dla nas jest tragedią i cierpieniem oni mają świadomość że to tylko przejściowe przeżycie. Po śmierci będziemy się z tego śmiali.
Wierzę w świat astralny, tak samo pozbawiony harmonii, jest tam jak na ziemi, dobrze i źle, istnieje hierarchia, słabsi należą do silniejszych.
Religia to słowo rozumiem w dwójnasób, jako zhierarchizowana wspólnota w kościołach mające swoje księgi, oraz w drugi sposób znaczy co mi w duszy gra, moja prywatna religia.
Pytasz co daje religia, to proste, dla ciebie prawie nic.
Dla tych którzy są za słabi aby wyrwać się z ram kultury i wiary jest ostoja w tym życiu, przewodnikiem, ratunkiem w trudnych chwilach, jest jedyną nadzieją na wieczność.
Ja swój światopogląd zbudowałem całkowicie na swoich doświadczeniach i przemyśleniach, co chwile odrzucając stare dogmaty.
Wiesz co daje czysta wiara, i życie miłością, to że człowiek czuje się lepiej, bardziej wolny od poczucia winy że jest człowiekiem (bo niestety jest w KK taki trend że człowiek powinien całe życie na kolanach pełzać, prosić i przepraszać Boga za to że się przysłowiowo urodził). Religia sprawia że człowiek jest bardziej społecznie solidarny, jest wspólnotą.
Nie uwierzysz ale pół dzieciństwa spędziłem z głową w górze oglądając nocami gwiazdy, włączałem muzykę i mogłem godzinami stać w oknie czy na dworze i patrzeć, jakby nie świadomość tej magicznej natury świata, nadziei, mroku i miłości, wieczności, tego palca stworzyciela który to wszystko stworzył i w brutalny sposób zostawił na pastwę natury. Co by mi dały te blade punkciki, jeśli się nie wierzy że to wszystko jest dziełem istoty wyższej, a tak jest piękniej.
Ja ukochałem dualizm świata, dzień i mrok. Pociągały mnie tak samo, dopóki nie zrozumiałem że to wszystko jest jednością. Wiara w cokolwiek mnie nakręca, tak jak ciebie Szczyglis twoje plany i ambicje.
"Nie zapomnę tych chwil gdy zaczarowany magią mrocznego nieba, serce i dusza skakały mi do gardła, a oczy wypatrywały z tęsknota tego co straciły.
Nie zapomnę tych chwil, które wryły się we mnie jak ostrze miecza i pozostawiły blizny na wieczność. " sirAzgar

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 31 sty 2015, 22:22
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Ładnie napisałeś Sir, poetycko....

Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 23 sty 2016, 02:27
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
Sig, nie wierzę w poetyckość. Szczyglis chce udowodnić, że monstrum nicości dowodzi braku boga. Ja uważam, że nieudacznictw to dowodzi :)

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Po co Wam religia? Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 17:16
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
środa, 19 wrz 2018, 19:58

0
Wiedeński psychiatra obala tezę Freuda i dowodzi, że to religia leczy choroby psychiczne

Według cenionego wiedeńskiego psychiatry Raphaela Bonellego, religia ma bardzo dobry wpływ na ludzką psychikę i może znacząco pomóc w leczeniu szeregu chorób psychicznych.

Taką opinię Bonelli przedstawił na wykładzie wygłoszonym na Uniwersytecie Zygmunta Freuda w Wiedniu w ramach międzynarodowego kongresu poświęconego związkom między nauką a religią.

Psychiatra oparł się na ponad stu artykułach naukowych, które traktowały o wpływie religii na zdrowie psychicznie chorych osób. 70 proc. spośród przeanalizowanych przez niego artykułów wskazywało na pozytywny wpływ religijności na pacjentów. Religia miała największy wpływ na leczenie takich chorób jak: demencja, depresje, schizofrenia oraz zespół stresu pourazowego. Znacząco pomagała też w terapii osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. W ten sposób, jak argumentował Bonelli, w oczywisty sposób obala się tezę Zygmunta Freuda, twierdzącego, że religijność sama w sobie jest zaburzeniem psychicznym.

Spośród przebadanych przez Bonellego artykułów jedynie 5 proc. wykazało na negatywny wpływ religii w leczeniu chorych.

Psychiatra powiedział też, że w ostatnim czasie da się zauważyć duży wzrost zainteresowania religią wśród neurobiologów. Można już dziś jasno stwierdzić, że istnieje wyraźna, pozytywna korelacja między jakością życia a religijnością. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych.

