Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika czeslaw_warszawa
9951fa43da724d83d6a8f8f6b37ba589
9951fa43da724d83d6a8f8f6b37ba589
Strona 1 z 1 [ Posty: 30 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: czwartek, 17 wrz 2015, 18:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Chciałem Wam przedstawić moją, może dość radykalną teorię co do ogólnej konstrukcji naszego świata, bogów i obcych cywilizacji. Zahaczy to może o coś w rodzaju Danikena, ale to przypadek, bo nie sugeruję się jego teoriami.

W nocy nie mogłem spać, więc dużo sobie rozmyślałem i zastanawiałem się jak połączyć racjonalną wersję świata ze światem duchowym i wpadłem na to jak to połączyć. Postaram się przedstawić racjonalne argumenty i racjonalne przesłanki na to, że moja wersja wydarzeń może być prawdziwa i że wcale nie tak łatwo będzie jej zaprzeczyć.

Na początek - sprawa obcych cywilizacji. Dla mnie jest wręcz faktem, że takowe istoty nas odwiedzają. Miliony obserwacji i spotkań na całym świecie. Sam byłem świadkiem manifestacji UFO, więc wiem, iż jest to realne fizyczne coś, co lata nam nad naszymi głowami. Dodatkowo - jest to zjawisko jak najbardziej fizyczne, które wielokrotnie było uwieczniane na zdjęciach. Tak więc do tego, że są to realne obiekty fizyczne nie ma wątpliwości, takie obiekty pojawiają się również w relacjach wojskowych i oficjalnych raportach. To jedno, drugie to to, że Wszechświat w całym swoim niewyobrażalnym ogromie musi wręcz tętnić życiem.

Trzecia sprawa - Wszechświat jest już dość stary, jeśli porównać jego wiek do wieku naszego "świata". Przed nami było bardzo, ale to bardzo wiele czasu na powstanie i rozwinięcie się innych cywilizacji, którym my nie możemy nawet dorastać do pięt pod względem rozwoju i technologii. Wszystko wskazuje na to, że cywilizacje nas odwiedzające są wręcz niewiarygodnie przed nami jeśli chodzi o technologię. Potrafią w jakiś sposób zaginać znaną nam fizykę, potrafią wpływać na świadomość człowieka i robić z nią cuda, o czym będzie szerzej za chwilę.

Otóż praktycznie w każdej z relacji ze spotkania z UFO pojawia się wątek wpływu "obcych" na ludzką świadomość. Obca cywilizacja, czy też cywilizacje posiadają wrodzoną zdolność, bądż też technologię pozwalającą na wpływ na umysł człowieka. Są wymazywane wspomnienia, dziury w czasie, nieracjonalne luki w pamięci, a także wpływ na ludzkie emocje - takie jak wywoływanie obojętności i innych uczuć. Mówi o tym w zasadzie każdy, kto spotkał się z takim zjawiskiem. Wiele z tych osób twierdzi również, że po tego typu zdarzeniach mają wręcz telepatyczny kontakt z czymś, oraz że w momencie samego spotkania wszelkie "rozmowy" odbywały się bez używania słów - telepatycznie, tak jakby obcy mieli całkowity dostęp do naszych umysłów.

To tytułem wprowadzenia. Teraz trochę o samym człowieku i religiach.
Jak zapewne każdy wie, religii na tym świecie (tych większych) jest kilka. Co jest wspólnym mianownikiem każdej z religii - wszystkie one zaczęły się od jakiegoś "objawienia" - czegoś podczas czego jakaś osoba doznawała "objawienia" i przedstawiana została takiej osobie wizja "boga". Zarazem - co bardzo ważne w mojej teorii - każde z tych "objawień" przedstawiało zupełnie innego "boga", a przy tym każda z tych osób (Mojżesz, Mahomet itd.) była zawsze święcie przekonana, że wizja "boga" tej osobie przedstawiona jest tą najprawdziwszą. Fakt ten pozostał do dziś, stąd mamy podział świata na różne religie i każda ze stron jest przekonana o prawdziwości jedynie swojej religii.

Skąd więc taki rozłam? Czyżby bogów było wielu?
Przypominam, że każda z religii uważa, że ma monopol na swoją wersję wydarzeń i wizję "boga". Nie przekonasz chrześcijanina do wiary w Allaha, tak samo jak nie przekonasz muzułmanina do wiary w Jahwe. Mamy więc totalny rozłam i swego rodzaju wojnę religijną, która trwa od lat. Czy więc "bogów" jest wielu? Otóż nie.
Nie ma żadnego "boga", takiego jak przedstawiają to religie, nie ma też żadnego "szatana" w tego typu rozumieniu.
Jest jedynie wizja zaszczepiona dawno temu danemu "prorokowi", która to wizja przez wieki była powielana i trwa w postaci religii po wsze czasy.

Jak więc to pogodzić? Jak pogodzić fakt istnienia tak wielu "bogów"?
Otóż wszystko zacznie nam się układać jak puzzle w jedną całość, jeśli przyjmiemy, że za wszystkimi "objawieniami" stoi nie żaden "bóg" w ludzkim tego słowa myśleniu, lecz...cywilizacja wyprzedzająca nas o setki tysiecy, być może miliony lat w rozwoju. Jak wspomniałem na początku - obcy w jakiś sposób mają dostęp do świadomości człowieka i wywołanie u niego wizji, czy też jak to mówi się w religiach "objawień" nie jest dla nich żadnym technologicznym problemem.

Po co więc tysiące lat temu obca cywilizacja miałaby robić coś takiego?
Wszak jak widzimy na każdym kroku, do niczego dobrego to nie doprowadziło (poza wojnami) i zatrzymało to proces rozwoju człowieka w miejscu. Po co więc? To teraz pomyślmy.

W jaki sposób najprościej kontrolować poczynania jednostki? Dać mu religię!
Dać mu kij i marchewkę oraz zagrozić batem. Sprawić, żeby uwierzył, że istnieje coś ponad nim, co może go wynagrodzić za posłuszeństwo, lub ukarać za niesubordynację. To taktyka znana od lat i szeroko opisana przez psychologię.

Jak jednak stworzyć religię w umyśle człowieka? Cofnijmy się do czasów np. Mojżesza.
Jak takiemu prostemu człowiekowi przedstawić się jako "bóg"? Najprościej pokazać mu coś, co łopatologicznie zrozumie i co nie będzie przerastało jego rozumowego pojmowania. Co więc zrobią obcy? Nie pokażą się przed człowiekiem i nie powiedzą takiemu Mojżeszowi - "witaj, naszym układem jest galaktyka taka i taka, a to jest nasz hiperantygrawitacyjny statek itp.". Nie zrobią tego, bo człowiek tego nie pojmie. Zamiast tego - dajemy mu coś w co uwierzy i pojmie to rozumem.

Stąd też zaszczepia się wizję surowego "boga", który daje jasne wytyczne jak "owieczki" mają się zachowywać, aby otrzymać nagrodę, a nie otrzymać kary. Tak powstaje Stary Testament ze swoim zbiorem praw.

