Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
fab93c198e122ff94f8cd1607d3e9142
fab93c198e122ff94f8cd1607d3e9142
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - BBC Napisane: piątek, 20 sty 2017, 02:21
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lis 2018, 13:36

0
Ciekawy dokument BBC wyemitowany przez Planete:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=8CpGRgHscJo

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=AUtnaDabHVE

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - Napisane: piątek, 20 sty 2017, 12:39
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
przemęczyłem sie żeby to obejrzeć :roll:

uważam że założenia tego dokumentu są strasznie spłycone i śmierdzą na 100m lewacką propagandą promującą bezwarunkowo prymat nauki, ewolucjonizm i racjonalizm :roll:
Nie wiem czemu ( a raczej wiem ) gościu czepił sie jak rzep chrescijaństwa czy judaizmu wymieniając je jako najwieksze zagrozenia obecnego świata... zestawienie ludzi biorących udział w zgromadzeniach w Lourdes czy mszach wspólnot chrzescijańskich z "idącymi wysadzać sie z plecakami w metrze" to chyba grube nadużycie semantyczne :idea: chyba aktualnie problemem jest jedna konkretna religia o której jakoś za wiele tu niema oraz ew. wypaczenia stworzone przez ludzi bo gdzie np w ewangelii np jest mowa o zabijaniu wrogów ... chyba jest wrecz przeciwnie? :roll:

Ciekawe że jakoś gościu nie wspomina o marksistowsko/lewackich eksperymentach społecznych budujących społeczeństwa i systemy ateistyczne które jebły z wielkim hukiem i które są jeszcze gorsze prowadzac w prostej lini do kompletnego zwyrodnienia i dewiacji.. :roll:

edit: tu jeszcze troche o tym gościu... bo sie okazuje że to jakaś grubsza fisza wśród "lewackich yntelektualystów z Manhattanu" :aaa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Dawkins
Re: Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - Napisane: piątek, 20 sty 2017, 15:44
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Zajebista argumentacja - "Boga nie ma, albo jest zły, bo ludzie wyznający jakieś tam religie czynią zło, powołując się nawet na imię Boga".
Re: Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - Napisane: piątek, 20 sty 2017, 16:32
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Naprawdę nie znacie "gościa" na filmie? To Richard Dawkins.
On tu nie atakuje nikogo, chce jedynie pokazać jak kolosalna jest przepaść pomiędzy wiarą, a metodologią naukową. Z wieloma jego tezami nie sposób się nie zgodzić.

Re: Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - Napisane: piątek, 20 sty 2017, 17:00
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
no przecie mówie ze to Dawkins - sam nawet kiedyś przeczytałem te ksiązke "samolubny gen" w lo to było tylko nie skojarzyłem ze to o niego chodzi :roll:
Warto zwrocić uwage ze to dosc stary materiał bo wiele rzeczy sie w miedzyczasie zmieniło na świecie.. tzn. - jest jeszcze gorzej :roll: ale co w zamian? chyba widać szczególnie w zachodniej cywilizacji ze to tez ślepa uliczka :roll:
Re: Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - Napisane: piątek, 20 sty 2017, 17:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Dawkins to nie żaden lewak yntelektuaista.
To naukowiec, który chce po prostu pokazać, że wiara, a nauka to dwie różne rzeczy. Ani się nie wyśmiewa, ani nie krytykuje, tylko zwyczajnie pokazuje różnicę, w przeciwieństwie do takiego np. Carlina, który robi sobie jaja z religii.

PS. Nie zauważyłem, że dopisałeś w edycji, myślałem, że nie skojarzyłeś gościa.

Re: Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - Napisane: piątek, 20 sty 2017, 23:50
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
Mam jego książkę "Bóg urojony" i generalnie polecam, choć jest tak zrobiona że nie przekona nieprzekonanych.

Dawkins na pewno jest wartościowym intelektualistą, ale czasem trochę się zapędza z argumentacją i to niektórych odstręcza. (W książce atakuje próby udowadniania sensu religii z ilości wiernych czy liczby wierzących naukowców. Kilka rozdziałów dalej udowadnia sensowność ateizmu przy pomocy liczby niewierzących naukowców).

Bywa i tak...
Re: Czy Bóg istnieje? - Źródło wszelkiego zła? Bóg urojony - Napisane: sobota, 21 sty 2017, 09:18
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
bardzo łatwo jest wyśmiać coś, zanegować sens albo powtarzać w kółko ze religia i wiara to atawizm ewolucyjnie wywodzący sie "z małpiego poczucia moralności" ( zresztą sam nawet bym sie podpisał pod tym bo akurat w moim przypadku kontakt z religia i zaangazowanie sie kończył sie generalnie problemami - przynajmniej w zyciu doczesnym ;) ) ale tymniemniej uważam ze społecznie religia spełnia na tym etapie rozwoju jakąś wazną funkcje "bezpiecznika"... poprostu ludzkość dalej jest w swojej masie na tyle prymitywna że nadal potrzebuje jakiegoś dosłownie "pasterza" nad sobą.
Wszelkie przyklady niszczenia społeczeństw ( a raczej narodów ) zaczynają sie od walki z religia i panującym kościołem - pod hasłami walki z ciemnotą, zabobonem sączy sie następnie "oświeconą ideologie" przewaznie o dziwo jest ona postępowa, wolnościowa, niesie swobode myśli i obyczajów, tolerancje i w efekcie prowadzi do megakatastrofy ( Lucyfer - "niosący światło" czy to nie jest zastanawiające ? )
Można by o tym wszystkim pisać naprawde referaty - zresztą tematy te były wałkowane rownież ztym gosciem, odbywały sie nawet jakieś debaty ale nie wiem do czego doszli i na czym stanęło :roll:
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Religie