Read more: http://www.pch24.pl/wiedenski-psychiatr ... z42W8wuIXV
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 12 mar 2016, 00:49
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
aleksandra137 napisał(a):
Wiedeński psychiatra obala tezę Freuda i dowodzi, że to religia leczy choroby psychiczne
Według cenionego wiedeńskiego psychiatry Raphaela Bonellego, religia ma bardzo dobry wpływ na ludzką psychikę i może znacząco pomóc w leczeniu szeregu chorób psychicznych. [...]

Moje zdanie o religiach jest tutaj chyba znane ;)
Ale...facet ma rację jeśli chodzi o pomoc psychiczną - ma jak najbardziej rację, że religia ludziom pomaga, a zwłaszcza starszym. Człowiek z natury już taki jest, że szuka czegoś ponad nim, jakiejś opieki. Jeśli skieruje na to umysł, psychicznie czuje się lepiej, gdy myśli, że ktoś nad nim czuwa. Chorób to nie wyleczy, ale człowiek odczuwa wtedy pewien komfort, jakieś zaufanie, czuje się lepiej. Bynajmniej nie znaczy to, że religie to coś dobrego - ot, po prostu zwykły efekt psychologiczny, który działa.

To tak jak z efektem placebo - jest to oszustwo, ale mimo wszystko pomóc może, gdy się w to uwierzy.
Podobnie zresztą działają inne terapie - jakieś warsztaty plastyczne, czy sportowe - umysł zajęty czymś, kierujący na coś uwagę, to zdrowszy umysł. Zwykła psychologia.

Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 12 mar 2016, 09:46
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51

0
BÓG stworzył Kosmos ale resztę to tworzy człowiek. Ale tak jak w biblii człowiek zgrzeszył i działa żle. Ten grzech to coś w rodzaju wirusa komputerowego. Umysł człowieka jest zainfekowany wirusem. Autentycznym wirusem.
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 12 mar 2016, 14:12
Mistyk
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
jurek napisał(a):
BÓG stworzył Kosmos ale resztę to tworzy człowiek. Ale tak jak w biblii człowiek zgrzeszył i działa żle. Ten grzech to coś w rodzaju wirusa komputerowego. Umysł człowieka jest zainfekowany wirusem. Autentycznym wirusem.
co :shock:
co ty piszesz?nie ma żadnego wirusa,przynajmniej nie w tym wszechświecie :)
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 12 mar 2016, 20:19
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Nie widziałeś wirusa?
Re: Po co Wam religia? Napisane: niedziela, 13 mar 2016, 10:13
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
Boguś stworzył hardware ( musk ) i software do niego a Lucek wrzucił mu wirusa zeby mieć backdorsa do homo sapiens ( ZŁOOOO ) :devil:
Re: Po co Wam religia? Napisane: niedziela, 13 mar 2016, 13:32
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
Dla mnie magia tkwi nie w religii, ale w samym słowie "wiara".
To właśnie wiara - jako przeciwieństwo apatii - jest tym, co nas napędza. Religia, to tylko jedna z możliwych opcji wiary. Równie dobroczynna jest wiara, że nam się uda, że wygramy zawody, że dokonamy czegoś, czego inni nie potrafią, że pokonamy strach, chorobę, że pomogą nam tabletki X (które mogą okazać się placeb-em), że - ogólnie - damy radę. I niewątpliwie są znane przypadki, że taka wiara (bez religii) spowodowała pokonanie pozornie nieuleczalnych chorób.

W zasadzie uważam się za osobę niewierzącą. Ale muszę przyznać, że są sytuacje, gdy gdzieś z mojej podświadomości wychodzi potrzeba jakieś formy obrzędów religijnych. Tak naprawdę mam na myśli głównie jedną sytuację - śmierć bliskiej osoby. Szok i stres są tak potężne, że mój mózg "zgłasza potrzebę" pamiętanej z dzieciństwa modlitwy. Ale analizując to przeżycie po czasie myślę, że tą samą funkcje spełniłaby każda inna mantra - bezmyślne powtarzanie jakiegoś tekstu pozwala odpocząć mózgowi od innych przygnębiających myśli, pozwala jakby na przejście w stan standby.