Następnie, gdy człowiek już lekko moralnie dojrzeje, zaszczepiają mu "aktualizację" w postaci tym razem miłosiernego "boga", gdyż stara "wersja" przestaje się już powoli sprawdzać. Tak powstaje Nowy Testament i tym samym tłumaczy to w sposób logiczny i bez żadnej sprzeczności wizję dwóch wersji tego samego przecież podobno "boga".

Tymczasem Bóg - ten prawdziwy, nie ma nic wspólnego z tymi "bogami" zapodawanymi człowiekowi za pomocą religii, gdyż jest on Energią stwórczą, bytem doskonałym, bezosobowym, nie będącym ani dobrym, ani złym, lecz zwyczajnie neutralnym. Energia ta jest ponad wszystkim, nawet ponad obcą cywilizacją.
Tym samym wizja "boga miłosiernego" i "złego szatana" po drugiej stronie to jedynie wizja nadana człowiekowi, aby łatwiej mu było zrozumieć, czym jest dobro, a czym jest zło i jak powinien się zachowywać.

Po co więc teraz tworzyć jeszcze innych "bogów" i tym samym wywołać odwieczne wojny na tle religijnym?
Z prostego logicznego powodu - a właściwie dwóch powodów - pierwszy: aby człowiek zbyt szybko jako gatunek się nie rozwinął. Powód drugi - człowiek w swojej naturze musi posiadać naturalnego, zewnętrznego wroga - inaczej za wroga uzna sąsiada, tak jak to było przed wszelkimi religiami. Kilka różnych religii pozwala zatem człowiekowi nie wytłuc się w obrębie swojej własnej "osady", a jednocześnie trzyma go w ryzach i nie pozwala na zbyt szybki rozwój, gdyż jako gatunek niższy od "twórcy" nie powinno się mu pozwolić, aby "produkt" poznał swojego "twórcę" i zrównał się z nim, gdyż straci się wtedy nad nim kontrolę. To również taktyka stosowana przez lat przez samego człowieka.

Tym samym wyjaśniona w sposób racjonalny zostaje sprawa istnienia różnych religii i różnych "bogów" w nich występujących.
Wszystko to iluzja, kłamstwo idealne, stworzone po to, aby trzymać nasz gatunek pod kontrolą. Szalone? Wcale nie.

Jedziemy dalej - religię co jakiś czas trzeba podsycać, stąd kolejne "objawienia", które przypominają człowiekowi o istnieniu jego "boga". Tym samym Aleksandra nie rozmawia z Bogiem i aniołami, lecz z "bogiem" stworzonym na potrzeby religii, a anioły to jedynie projekcja tego co od wieków było zaszczepiane w umysłach ludzi. Tym samym Aleksandra tak naprawdę rozmawia...z Kosmitami.

Tłumaczyłoby to też odpowiedzi "anioła" - bardzo niejasne, ogólnikowe, nie mówiące tak naprawdę niczego konkretnego, bo "nie wolno zbyt dużo wiedzieć". Przypomina Wam to coś? Relacja rząd - społeczeństwo. Społeczeństwo nie może wiedzieć zbyt dużo, gdyż rząd utraci nad nim kontrolę. Tymczasem w rzeczywistości nie istnieje żaden "bóg", nie istnieje żaden "szatan", a prawdziwy Bóg jest zupełnie ponad to wszystko.

Teraz od strony fizycznej - cuda w Fatimie wielu ludzi opisywało jako "cud słońca", tańczącą ognistą kulę na niebie. Nie przypomina to czegoś? Była to manifestacja typowo fiyczna. Sam Jezus za to podobno został wzięty żywcem do "nieba". Czy to też czegoś nie przypomina?

Pozostaje teraz sprawa świadomości. Czym jest świadomość, że obca cywilizacja może mieć do niej dostęp?
Musi być rodzajem jakiejś energii, której jeszcze nie odkryliśmy, a którą w pewien sposób na płaszczyźnie fizycznej można manipulować, być może jakąś globalną siecią energii, do której póki co nie mamy jeszcze dostępu, choć zdarzają się przypadki telepatii u ludzi, gdy coś "pójdzie nie tak" i na skutek jakiegoś błędu człowiek dostaje dostęp do tej "sieci".

A czym jest człowiek? Być może eksperymentem.
Tak jak my hodujemy rybki w akwarium, tak ktoś może hodować nas. Cywilizacja przerastająca nas o miliony lat byłaby jak najbardziej zdolna do czegoś takiego i wcale nie jest to nieracjonalna teoria. Poza tym, w historii człowieka jest pewna dziwna luka, której nijak nie da się wytłumaczyć ewolucją. Człowiek po prostu pojawił się w obecnej formie zbyt nagle. Teraz to już zahaczy o Danikena, ale być może mityczne żebro Adama, to tak naprawdę metafora na manipulację przy DNA, w skutek czego dawny człowiek został "zupgrade'owany"?

I to tyle w wielkim skrócie.
Teraz proszę mi to wszystko racjonalnie obalić, tylko nie na wiarę, ale jakimiś racjonalnymi argumentami "przeciw".

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: czwartek, 17 wrz 2015, 20:21
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Co mi w tej teorii nie pasuje to założenie że nas chamują w rozwoju a z drugiej strony żebro Adama i skok milowy w tym rozwoju. Ale tak ogólnie to teoria do której sam też doszedłem jest niesamowicie zbliżona do twojej

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: czwartek, 17 wrz 2015, 21:34
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Zgodzę się z tą teorią, pod warunkiem, że uznamy, że jest i tak ten jeden wszechmocny Bóg który stworzył ten wszechświat.
A cała reszta mogli to być kosmici stojący na wyższym stopniu rozwoju i nami kierować.
A co do Aleksandry lub też Aniołów w ogóle, ja nie widzę żadnej różnicy czy zakwalifikujemy je do istot duchowych czy nazwiemy kosmitami. Tak, czy tak stoją wyżej nad nami w hierarchii rozwoju.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: czwartek, 17 wrz 2015, 23:11
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
Zgodzę się z tą teorią, pod warunkiem, że uznamy, że jest i tak ten jeden wszechmocny Bóg który stworzył ten wszechświat.

No tak, moim zdaniem istnieje Super Inteligentna Energia, która jest ponad wszystkim, nazwijmy to umownie Bogiem, choć ja nie lubię tego słowa, bo kojarzy mi się bardziej z osobową istotą znaną z religii wszelakich.

stefan12 napisał(a):
A cała reszta mogli to być kosmici stojący na wyższym stopniu rozwoju i nami kierować.
A co do Aleksandry lub też Aniołów w ogóle, ja nie widzę żadnej różnicy czy zakwalifikujemy je do istot duchowych czy nazwiemy kosmitami. Tak, czy tak stoją wyżej nad nami w hierarchii rozwoju.

No tak, ale z tą różnicą, że do czego zmierzam - religia i sprawy jakie sobą reprezentują, są fikcją, iluzją wytworzoną dla człowieka, przedstawiającą fałszywy obraz nieprawdziwego "boga". Raj, piekło, boskość Jezusa, diabły jakieś, cała otoczka to fikcja, manipulacja idealna.

I jeszcze jedno - według mojej teorii celem (czy też nadrzędnym elementem tak to nazwijmy) naszego życia wcale nie jest miłość. Celem jest absolutna neutralność i obojętność, odrzucenie zarówno uczuć negatywnych, jak i pozytywnych, wyzwolenie się od absolutnie wszystkiego, rozpłynięcie w Pierwotnej Energii, która nie może być, ani dobra, ani zła z samego założenia, musi być neutralna, bo tylko taka opcja pasowałaby mi do tej teorii.

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: czwartek, 17 wrz 2015, 23:42
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Szczyglis między twoją teorią a moją jest taka różnica że według ciebie te wszystkie objawienia mają na celu ogłupienie i spowolnienie rozwoju człowieka. Według mnie jest odwrotnie, to ma na celu zwrócenie uwagi człowieka na swojej duchowej naturze, na szybszym rozwoju i zrozumieniu tego uniwersum które nazywamy umownie Bogiem. A to że mamy wojny religijne to już sprawka samego człowieka i jego ułomnej natury, czasami wręcz głupoty która mu podpowiada że jest nieomylny i jego prawdy są jedyne i uniwersalne, to sam człowiek w tej destrukcyjnej rzeczywistości tworzy i narzuca swoja wolę innym, ale to wynik naszego niskiego rozwoju.
Objawienia mają na celu poznanie tego najwyższego bytu, a człowiek to oplótł w zhierarchizowany mechanizm który stworzył ramy po których powinni się ci wyznawcy poruszać, zamiast poznać Boga poznajemy zasady, dogmaty i "nieomylne" prawdy.

Cytuj:
I jeszcze jedno - według mojej teorii celem (czy też nadrzędnym elementem tak to nazwijmy) naszego życia wcale nie jest miłość. Celem jest absolutna neutralność i obojętność, odrzucenie zarówno uczuć negatywnych, jak i pozytywnych, wyzwolenie się od absolutnie wszystkiego, rozpłynięcie w Pierwotnej Energii, która nie może być, ani dobra, ani zła z samego założenia, musi być neutralna, bo tylko taka opcja pasowałaby mi do tej teorii.

Pachnie mi tu buddyzmem ;)

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: czwartek, 17 wrz 2015, 23:57
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Bo buddyzm ma w gruncie rzeczy dość podobne założenia, ale nie uwzględnia w nich Kosmitów :)

Nasze teorie więc różnią się i to bardzo mocno.
W mojej teorii, w takich "objawieniach" wcale nie zbliżasz się do prawdziwego Boga, Absolutu, wręcz przeciwnie - zostaje przedstawiony fałszywy "bóg" i iluzja, bajka. To nie jest rozwój, nie jest to zbliżanie się do prawdy o początku, to są ramy w jakich zamyka się człowieka narzucając mu wersję świata pokazaną mu podczas takiego "objawienia", podczas gdy jest to kłamstwo. Jak kłamstwo może prowadzić do prawdy? Nie może.

To nie jest rozwój. Rozwój może być wtedy, gdy człowiek wybrnie z tego kłamstwa.
Wojny natomiast owszem - wywołuje człowiek, ale wywołuje on je dlatego, gdyż zaszczepiono mu taki schemat działania. Wyżsi od nas rozwojem doskonale zdawali sobie sprawę do czego doprowadzą różne religie, to tak jak na wojnie - dobry generał planuje 10 kroków w przód i doskonale wie, co jak się mniej więcej potoczy.

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: piątek, 18 wrz 2015, 10:47
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 27 cze 2018, 21:57

0
Kurcze tylko to by znaczylo ze jest śmierć i finito, koniec.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: piątek, 18 wrz 2015, 11:28
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
tak sobie myślę i nie twierdze że twoja teoria jest zła bo mi tez parę razy przeszło coś takiego przez myśl, tylko jednak śledząc co piszesz to teraz mi wytłumacz taka rzecz, skoro nie ma Boga, szatana itp. to co zdarzyło się w tej historii którą opisywałeś parę lat temu, pisałeś że wywoływaliście duchy i że szatan towarzyszył ci podczas seksu, popraw mnie jeśli przekręciłam, to co w tym momencie to było?
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: piątek, 18 wrz 2015, 11:41
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
środa, 19 wrz 2018, 19:58

0
stefan12 napisał(a):
Zgodzę się z tą teorią, pod warunkiem, że uznamy, że jest i tak ten jeden wszechmocny Bóg który stworzył ten wszechświat. A cała reszta mogli to być kosmici stojący na wyższym stopniu rozwoju i nami kierować.

Powiem tak... im MM więcej widzi i wie, tym bardziej jest zaskoczony faktem, że u Nich świat jest zorganizowaną cywilizacją, zorganizowanym społeczeństwem, mającym swoje prawa, zasady, a nawet technologię. Po raz kolejny powtórzę, to jest realny świat odgrodzony od nas jedynie cienką przesłoną. Pytając np. jak tworzą przesłonę
- Pytasz o sprawy techniczne, a umyka ci sens życia.

Na 1000 % i więcej MM procent jest przekonany, że ta "cywilizacja" (jak każda) ma swój "zarząd". Poniewież dano mu zobaczyć ten "zarząd" MM czasami mawia, że "Bóg to fajny Facet". :shock: Wtedy cierpnie mi skóra, bo myślę, że za dużo sobie pozwala. Szkoda, że ludzie, nawet sam KK traktuje Boga niejako jak duszka z mgły i energii. Bóg to osoba, ale nie powiem, że to człowiek. :? Ludziom pokazuje się jako starzec, choć wg MM ma około 60-65 lat. Zdanie; "człowiek stworzony na podobieństwo Boga" jest prawidłowe, ale zaznaczam na podobieństwo, a nie identycznie. Tyle mogę o Nim napisać.

Cytuj:
No tak, ale z tą różnicą, że do czego zmierzam - religia i sprawy jakie sobą reprezentują, są fikcją, iluzją wytworzoną dla człowieka, przedstawiającą fałszywy obraz nieprawdziwego "boga". Raj, piekło, boskość Jezusa, diabły jakieś, cała otoczka to fikcja, manipulacja idealna.
Nie manipulacja, to jest stworzone i ma służyć do naszej nauki.
Cytuj:
I jeszcze jedno - według mojej teorii celem (czy też nadrzędnym elementem tak to nazwijmy) naszego życia wcale nie jest miłość.
...a celem tej nauki jest właśnie dojście do bezwarunkowej miłości.
Cytuj:
Teoria, że Bóg to UFO nie jest nowa i wcale się nie dziwię, że wielu ludzi tak to opisuje, jednak osobiście, ze względu na ogromny do Nich szacunek nie odważyłabym się ująć tego w ten sposób. Myślę, że to coś znacznie więcej niż "UFO", coś, na co nie mamy odpowiedniego słowa i dlatego też takie określenie jak Bóg, anioł na dzień dzisiejszy jest jak najbardziej prawidłowe. Niech kosmita zostanie zielonym kosmitą, a anioł aniołem, choć nawet Oni sami tak siebie nie nazywają. :)

Oni czasami nazywają nasz wszechświat wielkim projektem, wielką animacją.
Obrazek
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: piątek, 18 wrz 2015, 16:06
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
No więc niejako Aleksandro potwierdzasz moją teorię, mówiąc, że nawet "anioł" Wam mówi, że tam jest cała cywilizacja i technologia. Potwierdza to fakt, że stworzyła nas inna cywilizacja, którą niesłusznie nazywa się "bogiem", a nie prawdziwy Bóg, który jest nawet ponad tą cywilizacją. I dzieje się to o czym pisałem przy okazji Mojżesza - nie pokażą swojej prawdziwej twarzy i technologii, tylko przedstawiają się jako projekcje czegoś co jest człowiekowi znane od lat i zaszczepione mu w jego kulturze. Prawdziwy Bóg - Absolut - Konstruktor i Twórca, jest ponad ową cywilizacją.