A propos skuteczności modlitw, to zawsze przypomina mi się Francis Galton (ten deski Galtona).
Ten statystyk, prekursor używanych do dziś metod, opublikował w końcu XIX wieku pracę "Czy Bóg słucha modlitw".
W oparciu o statystykę wyszło mu, że nie tylko nie słucha, ale wręcz jest złośliwy i robi na odwrót, niż proszą wierni...
Rozumowanie było proste - zbadał, o co najczęściej modlą się ludzie w Anglii ( był rok 1872) - wyszło, że o zdrowie rodziny królewskiej, bo o taką modlitwę prosili wiernych biskupi. Po porównaniu średniej długości życia w rodzinie królewskiej i innych grupach wyszło, że jest najkrótsza - uzyskaną tabelkę z wynikami można łatwo wyguglować, np:
http://galton.org/essays/1870-1879/galt ... rayer.html
Czyli, że modlitwy mają odwrotny skutek....

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Po co Wam religia? Napisane: poniedziałek, 14 mar 2016, 17:17
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
po całości sie z tym zgodze 8-)
Ludzie opisują wiele przykładów tzw cudów i zbawiennego wpływu modlitwy. Szkoda ze nikt nie opisuje odwrotnych efektów. Ciekawe ile osób modliło sie w beznadziejnej sytuacji w obozach koncentracyjnych, rzeziach, podczas bombardowań a i tak straciło życie... tylko nikt o tym nie opowie bo nie zyje.
Pamietacie takie dni zbiorowej medytacji i modlitwy o pokój ? I co lepiej jest po tym .. raczej odwrotnie :roll:
10 lat temu wpadłem w rodzaj chwilowej depresji, straciłem sens życia... jakimś katalizatorem tego stanu była śmierć JPII - nie byłem człowiekiem religijnym ale akurat papcia lubiłem bo był kimś kto był w moim życiu ( na zasadzie był jest i będzie ktoś jak członek rodziny etc ) zreszta sami wiecie ... Postanowiłem wtedy coś w rodzaju bycia "lepszym" człowiekiem, poświęcenia sie, zrobienia czegoś "lepszego" i wyszło z tego takie gówno ze do dzis sie nie moge pozbierać :roll:
Dodam jeszcze tyle że był taki moment ze nam sie w rodzinie całkiem nieżle powodziło - pomagaliśmy sporo innym z rodziny czy bliskim znajomym a oni zawsze mówili że modlą sie za nas - co powodowało tylko ciągłe kataklizmy i nieszczesliwe zdarzenia :| ... kiedyś nawet powiedziałem pół zartem/pół serio żeby juz dali se z tym spokój bo tylko to szkodzi :roll:
Być może religia jest rodzajem choroby psychicznej może nawet rodzajem wirusa - jakies byty implementują nam religie by potem czerpać energie z naszych "samarytańsko-jezusowych" dobrych uczynków i poświęcenia i eksploatować emocjonalnie :roll:
Re: Po co Wam religia? Napisane: piątek, 8 kwi 2016, 14:44
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Ciekawe co pojawi w Krakowie?
Re: Po co Wam religia? Napisane: piątek, 8 kwi 2016, 14:46
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
ewah napisał(a):
Ciekawe co pojawi w Krakowie?

Jurek ma się pojawić z kałaszem, albo Ewah, zależy pod jaką postacią akurat ;) :fun:
Taki żart - jakby jakieś służby to czytały.

Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 9 kwi 2016, 06:42
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
To nie religia wymyśliła Boga, ale religia próbuje Go opisać w sposób mniej lub bardziej ułomny. A religie powstały bo człowiek podświadomie czuje istnienie Boga i stąd chęć poznania Go.
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 9 kwi 2016, 07:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
teoretycznie tak, ale w sumie to wiele rzeczy można tak wytłumaczyć że powstało bo coś się czuje

Sokrates
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 9 kwi 2016, 10:40
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
Wierzę w Boga, w Jezusa, Maryję itd... :) po co mi wiara? by łatwiej żyć i móc się czegos trzymać, gdy jest źle, gdy się cuzje samotnośc to wiem , że gdzieś tam oni są i to mnie jakoś w pewien sposób pociesza...
Re: Po co Wam religia? Napisane: sobota, 9 kwi 2016, 21:22
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51

0
Sczyglis - wybierz. To co wybierzesz to się pojawi. Ale na pewno nie ja z kałachem. Szczyglis - autentycznie co wybierzesz to będzie. Spróbuj.
Re: Po co Wam religia? Napisane: poniedziałek, 11 kwi 2016, 16:49
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Jurek ma rację jakoś to tak dziwnie działa co wybieramy to przyciąga my

Sokrates
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Religie