Mi jedynie w taki sposób wszystkie te puzzle układają się w jedną, logiczną całość.

Luna - ale przecież tamta sprawa niczego z mojej teorii nie wyklucza.

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: piątek, 18 wrz 2015, 16:20
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Aleksandro, a może ten 60 latek, którego widzi MM, jest hierarchą tamtej cywilizacji, ale nie jest tym najwyższym, Bogiem Stworzenia?
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: piątek, 18 wrz 2015, 16:59
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
Aleksandro, a może ten 60 latek, którego widzi MM, jest hierarchą tamtej cywilizacji, ale nie jest tym najwyższym, Bogiem Stworzenia?

O to to, właśnie! Ja cały czas o tym piszę, że jest to jedynie jakiś namiestnik cywilizacji, być może nawet sam dyrektor i pomysłodawca projektu "człowiek", że tak to nazwę. Można go nazwać Stwórcą, ale stwórcą człowieka, nie Wszechświata, bo prawdziwy, najwyższy Absolutny Stwórca Wszystkiego jest wysoko, wysoko ponad to i przerasta nawet ową cywilizację. Przy takim założeniu ja jestem w stanie uwierzyć we wszystko, bo wtedy wszystko pasowałoby mi do układanki. Pasowałoby dokładnie wszystko to o czym Aleksandra pisze.

Czyżbyśmy rozwiązali odwieczną zagadkę?

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: piątek, 18 wrz 2015, 18:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Pasowałby nawet motyw wojen "aniołów" i to, że czeka ich niebawem następna, wszak każda cywilizacja takowe prowadzi w swoim zakresie. Nie sądzę, żeby istniała jakakolwiek cywilizacja, nawet mega zaawansowana, która by wojen nie prowadziła. I tutaj zastanawia mnie jeszcze sprawa tych religii - czy było to celowe działanie, żeby stworzyć ich kilka, czy też może ktoś się wyłamał i bez wiedzy "zarządu" odwalił taki cyrk. Sabotaż? Wszak w każdej cywilizacji są czarne owce, a skoro prowadzą wojny, no to nie są wszyscy z nich tacy "święci". O coś przecież te wojny prowadzić muszą, bo nie dla zabawy, a więc konflikty siłą rzeczy jakieś tam między nimi powstawać muszą.

A co jeśli są to wojny o władzę i "zarząd" zmieniał się kilkukrotnie? Coś jak u nas - kilka partii, z czego w danym okresie rządzi jedna. To by mogło też tłumaczyć powstawanie tych różnych religii i "objawień" w różnych okresach czasu. To też niegłupie wytłumaczenie, ale teraz to już tylko tak luźno gdybam. W każdym razie patrząc na nasze ziemskie cywilizacje - na przestrzeni wieków, jakie by one nie były - pewien scenariusz powtarza się zawsze. Władza - wojna - zmiana władzy. Może to dać do myślenia.

I jeszcze jedno co by mogło potwierdzić moją teorię - nawet wg przekazów Aleksandry to wszystko rozchodzi się o człowieka. Słowem nie ma tam wspomniane o żadnych innych stworzeniach we Wszechświecie. Jak się hoduje tylko i wyłącznie rybki, to też zajmujesz się tylko nimi, a nie interesuje cie hodowla królików. To też daje do myślenia.

I jeszcze luźne porównanie postaci szatana do władzy w USA.
Wyobraźmy sobie: USA = Bóg, Osama Bin Laden = Szatan. Oczywiście porównanie błędne, ale załóżmy.
I teraz tak, Bin Laden był jednym z najlepszych agentów CIA, jednym z najważniejszych agentów rządu USA. Co się dzieje potem? Bin Laden się buntuje, zakłada Al Quaidę i posiadając ogromny budźet uderza w Amerykę wypowiadając jej i całemu Zachodowi wojnę i wprowadzając terror. Wiele takich scenariuszy ma na świecie miejsce, ale daję ten przykład, bo najbardziej "medialny". Też daje do myślenia.

Cienka kotara też nabiera nagle sensu, jeśli mówimy o fizycznie istniejącej cywilizacji.

Ja bym chciał Aleksandro żebyś dała mężowi do przeczytania cały ten wątek.

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 15:44
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
No więc niejako Aleksandro potwierdzasz moją teorię, mówiąc, że nawet "anioł" Wam mówi, że tam jest cała cywilizacja i technologia.
To jest świat równie realny jak nasz, w pełni zorganizowany, więc twoja teoria ma sens. Jeśli ci to pomoże zrozumieć i uwierzyć, to trzymaj sie tej teorii.
Cytuj:
Prawdziwy Bóg - Absolut - Konstruktor i Twórca, jest ponad ową cywilizacją.
Nie jest ponad, jest jego twórcą, jest twórcą wszystkiego i wszystkiemu nadaje część siebie, dlatego też mówi Angel, że część Boga jest w każdym człowieku.
Przekładając to na prozę naszego życia to jak rodzic, który przekazuje swojemu dziecku część swojego DNA.
Gdybym miała wytłumaczyć dziecku powiedziałabym, że On tam na Górze mieszka, choć to też nie jest właściwe określenie, bo tak naprawdę może być wszędzie.
Cytuj:
Pasowałby nawet motyw wojen "aniołów" i to, że czeka ich niebawem następna, wszak każda cywilizacja takowe prowadzi w swoim zakresie.
Angel mówi, że są ci co pracują, ci co walczą, ci co sie modlą, każdy ma jakieś zadania do zrobienia i nikt się tam nie nudzi. :) I nie dziw się już więcej, że ci co walczą mają też odpowiedni do tego strój, zbroję. Od zarania dziejów Archanioł Michał był przedstawiany jako wojownik.
Cytuj:
I tutaj zastanawia mnie jeszcze sprawa tych religii - czy było to celowe działanie, żeby stworzyć ich kilka, czy też może ktoś się wyłamał i bez wiedzy "zarządu" odwalił taki cyrk. Sabotaż?
Nie sądzę, żeby był to sabotaż. Ilość religii, ilość różnych języków, rożnych ras, biali /czarni / skośnoocy i w sumie pytam się po co to? Jak myślicie dlaczego?
Zapamiętajcie to co powiedział niedawno Angel; jedność nie uczy.
Cytuj:
A co jeśli są to wojny o władzę i "zarząd" zmieniał się kilkukrotnie?
Główny zarząd nie, ale nawet wśród najbliższych im obrońców zdarzali się ci, co zdradzili.
Cytuj:
I jeszcze jedno co by mogło potwierdzić moją teorię - nawet wg przekazów Aleksandry to wszystko rozchodzi się o człowieka.
Bycie człowiekiem jest najtrudniejszym doświadczeniem, dlatego też nawet Oni czasami przechodzą do nas (rodzą sie) jako ludzie.
Cytuj:
Ja bym chciał Aleksandro żebyś dała mężowi do przeczytania cały ten wątek.

MM powiada, że cię anioł naszedł :D

p.s. lepiej później niż wcale :lol:
Apel do ludzi, którzy to czytają, skopiujcie to i gdzieś schowajcie, bo niedługo Szczyglis znowu się wszystkiego wyprze. :)
-----------------------------

Cytuj:
MM jest przekonany, że to sam Bóg.

Moja znajoma jest silną bioenergoterapeutką, przyprowadziłam do niej moją drugą znajomą, która bywa bardzo chorowita. Ania przyłożyła do jej czakramu serca dłoń, a ta padła na kolana, taką dostała dawkę energii. Pierwszy raz coś takiego widziałam.

Kiedy przed MM stanął Chrystus ten też padł na kolana, taka energia go otoczyła. Jak próbował mi to wyjaśnić, była to energia tak czystej miłości, że ugięły się pod nim kolana.

Kiedy zobaczył oczy Ojca, wpatrującego sie w niego głęboko,
zobaczyłem w nich wszystko. On wszystko o mnie wiedział. zobaczyłem w nich głęboką mądrość, spokój, cierpliwość i sprawiedliwość. Pokazał mi jak stworzył wszechświat, planety... wszystko.

-------
Szczyglis, sam doszedłeś do wniosków, które próbuję od dłuższego czasu tu przedstawić. Ale teraz sam musisz się zastanowić, czy ten Bóg (Zarząd) to sadysta, jak mówisz...
czy jednak istota o nieprzeciętnym rozumie i zrozumieniu dla nas ludzi. Jakakolwiek będzie twoja odpowiedź nie ulega wątpliwości, że należy Mu się wielki szacunek.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 16:44
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Mnóstwo ludzi jest połączonych niewidzialną nicią z tą "cywilizacją", jedni mniej inni bardziej. Mają przeczucia, intuicję , sny, które się sprawdzają, niektórzy widzą zmarłych, widzą przyszłość, doświadczają różnych niewytłumaczalnych zjawisk itd .
Naprawdę szkoda, że spora liczb tych osób traktuje to jako przewidzenia lub przypadek. Na szczęście spora też liczba ludzi zauważając cykliczność dziwnych przypadków zaczyna się zastanawiać i analizować.
Jakiś czas temu MM usłyszał;
- Zaprawdę nagrodę już otrzymałeś, widzisz i słyszysz.
Widzieć i słyszeć bezpośrednio od Nich to wielki dar.

Najgłupsze stwierdzenie współczesnego człowieka; mamy XXI wiek więc Boga nie ma.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 19:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Aleksandro, no to po koleji:

Cytuj:
Bycie człowiekiem jest najtrudniejszym doświadczeniem, dlatego też nawet Oni czasami przechodzą do nas (rodzą sie) jako ludzie.

Tutaj to mi akurat chodziło nie tyle o to, że człowiek jest jakiś wywyższony, tylko o to, że ta akurat cywilizacja stworzyła jedynie człowieka, a nie żadne inne istoty we Wszechświecie i zajmuje się obserwowaniem siłą rzeczy jedynie naszego rozwoju.

Cytuj:
MM jest przekonany, że to sam Bóg.

No umownie nazwijmy.
W mojej teorii to jest Bóg w sensie, że stwórca gatunku ludzkiego, ale nie Wszechświata.
Absolut - Ten Najgłówniejszy Bóg to coś o wiele szerszego, co stworzyło nawet ową cywilizację, a więc i naszego Boga, który z koleji stworzył człowieka, a teraz człowiek tworzy maszyny i być może kiedyś stworzy sztuczną inteligencję, która kiedyś z koleji stworzy może coś innego. Taki łańcuch...

Cytuj:
Główny zarząd nie, ale nawet wśród najbliższych im obrońców zdarzali się ci, co zdradzili.

A czy Twój mąż jest w stanie dowiedzieć się w jakich latach wg niego trwały wojny o jakich mówił?
Możnaby wtedy skonfrontować z tym co się wtedy na świecie działo i co się zmieniało.
Taki mały eksperyment.

Cytuj:
Szczyglis, sam doszedłeś do wniosków, które próbuję od dłuższego czasu tu przedstawić. Ale teraz sam musisz się zastanowić, czy ten Bóg (Zarząd) to sadysta, jak mówisz...

No cóż, ja ciągle uważam, że jest w tym jakaś forma sadyzmu, bo wystarczy popatrzeć na świat i jak to się wszystko toczy. Już niebawem zobaczymy to za oknem, bo póki co widzimy to w mediach i nie zdajemy sobie sprawy siedząc w ciepłych kapciach.

Cytuj:
Mnóstwo ludzi jest połączonych niewidzialną nicią z tą "cywilizacją", jedni mniej inni bardziej. Mają przeczucia, intuicję , sny, które się sprawdzają, niektórzy widzą zmarłych, widzą przyszłość, doświadczają różnych niewytłumaczalnych zjawisk itd .
Naprawdę szkoda, że spora liczb tych osób traktuje to jako przewidzenia lub przypadek. Na szczęście spora też liczba ludzi zauważając cykliczność dziwnych przypadków zaczyna się zastanawiać i analizować.

No ja też uważam, że jest to jakaś fizyczna forma podłączenia do pewnej energii, której jedynie póki co nie jesteśmy w stanie aparaturą pojąć. Podłączenie do takiego "świadomościowego internetu" jak ja to sobie nazywam.

Cytuj:
Najgłupsze stwierdzenie współczesnego człowieka; mamy XXI wiek więc Boga nie ma.

To jest głupie, ale ludzie myślą tak dlatego, bo traktują religie dosłownie. Wielu ateistów uważa Boga za dziadka z siwą brodą, nie dziwię się, że ludzie rezygnują. Chociaż w sumie, to też jest błędne stwierdzenie, że XXI wiek, bo akurat w świecie naukowym panuje coś odwrotnego. Wielu czołowych naukowców, w ogóle większość naukowców twierdzi, że im więcej wiemy, tym coraz bardziej wiemy, że nic nie wiemy. Wbrew pozorom rozwój naukowy, świat naukowy coraz bardziej dopuszcza, że na początku musiało być coś inteligentnego. Oczywiście żaden naukowiec nie wierzy w żadnego Boga znanego z religii, a raczej w jakąś inteligentną energię, która musiała być pra-przyczyną.

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 20:23
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
Wygląda na to, że to co dla jednych jest dowodem na nie-Boga, dla innych jest właśnie dowodem na Boga.
Generalnie zgadzam się z teorią Szczyglisa.
Istnienie Boga osobowego zostało już dawno obalone i nie można rozważać tego w nieskończoność.
Teoria pierwszej przyczyny też jest słaba.
Wiele objawień jest dziś interpretowana o wiele bardziej krytycznie, w przypadku niektórych wskazuje się albo na oszustwo albo na zaburzenia psychiczne (neurologiczne).
Jeżeli niektóre są prawdziwe, to wiele z nich, tylko z powodu, że wywołują odmienne stany świadomości traktowane są, jako spotkanie z samym Bogiem.
Manipulacja. Jasne, że tak.
Zastanówmy się tylko dlaczego? Czy żeby nami manipulować trzeba mieć niesamowite możliwości wpływania na naszą świadomość?
A może posiadamy podatność na manipulację? A może chcemy być manipulowani, bo tak się łatwiej żyje?
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 20:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
MAG, problem w tym, że jakby nie kombinować - każda teoria pierwszej przyczyny będzie słaba.
To jest po prostu nie do ogarnięcia przez człowieka. Nasze umysły nie potrafią wyzbyć się czegoś takiego jak "wrażenie istnienia i upływu czasu". To oczywiście iluzja, bo coś takiego jak czas nie istnieje. Kosmiczny zegar wcale nie tyka, bo pojęcie takie jak czas nie istnieje. Czas tak naprawdę wciąż stoi w miejscu, w punkcie 0. Przestrzeń znajduje się w tym samym stanie co miliardy lat temu. I tak naprawdę zawsze będziemy zadawać sobie pytanie - co było wcześniej, bo przecież gdzieś musiał być "punkt startowy". Tak naprawdę tego punktu nie było, bo czas nie istnieje, ale dla nas jest to nie do pojęcia. Pojęcie czasu z punktu widzenia "technicznego" jest nam potrzebne jedynie do wzorów.

Co ciekawe, nawet fizyka sobie nie umie z tym faktem poradzić.
Nasze obliczenia i obserwacje pozwoliły "cofnąć" ekspansję Wszechświata i w efekcie wyszło nam, że na początku cała energia była skupiona w jednym punkcie, następnie nastąpił Wielki Wybuch (w ogóle słowo "wybuch" słabo pasuje do tego zjawiska, ale ja nie o tym). W każdym razie, fizyka nie jest już w stanie odpowiedzieć na pytanie skąd owa energia się wzięła. Jedyna odpowiedź to: no po prostu się wzięła, a skąd, jak, po co i dlaczego - na to pytanie nie odpowie nikt.

Ciekawą sprawą jest to, że cała nasza materia, to tak naprawdę nic innego jak energia, tyle że w innym stanie skupienia. Wszyscy jesteśmy czystą energią. Tak jak woda - może być ciekła, ale można ją też zamrozić i powstanie nam ciało stałe, w postaci lodu. W ogóle to wszystko jest tak złożone i skomplikowane, że czasem głowa od tego pęka. A fizyka kwantowa daje jeszcze więcej zagwozdek, przy których głowa już nie tylko pęka, ale i eksploduje.

Jeśli chodzi o kwestię manipulacji.
Chyba już tak jest, że człowiek lubi być manipulowanym, to chyba jakaś taka nasza natura, że się temu poddajemy. Popatrz na ulicę - ilu zmanipulowanych przez same tylko media ludzi spotkasz. Ludzi, którzy nie myślą, a idą ślepo za kimś, bo ktoś ich tak cwano zmanipulował. Manipulację mamy na każdej płaszczyźnie naszego życia. Zawsze tak było, od wieków i chyba już zawsze tak będzie. A już religie to mistrzostwo świata w totalnej manipulacji, największej w dziejach ludzkości.
A czy potrzebna jest do tego technologia do wpływania na umysły? Nie, nie jest potrzebna, ale bez tego proces będzie wolniejszy.
Po co męczyć się latami i robić podchody, jak można zrobić "pstryk" i załatwione.

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 21:28
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
A czy Twój mąż jest w stanie dowiedzieć się w jakich latach wg niego trwały wojny o jakich mówił?
Nawet gdyby wiedział nie byłoby możliwe tego sprawdzenie. I wojna poszła o stworzenie człowieka, jak sie orientuję, to nikt na świecie dokładnie tego nie wie, kiedy na ziemi pojawił się przysłowiowy "Adam". Ta kwestia jest nie do sprawdzenia.
II wojna to czas życia Chrystusa na ziemi.
- Zaraz po narodzinach Chrystusa, skończyła się niedługo po Jego ukrzyżowaniu.

Trzecia sie szykuje.
--------------------

Generalnie cieszę się, że zacząłeś ten wątek. Będzie łatwiej nam rozmawiać.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 21:43
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Ta trzecia sie szykuje to czy będzie miala wplyw na ludzi?
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: sobota, 19 wrz 2015, 22:04
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Luna napisał(a):

Na ludzi to będzie miała większy wpływ ta co się nam tutaj na dole szykuje i bardziej tą bym się martwił.

Lecimy dalej.
To, że taki człowiek jak Jezus istniał to wiem, bo to fakt potwierdzony historycznie.
Mnie ciekawi taka sprawa, bo to też muszę sobie racjonalnie wytłumaczyć, mianowicie narodziny i życie Jezusa.
Otóż - wierzący wierzą, że pojawił się anioł i "zapłodnił" Maryję.
Musiało to odbyć się w sposób fizyczny, bo z powietrza jej się płód nie zmaterializował.
Więc teraz zakładając, że tak było, to mamy taki obraz:

Mamy sobie tego kosmitę, jakiegoś główniejszego w ichniejszej hierarchi.
Kosmita ten:
Obrazek

objawiający się pod postacią bytu ze skrzydłami, co by Maryji nie przestraszyć:
Obrazek

dokonuje tego:
Obrazek
...czyli pierwszego w dziejach ludzkości zabiegu in-vitro.

/siłą rzeczy Maryja musiała być zabrana na pokład statku, do laboratorium/

Jedyne wyjście, bo chyba do stosunku tam wtedy na sianie nie doszło myślę.

Powyższym Maryja zostaje zapłodniona zarodkiem ze zmodyfikowanym przez nich DNA:
Obrazek

Zmodyfikowany organizm posiada większe możliwości, niż zwykły człowiek, co by świadczyło o nadnaturalnych możliwościach Jezusa.
Jednocześnie Jezus dostaje odgórny zakaz spłodzenia potomstwa - co byłoby bardzo logiczne, ponieważ tak zmodyfikowane geny mogłyby stworzyć kolejnego nadczłowieka, a ten następnego itd. W efekcie - mielibyśmy rasę pół-bogów. Tłumaczyłoby to dlaczego Jezus, dorosły, zdrowy facet nie miał dzieci. To wszystko oczywiście, przy założeniu, że Jezus jakieś nadnaturalne moce posiadał.
Razem z zakazem spłodzenia potomstwa, Jezus otrzymuje również misję - nakaz pójścia na śmierć.
Stąd jego ostatnie słowa - wypełniło się /misja wypełniona/.

Jednocześnie, następnie już po wykonaniu swojej "misji" nie powinny pozostać na Ziemii żadne dowody w postaci takiego nadczłowieka, stąd Jezus zostaje razem z ciałem zabrany z powrotem do "nieba", mówiąc w skrócie przylatuje po niego "eskorta" i odlatują.

Tak powstaje religia.

Od strony fizycznej musiałoby to tak wyglądać jak przedstawiłem, innej opcji nie ma.

I teraz zasadnicze pytanie - jeśli jest to świat materialny, to raczej niemożliwym jest, aby były to istoty nieśmiertelne, więc równie dobrze obecnie pojawiać się może jedynie "delegacja", ale przedstawiająca się jedynie jako już utarte w głowach ludzi schematy i obrazy zaszczepione człowiekowi przez wieki. W skrócie - istota obecnie przedstawiająca się jako Jezus, tamtym Jezusem nie jest, a jedynie projekcją jego wizerunku.

To tak od strony "technicznej".

I jeszcze odnośnie mojej interpretacji definicji "Trójca święta", żeby nie było niedomówień.
Bóg - najwyższy rangą osobnik, który człowieka stworzył, a właściwie "zupgrade'ował" do poziomu homo sapiens sapiens.
Jezus - narodzony z DNA przygotowanego "na górze", a więc można go nazwać "synem Boga"
Duch święty - wszechobecne pole globalnej świadomości, na którym wszyscy operujemy.

Siłą rzeczy więc, wszystkie te 3 definicje można uznać za wspólną całość od strony fizycznej.

Ludzie wtedy jednak nie mieli pojęcia o świecie, technologii takiego jakie mamy teraz, więc zostało im to wytłumaczone łopatologicznie jak na tamte czasy, a właściwie oni to sobie tak tłumaczyli i spisali. To tak jakbyśmy my cofnęli się do czasów Jezusa i próbowali komuś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa telewizor plazmowy, akcelerator w CERN, czy mikroprocesor. Albo jakbyśmy pokazali komuś z tamtych czasów Stację Kosmiczną ISS - jestem ciekaw jak taki człowiek opisałby to co zobaczył. Rozumiecie do czego zmierzam?

Niestety tamtejsza terminologia funkcjonuje do dziś i ludzie wciąż ją interpretują dosłownie tak jak to zostało napisane 2 tys. lat temu, kiedy szczytem techniki było koło garncarskie.

Aha i jeszcze jedno, czym zaraz udowodnię, że wizerunek Jezusa to jedynie projekcja tworzona przez zupełnie inny byt i zakorzeniona w ludziach przez wieki, m.in. przez malunki i ogólnie sztukę. Ludzie widzą Jezusa takiego jakiego chcą go zobaczyć, a nie jego prawdziwe oblicze.

Otóż większość ludzi, która twierdzi, że widziała Jezusa mówi, że to piękny mężczyzna, który wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
Zresztą większość ludzi na świecie ma takie wyobrażenie.
Niestety jest to fikcja i wizja artystyczna malarzy.

W rzeczywistości, według badań antropologów i historyków Jezus absolutnie nie miał prawa tak wyglądać.
Ludzie w tamtym rejonie i tamtym okresie byli śniadej cery i oblicze Jezusa mógło wyglądać conajwyżej mniej więcej tak:
Obrazek

Tylko mi tutaj proszę zaraz bez obalania tego na zasadzie Całunu Turyńskiego, bo jego autentyczność nigdy nie została potwierdzona.

Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 20 wrz 2015, 13:36
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Ten pierwszy wzbudza większe zaufanie ma proporcjonalne rysy itp. A niestety ten nizej ma nos jak kartofel, a druga rzecz jak sam wspomniales ze skoro kombinowali mu w genach to nie musial dziedziczyć cech po przodkach Maryji, mogl wyróżniać sie bledsza cera itp.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 20 wrz 2015, 13:43
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
I w sumie tu nasuwa sie kolejne pytanie, dlaczego ona? Dlaczego Maryja? Przecież nie byla jedyna dziewica na świecie? Dlaczego nie bylo to gdzieś indziej? Mozliwe ze z maryja tez nie bylo do końca wszystko ok, moze w genach jej przodków juz od początku majstrowano?
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 20 wrz 2015, 14:19
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
To, że taki człowiek jak Jezus istniał to wiem, bo to fakt potwierdzony historycznie.
Mnie ciekawi taka sprawa, bo to też muszę sobie racjonalnie wytłumaczyć, mianowicie narodziny i życie Jezusa.
Otóż - wierzący wierzą, że pojawił się anioł i "zapłodnił" Maryję. (...)

no wiesz, ja też wolę przystojnych aniołów od przyziemnych absztyfikantów i przestaję się dziwić Maryi , że dała się uwieść :lol:

A tak na poważnie, to z tą historycznością Jezusa, to nic pewnego.
Jest taka ciekawa hipoteza, że Jezus był synem legionisty rzymskiego. Jutro będę miała więcej czasu to napiszę.
Nie miał dzieci - mógł należeć do grupy esseńczyków praktykujących celibat. W zmartwychwsatnie Jezusa tak naprawdę wierzyła wąska grupa osób, a wiarę tę rozpowszechnił św. Paweł, który nota bene, na oczy Jezusa nie widział, ale miał OBJAWIENIE. jak już sam zauważyłeś, sa ludzie, którzy pokroić by się dali za prawdę przekazana im w objawieniu itd. itp.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 20 wrz 2015, 14:34
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Historia BOGA i człowieka jest bardziej skomplikowana niż ktokolwiek może sobie to wyobrazić. Do wyobrażania używamy swojej świadomości, więc muszą być w tej świadomości wzorce tych wyobrażeń. / tak jak wzorzec metra/ Jakie kto ma wzorce tak sobie ten świat wyobraża. I jego historię. Tylko nie bardzo wiadomo co to technicznie rzecz biorąc jest tą świadomością. Na pewno można nią manipulować więc jest czymś fizycznym. Polem? Sądzę że polem magnetycznym. Nie odkryto ładunków magnetycznych ale to nie świadczy że ich nie ma. CI co poznali ładunki magnetyczne mogą je swobodnie kasować lub odpowiednio je wzbudzać tym samym tworząc odpowiednią np.nam świadomość. Lub wzorce świadomości wg których jesteśmy świadomi. Lub może być MATRIX który odpowiednio generuje ładunki magnetyczne a my jesteśmy świadomi jak ten matrix chce. Gdyby nie było wzorców świadomości to KAŻDY byłby świadomy tego samego a tak nie jest. Więc każdy ma indywidualny zestaw tych wzorców. i dlatego każdy jest inny.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 20 wrz 2015, 15:40
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Luna napisał(a):

- To co na Górze, odbije się na dole.
Cytuj:
siłą rzeczy Maryja musiała być zabrana na pokład statku, do laboratorium/Jedyne wyjście, bo chyba do stosunku tam wtedy na sianie nie doszło myślę.
Anioł jedynie zwiastował , tzn. uprzedził Maryję, że będzie w ciąży. Jak to się dokładnie stało nie wiemy. Na pytanie czy to w ogóle jest możliwe
- Dla Boga Ojca wszystko jest możliwe.
Cytuj:
Stąd jego ostatnie słowa - wypełniło się /misja wypełniona/.
O to toczyła się wojna, zrealizowanie misji.
Cytuj:
Jednocześnie, następnie już po wykonaniu swojej "misji" nie powinny pozostać na Ziemii żadne dowody w postaci takiego nadczłowieka, stąd Jezus zostaje razem z ciałem zabrany z powrotem do "nieba", mówiąc w skrócie przylatuje po niego "eskorta" i odlatują.

Obejrzyj ten fragment z nowo emitowanego filmu w piątek;
Anno Domini - Biblii ciąg dalszy(2015-)

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=vtvKWVLrcng

Pytając czy przyszli po Niego wszyscy
- Nie wszyscy, ale wielu.
Zanim obejrzałam ten film zadawałam sobie pytanie dlaczego Piotr uwierzył w boskość Chrystusa dopiero po Jego śmierci, co takiego sie musiało wydarzyć, że nim wstrząsnęło do tego stopnia, iż kiedy go krzyżowano zażądał, by ukrzyżować do góry nogami, gdyż nie czuł się godnym umierać jak jego mistrz.
Przebywał przy Jezusie kilka lat, uczył się, ale mimo to, nie zawierzył Mu do końca, wyparł się Go nawet. Musiało się coś zdarzyć, co przypieczętowało wiarę apostołów "na amen".

Jeszcze coś à propos tego fragmentu, osobiście bardzo mnie on wzruszył ze względu na wspomnienie spotkania z moim Białym.
Spójrzcie jaką prezentują siłę wewnętrzną, solidność, stanowczość i prawość, taki jest Angel.

Cytuj:
I w sumie tu nasuwa sie kolejne pytanie, dlaczego ona? Dlaczego Maryja? Przecież nie byla jedyna dziewica na świecie? Dlaczego nie bylo to gdzieś indziej? Mozliwe ze z maryja tez nie bylo do końca wszystko ok, moze w genach jej przodków juz od początku majstrowano?

W takim razie zdradzę to czego się nie dowiecie nigdzie;
osoby towarzyszące w drodze do spełnienia misji urodzili się jako ludzie, ale pochodzili z "ogrodu Ojca", pochodzili z Góry.

Na resztę pytań mam odpowiedź bezpośrednio od Angela;

- Odrobina mgły tajemnicy została zdjęta, ale nie myśl, że wiesz wszystko.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 20 wrz 2015, 23:19
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
szczyglis napisał(a):
... Postaram się przedstawić racjonalne argumenty i racjonalne przesłanki na to, że moja wersja wydarzeń może być prawdziwa i że wcale nie tak łatwo będzie jej zaprzeczyć.
....

No to ja spróbuję. Po pierwsze tak dobrałeś przykładowe religie, by pasowały do z góry założonej tezy. A co z Hinduizmem i Buddyzmem ? Nie ma tam odpowiedników objawień. Budda doznał wprawdzie olśnienia, ale tego jednak nie da się podciągnąć do Twojej teorii.

W ogóle nie wiązałbym UFO z religiami.
Rozważmy przypadek pierwszej cywilizacji, która powstała po wielkim wybuchu. Była pierwsza, więc żadne UFO nad głową jej nie latało i żadne manipulacje genetyczne obcych nie były możliwe. Po prostu niewiarygodny potencjał drzemiący w atomie wodoru pozwolił na utworzenie ciężkich pierwiastków, związków chemicznych itd. aż do powstania rozumnego życia. Pytanie, czy stworzyła swoje religie - nigdy się nie dowiemy. Ale bazując na ziemskich doświadczeniach musiała. Bez religii można się łatwo obejść żyjąc w rozwiniętej cywilizacji, ale nie na wczesnym etapie, gdy jest się potencjalnym pokarmem tygrysa szablozębnego.

Wracając na Ziemię - czy bez UFO religie by nie powstały ??? A niby dlaczego ? - powód jak wyżej. Lęku przed śmiercią od pioruna najłatwiej się pozbyć prosząc Zeusa, by takowego nie zsyłał.
Można się co najwyżej zastanawiać, czy kosmici nie postanowili przejąć nad nami kontroli przez narzucenie nowych religii monoteistycznych. Ale czy – przy niewiarygodnej przewadze technicznej – musieliby by uciekać się do takich metod ? Czemu odpuścili Azję? Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy, to że któryś z kosmitów robił doktorat ze sposobów manipulacji gatunkami słabo rozwiniętymi….

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 20 wrz 2015, 23:53
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
aleksandra137 napisał(a):
Powiem tak... im MM więcej widzi i wie, tym bardziej jest zaskoczony faktem, że u Nich świat jest zorganizowaną cywilizacją, zorganizowanym społeczeństwem, mającym swoje prawa, zasady, a nawet technologię. Po raz kolejny powtórzę, to jest realny świat odgrodzony od nas jedynie cienką przesłoną. Pytając np. jak tworzą przesłonę

Ciekawe, że opis tej drugiej cywilizacji można znaleźć w naszej podświadomości abstrahując od jakiejkolwiek religii.
Jest taka dość nietypowa książka o reinkarnacji (Wędrówka dusz). Jej autor - dr. Michael Newton - jest psychologiem, który w ramach seansów hipnotycznych dopytywał swoich pacjentów nie tylko o poprzednie wcielenia, ale głównie o to, co robili pomiędzy wcieleniami.
Zaskakującym jest fakt, że te przekazywane podświadomie opisy są bardzo do siebie podobne w setkach zbadanych przypadków - bez względu na światopogląd pacjentów. Z seansów wyłania się rzeczywiście zorganizowany świat z twardymi zasadami – podziale na coś w rodzaju klas szkolnych z ograniczonymi możliwościami kontaktów, nawet z byłymi rodzicami. Nie, żebym w to totalnie uwierzył, ale do myślenia daje.
Okazuje się np., że niektóre dusze wcale się nie palą do kolejnych wcieleń a nawet uciekają się do takich sztuczek, jak równoczesna inkarnacja w dwa ciała w celu zasłużenia na dłuższą przerwę ….

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: poniedziałek, 21 wrz 2015, 10:31
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Jest taka dość nietypowa książka o reinkarnacji (Wędrówka dusz). Jej autor - dr. Michael Newton - jest psychologiem, który w ramach seansów hipnotycznych dopytywał swoich pacjentów nie tylko o poprzednie wcielenia, ale głównie o to, co robili pomiędzy wcieleniami.
Absolutnie sie zgadzam, tę książkę czytałam z 10 lat temu (MM nawet o niej nie słyszał), czasami jestem zdumiona tym, jak przekazywane informacje są zbieżne z tym, co zostało przedstawione podczas regresingow badanych osób.
Re: Powstanie człowieka i religie, UFO - teoria Szczyglisia Napisane: niedziela, 27 wrz 2015, 17:39
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Wanga : "Nie mówią mi też w jakim celu przybywają...te istoty, przybysze...sa bardzo surowi...tam u nich wszystko jest dobrze zorganizowane i dużo się pracuje...mówią mi, że jestem ich bezpośrednim połączeniem z ziemią... obcują z niektórymi ludźmi z naszej planety. Kontrolują nas."
"Jasnowidzaca Wanga" Krasimira Stojanowa
Strona 1 z 1 [ Posty: 30 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Religie